4

4 1 połowa

Dinamo Bukareszt

2

• Sędzia doliczył minutę i zakończył spotkanie. Legia przegrywała 0:1, ale potem strzeliła 4 bramki. W drugiej połowie straciła jednego gola i mecz zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski 4:2. Więcej o sparingach Legii tutaj.

• Dinamo ciągle próbuje. Dośrodkowanie z prawej strony blokuje jednak Wieteska.

• Sa powalczył i Legia miała rzut rożny. Korner nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Marca.

• Dinamo zdecydowanie poczuło krew i przejęło inicjatywę. Dadzą radę strzelić gola kontaktowego? Legia trochę stłamszona.

• Piękna bramka Dinama! Niculae!

• Bartczak zmienia Ryczkowskiego, strzelca dwóch bramek.

• Misiak za Brozia.

• Wieteska wchodzi za Rzeźniczaka.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Legii - Kuciak skacze wysoko i pewnie łapie piłkę.

• Szybka akcja Legii - Sa zgrał na prawo do Żyro, ten zaczął schodzić do środka, szykował się do strzału, ale w końcu nie uderzył i stracił futbolówkę.

• Legia znów w ofensywie. Legioniści spokojnie rozgrywają futbolówkę pod polem karnym Dinama. Dośrodkowanie Guilherme zablokowane.

• Potężny strzał Kamila Bilińskiego sprzed pola karnego - uderzenie było jednak niecelne.

• Długa piłka Lewczuka w stronę napastników - dobrze głową futbolówkę do bramkarza zgrał jednak Collins Fai.

• Ładnie Legia poklepała w środku boiska wychodząc spod pressingu rywali.

• Saganowski zmienia Masłowskiego.

• Więcej gry w środku pola w ostatnim okresie. Ostra gra. Teraz faulowany Żyro.

• Świetnie przedarł się Broź na prawej stronie boiska - odważnie wbiegł między dwóch zawodników w pole karne, ale ostatecznie sędzia uznał, że Polak faulował.

• Sa zmienia Radovicia.

• Ale akcja Legii! Radović, który wyraźnie schudł, ma zupełnie inną sylwetkę, namieszał rywalem na prawej stronie boiska i dograł w pole karne. Piłka trafiła do Guilherme, który huknął z lewej nogi - minimalnie nad bramką.

• Dinamo poczyna sobie coraz śmielej na połowie Legii. Mistrzostwie Polski na razie bez groźnej akcji pod bramką Marca.

• Rzut wolny dla Dinama na lewej stronie boiska... Świetne dośrodkowanie, strzał głową Bilińskiego, ale fenomenalnie broni Kuciak!

• Rzut rożny dla Dinama. Czy Rumuni będą w stanie odrobić straty? Na razie korner nie przyniósł skutku bramkowego.

• Wracamy do gry.

• Koniec pierwszej połowy.

• 4:1 dla Legii! Legioniści dobijają Dinamo jeszcze przed przerwą. Z najbliższej odległości do siatki trafił Miroslav Radović.

• Oj, nie, Kuciak Neuerem nie jest! Słowak wyszedł poza pole karne, przejął piłkę, ale po chwili dał ją sobie odebrać. Strzał z dystansu jednego z zawodników Dinama był jednak niecelny. Arkadiusz Malarz poruszył się na ławce...

• Kolejne dośrodkowanie Dinama z prawej strony. Do strzału głową doszedł jeden z napastników rumuńskiej drużyny, ale uderzył lekko i niecelnie. Kuciak pozwolił piłce opuścić boisko.

• Długa piłka od bramkarza Dinama do napastników rumuńskiej drużyny - naciskany był Guilherme. W końcu Brazylijczyk wybił piłkę na aut. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska złapał Kuciak.

• Świetna prostopadła piłka Jodłowca do ustawionych z przodu piłkarzy Legii, ale bramkarz Dinama był bardzo czujny i wybił futbolówkę.

• Szybka akcja Dinama. Na prawej stronie znalazł się Grozav. Próbował dośrodkować, ale uczynił to za mocno - piłka leciała niebezpiecznie wysoko dla Kuciaka, ale Słowak złapał futbolówkę.

• Żółta kartka dla gracza Dinama Grozava.

• Piłkarz Dinama uderzył ponad bramką Kuciaka. Słowak zaczyna z "piątki".

• Szybka akcja Dinama - faul na jednym z piłkarzy rumuńskiej drużyny blisko pola karnego i będzie rzut wolny.

