Legia Warszawa

1

Lechia Gdańsk

0

• Legia zasłużenie pokonuje gdańską Lechię. Tuż po końcowym gwizdku z ławki rezerwowych wyskoczył Dominik Furman i uściskał Kubę Koseckiego dziękując mu za to zwycięstwo. Nos trener Urban miał dziś znakomity, bo "Kosa" zapewnił dziś Legii komplet punktów. Przed Legionistami dwa dni przerwy, a już w środę rewanżowy mecz finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Sebastian Kuśpik.

• KONIEC! Legia wygrywa, 1:0 i wraca na fotel lidera T-mobile Ekstraklasy!

• Jeszcze kartka dla Deleu za agresywny atak na Koseckiego.

• I znów okazję miał Kucharczyk, ale zamiast zagrać przed bramkę do niepilnowanego Koseckiego zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta i trafił w Buchalika.

• Kontra Kucharczyka - TO MUSIAŁ BYĆ GOL! Ale to był przecież tylko Kucharczyk... Biegł sam na bramkę Lechii dobre 40 metrów, ale zamknął chyba oczy i walnął ile miał sił w nodze - dobry metr nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Legii - Janusz Gol zastąpi na placu gry Radovicia.

• Legia jest bardzo usatysfakcjonowana tym wynikiem i ani myśli forsować tempo. Spokojnie rozgrywa i zyskuje tym cenne sekundy.

• Dwie próby miał Łukasik i obie zakończyły się na Brożku. Po chwili Legia miała rzut wolny z prawego skrzydła, ale tym razem piłkę wybił Pietrowski.

• Uderzenie lewą nogą z linii bocznej pola karnego Jędrzejczyka efektownie obronił Buchalik. Z dobitką Koseckiego również sobie poradził i będzie tylko rzut rożny dla Legii.

• Za mocne podanie Miro Radovicia na lewe skrzydło do Koseckiego. Brakuje w ostatnich fragmentach precyzji piłkarzom Jana Urbana.

• Przed nami ostatnie 10 minut spotkania. Czy Legia dowiezie korzystny wynik do końca i powróci na fotel lidera?

• Za krótkie to dośrodkowanie i piłkę wybija Łukasik. Po chwili Suler zagrywa do Koseckiego, ale ten jest faulowany przez Deleu, który bezpardonowo zaatakował go od tyłu.

• Faulowany Pietrowski i mamy rzut wolny dla Lechii.

• Szybko z rzutu wolnego grę wznowił Vrdoljak, ale na niewiele się to zdało, bo Kosecki niedokładnie dośrodkował spod końcowej linii boiska.

• Kuciak łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego i zgraną przez Bieniuka, a w Legii przeprowadzona zostaje druga zmiana - za Saganowskiego wszedł wspomniany Łukasik.

• Za Buzałę młody Przemysław Frankowski.

• Do wejścia szykuje się Daniel Łukasik, a tymczasem faulowany był Wiśniewski.

• Kuba Kosecki faulował w ofensywie Buzałę i grę wznowi Buchalik.

• Wszedł jednak w końcu Adam Duda, a murawę opuścił Ricardinho.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego Koseckiego, do tego strata Kucharczyka, ale kontra Lechii skasowana przez będącego na pozycji spalonej Wiśniewskiego. Do gry wrócił już tymczasem Astiz.

• Astiz o własnych siłach opuścił boisko.

• Jednak za Machaja wszedł Piotr Brożek.

• Faulowany przy linii końcowej Jakub Kosecki, będzie rzut wolny dla Legii. Tymczasem na 40. metrze przed bramką Kuciaka upadł i złapał się za kolano Inaki Astiz.

• Adam Duda już za chwilę pojawi się w ataku Lechii.

• Dobra kontra Legii zakończona zagraniem Radovicia na lewą stronę pola karnego do Saganowskiego, ale dogranie Marka nie znalazło adresata na bliższym słupku.

