PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Hit przy pełnych trybunach. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2023-04-16 17:30

Legia Warszawa

2

Lech Poznań

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Już w najbliższy czwartek Lech Poznań zmierzy się w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Konferencji Europy z ACF Fiorentiną, ale raczej sprawa awansu jest już przesądzona. Natomiast w następny weekend "Kolejorz" pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem, a Legia Warszawa w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Wartą Poznań.

• Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Lech Poznań (w skali 1-6):

• Dominik Hladun - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 2, (Lindsay Rose - 4)
    • Rafał Augustyniak - 4
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 4
    • Bartosz Slisz - 3
    • Josue - 4
    • Bartosz Kapustka - 3, (Igor Strzałek - 3)
    • Filip Mladenović - 3
    • Ernest Muci - 3, (Carlitos - 2)
    • Tomas Pekhart - 3, (Maciej Rosołek - 4)

Lech Poznań

• Filip Bednarek - 2
    • Joel Pereira - 3
    • Lubomir Satka - 3
    • Antonio Milić - 3
    • Barry Douglas - 3
    • Jesper Karlstroem - 3, (Nika Kvekveskiri - 4)
    • Radosław Murawski - 4
    • Michał Skóraś - 3, (Adriel Ba Loua - 4)
    • Afonso Sousa - 5, (Filip Marchwiński - 2)
    • Kristoffer Velde - 2, (Alab Czerwiński - 3)
    • Mikael Ishak - 2, (Artur Sobiech - 2)
  • Bardzo dobry mecz przy Łazienkowskiej, oba zespoły miały swoje momenty i okazje na zdobycie bramek. Tempo meczu wydawało się europejskie i rezultat remisowy chyba jest zasłużony. Z takiego rezultatu raczej nie jest zadowolona żadna z ekip.

• Koniec meczu w Warszawie! Emocjonujące starcie Legii z Lechem kończy się remisem 2:2!

• Wrzutka w pole karne Lecha, ale tam żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Znakomita, kombinacyjna akcja gospodarzy. Legioniści rozklepali defensywę rywali, a na samym końcu Maciej Rosołek wyłożył piłkę do Pawła Wszołka na pustą bramkę i ten nie mógł się pomylić!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Wszołek zdobywa wyrównującą bramkę!!!

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia pod bramką "Kolejorza".

• Rzut rożny dla Legii po oskrzydlającej akcji.

• W odpowiedzi znakomita szansa Lecha! Adriel Ba Loua znowu przed szansą! Jego uderzenie odbił Dominik Hladun, a dobitka Alana Czerwińskiego powędrowała wysoko nad bramką!

• Lindsay Rose niewiele po wejściu stanął przed szansą na wyrównującą bramkę! Jednak zawodnik Legii będąc w polu karnym zupełnie nieatakowany, uderzył niecelnie!

• Natomiast Igor Strzałem zastąpił Bartosza Kapustkę.

• Dwie roszady także w barwach Legii Warszawa. Lindsay Rose zastąpił Artura Jędrzejczyka

• Natomiast Filip Marchwiński pojawił się w miejsce Afonso Sousy.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Artur Sobiech zmienił Mikaela Ishaka

• Adriel Ba Loua został obdarowany świetnym prostopadłym podaniem od Mikaela Iskaha, minął obrońcę i wpakował piłkę do bramki rywala! Jednak wcześniej był spalony i arbiter cofnąć akcję.

• Adriel Ba Loua został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Po kombinacyjnej akcji gościi niewielkiej ilości szczęścia piłkę w polu karnym Legii przejął Afonso Sousa, obrócił się w stronę bramki i precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę w samo okienko bramki rywali!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Afonso Sousa zdobywa swoją drugą bramkę i Lech obejmuje prowadzenie!!!

• Zmiana także w barwach gospodarzy. Maciej Rosołek zastąpił Tomasa Pekharta.

• Natomiast Alan Czerwiński pojawił się w miejsce Kristoffera Velde.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Adrien Ba Loua zmienił Michała Skórasia

• Josue zagrał na lewą stronę do Filipa Mladenovića, ten założył siatkę rywalowi, dośrodkował w pole bramkowe, ale tam Tomas Pekhart nie zdołał oddać strzału.

• Dużo gorszy fragment gry w ostatnich minutach. Teraz brzydki faul Filipa Mladenovića na Joelu Pereirze.

• Kristoffer Velde ukarany żółtą kartką za faul na Arturze Jędrzejczyku. Wcześniej także ta para zapoczątkowała przepychanki.

• Pierwsza zmiana w Legii Warszawa. Carlitos zmienił Ernesta Muciego.

• Antonio Milić także z żółtą kartką za tę samą sytuację.

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Znowu dość poważnie zaogniło nam się w środku pola. Potężna szarpanina i chyba posypią się żółte kartki!

