Legia Warszawa

2

Arka Gdynia

1

• Koniec spotkania! Legia Warszawa awansuje do finału Pucharu Polski i 24 kwietnia w Kielcach zmierzy z Ruchem Chorzów, który w dniu wczorajszym po rzutach karnych pokonał Wisłę Kraków. Bramki w dzisiejszym meczu strzelali Nacho Novo oraz Janusz Gol dla Legii, a także Piotr Kuklis dla Arki. Drużynie z Gdyni gratulujemy dojścia do półfinału i tak jak brzmi nazwa naszego portalu tak życzymy powodzenia w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Za uwagę dziękuje Kamil Kusier. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Borussi Dortmund z Bayernem Monachium. W składzie BVB trzech Polaków!

• Piotr Kuklis i Bartosz Flis wychodzą na sytuację sam na sam z Dusanem Kuciakiem, jednak strzelec jedynej bramki dla Arki zamiast podawać zdecydował się na strzał, co okazało się błędną decyzją. W ataku Legia.

• Sędzia Paweł Gil przedłuża drugą część meczu o cztery minuty.

• Bliski zdobycia bramki była Arka, jednak strzał Radosława Pruchnika przechodzi tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

• GGGOOOLLL!!! Legia Warszawa prowadzi z Arką Gdynia 2-1. Piłkę w pole karne dośrodkował Nacho Novo, do piłki doszedł Michał Żyro zgrał futbolówkę, zaś Janusz Gol mając przed sobą jedynie pustą bramkę dopełnił formalności. Legia Warszawa - Arka Gdynia 2-1.

• Omar Jarun ogląda żółtą kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym Legii.

• Janusz Gol strzela z dystansu i tylko dobra interwencja Macieja Szlagi ratuje Arkę przed utratą bramki.

• Arka przeważa, Arka szuka gry, Arka chce wygrać z Legią Warszawa. Zapowiada się na na prawdę ciekawą końcówkę spotkania. Podanie Pruchnika w kierunku Radzewicza okazuje się zbyt mocne i piłka trafia do Kuciaka, który dalekim wykopem uruchamia Żyrę, a ten traci piłkę.

• Dziesięć minut plus to co do doliczy sędzia Paweł Gil pozostało Arce, aby powalczyć w Warszawie o dogrywkę, lub może nawet o awans do finału Pucharu Polski.

• Dobra akcja Marcinów w Arce - Radzewicza i Bochenka, którzy ostatecznie wywalczają dla swojego zespołu rzut rożny, z którego pożytku Arka już jednak nie ma.

• Po raz kolejny kiedy przy piłce jest Arka na boisku pojawia się druga piłka w rezultacie czego sędzia zatrzymuje na moment spotkanie.

• Dobra akcja Charlesa Nwaogu prawą stroną boiska, który w ataku przeciwko Legii był niestety osamotniony i piłkę przejmuje Jakub Wawrzyniak.

• Moment słabszej gry Legii, która nieporadnie rozgrywa piłkę w obrębie pola karnego Arki nie mając pomysłu na skuteczny atak.

• Arka wciąga Legię na własną połowę boiska nastawiając się na kontratak, który już raz w tym meczu bramkę żółto-niebieskim przyniósł.

• Wypożyczony z Ruchu Chorzów Bartosz Flis zastępuje na placu gry Jakuba Kowalskiego. Trener Petr Nemec stawia wszystko na jedną kartkę. Arka powalczy jeszcze o awans do finału Pucharu Polski.

• Dobre wyjście do prostopadłej piłki Charlesa Nwaogu, ale szybszy od napastnika Arki był Artur Jędrzejczyk, który przejął piłkę i wyprowadził kontratak swojej drużyny. Do gry prawemu obrońcy Legii pojawił się Danijel Ljuboja, który minąwszy Bochenka dośrodkował w pole karne gdynian i tylko przytomna interwencja Omara Jaruna pozwoliła Arce powstrzymać Nacho Novo przed strzeleniem drugiej bramki.

• Druga zmiana w zespole Arki. W miejsce Piotra Tomasika, Petr Nemec posyła Marcina Radzewicza.

• Ostatnia zmiana w zespole Legii. Za Ismaela Blanco na boisku pojawia się Danijel Ljuboja.

• Pierwsza zmiana w zespole Arki. Plac gry opuszcza mający za sobą grę w Legii - Tomasz Jarzębowski, zaś w jego miejsce na boisku pojawia się Radosław Pruchnik.

• Artur Jędrzejczyk powraca już na boisko. Zaś do zmiany w zespole Legii przygotowany jest Danjel Ljuboja.

• Grająca w dziesiątkę Legia w ataku. Rzeźniczak dośrodkowuje w pole karne Arki, do piłki dochodzi Blanco, ale skutecznie strzał Argentyńczyka blokują obrońcy Arki.

• Piotr Kasperkiewicz ogląda żółtą kartkę za uderzenie Artura Jędrzejczyka łokciem w głowę, który za linią boczną boiska zszywany będzie miał łuk brwiowy.

