Legia Warszawa

1

Lech Poznań

4

• Koniec meczu. Lech wygrywa 4:1 a tym samym zdobywa Superpuchar Polski. Fantatyczny powrót zanotował Dariusz Formella strzelając dwie bramki.

• GOL! Kolejny strzał Formelli i kolejny gol.

• Fajna akcja w wykonaniu ofensywnych graczy Lecha. Jóźwiak podał piłkę pod pole karne do Robaka, a ten zaimast uderzać, wypatrzył lepiej ustawionego Formellę. Młody zawodnik nie mógł zmarnować takiej okazji.

• Kamil Jóźwiak zastąpił kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego

• Fajne dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne nie zostało odebrane przez Prijovicia.

• Lasse Nielsen z dystansu. Równie mocno jak niecelnie

• Ostatnia roszada tego meczu. Boisko opuścił Łukasz Broź a za niego zagra Bartosz Bereszyński

• Michail Aleksandrov zastąpiony przez Tomasza Brzyskiego

• Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Po pół roku na boisko w barwach Kolejorza, z nowym numerem wraca Dariusz Formella. Za Szymona Pawłowskiego.

• Po podaniu Robaka, do ataku popędził Pawłowski. Tym razem musiał uznać wyższość Brozia.

• GOL! Lasse Nielsen z bliskiej odległości na 2:1

• Debiut Radosława Majewskiego w barwach Lecha. Zmienił Macieja Gajosa

• Vranjes przejął piłkę na połowie rywali i posłał ją w pole karne. Prijović chciał do niej dobiec, lecz uprzedził go Wilusz

• Trochę zamieszania pod polem karnym Lecha stworzył Guilherme. Pokręcił się mmmiędzy defensorami, ale nic z tego nie wyszło

• Mecz przy Łazienkowskiej nie nalezy do najbardziej porywających. Gra głównie toczy się w środku boiska, a zamiast kolejnych akcji, piłkarze obu zespołów popełniają kolejne faule

• Ostatnio posypały się kartki. Tym razem zółta dla Rafała Makowskiego za starcie z Łukaszem Trałką

• Maciej Gajos sfaulował Guilherme. Żółta kartka

• Michał Masłowski zmuszony był opuścić boisko. W jego miejsce Stojan Vranjes

• Masłowski nie będzie chyba jednak w stanie kontynuowac gry. Potrzebna kolejna interwencja medyków.

• Michał Masłowski został zniesiony z murawy. Szybko zdołał jednak na nią powrócić.

• Łukasz Trałka obejrzał żółty kartonik za faul na Masłowskim. Pomocnik Legii nie może podnieść się z murawy. Potrzebne nosze

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramka Malarza

• Pierwszą ciekawsza sytuacją drugiej połowy wydaje się byc rzut wolny w wykonaniu Gajosa. Mocnym kopnięciem posłał piłkę w słupek. Będzie korner

• Druga połowa rozpoczęta! Kto za 45 minut będzie się cieszył z Superpucharu?

• W przerwie dokonano premierowej zmiany w zespole Lecha. Nicki Bille Nielsen zamieniony przez Marcina Robaka

• Koniec pierwszej połowy

• Tetteh posłał piłkę z prawej strony prosto pod bramkę Malarza. Będzie korner, gdyż nikt nie zdolał jej odebrać

• Bilel Nielsen pędził z akcją, lecz czystym wślizgiem zahamował go Hlousek

• To była praktycznie styprocentowa sytuacja Kucharczyka. Stał przed pusta bramką, a w jego strone nadlatywała piłka. Minął sie z nią

• Po rzucie wolnym w wykonaniu Makuszewskiego, ruszyła natychmiastowa kontra Legii. Gospodarze popędzili w pole karne, gdzie z piłką znalazł się Guilherme, który zmylił Lasse Nielsena oraz Jasmina Buricia, by umieścić futbolówkę w siatce

• GOL! Guilherme zdobywa bramkę na 1:1

• Po chwili mizerii z obu stron i braku jakichkolwiek akcji, Lech miał rzut wolny. Tym razem piłka nie dostała się jednak nawet w pole karne

• Interwencja Gumnego sprawiła, że akcja Aleksandrova zakończyła się niepowodzeniem

• Guilherme ukarany pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu

• Ostatnie minuty do gra w środku boiska. Piłka nieśmiało krąży między nogami zawodników. Nie zapuszcza się jednak pod żadną z bramek,.

• Stału fragment gry równiez dla Legii. Z rzutu wolnego Kucharczyk posłał piłkę prosto do rywali.

• Pierwszy rzut wolny w tym meczu należał do Lecha. Makuszewski z lewej strony posłał piłkę prosto do siatki i GOL

• Piłka nadlatująca z rzutu rożnego została spokojnie przejeta przez Buricia

• Guilherme na prawym skrzydle wyminął Wilusza oraz Gumnego dzięki czemu udało mu się wywalczyć korner dla swego zespołu

• Do przody popędził Aleksandrov. Nie sprokurowało to jednak sytuacji pod bramką Buricia

• I wreszcie golkiper Legii mógł się rozgrzać. Strzałem obdarował go Makuszewski

• Kibice rozpieszczeni starciami Mistrzostw Europy, ogladając superpucharowe starcie mogli się nieco nudzić. Szczerze mówiąc jak dotąd przy Łazienkowskiej nie dzieje się wiele, a Arkadiusz Malarz nie miał jeszcze okazji na interwencję

• Do dośrodkowania Kucharczyka wyskoczył Hlousek, lecz nie zdołał skierowac futbolówki w stronę bramki

• Lech dłuższą chwilę utrzymywał się przy piłce, ale to Legia stworzyła sobie świetną bramkową sytuację. Kucharczyk nie pokonał jednak Buricia z najbliższej odległości. Będzie korner

• Nieudana próba dośrodkowania w wykonaniu Prijovicia. Mocno, acz niecelnie

• Gajos próbował wedrzeć się w pole karne, ale na drodze stanął mu Kucharczyk

• Makuszewski z rogu. Dosrodkowanie nie zostało zamienione na strzał.

• Nielsen odebrał futbolówkę Hlouskowi na połowie Legii, a później w starciu z czeskim obrońcą wywalcyzł jeszcze korner

• Dośrodkowanie Aleksandrowa w pole karne zostało łatwo wyłapane przez Buricia

• Kucharczyk odwazniej popędził do przodu, lecz został złapany na pozycji spalonej

• Zawodnicy obu drużyn dzielnie walcza w okolicach linii środkowej, lecz nie przekłada się to na jakkąkolwiek akcję

• Spotkanie rozpoczęło się niepozornie. Od wymiany podań w środku boiska w wykonaniu legionistów.

• Zaczynamy. Od środka Aleksandar Prijović.

• Na trybunach pojawiło się wiele waznych person polskiej piłki, takich jak Zbigniew Boniek, Adam Nawałka czy Tomasz Iwan. Czy w ciągu następnych 90 minut dojrzą jakiś talent na miarę polskiej reprezentacji?

• Arbiter dzisiejszego spotkania, Krzysztof Jakubik, wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Coraz więcej osób pojawia się na tybunach. Rozbrzmiał już hymn warszawskiej Legii, a to jasny znak, że premierowy gwizdek coraz bliżej

• Dzisiejsze starcie niejako rozpoczyna dla obu zespołów nowy sezon. Nic więc dziwnego, że pojawiło się kilka zmian w meczowych osiemnastkach. Do zespołu z Poznania po wypożyczeniach powrócili Mateusz Lis oraz Dariusz Formella. Obaj rozpoczną spotkanie na ławce rezerwowych.