0

Cracovia

0

• Dziękuję serdecznie za śledzenie relacji, zapraszam na kolejne - tylko na Ekstraklasa.net! Pozdrawiam, Tomasz Dębek.

• Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie drugiej drużyny Ekstraklasy z drugą od końca. Przeważała Legia, zwłaszcza od kiedy grała w przewadze, ale nie udało się tego udokumentować golami. W sektorze gości feta, kibice Legii mocno rozczarowani.

• Koniec meczu!

• Radović wychodzi sam na sam... spalony! Serb protestuje, ale pan Siejewicz pozostaje nieugięty.

• Radović pada w polu karnym! Sędzia każe grać dalej.

• 5 minut doliczone do drugiej połowy.

• W odpowiedzi strzał van der Biezena. Zablokowany.

• Ljuboja w pole karne do Kucharczyka, ale szybszy Kaczmarek!

• Strzał Żyry - mocny, ale na wiwat.

• Zamieszanie w polu karnym gości. Radović dryblował zamiast strzelać i piłka przejęta przez obrońców.

• Wolny dla Legii. W polu karnym najwyżej wyskakuje van der Biezen - niebezpieczeństwo zażegnane.

• Zapowiada się emocjonująca końcówka.

• Radović na spalonym.

• Ljuboja minął dwóch zawodników gości, ale Gol zbyt mocno odegrał mu piłkę. Od bramki Cracovia.

• Radović odwrócił się z piłką w polu karnym, ale strzelił wysoko nad poprzeczką!

• Bartczak za Bojlevicia.

• Powtórki podobno wyjaśniają, że nie jednak nie było faulu. A więc dobra decyzja sędziego.

• Ciężko ocenić sytuację bez powtórki, ale to był chyba błąd sędziego. Pierwszy poważny w tym meczu.

• Nie ma faulu! Rzut sędziowski. Z trybun wydawało się, że bramkarz Cracovii wyciął wychodzącego na czystą pozycję Radovicia.

• Faul Kaczmarka na Radoviciu poza polem karnym! Czy będzie czerwona kartka?

• Kucharczyk za Rybusa.

• Czegoś takiego dawno nie widziałem. Po "strzale" Rybusa piłka wychodzi na aut.

• Gotowy do wejścia na boisko Kucharczyk.

• Szansa Rybusa, ale znów rykoszet i rzut rożny.

• Tym razem dobrze poradzili sobie obrońcy gości.

• Rzut rożny dla Legii. Główkuje Astiz, ale piłka odbija się jeszcze od któregoś z krakowian. Jeszcze jeden korner.

• Legia cały czas napiera! Ljuboja główkuje z trzech metrów - prosto w Kaczmarka!

• van der Biezen za Wisnjakowsa.

• Dośrodkowanie Gola pomińmy milczeniem.

• Saidi pożyteczny także w obronie - odebrał piłkę Rzeźniczakowi tuż przed linią końcową.

• Gra prowadzona w dużo szybszym tempie. Legia atakuje, Cracovia jak na razie odgryzła się tylko strzałem Saidiego (ale za to jakim - stadiony świata!)

• Jeszcze raz na spalonym Ljuboja.

• Saidi centymetry nad poprzeczką po indywidualnej akcji!

• Kaczmarek pewnie broni strzał głową Żyry.

• Jeszcze jedno upomnienie, tym razem dla... drugiego bramkarza Cracovii, Gąsińskiego. Nie spodobała mu się decyzja sędziego o wyrzuceniu Struny z boiska.

• Legia Warszawa - Cracovia Ostra gra Cracovii owocuje dużą liczbą kartek

• To musiało się tak skończyć. Kolejny faul, tym razem Struna. Druga żółta kartka dla tego zawodnika i goście muszą grać w "10".

• Zaostrzyła się gra - co i rusz któryś z Legionistów leży na boisku.

• Żółta kartka za faul Puzigacy.

• Mogło być 1:0! Błąd Radomskiego, który we własnym polu karnym nie trafił w piłkę. Gdyby Radović stał pół metra bliżej, pewnie trafiłby do siatki. A tak ubiegł go Kaczmarek.

