Legia Warszawa

2

Ruch Chorzów

1

• Za emocjonujący mecz dziękuje Marek Koktysz. Jutro drugi półfinał Pucharu Polski. Z kim zagra Legia Warszawa?

• Brawa dla dzielnie walczącego Ruchu Chorzów, który miejscami był zdecydowanie lepszy od Legii. Zabrakło jednak skuteczności i zimnej krwi. Po jednym, źle przyznanym karnym mieli i jedni i drudzy, więc jakby zebrali się jacyś nienawistnicy, to stan może być 1:0 dla Legii, bo jednak Wojskowi zdobyli bramkę słusznie.

• Starzyński w mur i koniec! Legia po raz trzeci z rzędu w finale Pucharu Polski!

• Ostatni wolny dla Ruchu na dwudziestym drugim metrze!

• Wawrzyniak dobrze przetrzymuje piłkę. Jeszcze próbuje Ruch, ale niecelnie podają. Legia też walczy. Dwaliszwili strzela w Kamińskiego.

• Na afere! Skaba od bramki, bo niecelnie uderzają głowami goście.

• Faulowany Zieńczuk. Będzie długa piłka w pole karne!

• Świetne podanie Radovicia do Saganowskiego, który zgrywa głową do Dwaliszwiliego, ale Gruzin bawi się w przekładanki i traci w końcu piłkę!

• Sędzia dolicza 4 minuty!

• Momenty chaosu. Ruch trochę za bardzo chce, a Legia trochę wystraszona nacisku.

• Legioniści starają się teraz jak najdłużej utrzymać piłkę w polu karnym Ruchu. Na razie się udaje. Rożny!

• Ostatnia zmiana w Legii. Wawrzyniak zastępuje Brzyskiego.

• Kibice Legii na meczu z Ruchem

• Zieńczuk tuż obok bramki Skaby! Piłka jeszcze rykoszetowała. Mógł mieć Skaba niemiłą niespodziankę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wybija Kucharczyk. Ruch naciska, Ruch się stara, bo Ruch nie ma tutaj już nic do stracenia!

• Jodłowiec mija się z piłką i na dogodną pozycję wychodzi Niedzielan, jednak nie potrafi dobrze tego rozprowadzić. Legia ma masę szczęścia.

• Starzyński dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Skaba pewnie łapie. Cały czas jednak nerwowo. Jedna bramka to awans Ruchu.

• Bezsensowne wejście Gola. Kartka dla legionisty.

• Zmiana u gospodarzy. Furman opuszcza boisko. Za niego Vrdoljak.

• Jankowski znakomicie do Janoszki. Przed nim tylko Skaba, ale bramkarz Legii jest szybszy!

• Dobre prostopadłe podanie do Niedzielana, ale napastnik na spalonym.

• Jankowski uruchamia długim podaniem Niedzielana. Koło niego jednak Jodłowiec. Tak czy siak aut dla Chorzowa. Szybko wznowiony i znowu piłka przy Legii.

• Nerwowo. Pojedynek Astiza z Jankowskim. Hiszpan wybija na aut. Za chwilę Legia opanowuje sytuacje.

• Radović dostaje podanie na "sam na sam" od Furmana i wali prosto w Kamińskiego. Za chwilę Dwaliszwili uderza tuż obok słupka!!

• Wcześniej dobra akcja Kikuta, ale niecelne dośrodkowanie przejmują legioniści. Następnie Kucharczyk dośrodkowuje, ale Radović traci.

• Niedzielan na boisku. Zszedł Panka.

• Zieńczuk prosto w mur. Próba wyjścia z kontrą Legii, ale Dwaliszwili powalony na murawę przez czterech chyba obrońców gości.

• Faulowany zawodnik Ruchu i okazja z rzutu wolnego. Blisko pola karnego ustawiona będzie piłka.

• Kolejny rożny dla Legii. Piłka odbija się do dobrze ustawionego Furmana, legionista strzela, ale bardzo bardzo niecelnie i niechlujnie.

• Znowu rajd Jędrzejczyka i do spółki z Saganem wywalczyli rożny dla Legii.

• Brzyski dośrodkowuje z rożnego, Saganowski niecelnie strzela głową.

• Legia znowu na połowie Ruchu. Raz po raz pokazuje się Jędrzejczyk - dobry mecz prawego obrońcy gospodarzy.

