Lechia Gdańsk

1

Zagłębie Lubin

2

• Koniec sezonu 2010/2011. Koniec meczu pomiędzy Lechią Gdańsk, a Zagłębiem Lubin. Po emocjonalnym spotkaniu po bramkach Arkadiusza Woźniaka i Łukasza Hanzela piłkarze Jana Urbana pokonują Lechię 2-1. Honorowe trafienie dla zespołu z Gdańska zaliczył Abdou Razack Traore. Z piłkarskiej Ekstraklasy spadają Polonia Bytom oraz Arka Gdynia. Zaś w Europejskich Pucharach zagrają: Wisła Kraków (Liga Mistrzów), Legia Warszawa, Śląsk Wrocław oraz Jagiellonia Białystok (Liga Europy). Za uwagę dziękuje Kamil Kusier. Zapraszam do śledzenia portalu Ekstraklasa.net!

• Kolejna żółta kartka. Tym razem sędzia Mirosław Górecki żółty kartonik pokazuje napastnikowi Lechii Gdańsk – Abdou Razackowi Traore.

• Sędzia Mirosław Górecki przedłuża drugą część spotkania o cztery minuty, zaś Krzysztof Bąk ogląda za faul na Dawidzie Plizdże żółtą kartkę.

• Druga zmiana w zespole trenera Jana Urbana. W miejsce Szymona Pawłowskiego na placu gry pojawia się Dawid Abwo.

• Ostatnia zmiana w zespole Lechii. W miejsce Pawła Nowaka na boisku pojawia się były zawodnik m.in. GKS-u Bełchatów – Kamil Poźniak.

• GGGGOOOLLL!!!! Łukasz Hanzel i Zagłębie Lubin prowadzi w Gdańsku z Lechią 2-1.

• Udana interwencja Pawła Kapsy, który powstrzymuje uderzenie Dawida Plizgi. Grę z rzutu rożnego wznowi za chwilę Zagłębie Lubin. Piłkę w pole karne posyła Szymon Pawłowski, ale dobrze w obronie Luka Vućko.

• Przerwa w grze. Boisko z powodu urazu głowy opuszcza Krzysztof Bąk, który opatrywany jest przy bocznej lini boiska przez klubowego lekarza - Macieja Pawlaka.

• Na piętnaście minut przed zakończeniem sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie z najwyższym szczeblem piłkarskim żegnają się i to już na pewno Polonia Bytom oraz Arka Gdynia, zaś krakowska Cracovia rzutem na taśme i dzięki szczęściu zachowuje ligowy byt. W Europejskich Pucharach na kwadrans przed końcem zespół Lechii Gdańsk zastępuje Jagiellonia Białystok.

• Mouhamadou Traore zastępuje na placu gry Kamila Wilczka. To pierwsza zmiana w zespole Zagłębia Lubin.

• Druga zmiana w zespole Lechii. Na boisku pojawia się wielki nieobecny ostatnich spotkań Aliaksandr Sazankou, który zastępuje Marcina Pietrowskiego.

• Fantastyczna interwencja Aleksandra Ptaka ratuje Zagłębie przed utratą bramki. Uderzał Abdou Razack Traore.

• Przerwa w grze. Pomocy lekarza klubowego potrzebuje pomocnik Miedziowych - Kamil Wilczek.

• Rzu wolny dla Lechii Gdańsk. Piłkę na szesnastym metrze otrzymuje Abdou Razack Traore, ale napastnik Lechii zamiast do siatki skierować piłkę, nie trafia w nią. Po chwili do piłki dochodzi Deleu, ale uderzenie obrońcy Lechii przechodzi obok bramki Zagłębia. Grę z piątego metra wznowi Aleksander Ptak.

• Zmiana w zespole Lechii. Boisko opuszcza będący ostatnio bez formy Bedi Buval. A w jego miejsce pojawia się reprezentant Armenii – Levon Airapetian.

• Paweł Nowak marnuje stuprocentową okazję na zdobycie bramki przez Lechię. Strzał pomocnika Lechii w doskonałym stylu broni Aleksander Ptak.