• Przewagę zyskała Arka, która szukać będzie w drugiej części spotkania szans na zdobycie jeszcze jednej bramki w rezultacie czego doprowadzając do wyrównania w dwumeczu.

• Kibice Legii Warszawa zaprzestali dopingować swoją drużynę na chwilę pozdrawiając ochroniarzy, a także policję dodając przy tym "Piłka nożna dla kibiców"....

• Wychowanek Świtu Nowy Dwór opuszcza na noszach boisko po tym jak w starciu z Wallace Benevente padł na murawę. W miejsce Kucharczyka na placu gry pojawia się Miroslav Radović.

• Przerwa w grze. Na murawie Pepsi Arena opatrywany jest Michał Kucharczyk, zaś fani Arki.... opuszczają zajmowany przez siebie sektor.

• GGGOOOLLL!!!! Arka Gdynia doprowadza do remisu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Kowalskiego przedłuża Nwaogu. Do piłki dochodzi Piotr Kuklis i Legia Warszawa - Arka Gdynia już 1-1.

• Dośrodkowanie Jędrzejczyka pada łupem Szlagi, zaś na trybunach słychać tylko i wyłącznie kibiców Arki. Kontratak Arki.

• Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Arki, zaś fani z Gdyni śpiewają, że "Trójmiasto do nas należy...".

• Dośrodkowanie Tomasika przeradza się w techniczny strzał i Dusan Kuciak z najwyższym trudem wybija piłkę w bok boiska. Świetna okazja Arki na zdobycie bramki!

• Dobre podanie Krajanowskiego do Nwaogu, jednak zdaniem arbitra Nigeryjczyk w momencie podania znajdował się na pozycji spalony.

• Zaczynamy drugą część spotkania pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia. Z wyjątkiem wymuszonej w pierwszej połowie zmiany Michała Żewłakowa w składach obydwu drużyn bez zmian.

• Piłkarze Arki i Legii pojawiają się już na murawie Pepsi Arena. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

• Koniec pierwszej części spotkania. Arka Gdynia przegrywa w Warszawie z Legią Warszawa 0-1. Jedyną bramkę w 23. minucie meczu zdobył Nacho Novo, który na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy meczu w skutek zdobycia żółtej kartki wyeliminował się z możliwości zagrania w meczu finałowym. Z kim 24 kwietnia w Kielcach zmierzy się Ruch Chorzów? Przekonamy się już za niespełna godzinę. Wracamy za piętnaście minut! Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

• Nacho Novo ogląda żółtą kartkę za zagranie ręką. W przypadku awansu Legii do finału, Hiszpan w meczu z Ruchem Chorzów już nie zagra.

• Świetne rozegranie piłki przez zawodników Legii i tylko centymetry ratują Arkę przed utratą bramki po uderzeniu Rzeźniczaka.

• Legia-Arka Na stadionie jest około 15 tysięcy sympatyków Legii. Sektor gości zapełniony mniej więcej w połowie, co daje około 600 osób.

• Najlepsza okazja Arki Gdynia w tym meczu! Jakub Kowalski dośrodkowuje piłkę z prawej strony boiska w kierunku Charlesa Nwaogu. Napastnika Arki uprzedza jednak Jędrzejczyk, który tylko dzięki szczęściu nie skierował piłki do własnej siatki. Moment później piłkę po rzucie rożnym wykonywanym przez Kowalskiego łapie Kuciak.

• Chwilowa cisza kibiców Legii Warszawa na trybunach, dzięki czemu o swojej obecności głośnym okrzykiem "Arka Gdynia!" przypomnieli fani żółto-niebieskich.

• Piotr Kuklis ogląda pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Pomocnik Arki żółty kartonik ujrzał za faul w środku pola na Ivicy Vrdoljaku.

• Starcie Novo z Kowalskim i zdaniem Pawła Gila to pomocnik Arki dopuścił się faulu. Mający problemy z dalekim wybiciem Dusan Kuciak przywołuje kolegów z zespołu, z którymi krótko rozgrywa piłkę.

• Okres słabszej gry zespołu gospodarzy. Agresywność, nieustający pressing i Arka Gdynia z sekundy na sekundę przybliża się do pola karnego Legionistów.

• Rzut wolny dla Arki. Do piłki podchodzi Tomasik, ten rozgrywa piłkę krótko z Kowalskim, którego dośrodkowanie przechodzi nad polem karnym Legii i od autu grę wznowi Artur Jędrzejczyk.

• Zbyt mocne podanie Wawrzyniaka w kierunku Novo i piłkę przechwytuje Szlaga.

• Blanco fauluje Bochenka i grę z rzutu wolnego wznowi Arka.

• Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę prowadząc w dwumeczu z Arką Gdynia 3-1 (licząc bramki na wyjeździe 5-1). Piłkarze Arki będą zmuszeni otworzyć się nieco bardziej, jeżeli nadal myślą o finale Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Kielcach.