• Niecelne zagranie Radovicia - kolejne już.

• Świetne dośrodkowanie Kucharczyka. Jędrzejczyk strzela znajdującą się bardzo nisko piłkę głową, ale broni Kamiński!

• Mocny strzał trafia w plecy znajdującego się blisko muru Jankowskiego.

• Złe przyjęcie Furmana. Legionista jeszcze fauluje i rzut wolny na trzydziestym metrze dla gości.

• Zieńczuk za Smektałe. Ruch znowu musi atakować.

• Z powtórek wideo wynika, że tego karnego również nie było. Kolejne kiepskie zawody sędziów...

• Wladimer Dwaliszwili zdobył dwie bramki dla Legii w meczu z Ruchem

• Gruzin nie dał szans Kamińskiemu. Dobrze wyczuł intencje strzelającego golkiper, ale "Lado" strzelił tuż przy samym słupku.

• DWALISZWILI! 2:1!!!!

• Trzeci karny w tym meczu. Faulowany wbiegający Jędrzejczyk, którego świetnie wypuścił podaniem piętką Saganowski.

• KARNY! Rzut karny dla Legii!

• Dobre zgranie głową Kucharczyka do Saganowskiego, ale napastnik nie opanowuje futbolówki.

• Kikut za Konczkowskiego.

• Z powtórek wideo wynika, że Skaba nie dotknął Janoszki. Karny niesłuszny.

• Brzyski dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłka odbija się przed pole karne do wolnego Kucharczyka, który fatalnie strzela nad poprzeczką.

• Starzyński zmylił Skabę i pewnie go pokonał. Legia nie pocieszyła się długo z prowadzenia. Taki wynik premiuje teraz gości do gry w finale!

• Starzyński i jest 1:1!

• KARNY DLA RUCHU! Skaba fauluje Janoszkę!

• Legia udokumentowała swoją przewagę. Świetnie crossowe podanie na osamotnionego w polu karnym Władimera Dwaliszwiliego i Gruzin pokonuje Kamińskiego. To już trzecie trafienie "Lado" w Pucharze Polski dla Legii.

• GOOOL! Dwaliszwili na 1:0!

• Dobra interwencja Janka Gola. To jednak on stracił piłkę, którą chwilę potem musiał odebrać.

• Legia od początku drugiej połowy naciska na gości. Chorzów zepchnięty do obrony.

• Kolejne dobre podłączenie się Jędrzejczyka z przodu. Wymiana podań z Radoviciem kończy się niegroźnym zagraniem w pole karne. Radzą sobie goście.

• Długie zagranie w pole karne i Kamiński pewnie łapie.

• Na boisku Jodłowiec. Zmienił Żewłakowa.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Miro Radović ma nad czym myśleć w szatni. Tak strzelony i zmarnowany karny musi boleć. Dla gospodarzy będzie lepiej jak zaboli tylko Serba, a nie całą drużynę.

• Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść Ruchu Chorzów. Niebiescy mieli momenty całkowitej dominacji na Ł3. Brawa dla Kamińskiego, który potwierdza dobrą dyspozycję (jeśli dojdzie do rzutów karnych, to mamy faworyta). Niebiescy są jednak nieskuteczni w napadzie. Mają piłkę, ale nie potrafią stworzyć sobie wielu, dogodnych sytuacji strzeleckich.

• Brzyski wdaje się w drybling i traci piłkę. Koniec pierwszej połowy.

• PP: Legia Warszawa - Ruch Chorzów

• Dobre uderzenie Furmana, ale broni je Kamiński, który wygina się niczym Człowiek Guma!

• Panka już opatrzony, schodzi z boiska na chwilę. Do piłki podchodzą Brzyski i Furman.

• Jeden z zawodników Ruchu ucierpiał w starciu z Dwaliszwilim. Na boisku służby medyczne. Za chwilę będzie wolny dla Legii.

• Ruch wychodzi trójką na dwóch obrońców Legii, ale całą akcję kończy bardzo niecelny strzał po ziemi Jankowskiego.

• Tymiński blisko gola samobójczego! Dośrodkowanie Jędrzejczyka obrońca Ruchu wślizgiem wybija prosto w boczną siatkę. Po trybunach przeszedł jęk przerażenia (Ruch) i zawodu (Legia).