• Żyro zatańczył w polu karnym... piłkę wybija Nawotczyński.

• Rzeźniczak za Jędrzejczyka.

• Do gry gotowy Rzeźniczak. Ale Legia potrzebuje zmian w ataku, nie obronie.

• Jeszcze jeden spalony Ljuboi. Idzie na jakiś rekord?

• Świetnie tym razem prostopadle podaje Żyro, Ljuboja zbyt wolno zebrał się do sprintu. Chociaż i tak był na spalonym.

• Atak Cracovii, ofiarnie odbiera piłkę Żyro. Kontra Legionistów zepsuta przez niedokładne podanie młodego pomocnika.

• Jest informacja o frekwencji - 19 341 osób zgromadziło się dziś na Pepsi Arenie.

• Piłka w siatce po strzale Ljuboi! Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Wynik bez zmian.

• Przed szansą Rybus... zablokował go Puzigaca.

• Dobra zmiana Dudzica. Znów szarpał, tym razem odebrał mu piłkę Żewłakow.

• Na dobrą pozycję wychodził Dudzic - spalony.

• Bez zagrożenie dla bramki Kuciaka.

• Do ataku ruszyła Cracovia. Dobra akcja Dudzica i Saidiego, ale wywalczyli oni tylko rzut rożny.

• Dudzic za Suworowa.

• Ależ okazja gości! Struna miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, w ostatniej chwili został zablokowany!

• Do gaget3: Struna za faul, Bojlević też, chociaż dyskutował też z sędzią i to mogło zadecydować.

• I zaczynamy drugą połowę.

• Zmiana w przerwie: Żyro za Wolskiego.

• Obie drużyny już na boisku. Informacji o frekwencji tym razem nie było. Około 16 tysięcy "na oko".

• Do deidis: Frekwencja nie jest porywająca. W przerwie zwykle wyświetlają dokładną liczbę kibiców, więc niedługo podam oficjalne info.

• Do przerwy 0:0. Widowisko nie jest porywające, stuprocentowych okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że po przerwie rozwiąże się worek z bramkami.

• Koniec pierwszej połowy.

• Saidi leży w polu karnym, a na trybunach petarda rzucona z sektora gości frunie w stronę kibiców Legii. Wybuchła w sektorze buforowym, więc nikomu nic się nie stało.

• Duże zamieszanie w polu karnym Kaczmarka, piłka trafia do Ljuboi, który w sytuacji sam na sam strzela wprost w bramkarza. I tak był spalony.

• Astiz chyba "przyaktorzył", ale sędzia pokazuje żółty kartonik Strunie.

• Żółta kartka dla Bojlevicia.

• Borysiuk ładnie podaje do Rybusa, ten ogrywa Nawotczyńskiego i wpada w pole karne. Zamiast strzelać czeka, a piłkę wybija powracający... Nawotczyński.

• Niedokładne podanie Jędrzejczyka do Radovicia - strata.

• Za to Ljuboja ma ciśnienie na bramkę. Przedryblował dwóch obrońców gości, jednak strzelił tuż obok słupka.

• Czytelnika zainteresowanego pogodą na stadionie informuję, że jest zimno (ale bez tragedii), bezwietrznie, a Słońce dawno już zaszło. Nie wiem, jak wygląda sprawa z ciśnieniem, strzelałbym że około 1002 hektopaskale mamy.

• Ojoj, boleśnie wyglądające starcie Kuciaka z Saidim. Słowak wybiegał z bramki, aby wybić piłkę spod nóg pędzącego Ntibazonkizy i doszło do zderzenia zawodników. Na szczęście nic poważnego się nie stało, obaj są już zdolni do gry.

• Dwukrotnie strzelać próbował Saidi, najpierw zablokował go Astiz, po chwili Hiszpan wyłuskał piłkę spod nóg zawodnika gości.

• Na boisku ligowa szarzyzna... Legia atakuje, ale bez przekonania, Cracovia kontruje, lecz w decydujących momentach brakuje dokładności. Co jak co, ale Gran Derbi to to nie jest :)

• Niezły pomysł Saidiego na podanie do Suworowa, wykonanie dużo gorsze.

