Legia Warszawa

0

Borussia Dortmund

1

• Legia była bliska strzelenia gola, jednak Januszowi Golowi zabrakło niewiele. Borussia momentami grała "na stojąco", ale i to wystarczyło by utrzymać korzystny wynik z pierwszej połowy do ostatniego gwizdka sędziego. Legia próbowała, przeprowadziła kilka ciekawych akcji. To było jednak za mało.

• Koniec meczu. Legia przegrywa z Borussią 0:1.

• Świetne długie podanie Miroslava Radovicia do Michala Kucharczyka, ale szybszy był Roman Weidenfeller.

• Mustafa nieczysto trafia w piłkę na szóstym metrze. Zamiast drugiej bramki dla Borussi mieliśmy "świecę".

• BVB długo utrzymuje się przy piłce zmuszając legionistów do biegania. Powrót Bartosza Żurka przerwał akcję Oliviera Kircha, ale BVB ma korner.

• Inaki Astiz znowu górą w polu karnym. Wybija piłkę głową po centrze Oliviera Kircha.

• Olivier Kirch bez trudu radzi sobie na prawej stronie z Bartoszem Żurkiem. Z autu Borussia.

• Piękna akcja BVB. Bender podał do wychodzącego na wolne pole Oliviera Kircha, ten bez zastanowienia zagrywa w środek pola karnego w kierunku Juliana Schiebera, ale Inaki Astiz wślizgiem przeciął podanie. Kolejna dobra interwencja hiszpańskiego obrońcy.

• Bittencourt za mocno podaje do Moritza Leitnera.

• Michał Kucharczyk strzela głową, ale zbyt lekko by pokonać Romana Weidenfellera.

• Marcel Schmelzer na spalonym.

• Niecelne podanie Jakuba Wawrzyniaka. Szkoda, bo była szansa na kontrę.

• Bartosz Żurek wchodzi w miejsce Michała Żyry.

• Wojciech Skaba łapie piłkę po centrze z lewej strony Marcela Schmelzera.

• Olivier Kirch pewnie powstrzymał Michała Żyrę. W odpowiedzi Jakub Rzeźniczak pokazał, że odebranie piłki przeciwnikowi nie jest mu obce.

• Miroslav Radović podaje do Michała Kucharczyka, który zdaniem liniowego był na spalonym. Powtórka wykazały pomyłkę sędziego.

• Michał Kucharczyk faulowany. Przewinił Julian Schieber.

• Inaki Astiz wybija piłkę z własnego pola karnego. Nieobstawiony przez nikogo Ivan Perisić "szukał" podaniem Juliana Schiebera, ale Hiszpan uprzedził przeciwnika.

• Michał Żyro za mocno zagrywał ze stałego fragmentu gry. Od bramki BVB.

• Moritz Leitner fauluje Michała Kopczyńskiego.

• Świetna wrzutka Danijela Ljuboi w pole karne do Miroslava Radovicia. Serb strzela głową obok słupka bramki Romana Weidenfellera.

• Nieudane zagranie Bittencourta i od bramki zacznie Dusan Kuciak.

• Miroslav Radović faulowany przez Mustafę. Michał Żyro centruje w pole karne, ale Neven Subotić wybija piłkę.

• Michał Kopczyński zmienia Dominika Furmana.

• Ivica Vrdoljak strzela z dystansu. Piłka otarła się o Svena Bendera i ląduje pod nogami Nevena Suboticia.

• Michał Żyro przytrzymuje za koszulkę Mustafę. Wolny a Juergen Klopp domaga się żółtej kartki dla piłkarza Legii.

• Ivan Perisić strzela w sam środek bramki i Wojciech Skaba piąstkuje.

• Żółtym kartonikiem ukarany Wojciech Skaba za faul poza polem karnym. Faulowany Julian Schieber

• Faul taktyczny w środku boiska w wykonaniu Inaki Astiza i słuszna żółta kartka

• Zmiana bramkarza w Legii: Wojciech Skaba wchodzi w miejsce Dusana Kuciaka.

• Julian Schieber strzela głową minimalnie nad poprzeczką.

• Jakub Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny.

• Za mocne podanie Ivicy Vrdoljaka do Miroslava Radovicia. Piłka w rękach Romana Weidenfellera, który jako jedyny gra od początku meczu.

• Danijel Ljuboja faulowany na środku boiska.

• Bittencourt za mocno dośrodkowuje z lewej strony.