• Barry Douglas zagrał w pole karne gospodarzy do Mikaela Ishaka, ale ten zgrał niecelnie.

• Oskrzydlająca akcja Legii, ale wrzutka w pole karne "Kolejorza" bardzo niecelna.

• Ładna i składna akcja gości, ale Radosław Murawski zagrał niedokładnie w pole karne Legii.

• Kombinacyjna akcja Legii, ale Josue po błędzie technicznym, sfaulował rywala.

• Kristoffer Velde najpierw został powalony przez Afonso Sousę, ale utrzymał się przy piłce, chwilę później oddał strzał, który powędrował w dach stadionu przy Łazienkowskiej.

• Zagranie w pole karne Legii, ale tym razem Barry Douglas zagrał ręką i sędzia przerwał grę.

• Michał Skóraś dostał piłkę w polu karnym Legii, zagrał do Radosława Murawskiego, ten wrzucił do Afonso Sousy, który przegrał pojedynek, ale futbolówkę jeszcze zgrał Mikael Ishak i ponowienie Portugalczyka okazało się skuteczne!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Afonso Sousa doprowadza do wyrównania!!!

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• W pierwszej połowie znacznie lepiej spisywała się Legia. Josue "gra szefa" w dzisiejszym meczu i to on zdecydowanie robi różnice. Mikael Ishak miał znakomitą sytuację na wyrównanie, ale nie zdołał jej wykorzystać i chyba to głównie zaważa na wyniku meczu. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Zaogniło się po ostatni gwizdku. Trwają przepychanki piłkarzy obu zespołów!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Legia prowadzi z Lechem 1:0.

• Barry Douglas z rzutu wolnego uderzył obok bramki gospodarzy.

• Kristoffer Velde zwija się z bólu po faulu przed polem karnym Legii.

• Mikael Ishak zacentrował z prawej strony boiska, ale w środku nie było Mikeala Ishaka, więc nikt nie doszedł do tej piłki.

• Afonso Sousa wpadł z piłką w pole karne Legii, ale tam Rafał Augustyniak świetnie zatrzymał rywala.

• Żółta kartka dla Ernesta Muciego za taktyczny faul w środku pola.

• Wrzutka do Kristoffera Velde, ale Norweg nie zdołał dopaść do piłki.

• Bartosz Slisz dostał piłkę na linii pola karnego Lecha, próbując oddać strzał, kopnął Kristoffera Velde. Arbiter odgwizdał przewinienie.

• Niezbyt udane rozegranie stałego fragmentu gry. Bez zagrożenia pod bramką "Kolejorza".

• Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Josue wrzucił w pole karne Lecha, tam Joel Pereira popełnił błąd próbując zagrywać do własnego bramkarza i o centymetry Filip Bednarek uprzedził Filipa Mladenovića!

• Paweł Wszołek próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale piłka po rykoszecie trafiła do graczy gości.

• Ernest Muci pokusił się o indywidualną akcję, wygrał pojedynek w środku pola, minął rywala i uderzył mocno, ale w środek bramki i spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Wymuszona zmiana w barwach Lecha Poznań. Nika Kvekveskiri zmienił Jespera Karlstroema.

• Przerwa w grze. Jesper Karlstroem usiadł na murawie i już raczej nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Jesper Karlstroem opuszcza boisko przy asyście medyków.

• Jesper Karlstroem ucierpiał po jednym ze starć.

• Próba wrzutki w pole karne Legii, ale tam skutecznie obrona gospodarzy.

• Kolejny faul w środku pola Bartosza Slisza, tym razem ucierpiał Radosław Murawski.

• Nieco spokojniejszy fragment gry. Piłka wędruje w okolicach środka pola.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Legię, dośrodkowanie na głowę Artura Jędrzejczyka, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Po prostopadłym podaniu Mikael Ishak stanął sam na sam z bramkarzem Lecha, ale uderzył wprost w niego, a mógł zrobić niemal wszystko!

• Wrzutka na głowę Yuriego Ribeiro, ale gracz Legii na pozycji spalonej.

• Rzut wolny dla Legii blisko pola karnego gości. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Josue fantastycznie zagrał do Pawła Wszołka, ale ten tym razem podał pod nogi rywala.

• Nieprzepisowe zagranie Radosława Murawskiego. W środku pola faul na Bartoszu Kapustce.

• Barry Douglas wrzucił w pole karne Legii, ale tam Dominik Hladun spokojnie wyłapał piłkę.

• Kolejne problemy arbitrów. Zmiana tego samego arbitra liniowego. Teraz zastąpił go sędzia z VARu.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Filip Mladenović wpadł w pole karne i oddał strzał, który jednak pofrunął wzdłuż bramki i wyszedł poza linię końcową.