• Bezsensowny faul spóźnionego Janickiego i zasłużone "żółtko" dla obrońcy Lechii.

• Wydawało się, że dośrodkowanie z prawego skrzydła z łatwością wybiją obrońcy, ale ci, nie wiedzieć czemu, nie wyekspediowali piłki i dopadł do niej Saganowski, przytomnie wyłożył ją niepilnowanemu Koseckiemu, a Kuba ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki z 6. metrów.

• ALEŻ WEJŚCIE KOSECKIEGO!!! GOOOOOOOL!!!

• Już w pierwszej akcji piłka posłana właśnie do Koseckiego, ale Deleu po męsku pokazał mu, że łatwo mu nie będzie.

• Kosecki zastępuje na placu gry Furmana.

• Prostopadłe zagranie Jędrzejczyka do Saganowskiego, ale minimalnie szybszy był wychodzący z bramki Buchalik.

• Źle, bardzo źle rozwiązał tę kontrę Ivica Vrdoljak. Mógł zagrać prostopadle do Ljuboji, ale wybrał drybling i nie dość, że stracił piłkę to jeszcze faulował rywala.

• Na boisku już za moment zamelduje się Jakub Kosecki!

• Wolniejszy fragment w wykonaniu Legii i od razu rozlegają się gwizdy na stadionie.

• Furman na długi słupek, ale przedobrzył i grę wrzutem piłki z autu zaczną goście, choć ręką zagrywał Vrdoljak.

• Na prawym skrzydle atakował Miro, ale został zablokowany przez Janickiego i będzie tylko korner dla Legii.

• Pietrowski upomniany żółtym kartonikiem za faul na Radoviciu.

• Stracił piłkę Radović na rzecz Ricardinho, ale ambitnie wrócił za wyprowadzającym kontrę Brazylijczykiem i naprawił swój błąd.

• Niespełna 16 tys. na trybunach stadionu Legii.

• Najpierw spróbował Radović, ale uderzenie Serba obronił Buchalik, następnie spróbował Saganowski, ale został zablokowany. Na koniec techniczne przymierzył ze skraju pola karnego Ljuboja, ale przestrzelił. Ostro natarła Legia!

• Bieniuk zgrał głową dośrodkowaną na lewą stronę pola karnego piłkę, a na uderzenie przewrotką zdecydował się Krzysztof Bąk, ale futbolówka minęła lewy słupek bramki Kuciaka.

• Furman sfaulował Deleu przy linii bocznej.

• Z lewego skrzydła dośrodkował Suler, obrońcę ubiegł Saganowski, ale nie zdołał "skleić" piłki i oddać strzału na bramkę Lechii.

• WZNAWIAMY GRĘ PO PRZERWIE!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

• ŚWIETNĄ okazję w samej końcówce pierwszej połowy miał Mateusz Machaj po kontrze Pietrowskiego i dograniu z lewego skrzydła Buzały, ale asekurujący kolegów Suler w OSTATNIEJ CHWILI wybił mu piłkę spod nóg!

• Druga dobra akcja Kucharczyka w odstępie kilkudziesięciu sekund. Tym razem Michał wyłożył piłkę niepilnowanemu w polu karnym Ljuboji, ale Serb zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie naciskany przez dwóch rywali uderzył obok bramki Buchalika.

• Niewiele brakowało, a po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kucharczyka samobója strzeliłby Bąk, ale na jego szczęścia piłka minęła prawy słupek bramki Lechii.

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Przed momentem po zejściu do środka boiska z lewego skrzydła na uderzenie zdecydował się Michał Kucharczyk, ale prawie zrobił sobie krzywdę przy tej próbie, więc lepiej byłoby, gdyby w przyszłości unikał tego typu zagrań.

• Nieco inne rozegranie Furmana - dośrodkowanie na 12. metr kończył uderzeniem głową niepilnowany Astiz, ale przeniósł piłkę dobre pół metra nad poprzeczką.

• Do końca z Pietrowskim o piłę powalczył w polu karnym Jędrzejczyk i wywalczył korner dla swojej drużyny.