• Sven Bender strzela technicznie z dystansu. Piłka poleciała nad poprzeczką.

• Miroslav Radović traci piłkę na rzecz Oliviera Kircha.

• Mustafa strzela z dystansu obok słupka bramki Dusana Kuciaka.

• Legia długo utrzymywała się przy piłce. Kontra wyprowadzona przez Ivana Perisicia przerwana w ostatniej chwili przez Artura Jędrzejczyka.

• Faul Ivicy Vrdoljaka w środkowej części boiska.

• Miroslav Radović zmienia Janusza (bez po pierwszej połowie) Gola.

• I ostatnia zmiana w BVB od początku drugiej odsłony. Koray Guenter za Matsa Hummelsa.

• Mustafa Amini za Kevina Grosskreutza.

• Ivan Perisić zmienia Marco Reusa.

• Za Roberta Lewandowskiego, strzelca jedynej bramki, pojawi się Moritz Leitner.

• Za Santanę Gunter.

• Sven Bender zastępuje Ilkaya Gundogana.

• Neven Subotić zmienia Sebastiana Kehla.

• Julian Schieber za Jakuba Błaszczykowskiego.

• Marcel Schmelzer za Chrisa Loewe.

• Zmiany w Borussi: za Łukasza Piszczka Oliver Kirch.

• Danijel Ljuboja za Marka Saganowskiego.

• Michał Kucharczyk za Jakuba Koseckiego.

• Ivica Vrdoljak za Daniela Łukasika.

• Artur Jędrzejczyk wchodzi za Michała Żewłakowa.

• Inaki Astiz zmienia od początku drugiej połowy Marko Sulera.

• Drugą połowę zaczyna Legia. Gospodarze wykonali 6 zmian, BVB... 10.

• Za kilka minut rozpocznie się druga połowa. Czy Legia strzeli gola?

• Pierwsza połowa była rozgrywana w sennym tempie. Szybko strzelona bramka po fatalnym błędzie Marko Sulera ustawiła Borussię w dogodnej sytuacji. Dobre trzy kwadranse w wykonaniu polskich trzech muszkieterów. Robert Lewandowski strzelił gola, Jakub Błaszczykowski był bliski asysty (Kevin Grosskreutz minimalnie chybił) i z Łukaszem Piszczkiem stwarzali zagrożenie po prawej stronie boiska.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. BVB prowadzi z Legią 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego w 4. minucie meczu

• Michał Żyro na spalonym.

• Marco Suler przytrzymał lekko za koszulkę Marco Reusa uniemożliwiając mu dojście do piłki.

• Dusan Kuciak ponownie górą. Świetnie obronił strzał Kevina Grosskreutza.

• Dominik Furman przez chwilę poza boiskiem, ale już na nie powrócił.

• Marco Suler przeciął podanie do Roberta Lewandowskiego. Podanie Dominika Furmana do Michała Żyro niedokładne i z autu zacznie BVB.

• Janusz Gol bliski strzelenia gola! Pierwsze uderzenie sparował Roman Weidenfeller, dobitkę wybił z linii bramkowej Felipe Santana. Kolejna próba Gola i futbolówka w rękach bramkarza mistrza Niemiec.

• Duszan Kuciak górą w sytuacji sam na sam z Marco Reusem. Gdyby nie bramkarz Legii to Borussia podwyższyłaby prowadzenie

• Michał Żyro przegrał pojedynek sam na sam z Felipe Santana. Po chwili młody skrzydłowy Legii na spalonym.

• Pierwsza doskonała szansa dla Legii. Urwał się prawym skrzydłem Jakub Kosecki i płasko dograł w pole karne. Niestety w porę znalazł się tam Łukasz Piszczek, który ubiegł Żyrę wybijając piłkę na rzut rożny.

• Słabo gra Dominik Furman, pomocnik, który stylem gry przypomina ponoć Stevena Gerrarda. Niemal każde podanie to strata. Chyba Jan Urban rzucił go na zbyt głęboką wodę...

• Pierwsze dobre dośrodkowanie w pole karne BVB. Żyro nie sięgnął piłki w polu karnym. Na prawym skrzydle głodny gry jest młody Jakub Kosecki. Ten zawodnik chyba na razie jako jedyny wyróżnia się pozytywnie.

• Legioniści próbowali dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego z niemal 50 metrów! Skończyło się to tym, że Dominik Furman uderzył w głowę obrońcy, który stał przed polem karnym...