• Filip Mladenović dostał piłkę po lewej stronie boiska, wpadł w pole karne, ale zagrał w nogi przeciwnika i tylko rożny dla gospodarzy.

• Josue z próbą prostopadłego podania, ale tym razem próba mniej udana.

• Barry Douglas niedokładnie z rzutu wolnego. Legia przejęła piłkę.

• Ostry faul w środku pola. Bartosz Slisz tym razem jeszcze bez żółtej kartki.

• Bartosz Kapustka zdecydował się na strzał z dystansu, niepewnie ale ostatecznie skutecznie interweniował Filip Bednarek.

• Bartosz Kapustka dograł w "szesnastkę" Lecha, ale bardzo niedokładnie.

• Kolejna wrzutka, tym razem w wykonaniu Kristoffera Velde, ale ten posłał piłkę za linię końcową boiska.

• Joel Pereira nie najlepiej dograł z narożnika boiska i żaden z jego partnerów nie zdołał dojść do piłki.

• W odpowiedzi Michał Skóraś wpadł w pole karne gospodarzy, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Fenomenalne prostopadłe podanie Josue w pole karne Lecha, tam Paweł Wszołek zagrał wzdłuż bramki, gdzie akcję zamykał Tomas Pekhart i sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Tomas Pekhart trafia do bramki Lecha! Zaczynamy emocje przy Łazienkowskiej!!!

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale tam Filip Bednarek pewnie wypiąstkował piłkę.

• Oskrzydlająca akcja Legii. Gospodarze wywalczyli rzut rożny po próbie wrzutki Pawła Wszołka.

• Wznawiamy grę!

• Przerwa w grze. Sędzia liniowy zgłosił kontuzję.

• Filip Mladenović świetnie zacentrował w pole karne Lecha, ale tam obrońcy gości poradzili sobie i zablokowali Tomasa Pekharta.

• Bartosz Slisz zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok słupka bramki gości.

• Kristoffer Velde faulował na połowie Legii.

• Złe rozegranie piłki przez Lecha od własnej bramki. Legia rozpocznie z autu z okolic środka boiska.

• Zaczynamy ligowy klasyk!

• Piłkarze obu ekip pojawiają się już na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3. Za chwilę rozpoczniemy absolutny hit 28. kolejki rozgrywek!

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Lecha Poznań. W porównaniu do czwartkowej rywalizacji do pierwszego składa wraca Radosław Murawski, który nie mógł zagrać w meczu pucharowym, ale także pojawiają się Afonso Sousa, Jesper Karlstroem i Barry Douglas. Natomiast na pozycji stopera pozostał Lubomir Satka, który w meczu z Fiorentiną nie pokazał się z najlepszej strony.

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie! Warto odnotować, że w składzie pozostał bramkarz Dominik Hładun, któremu zarzucano nie najlepsze zachowanie przed tygodniem w pojedynku z Miedzią Legnica.

• Dzisiejsze starcie w Warszawie to także pojedynek dwóch znakomitych napastników. Mikael Ishak ma na swoim koncie jedenaście bramek w lidze i w klasyfikacji strzelców traci jedno trafienie do liderującego Jesusa Imaza z Jagiellonii Białystok. Tomas Pekhart w tym sezonie zdobył tylko cztery gole, ale były reprezentant Czech do Legii wrócił dopiero zimą.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Piotr Lasyk z Bytomia. W wozie VAR zasiądą Paweł Malec i Paweł Sokolnicki.

• W ostatnich pięciu meczach pomiędzy Legią Warszawa, a Lechem Poznań padły trzy remisy, raz w Warszawie wygrała Legia, a raz na tym samym stadionie triumfował Lech. Jesienią starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem, ale spotkanie stało na dość wysokim poziomie.

• W Częstochowie w doliczonym czasie gry Raków Częstochowa podwyższył na 2:0, a więc Raków minimum utrzyma przewagę punktową nad drugą w tabeli Legią Warszawa.

• W rozgrywkach ligowych Lech Poznań radzi sobie gorzej od rywala ze stolicy. "Kolejorz" w jedenastu spotkaniach zanotował tylko pięć zwycięstw, aż cztery remisy i dwie porażki. Dodatkowo w ostatni czwartek Lech dostał solidną lekcję europejskiego futbolu przegrywając u siebie z włoską ACF Fiorentiną 1:4. W tym pojedynku Lech jednak nie zagrał fatalnie i morale zespołu raczej nie spadły.

• Natomiast Lech Poznań plasuje się na trzecim miejscu w tabeli i ma dziesięć punktów przewagi nad czwartą Pogonią Szczecin. "Kolejorz" do swojego dzisiejszego rywala traci dziewięć punktów i chce zmniejszyć tę różnicę, chociaż przy formie Legii, drugie miejsce dla Lecha wydaje się być bardzo odległym marzeniem.