• 3:1! Legia nokautuje rywala w siedem minut! Ryczkowski nie zmarnował sytuacji sam na sam! Drugi gol tego zawodnika.

• 2:1 dla Legii! Furman wstrzelił piłkę w pole karne, tam futbolówka odbiła się od kilku zawodników i wpadła do siatki. Ostatni dotykał jej Jodłowiec.

• Może być groźnie. Jest rzut wolny dla Legii z linii pola karnego...

• Legia zdecydowanie przejęła inicjatywę - coraz aktywniejsi są Żyro i Radović, a w środku pola grę zaczyna kontrolować Jodłowiec.

• 1:1! Ryczkowski! Świetna akcja Legii! Uciekł na prawym skrzydle Żyro, który popatrzył spokojnie do kogo dograć piłkę. Przerzucił futbolówkę nad Radoviciem i pilnującym go obrońcą zagrywając prosto do Ryczkowskiego, który z powietrza pewnie pokonał Marca.

• Było groźnie! Ruszył dynamicznie w swoim stylu Miroslav Radović, Serb wbiegł między dwóch rywali i znalazł się sam na sam z bramkarzem Dinama. Zawodnik Legii nie miał wygodnej pozycji do strzału i niestety chybił. Od bramki Marc.

• Teraz szybka akcja Dinama, wrzutka w pole karne i pewnie łapie futbolówkę Kuciak.

• Mocne dogranie w pole karne w kierunku bramki - wybijają obrońcy Dinama. Rzut rożny nie przyniósł żadnego zagrożenia.

• Rzut wolny dla Legii na lewo od pola karnego rywali. Furman...

• Za mocne podanie Rzeźniczaka do Guilherme na lewą stronę - trochę brakuje wyczucia, zrozumienia i płynności w grze drużyny z Warszawy.

• Długa piłka do Żyro, ale szybszy był bramkarz rumuńskiej drużyny, który wyszedł przed pole karne i przejął futbolówkę.

• Legioniści nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Dinama. Na razie gra Legii wygląda słabo.

• Gol dla Dinama! Grozav! Kuciak nieco niepewnie zachował się w tej sytuacji - wyszedł z bramki, ale potem cofnął się. Wykorzystał to piłkarz rumuńskiej drużyny. To siódma bramka stracona przez Legię w czwartym meczu sparingowym.

• Teraz faul legionistów na własnej połowie. Rzut wolny dla Dinama nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Kuciaka. Słowacki bramkarz zaczyna ze stojącej piłki po faulu rywala.

• Furman dośrodkował w pole karne, ale Rumuni wybili piłkę na aut.

• Legia wychodziła z kontrą, ale gracz Dinama sfaulował Brozia i będzie rzut wolny dla legionistów.

• Było groźnie po dośrodkowaniu Guilherme, ale bramkarz Rumunów Traian Marc pewnie złapał piłkę po koźle.

• Pierwszy gwizdek sędziego - gramy!

• Spotkanie Legii z Ajaxem wzbudza wiele emocji. Wiadomo, że spotkania w Warszawie na stadionie nie będą mogli obejrzeć kibice legionistów - to efekt kary za wybryki sympatyków mistrzów Polski w trakcie meczu z Lokeren w fazie grupowej Ligi Europy. Więcej: kara dla Legii podtrzymanaLegia - Ajax

• Legia przygotowuje się w Hiszpanii do wiosennej części sezonu. Mistrzowie Polski będą rywalizować w Ekstraklasie, Pucharze Polski i Lidze Europy. 19 lutego zmierzą się w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Europa League z Ajaxem Amsterdam - więcej o tym dwumeczu można dowiedzieć się tutaj.

• Drużyna Legii przebywa obecnie na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie zmierzy się z Dinamem Bukareszt i Dnipro Dniepropetrowsk. To drugie spotkanie rozegrane zostanie jutro, tj. w piątek, o godzinie 12.

• W trakcie pierwszego zgrupowania w Turcji legioniści rozegrali trzy sparingi - z Viktorią Pilzno, Karabachem Agdam i Zenitem St. Petersburg. Więcej o tych spotkaniach można dowiedzieć się tutaj.

• Legioniści zmierzą się dziś w swoim czwartym meczu sparingowym z Dinamem Bukareszt. Okazję debiutu na pewno dostanie Michał Masłowski, który znalazł się w pierwszym składzie Legii. Po raz pierwszy w barwach mistrzów Polski powinniśmy zobaczyć też Arkadiusza Malarza - jeśli nie dzisiaj, to w jutrzejszym sparingu z Dnipro Dniepropetrowsk.