• Urywa się gościom Dwaliszwili. Zagrywa do Kucharczyka na lewą stronę pola karnego, ale "Kucharz" na spalonym.

• Najpierw Jankowski strzela w nogi Astiza. Za chwilkę próba Tymińskiego, ale ten huknął nad poprzeczką.

• Kartka dla Janoszki za faul na Radoviciu.

• Legia długo utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Brak gospodarzom pomysłu na przełamanie obrony gości. Karnych z tak broniącym Kamińskim to oni by nie chcieli.

• Karny jak najbardziej słuszny. Smektała wyciął Brzyskiego równo z trawą, ale mimo to nie dostał kartki. Radović wolno podchodził do karnego i wykonał go bardzo czytelnie i Kamiński przeczytał go jak otwartą książkę.

• Ruch mógł wyjść z groźną kontrą, ale Starzyńskie źle dośrodkowuje!

• Radović nie strzela! Kamiński broni wyjątkowo czytelnego Rado!

• Faulowany w polu karnym Brzyski! Sędzia wskazuje na wapno!

• Po raz kolejny uruchomiony na prawym skrzydle Smektała, ale jego podanie w pole karne wybija kapitan Legii.

• Dobrze urwał się obrońcom Radović, ale jego crossowe podanie w pole karne jest za głębokie.

• Długie, podkręcone podanie Brzyskiego na Saganowskiego przechwytuje Kamiński.

• Piłkę po rogu wybijają obrońcy. Za chwilę powtórka i to samo, tylko że wgłąb boiska.

• Złe podanie Furmana i przejęcie Panki. Szybkie podanie do Smektały, ale ten niecelnie dośrodkowuje. Piłka wraca jednak w pole karne Legii, strzał Janoszki i rożny dla gości.

• I kolejne niecelne podanie, do którego ambitnie biegł Jędrzejczyk.

• Mecz na razie nudny jak flaki z olejem. Tylko raz mogliśmy użyć czerwonego wykrzyknika!

• Strzał Kucharczyka prosto w Djokicia. Powtórka Dwaliszwiliego i repeta w trybuny.

• Astiz pędzi do zagranej w tył piłki, ale nie potrafi jej opanować. Przejmuje Jankowski, który oddaje do Smektały. Zawodnik Ruchu oddaje strzał (a może podawał?), ale daleko od bramki.

• Dobrze utrzymał się przy piłce Dwaliszwili, oddał do Radovicia, ale Serb źle dośrodkował. Pierwszy od dłuższego czasu moment przewagi Legii.

• Spodziewano się chyba innego przebiegu tego spotkania. Ruch na razie ma przewagę nad Legią i to goście mieli więcej, dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

• Starzyński na lewo do Janoszki, ale kapitan Ruchu bardzo niecelnie dośrodkowuje. Piłka przy Legii.

• Kolejne już dzisiaj groźne uderzenie Starzyńskiego. Jednak i tym razem obok bramki Skaby!

• Kolejne ostre starcie Radovicia z Panką. Musiał ciągle nie wyciąga żadnych kartek.

• Jędrzejczyk teraz chciał oszukać samego siebie. Kolejne ofensywne wejście, przyjęcie piłki na klatkę piersiową i od razu strzał. W trybuny.

• Faulowany Radović, ale jeszcze bez kartek w tym meczu.

• Mała scysja pomiędzy Saganowskim i Djokiciem, ale już gra kontynuowana.

• Rewanż Ruchu i niecelny strzał Smektały z prawej strony pola karnego.

• Ładna, składna akcja Legii, którą zapoczątkował podaniem piętką Kucharczyk. Kończy się jednak strzalem po ziemii Jędrzejczyka, który trafia prosto w Kamińskiego.

• Niecelne prostopadłe podanie do Kucharczyka. Piłka leniwie dotacza się do Kamińskiego.

• Przewraca się w polu karnym Legii Jankowski, ale nie może być mowy o faulu.

• Niecelne podanie od Furmana w stronę Radovicia, ale brawa za kreatywną próbę.

• Troszkę sobie Ruch posiedział na połowie Legii, ale wypchnęli ich w końcu gospodarze.

• Kontra Chorzowian, bardzo niepewna interwencja Żewłakowa, ale Legia radzi sobie z trudną sytuacją i wybija piłkę.