• Uderzenie z dystansu Łukasza Hanzela trafia w głowę Krzysztofa Bąka. Po chwili rzut rożny dla Miedziowych wykorzystuje Dawid Plizga, jednak dobrze w obronie Luka Vućko, który wybija piłkę w głąb pola.

• Choć Bedi Buval trafia do bramki Zagłębia, to zdaniem Zbigniewa Szymanka napastnik z Francji znajdował się na pozycji spalonej w związku z czym w Gdańsku nadal remis. Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1-1.

• Lechia szuka swojej szansy na zdobycie bramki. Paweł Nowak podaje piłkę na lewe skrzydło do Ivansa Lukjanovsa, który po przebiegnięciu blisko czterdziestu metrów traci ją na rzecz Sergio Reiny. Dobra interwencja obrońcy Zagłębia.

• Arkadiusz Woźniak mógł strzelić swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu, jednak strzał napastnika Zagłębia minimalnie przeszedł obok bramki Pawła Kapsy.

• Abdou Razack Traore mógł strzelić kolejną bramkę dla zespołu Lechii Gdańsk. Na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Bedi Buval, zaś piłkę z nogi reprezentanta Burkina Faso w ostatnim momencie strącił Csaba Horvath, tym samym ratując swój zespół przed utratą bramki.

• Rzut rożny dla zespołu z Lubina. Do piłki podchodzi Dawid Plizga, podaje w pole karne na głowę Kamila Wilczka, który jednak ze względu na słabe warunki fizyczne nie był w stanie celnie uderzyć piłki w starciu z Luka Vućko.

• GGGGOOOLLLL!!!!! Arkadiusz Woźniak i w Gdańsku mamy remis. Młody napastnik Zagłębia Lubin wykorzystał podanie Łukasza Hanzela i doprowadził do remisu. Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1-1.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Zagłębiem Lubin. Do przerwy po bramce w 6. minucie meczu Abdou Razack Traore prowadzi Lechia. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do śledzenia relacji z całej 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy wspólnie z Ekstraklasa.net!

• Sędzia rozpoczyna liczenie, bowiem piłkarze Zagłębia Lubin nie wychodzą na murawę stadionu Lechii Gdańsk.

• Oficjalny komunikat: widzów na meczu Lechia Gdańsk - Zagłebie Lubin - 9 239.

• Koniec pierwszej części spotkania. Lechia Gdańsk po trzech kwadransach gry prowadzi z zespołem Zagłębia Lubin 1-0. Bramkę przy obecnym układzie wyników, na wagę europejskich pucharów w 6. minucie meczu strzelił Abdou Razack Traore. Na godzinę 17:50 - z Ekstraklasy spadają Polonia Bytom oraz Arka Gdynia, zaś w pucharach poza Mistrzem Polski - Wisłą Kraków i zdobywcą Pucharu Polski - Legią Warszawa zagrają: Śląsk Wrocław oraz Lechia Gdańsk. Wracamy za piętnaście minut!

• Sędzia techniczny - Jacek Lis informuje, że pierwsza połowa zostanie przedłużona o jedną minutę.

• To powinno być 2-0. Na strzał z odległości około dwudziestu metrów zdecydował się Ivans Lukjanovs, zaś piłka po uderzenie Łotysza spadła minimalnie za poprzeczką stwarzając wrażenie, że pomocnik Lechii do bramki trafił. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Lechia Gdańsk - Zagłebie Lubin 1-0, po bramce w 6. minucie meczu Abdou Razacka Traore.

• Z około trzydziestu metrów na bramkę Zagłębia uderzał Bedi Buval. Uderzenie napastnika przechodzi jednak dobre dziesięć metrów nad bramką Aleksandra Ptaka. Po chwili kontratak lubinian z piłką mija się Arkadiusz Woźniak, zaś Paweł Kapsa symuluje trafienie w twarz, choć młody napastnik Zagłębia był od niego oddalony o kilka metrów.