• Zniweczył teraz Machaj wysiłek kolegów podając bardzo niedokładnie w stronę wybiegającego prawym skrzydłem Ricardinho.

• Znakomita akcja Deleu, ale obrońca Lechii po minięciu trzech rywali przekombinował i stracił futbolówkę na rzecz Jędrzejczyka.

• Zablokowany na 17. metrze Ljuboja. Nie najlepiej wiedzie się dziś Serbowi.

• Legia ma przewagę, ale tylko optyczną, bo niewiele z niej wynika. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo, a najlepszą zmarnował Ljuboja. Lechia może być zadowolona z tych 30. minut, które są już za nami.

• Wreszcie mądry i odważny przerzut Furmana na skrzydło do Radovicia, ale dośrodkowanie Serba na bliższy słupek wybija Krzysztof Bąk. Takich zagrań oczekuje się od środkowego pomocnika, a Dominik zdecydowanie zbyt rzadko podejmuje tego rodzaju ryzyko.

• Agresywny, ale czysty wślizg Jędrzejczyka mocno odczuł Wiśniewski, jednak po kilku chwilach podniósł się z boiska.

• Saganowski szeroko do Jędrzejczyka, ale ten nie zdecydował się na dośrodkowanie i piłka trafiła po obwodzie na lewe skrzydło do Kucharczyka, który stracił ją w dryblingu.

• Machaj płasko, ale w mur.

• Faulowany na 24. metrze Janicki przez Astiza i mamy rzut wolny dla gości oraz żółty kartonik dla obrońcy Legii.

• Przekombinował w rozegraniu Furman, ale Lechia nie potrafiła wyprowadzić składnej akcji.

• Próbował przed momentem dryblingu na lewym skrzydle Buzała, ale zabrakło mu boiska.

• W polu karnym piłkę dostał Ljuboja, dobrze ją zasłonił i zagrał piętą na 6. metr do Radovicia, ale uderzenie Serba zostało zablokowane przez stoperów Lechii!

• Bardzo dobrze pobiegł Bieniuk do wybitej przez Jędrzejczyka piłki, dośrodkował ją spod linii bocznej boiska, a bez przyjęcia uderzał ją Janicki, jednak Kuciak był na posterunku.

• W odpowiedzi prawym skrzydłem zaatakowali goście, ale Suler zablokował dobrze dośrodkowanie Ricardinho i kończy się to wszystko rzutem rożnym.

• Fatalnie piłkę zagrał do środka Jodłowiec, Lechia wyszła z kontrą i po dośrodkowaniu Buzały oraz interwencji Jędrzejczyka wywalczyła rzut rożny.

• Wiśniewski długo nie podnosił się po przegranym pojedynku z Jodłowcem. Napastnik Lechii ucierpiał, ale jest już gotowy do gry.

• Trochę inaczej rozwiązali teraz akcję Legioniści. Na strzał z dystansu zdecydował się Marek Saganowski, ale Buchalik na raty obronił to uderzenie.

• Ostre dośrodkowanie Furmana wybił na bliższym słupku Janicki, a w piłę na 17. metrze nie trafił próbujący uderzenia lewą nogą Radović.

• Szarżował środkiem boiska Machaj, ale czyściutko powstrzymał go Jodłowiec. Akcję wyprowadzili lewą stroną Legioniści, ale faulowany na skrzydle był Michał Kucharczyk. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie sparował Kuciak, jednak na dalszym słupku piłkę przejął Bieniuk, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą nad poprzeczką bramki Dusana Kuciaka. Przy okazji padając na murawę doznał kontuzji nadgarstka i jest teraz opatrywany poza boiskiem.

• Dalekie dośrodkowanie w pole karne i po interwencji Jędrzejczyka mamy korner dla Lechii.

• Bardzo ostry atak w środku pola Vrdoljaka i sędzia Frankowski pokazuje mu żółtą kartkę. Chorwat nie zagra więc w następnym meczu z Jagiellonią w Białymstoku.

