Legia Warszawa 1 - 3 Dnipro Dniepropietrowsk

Legia Warszawa

1

Dnipro Dniepropietrowsk

3

• To był już ostatni sparing Legii podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. W tygodniu czeka ich mecz Pucharu Polski ze Śląskiem, a już w najbliższy weekend rozgrywki wznawia nasza ekstraklasa. Zapraszamy na kolejne relacje live na naszym portalu!

• Jedynym graczem, który zasłużył dziś na pochwałę jest Michał Kucharczyk. Po wyjściu na boisku rozruszał nieco grę, walczył też w obronie. Obecnie jest w dużo lepszej dyspozycji niż Jakub Kosecki. Z dobrej strony pokazał się także debiutujący Arkadiusz Malarz

• To był bardzo kiepski mecz w wykonaniu legionistów, którzy mimo braku czołowych zawodników powinni zaprezentować się znacznie lepiej. Na tle Dnipra prezentowali się mizernie pod każdym względem: taktycznym, fizycznym i technicznym.

• Groźna centra na pole karne do Zozulyi. Napastnik Dnipra tym razem nie zdołał dojść do piłki

• Dobre zagranie do Matheusa, który wbiegł między obrońców, świetnie przyjął i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans Jałosze!

• GOOOOOOOOOOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Dnipro!

• Kucharczyk kapitalnie popędził skrzydłem i świetnie dograł do Saganowskiego, który z bliska strzela do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOL! Saganowski!

• Festiwal niedokładności legionistów trwa w najlepsze. Uniemożliwia to przeprowadzenie składnej, zespołowej akcji

• Kucharczyk po raz kolejny świetnie w defensywie. Skrzydłowy Legii nie odpuścił Matheusa i zablokował jego strzał

• Szwoch nieco ucierpiał, na chwilę gra została przerwana, ale już wszystko w porządku

• Zozulya ruszył skrzydłem, dobrze wrócił za nim Kucharczyk i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Dnipra. Od bramki Jałocha

• Seleznyov do Gamy, ale na Portugalczyk zachował się dość nieporadnie w polu karnym i zgubił piłkę

• To powinna być bramka dla Legii! Kucharczyk dynamicznie wpadł w pole karne, minął kilku rywali i wyłożył piłkę Szwochowi! Kapitalną interwencją popisał się Lastuvka, który w ostatniej chwili sparował piłkę na słupek!

• Pinto z dystansu po ziemi chybił o jakieś 5 metrów

• I Wieteska za Brzyskiego

• Misiak za Orlando Sa

• Bartczak za Astiza

• Kucharczyk tuż po wejściu wykonywał rzut wolny i trafił w jedynego gracza w murze

• 4 zmiany w Legii: Kucharczyk za Koseckiego

• Pierwszy kwadrans drugiej części nie przyniósł zmiany obrazu gry. Dnipro jest zadowolone z wynika i już tak nie naciska, a Legia kompletnie nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

• Początek drugiej połowy! Liczymy, że Legii uda się odmienić swoje oblicze w tym meczu

• Legia przez pierwsze 45 minut nie oddała celnego strzału, nie miała też ani jednego rzutu rożne i ani razu poważnie nie zagroziła bramce rywali. Wyszli na to spotkanie jakby nieobecni, co w zderzeniu z agresywnie nastawionymi Ukraińcami wygląda naprawdę nieciekawie. Tylko nieskuteczności Kalinicia i dobrej postawie Malarza Legia zawdzięcza tak niski wynik.

• Koniec pierwszej połowy! Trudno coś dobrego powiedzieć o grze Legii w tej odsłonie

• Dobre dośrodkowanie, ale równie dobre wyjście Lastuvki, który uprzedził Orlando Sa

• Szwoch był faulowany i jest pierwszy stały fragment gry dla Legii w dzisiejszym spotkaniu

• Ilość strat legionistów jest zatrważająca. Wyróżnia się Ruslan Rotan, który seryjnie przechwytuje podania mistrzów Polski

• Pierwszy raz wykazał się Malarz! Błąd Bereszyńskiego od razu wykorzystał Konoplyanka, który popędził na bramkę Malarza. Nowy bramkarz Legii dobrze wyszedł i wybronił sytuację sam na sam.

• Kolejne nieporozumienie w szeregach Legii. Sa zagrał do Saganowskiego, który akurat ruszył w drugą stronę.

• Konoplyanka tym razem uciekł Bereszyńskiemu i bardzo groźnie dośrodkował, piłka spadła tuż obok słupka.