• GGGOOLLL!!!! Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0. Na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Ismael Blanco. Doświadczony Argentyńczyk minąwszy Bochenka dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Nacho Novo wyprowadził mocnym strzałem po ziemi Legię na prowadzenie. Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

• Kolejny rzut rożny, tym razem po drugiej stronie boiska. Dośrodkowanie Kowalskiego w polu karnym przejmuje Bochenek, ale strzał wypożyczonego z Legii Warszawa obrońcy zamiast w kierunku bramki ląduje wysoko ponad murawą boiska.

• Rzut rożny dla Legii. Piłkę w pole karne Arki posyła Żyro, a całą sytuację skuteczną interwencją wyjaśnia Bochenek, który wyprowadza kontratak swojego zespołu.

• Dobre podanie Tomasika w kierunku Kuklisa. Były piłkarz Widzewa dochodzi do piłki, ale zdaniem arbitra w momencie podania rozgrywający Arki znajdował się na pozycji spalony.

• Pierwsza zmiana w zespole Legii. W miejsce Michała Żewłakowa na placu gry pojawia się Michał Kucharczyk. Były reprezentant Polski zasygnalizował Maciejowi Skorży kłopoty z prawą nogą, zaś szkoleniowiec Legii wolał nie ryzykować i ściągnął swojego stopera z boiska.

• Tomasz Jarzębowski fauluje Jakuba Rzeźniczaka i grę wznowi Legia. Po chwili kolejna okazja Blanco, ale strzał Argentyńczka blokuje Bochenek.

• Kolejna szansa dla Legii! Ismael Blanco ogrywa w polu karnym Krajanowskiego, ale będąc sam na sam ze Szlagą nie trafia w piłkę, a ta pada łupem golkipera Arki.

• Dobre uderzenie sprzed pola karnego Michała Żyry i tylko intuicyjna interwencja Macieja Szlagi ratuje Arkę przed utratą bramki.

• Długie prostopadłe podanie z głębi pola w kierunku Nacho Novo, ale Portugalczyk w starciu z Omarem Jarunem nie dochodzi do piłki.

• Kolejny rzut rożny dla zespołu Petra Nemeca. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Jakub Kowalski, ale czyni to niedokładnie wprost na głowę defensorów Legii.

• Dobre dośrodkowanie Nacho Novo z prawej strony boiska, jednak spóźniony z wyskokiem Ismael Blanco nie sięgnął piłki i grę kontynuować będą goście z Gdyni.

• Piłkarze Legii spokojnie rozgrywają piłkę. Arka natomiast nastawiona jest na grę z kontry z wykorzystaniem niezwykle szybkiego Charlesa Nwaogu.

• Jakub Rzeźniczak faulowany w środkowej strefie boiska i arbiter upomina agresywnie grającego od początku spotkania Piotra Kasperkiewicza.

• Pierwsza ofensywna próba Charlesa Nwaogu, który w starciu z Michałem Żewłakowem wywalczył dla Arki rzut rożny. Po chwili dośrodkowanie Piotra Kuklia łapie bramkarz Legii - Dusan Kuciak.

• Sędzia Paweł Gil rozpoczyna rewanżowe starcie półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia! Niech zwycięży lepszy!

• Obydwie drużyny już na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za chwilę początek meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia! Zapraszamy na piłkarskie emocje razem z Ekstraklasa.net!

• Czy po trzydziestu trzech latach Arka Gdynia przybliży się do drugiego w historii triumfu w rozgrywkach Pucharu Polski? Czy raczej to warszawska Legia obroni tytuł sprzed roku, a także zwycięży w rozgrywkach po raz piętnasty? Zapraszamy na relację live z rewanżowego spotkania półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia! Kto Waszym zdaniem zwycięży i awansuje do finału? Czekamy na Wasze komentarze!

• Zdaniem Petra Nemeca mecz z Legią na ławce rezerwowych rozpoczną: Michał Szromnik, Bartosz Flis, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Patryk Jędrzejowski, Bartłomiej Niedziela oraz Janusz Surdykowski, którego miejsce w wyjściowym składzie Arki zajął Charles Nwaogu.

• Znamy składy obydwu drużyn. W Legii Warszawa poza wyjściową jedenastką znaleźli się: Jakub Szumski, Tomasz Kiełbowicz, Danijel Ljuboja, Michał Kucharczyk, Miroslav Radović, Daniel Łukasik oraz Inaki Astiz.

• Już tylko pół godziny dzieli nas od rozpoczęcia drugiego spotkania rewanżowego półfinału Pucharu Polski. Na Pepsi Arena w Warszawie miejscowa Legia podejmować będzie Arkę Gdynia, która zdaniem wielu obserwatorów w cale na straconej pozycji nie jest. Przegrana po wielu kontrowersjach w Gdyni stawia zespół Arki w trudniejszej roli, aniżeli zespół Macieja Skorży, ale w końcu piłka to piękny sport. Przekonaliśmy się o tym w dniu wczorajszym, kiedy to Ruch Chorzów mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 3-1 w Krakowie o finał z tamtejszą Wisłą walczył w rzutach karnych. Kto zmierzy się z podopiecznymi Waldemara Fornalika w finale w Kielcach? Zaczynamy za pół godziny!