• Koncertowo zawalił tę sytuację Ljuboja, bo gdyby poszedł na piłkę do końca, a nie czekał aż wtoczy się sama do bramki z pewnością zdobyłby bramkę.

• NIE MA GOLA! JAK TO MOŻLIWE!? Vrdoljak świetnie wywalczył piłkę, zagrał przed "16" do Saganowskiego, ten z klepki odegrał do Ljuboji, a Serb w sytuacji sam na sam przymierzył między nogami Buchalika, jednak futbolówkę z linii bramkowej wybił stoper Lechii!

• Dośrodkowanie Furmana wybił z pola karnego Buchalik, a po kilku chwilach drugą próbę Kucharczyka pewnie złapał bramkarz Lechii.

• Prosty techniczny błąd obrońcy Lechii i Legia ma rzut rożny.

• Saganowski z Ljuboją na środku boiska i ROZPOCZYNAMY!

• W pierwszej połowie na bramkę ustawioną przed "Żyletą" atakować będą goście.

• Legia w tradycyjnych biało-czarnych strojach, natomiast Lechia w jednolitych zielonych kompletach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Wyprowadza ich Bartosz Frankowski, który w tym sezonie tylko raz prowadził mecz Legii (z Ruchem w PP). Lechii będzie gwizdał pierwszy raz.

• "Sen o Warszawie" niesie się po trybunach stadionu warszawskiej Legii.

• Sektor kibiców Lechii zapełniony dopiero w połowie.

• Spiker warszawskiej Legii trochę pogubił się przy wyczytywaniu składów awizując do gry Kubę Wawrzyniaka i... postanowił zacząć jeszcze raz ;)

• Wedle ostatnich danych na dzisiejszy mecz sprzedano niespełna 20 tysięcy biletów, ale obecnie na trybunach zasiada nie więcej niż 6-7 tysięcy kibiców. Stadion bardzo wolno wypełnia się w tę słoneczną niedzielę.

• Piłkarze obu zespołów udali się już do szatni po przedmeczowej rozgrzewce. za niespełna kwadrans rozpoczynamy!

• Ostatni mecz na Łazienkowskiej oba zespoły rozegrały 19 listopada 2011 roku i Legia zmiotła rywala z powierzchni murawy, wygrywając aż 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Vrdoljak, Wolski i Radović.

• W rundzie jesiennej lepsza okazała się Legia, która wygrała w Gdańsku, 2:1. Bramki dla ekipy z Warszawy zdobyli Serbowie, Radović i Ljuboja, a dla gospodarzy trafił nieobecny już w Lechii Traore.

• Za nadmiar żółtych kartek nie zagra dziś Dwaliszwili, co mocno ogranicza pole manewru szkoleniowcowi warszawskiej Legii.

• - Zanim zagramy z poznańską drużyną musimy wygrać dwa najbliższe spotkania. Kolejne straty mogą skomplikować naszą sytuację -

powiedział przed dzisiejszym meczem trener Jan Urban.

• Lechia do walki z aktualnym wiceliderem tabeli przystępuje z Piotrem Wiśniewskim w roli podwieszonego napastnika i Mateuszem Machajem w środku pola. Tylko na ławce rezerwowych znaleźli się dziś Piotr Brożek i Adam Duda.

• Na prawe skrzydło wraca dziś kontuzjowany ostatnio Miroslav Radović, a za plecami strzelca obu bramek w pierwszy finałowym meczu PP, Marka Saganowskiego, zobaczymy Danijela Ljuboję.

• Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie. W ekipie warszawskiej Legii na lewej stronie defensywy zagra dziś Marko Suler, który wywalczył sobie miejsce w składzie dobrym występem we Wrocławiu.

• Ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3 wita Was bardzo serdecznie Sebastian Kuśpik. Zapraszam na spotkanie 25. kolejki T-mobile Ekstraklasy, w który Legia podejmie gdańską Lechię.