• Boczni obrońcy Legii nieco się przebudzili. Bereszyński znów poradził sobie z Konoplyanką, a po chwili Brzyski zabrał piłkę Matheusowi

• Vrdoljak przejął w środku pola, Legioniści dobrze się rozbiegli, ale Serb zagrał zdecydowanie za mocno. Saganowski pokazuje żeby grać do niego, a nie na dobieg

• Szwoch ładnie zauważył pokazującego się Sa, ale odrobinę szybszy był bramkarz Dnipra, który wybił na aut

• Kolejna nieudany drybling Koseckiego, na dodatek skrzydłowy Legii faulował rywala

• Sa założył siatkę rywalowi i podał wprost pod nogi Fedorchuka

• Nareszcie komuś udało się powstrzymać Konoplyankę. Bereszyński bardzo ładnie wygarnął mu piłkę

• Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Luchkevych, ale na szczęście dla legionistów nikt nie zamykał tej akcji i piłka przeszła nietknięta

• Kolejna akcja duetu Konoplyanka - Kalinić. Skrzydłowy Dnipra w zasadzie nieatakowany wbiegł w pole karne, dograł do Kalinicia, którego znowu nie upilnował Astiz. Strzał Chorwata minimalnie minął bramkę!

• Dobra centra Brzyskiego w pole karne. Cheberyachko nie trafił w piłkę, ale co z tego, skoro Saganowski kompletnie się tego nie spodziewał.

• Najwyższa pora, aby Legia się obudziła. Mistrzowie Polski są apatyczni, seryjnie tracą piłki i jeszcze nie stworzyli sobie żadnej dobrej szansy

• Pinto dobrze ruszył do kontry, założył siatkę Rotanowi i przebiegł z piłką dobre 30 metrów. Ostatecznie źle dograł do Orlando Sa, podanie przeciął Egidio

• Ta bramka wisiała w powietrzu! Konoplyanka dobrze dograł do niepilnowanego Kalinicia, który spokojnie przyjął piłkę i uderzył mocno z 11 metrów. Spory błąd Makowskiego i Astiza, Malarz był bez szans

• GOOOOOOL! Kalinić!

• Szwoch i Bereszyński dobrze podwoili Cherebyachkę i zapobiegli rzutowi rożnemu, od bramki Malarz

• Rzut wolny po faulu Koseckiego. Rotan centruje i Malarz pewnie łapie piłkę

• Długa piłka od Brzyskiego do Saganowskiego. Były reprezentant Polski został uprzedzony przez czeskiego bramkarza rywali, Jana Lastuvkę

• Dobre piąstkowanie Malarza, drugie dośrodkowanie przerwali obrońcy Legii

• Nieporozumienie Koseckiego z Brzyskim. Ten pierwszy wybijając piłkę trafił prosto w lewego obrońcę i w rezultacie mamy korner dla Dnipra

• Gracze Legii po raz pierwszy nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niezbyt produktywnie i raczej na własnej połowie.

• Kosecki przejął piłkę, ale zamiast uruchomić Saganowskiego, zagrał prosto pod nogi Egidio

• Rotan dośrodkowywał z wolnego, nikt nie trącił piłki i Malarz spokojnie odprowadził ją wzrokiem

• Powinno być 1:0 dla Dnipro! Płaskie podanie w poprzek pola karnego, ale Matheus wślizgiem z 2 metrów nie trafił w bramkę! A wszystko zaczęło się od fatalnego błędu Inakiego Astiza

• Pinto stracił w środku pola, Matheus założył siatkę Brzyskiemu, ale dobrze zaasekurował go Astiz

• Matheus dośrodkował w pole karne, Astiz nie sięgnął piłki i Kalinić był o krok od zdobycia bramki! Nie uderzył jednak czysto i minimalnie chybił

• Pierwsza próba Ukraińców. Kalinić strzelał z dystansu, jednak wyraźnie się pomylił i Malarz nie musiał interweniować

• Pierwszy gwizdek sędziego!

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Więcej informacji o tym dwumeczu znajdziecie tu

• A rywal Legii w Lidze Europy, Ajax Amsterdam, nie jest ostatnio w najlepszej dyspozycji: Ajax znów przegrał

• We wczorajszym meczu zadebiutował, wykupiony z Zawiszy Michał Masłowski, a dziś od początku w składzie legionistów jest nowy bramkarz Arkadiusz Malarz

• Przypomnijmy, że wczoraj Legia pokonała Dinamo Bukareszt 4:2. Relację z tego meczu można przeczytać tu

• Witamy na relacji live z kolejnego sparingu warszawskiej Legii! Dziś mistrzowie Polski spotkają się z wicemistrzem Ukrainy, Dnipro Dniepropietrowsk. Jaką formę prezentują podopieczni Henninga Berga na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy? Początek meczu już za niespełna godzinę.