• Drużyna ze stolicy kraju w tym sezonie ligowym na dziesięć ligowych meczów, wygrała aż siedem z nich i tylko trzy zremisowała. Legia nie zanotowała w tym roku żadnej porażki. Dodatkowo warszawiacy za dwa tygodnie w finale FORTUNA Pucharu Polski zmierzą się z Rakowem Częstochowa.

• Legia Warszawa jest wiceliderem ligowej tabeli, ale na tę chwilę traci dziewięć punktów do liderującego Rakowa Częstochowa. Lider tabeli właśnie kończy swoje spotkanie z Widzewem Łódź i prowadzi 1:0, więc jeśli Legia chce utrzymać sześć punktów straty do lidera, musi to spotkanie wygrać

• Dzisiejsze starcie w stolicy kraju zapowiada się niezwykle interesująco. Oba zespoły wydają się być w wysokiej formie i potrafią rywalizować w meczach o wysoką stawkę. Dodatkowo w ostatnich miesiącach hitowe starcia w PKO Ekstraklasie nie zawodzą i miejmy nadzieję że podobnie będzie i tym razem.

• Witamy serdecznie! W absolutnym hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa zmierzy się przy Łazienkowskiej z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Legia - Lech LIVE! Jedna bramka przed przerwą. Hit przy pełnych trybunach
1/7
przejdź do galerii

Legia - Lech LIVE! Jedna bramka przed przerwą. Hit przy pełnych trybunach ©PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. W niedzielę ekipa z Warszawy stanie naprzeciw broniącej trofeum drużyny z Wielkopolski. Legia chce wygrać i kontynuować pościg za Rakowem, Kolejorz sposobi się do rewanżu 1/4 finału Ligi Konferencji. Początek ligowego klasyka o godzinie 17:30. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Legia - Lech na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE

Kolejorz zajmuje trzecią lokatę w tabeli, ale nie liczy się już w walce o mistrzostwo Polski. Mniejszy dystans ma do wicelidera z Warszawy. W przypadku ewentualnego zwycięstwa w niedzielnej konfrontacji pokrzyżuje Legii pościg za ekipą Marka Papszuna. Ponadto zbliży się do Wojskowych na odległość sześciu punktów.

Wszystkie bilety znalazły swoich nabywców. Oznacza to, że niedzielny hit z wysokości trybun obejrzy około 30 tysięcy kibiców.
Zespół z Poznania będzie miał niewiele czasu na regenerację. Przy Łazienkowskiej zagra niespełna trzy doby po dotkliwej porażce w ćwierćfinale Ligi Konferencji z Fiorentiną (1:4). Trener John van den Brom nie będzie mógł wystawić optymalnego składu. Bartosz Salamon został zawieszony przez UEFA, a niedawno kontuzji nabawił się inny stoper - Filip Dagerstal. Z kolei w Legii zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Maika Nawrockiego.

- Lech potrafi grać atrakcyjną piłkę, ma wypracowane automatyzmy, dobrze operuje futbolówką na połowie przeciwnika. Zagramy z mistrzem Polski, który aktualny skład tworzył z myślą gry w europejskich pucharach. Oznacza to, że brak dwóch, trzech piłkarzy nie jest aż tak ogromnym problemem - zaznaczył na konferencji prasowej Kosta Runjaić. - W przypadku wygranej z Lechem niejako przesądzi się sytuacja wicemistrzostwa - dodał trener stołecznej drużyny.

W minionej kolejce Legia tylko zremisowała 2:2 z ostatnią w tabeli Miedzią. Z kolei Lech pokonał w derbach Wartę po dublecie Michała Skórasia.

W rundzie jesiennej w stolicy Wielkopolski padł bezbramkowy remis. Stroną przeważającą byli gospodarze, a przyjezdni od 80. minuty bronili się w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka.

Widowisko poprowadzi sędzia Piotr Lasyk. Arbiter z Bytomia do pomocy będzie miał technologię VAR, którą obsłużą Paweł Malec oraz Paweł Sokolnicki.

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Lech Poznań:

Legia: Maik Nawrocki (pauza za żółte kartki).
Lech: Bartosz Salamon (dyskwalifikacja UEFA), Filip Szymczak, Filip Dagerstal (uraz).

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Lech Poznań:

Legia: Hładun - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Mladenović - Muci, Pekhart

Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Milić, Rebocho - Kwekweskiri, Murawski - Ba Loua, Sousa, Skóraś - Ishak

Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Legia - Lech w TVP Sport, Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie TVP Sport. Na sportowej antenie TVP Sport komentuje duet Jacek Lakowski - Robert Podoliński, a w Canal+ Robert Skrzyński oraz Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!