• Vytautas Andriuskevicius faulowany na dwudziestym piątym metrze od własnej bramki. Sędzia Mirosław Górecki upomina Szymona Pawłowskiego.

• Krzysztof Bąk ratuje zespół Lechii przed utratą bramki. Były obrońca m.in. Polonii Warszawa wybił piłkę z pustej bramki, po tym jak Kamil Wilczek minąwszy Pawła Kapsę starał się skierować piłkę do siatki. Gdyby nie obrońća Lechii - na ul. Traugutta 29 mielibyśmy remis. A tak na kwadrans przed końcem pierwszej części spotkania Lechia Gdańsk prowadzi z zespołem Zagłębia Lubin 1-0.

• W ataku nadal pozostają goście z Dolnego Śląska. Tym razem bliski zdobycia bramki był Kamil Wilczek, którego strzał zablokował Vytautas Andriuskevicius.

• To mogła być bramka. Piłkę z lewej strony boiska w pole karne dośrodkowywał Fernando Dinis, do sytuacji strzeleckiej doszedł Arkadiusz Woźniak, jednak uderzenie młodego napastnika Zagłębia minimalnie przeszło obok bramki strzeżonej przez Pawła Kapsę, dla którego jest to setny mecz w barwach gdańskiego klubu.

• Kolejna próba ataku gości z Lubina. Na prostopadłe podanie zdecydował się aktywny od początku spotkania Kamil Wilczek, jednak adresat podania - Arkadiusz Woźniak zdaniem Zbigniewa Szymanka znajdował się na pozycji spalony.

• Pierwsza od dawien dawna akcja lubinian. Piłkę prawą stroną boiska holował Szymon Pawłowski, dośrodkował, zaś Luka Vućko, który przed tygodniem przedłużył swoją umowę z Lechią o kolejny rok, wybija piłkę na rzut rożny. Po chwili ze stałego fragmentu gry piłkę w pole karne Lechii posyła Kamil Wilczek, ale czyni to tak nieudolnie, że piłkę przejmują gospodarze z Gdańska.

• Bartosz Rymaniak zagrywa piłkę ręką i Lechia wznowi grę z rzutu wolnego. Sędzia upomina obrońcę Zagłębia przed kolejnymi tego typu zagraniami.

• Uderzenie z dystansu Abdou Razacka Traore przechodzi wysoko ponad bramką Zagłębia Lubin. Grę wznowi golkiper lubinian - Aleksander Ptak.

• Lechia zamknęła zespół z Lubina na ich własnej połowie. Czy gdańszczanie wykorzystają przewagę i zdobędą kolejną bramkę? Szymon Pawłowski fauluje w środku boiska Abdou Razacka Traore, za co zostaje upomiany przez sędziego Mirosława Góreckiego.

• Dośrodkowanie Pawła Nowaka trafia na głowę Łukasza Hanzela i piłka ponownie wychodzi na rzut rożny. Kolejne dośrodkowanie pomocnika Lechii na jeszcze jeden rzut rożny wybija Aleksander Ptak. Do trzech razy sztuka mówi staropolskie porzekadło, które jednak nijak ma się do stałych fragmentów gry bitych przez Lechię, bowiem dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego, trafia wprost w ręce bramkarza Zagłębia.

• W posiadaniu piłki nadal pozostają gospodarze. Piłkarze trenera Tomasza Kafarskiego spokojnie rozgrywają piłkę w lini defensywnej, spokojnie wyczekując okazji do skontrowania lubinian i w rezultacie czego strzelenia bramki. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Deleu blokują obrońcy Zagłębia, i to Lechia wznowi grę z rzutu rożnego.

• 29 maja 2011 roku na ul. Romualda Traugutta 29 zasiadł komplet publiczności, który głośnym dopingiem wspiera Lechię w walce o grę w Europejskich Pucharach. Czy adres i data to przypadek? Może tak, a może i nie. Na pewno ten przypadek, może zbieg okoliczności sprzyja piłkarzom Lechii, którzy w starciu z Zagłębiem są znacznie lepszym zespołem.