• Świetny przerzut Borysiuka do Radovicia, ten poszukał Ljuboi w polu karny, jednak szybsi byli obrońcy.

• Legia stara się prowadzić grę, ale jak do tej pory nic z tego nie wynika.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Rybusa nie sprawia żadnych problemów Kaczmarkowi.

• Kąśliwe dośrodkowanie (a może to był strzał) Wisnjakowsa poszybowało tuż nad poprzeczką bramki Kuciaka.

• Piłka bita przez Wolskiego nie znalazła żadnego z warszawian w polu karnym.

• Faul Wisnjakowsa na Wawrzyniaku. Wolny dla Legii z 45 metra.

• Struna chciał sobie podryblować, ale zatrzymał się już na pierwszym Legioniście.

• Ładna akcja Legii. Gospodarze wymienili ponad 10 podań w okolicach pola karnego krakowian, na strzał z ostrego kąta zdecydował się Rybus, ale broni Kaczmarek!

• Stały fragment gry wykończył główką Wawrzyniak - metr nad bramką.

• Rajd Rybusa, tylko rzut rożny dla Legii.

• Jeszcze jedna szarża aktywnego dziś Suworowa. Ograł Jędrzejczyka, strzelił na bramkę, ale wybił piłkę Kuciak. Dobijał jeszcze Puzigaca, lecz zablokował go Żewłakow.

• Faul na Astizie, Legia od rzutu wolnego z własnej połowy.

• Radović w pole karne... głową wybija piłkę Żytko.

• Ljuboja cofa się do linii środkowej, podaje w stronę Rybusa, jednak temu przeszkodził... Radović i nic z tej akcji nie wyszło.

• Rajd Wawrzyniaka przez pół boiska, Wolski miał problemy z opanowaniem piłki. Grę zacznie Kaczmarek.

• Baaaaardzo niecelny przerzut Radomskiego.

• Szeliga już wrócił do gry.

• Jeden z piłkarzy Cracovii potrzebuje pomocy medycznej. Gra przerwana.

• Bardzo ładne podanie Rybusa do Radovicia, wmieszali się w to jednak obrońcy.

• Wisnjakows prawą stroną, nie opanował piłki. Legia od bramki.

• Odnośnie liczby kibiców: co jakiś czas ktoś wchodzi, może jeszcze ich wpuszczają. Z tego co wiem sektor ma właśnie 1400 miejsc, w tym momencie jest zapełniony mniej więcej w 3/4.

• Borysiuk z dystansu... obok bramki.

• Nieporadne jak na razie próby ataków gospodarzy.

• Jeszcze raz Suworow lewą stroną. Doskonały powrót Jędrzejczyka.

• Dośrodkowanie Suworowa, nikt nie trafił w piłkę. Od bramki Kuciak.

• Zaczyna Legia.

• W komentarzach pytacie, ilu dokładnie kibiców Cracovii. Ciężko powiedzieć, nie mamy oficjalnych danych. Na oko 700-800 osób. Ponad pół sektora.

• Obie drużyny już na murawie.

• Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu

• Do meczu jeszcze około 10 minut. "Żyleta" już niemal pełna. Pozostałe trybuny świecą pustkami. W sektorze gości spora reprezentacja kibiców Cracovii.

• Znamy już składy obu zespołów. Ławki rezerwowych prezentują się następująco: Legia - Wojciech Skaba, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz, Michał Kucharczyk, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro i Daniel Łukasik. Cracovia - zymon Gąsiński, Krzysztof Nykiel, Milos Kosanović, Koen van der Biezen, Mateusz Bartczak, Andrzej Niedzielan i Bartłomiej Dudzic.

• Witamy w relacji ze spotkania pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią. Oba zespoły mają zupełnie odmienne cele i faworytem są dzisiaj zdecydowanie gospodarze, którzy walczą o fotel lidera. Walcząca o utrzymanie Cracovia będzie dziś chciała wyszarpać dzisiaj przynajmniej jeden punkt.