• Dobre podanie do Dwaliszwiliego na jedenasty metr, Gruzin traci piłkę, ale zaraz odzyskuje i wywalcza rożny. Furman egzekwuje stały fragment, ale Kamiński przechwytuje.

• Pierwsza próba z rożnego powstrzymana. Drugi korner i strzał z główki Djokicia ponad bramką.

• Strzał Starzyńskiego przelatuje tuż obok słupka! Skaba trącił piłkę koniuszkami palców. Rożny.

• Podanie po ziemii od Smektały wybite na aut przez Astiza. Ruch na połowie rywala.

• Ładnie przedarł się Jędrzejczyk, ale jego podanie w stronę napastników niecelne.

• Dobre dośrodkowanie, ale pewny przechwyt Kamińskiego.

• Saganowski powstrzymany na skraju pola karnego przez Baszczyńskiego. Za chwilę rożny dla legionistów.

• Ładna klepka pomiędzy Radoviciem, Golem i Saganowskim. Serb przy linii końcowej za długo się jednak bawi i Legia oddala się od bramki gości.

• Niecelne długie podanie od legionistów na prawą stronę boiska.

• Piłka w posiadaniu Legii. Gospodarze spokojnie rozgrywają na własnej połowie.

• Zaczynamy rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Polski!

• Na Żylecie pojawia się wielkie płótno z napisem "Nasza Legia" i "elką" w czarnym kółeczku!

• Piłkarze opuszczają tunel i wchodzą na boisko. Kapitanem Legii Michał Żewłakow. Gości prowadzi Łukasz Janoszka.

• Nieliczni, ale głośni są kibice Chorzowian.

• Pogoda wreszcie dopisuje. Piękne słońce nad Pepsi Areną. Dla kogo zaświeci jaśniej? Sen o Warszawie pobrzmiewa na obiekcie.

• Standardowa wymiana "uprzejmości" pomiędzy kibicami. Jak Ruch Legii, tak Legia Ruchowi.

• Na stadion przybyli nieliczni kibice gości. Fani Niebieskich zajęli górną część przeznaczonego dla nich sektora, ale nie w całości.

• Frekwencja na stadionie mocno przeciętna. Nawet "Żyleta" niezapełniona do końca. Wszyscy czekają na Pogoń?

• Legia przetrzebiona przez kontuzje nie ma na rezerwie ani jednego napastnika, za to aż trzech obrońców. W sumie zawodników związanych z defensywą jest aż 6. Tylko Olek Jagiełło może dawać jakąś konkretną zmianę w ofensywie.

• Ławka rezerwowych (Legia): Kuciak, Jodłowiec, Suler, Wawrzyniak, Jagiełło, Vrdoljak, Łukasik.

Ławka rezerwowych (Ruch): Pesković, Zieńczuk, Kikut, Lewiński, Niedzielan, Włodyka, Malinowski.

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Nie jesteśmy bez szans na finał Pucharu Polski. Jestem przed jutrzejszą konfrontacją z Legią umiarkowanym optymistą. - mówił wczoraj selekcjoner Niebieskich.

• Pierwsze spotkanie pokazało, że legioniści nawet w rezerwowym składzie są lepsi od "Niebieskich". Dzisiaj powinni przypieczętować udział w finale - uważa były zawodnik obu drużyn, Krzysztof Gawara.

• Przed meczem zapoznajcie się z ZAPOWIEDZIĄ spotkania. Akurat czasu wystarczy, żeby się dokładnie wczytać :)

• Jacek Zieliński liczy dzisiaj w szczególności na dwa końce swojej drużyny, a więc Kamińskiego, który od występu przeciwko Legii w Chorzowie zbiera same pochlebne noty oraz Jankowskiego, który ma dzisiaj kąsać Wojskowych.

• Trener Urban połatał dziury jak mógł. Najwidoczniej nie był zadowolony z występu Jodłowca przeciwko Wiśle, więc postawił na Żewłakowa, który był ostatnio niżej w hierarchii nawet od Choto. Reszta bez zaskakujących zmian, a więc etatowi pucharowicze w składzie - Skaba, Gol i Kucharczyk.

• Witam ze stadionu przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Relację z drugiego półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią a Ruchem poprowadzi Marek Koktysz.