• Piłkę w pole karne Lechii posyła sam poszkodowany. Do futbolówki dochodzi Arkadiusz Woźniak, uderza, ale dobrze w bramce spisuje się Paweł Kapsa, który broni strzał napastnika Zagłębia.

• Kamil Wilczek faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Kolejna próba Lechii na zdobycie bramki. Tym razem pewnie, ale przede wszystkim skutecznie w obronie Łukasz Hanzel. Obrońca Miedziowych wślizgiem powstrzymał szarżującego na lewej stronie boiska od początku spotkania - Ivansa Lukjanovsa.

• GGGGGGGGGOOOOOOOLLLLLLL!!!!!! Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1-0. Bramkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiak Ivansa Lukjanovsa zdobywa - Abodu Razack Traore. To dwunaste trafienie lechisty w tym sezonie!

• Atak gości z Lubina. Kamil Wilczek podaje piłkę w stronę Adriana Rakowskiego, ale dobrze w obronie Krzysztof Bak, który wybija piłkę na aut.

• Pierwsza bardzo dobra okazja Lechii Gdańsk. Z dystansu na bramkę Zagłębia uderzał Abdou Razack Traore, ale strzał reprezentanta Burkina Faso przeszedł tuż obok słupka bramki lubinian. Po chwili świetna akcja Ivansa Lukjanovsa. Strzał Łotysza broni Aleksander Ptak, piłka dochodzi do Bedi Buvala, który z trzech metrów przed bramką przenosi piłkę wysoko ponad poprzeczką.

• W ataku nadal gdańszczanie. Najpierw na bramkę uderzał Ivans Lukjanovs, po chwili również niecelnie, nad bramką Zagłębia strzał oddawał Deleu. Obrońca Lechii Gdańsk od dłuższego czasu pozostaje bez formy. Czy przełamie się w 30. piłkarskiej kolejce Ekstraklasy?

• Pierwsza akcja gospodarzy. Na rajd z prawej strony boiska zdecydował się Bedi Buval, jednak dośrodkowanie Francuza przecinają obrońcy Zagłębia i gospodarze wznowią grę z rzutu rożnego. Piłkę w pole karne lubinian ze stałego fragmentu gry posyłał Paweł Nowak, ale dobrze na piątym metrze zachował się Aleksander Ptak, który wybił piłkę.

• Sędzia Mirosław Górecki rozpoczyna spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Zagłębiem Lubin. Lechia walczy o grę w Europie, Zagłębie o jak najwyższe miejsce w tabeli. Niech wygra lepszy!

• Dzisiejsze zawody poprowadzi trójka sędziowska reprezentująca Śląski ZPN, w osobie Mirosława Góreckiego (arbiter główny), Zbigniewa Szymanka (asystent), Damian Rokosza (asystent) oraz Jacka Lisa (sędzia techniczny). Delegatem podczas meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin będzie Janusz Kowalski z Warszawy, zaś obserwatorem z ramienia PZPN - Zenon Tobera z Bydgoszczy.

• Już za dziesięć minut w całej Polsce rozpocznie się ostatnia, trzydziesta kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Lechia Gdańsk w walce o europejskie puchary zmierzy się z pewnym ligowego bytu Zagłębiem Lubin. Na ławce rezerwowych w zespole z Gdańska na mecz z Miedziowymi znaleźli się: Sebastian Małkowski, Jakub Popielarz, Jakub Zajglic, Kamil Poźniak, Sergejs Kozans, Levon Airpetian oraz Aliaksandr Sazankou. Poza wyjściową jedenastką Zagłębia, zdaniem trenera Jana Urbana znalazło się jedynie pięciu piłkarzy. A są to: Bojan Isailović, Dominykas Galkevićius, Szymon Kapias, Mouhamadou Traore oraz David Abwo.

• Witamy w relacji ze spotkania Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin. Znamy już składy obu zespołów. Za kilkanaście minut pierwszy gwizdek sędziego. Tymczasem zapraszamy do śledzenia naszej MULTIRELACJI i TABELI NA ŻYWO!