• Powolutku zapełniają się trybuny na Łazienkowskiej. Co kilka minut słychać z Żylety głośniejsze okrzyki, ale nie ma dopingu nawet takiego jak na pucharowym meczu z Metalurgsem.

• Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzał mocno Chris Loewe, który w składzie BVB na lewym skrzydle gra dziś zamiast Marcela Schmelzera. Strzał broni nie bez problemów Kuciak.

• W przedmeczowym komentarzu zapomnieliśmy jeszcze podkreślić, że w składzie Legii jest dziś Jakub Rzeźniczak, który gra na prawej obronie zamiast Artura Jędrzejczyka.

• Gromkie oklaski dla.... Marko Sulera, który tym razem świetnie powstrzymał Łukasza Piszczka.

• Legia nie potrafi poradzić sobie w defensywie. Kolejne dobre podanie na lewe skrzydło mogło skończyć się bardzo groźnie, ale Grosskreutz dośrodkował niecelnie.

• Powinno być już 2:0 dla mistrzów Niemiec! Tym razem fatalny błąd popełnił Żewłakow, który w polu karnym główką zagrał prosto do... Jakuba Błaszczykowskiego (sentymenty?). Ten dograł na główkę do Grosskreutza, ale ten strzelił niecelnie.

• Co za fatalny kiks Marko Sulera! Trudno zrozumieć, jak można tak zagrać? Słoweniec dwa razy był ponoć wybierany najlepszym piłkarzem swojej ligi... Z lewej strony dośrodkował Marco Reus. Wystarczyło wybić tą piłkę, tymczasem Słoweniec najpierw w nią nie trafił, a później nie potrafił zorientować się gdzie jest piłka. Z łatwością błąd ten wykorzystał "Lewy" ze szpica strzelając do bramki Kuciaka.

• Robert Lewandowski strzela gola dla Borussii!!!

• Pierwsza składna akcja Legii. W pewnej chwili aż podniósł się hałas na trybunach kiedy Żyro z Golem wymieniali podania z pierwszej piłki. Akcję rozpoczął dobrym podaniem Suler.

• Borussia spokojnie i długo utrzymuje się przy piłce. Akcja Lewandowskiego zatrzymana przez Żewłakowa.

• Drużyna BVB w nowych żółtych strojach. Legioniści na biało-czarno.

• Zaczynają piłkarze mistrza Niemiec!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

• Ławka rezerwowych Borussii: Mitchell Lagerak, Neven Subotić, Sven Bender, Moritz Leitner, Ivan Perisić, Oliver Kirch, Julian Schieber, Mustafa Amini, Marcel Schmelzer

• Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Artur Jędrzejczyk, Marcin Bochenek, Tomasz Kiełbowicz, Inaki Astiz, Michał Kucharczyk, Ivica Vrdoljak, Michał Kopczyński, Danijel Ljuboja

• W drużynie Borussii po raz pierwszy wspólnie w ataku zagrają Marco Reus i Robert Lewandowski.

• Od pierwszy minut na środku obrony zagra nowy stoper "Wojskowych" Marko Suler. W środku dwójka młodych: Daniel Łukasik i Dominik Furman.

• Znamy już skłądy obu zespołów. Więcej niespodzianek w drużynie Legii.

• Już za kwadrans rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej mecz towarzyski Legia Warszawa - Borussia Dortmund.

• Zespół Borussii przyleciał do Warszawy dziś przed godz. 12. Do Niemiec wróci tuż po zakończeniu meczu z Legią.

• Smaczki i przedmeczowe ciekawostki? Czytajcie zapowiedź spotkania!

• Media awizują, że obie drużyny zagrają od początku w najsilniejszych składach. Pewne jest jednak, że po przerwie obaj trenerzy będą dużo zmieniać. Legię już za 4 dni czeka pucharowy mecz z SV Ried, a to z pewnością będzie rywal dużo trudniejszy od Metalurgsa Lipawa.

• O godzinie 17 w Warszawie mecz sparingowy jakich mało. Do Warszawy przyjeżdża mistrz Niemiec Borussia Dortmund, z trójką reprezentantów Polski. Drużyna zza naszej zachodniej granicy sama zaproponowała rozegranie sparingu "Wojskowym" w zamian za podział zysków z meczu. Legia natomiast nie musiała płacić gościom 500 tys. euro, które z reguły inkasuje BVB za takie spotkanie.