Legia Warszawa

2

Ruch Chorzów

3

• Koniec spotkania! Katastrofa warszawskiej Legii, która straciła dwubramkowe prowadzenie. Bohaterem Ruchu natomiast został Arkadiusz Piech, który ustrzelił hat-tricka na Łazienkowskiej.

• Schodzi Janoszka. W jego miejsce Michał Pulkowski

• Żółta kartka dla Perdijicia za opóźnianie gry.

• 4 minuty doliczone.

• Powinno być 4:2 dla Ruchu! Techniczny strzał Jankowskiego z prawej strony pola karnego minął o centymetry słupek.

• Znakomita indywidualna akcja Ogbuke! Nigeryjczyk minął dwóch zawodników Ruchu, wpadł w pole karne i uderzył jedynie w boczną siatkę.

• Dośrodkowanie Radovicia z prawej strony nie trafiło do adresata.

• Nykiel za Grzyba, który poprosił o zmianę.

• Niebezpieczne wejście Komorowskiego w nogi Zieńczuka. Będzie przerwa w grze.

• Gol dla Ruchu! Lecz sędzia Musiał dopatrzył się pozycji spalonej Marka Zieńczuka.

• Legia niespiesznie wyprowadza piłkę z własnej połowy. Ruch przyczajony przed własnym polem karnym szuka okazji do kontry.

• Lisowski za zmęczonego Komaca.

• A także Felix Ogbuke za Rybusa.

• Janusz Gol zmienia Cabrala.

• Ależ sytuacja Zieńczuka! Bardzo niedokładny strzał doświadczonego pomocnika z 11 metrów.

• Hubnik za Kucharczyka. W nim jedyna nadzieja dla legionistów.

• Piech ukarany za wybicie piłki po gwizdku oznaczającym spalonego.

• Piech okazał się silniejszy od Kelhara i nie miał problemów z pokonaniem niezdecydowanego Antolivicia! Cóż za mecz zawodnika Ruchu Chorzów.

• Niesamowite!!! Piech ustrzelił hat-tricka!!

• Precyzyjne dośrodkowanie Janoszki na bramkę głową zamienił Arkadiusz Piech!! Nie mogą przytrafiać się takie błędy obrońcom Legii!

• 2:2!!! Mamy remis!

• Ależ uderzenie Rybusa! Młody legionista zszedł do środka i strzelił kąśliwie, centymetry obok prawego słupka.

• Kolejny rzut wolny dla gospodarzy po faulu Malinowskiego.

• Rzut wolny dla Legii niemal z narożnika pola karnego egzekwował Rybus. Piłkę dokręcaną na długi słupek pewnie załapał Perdijić.

• Próba miękkiego uderzenia Malinowskiego, tuż nad poprzeczką. Do bramki wpadł jednak Antolović, który zawiesił się na poprzeczce, by po chwili gapowato wpaść do siec...

• Pięknie uderzył z rzutu wolnego Rybus, ale niecelnie. Minimalnie niecelnie.

• Tym razem przewinienie Stawarczyka na Chinyamie, który walczył o pozycję przed polem karnym Ruchu. Piłkarze Niebieskich wściekli na sędziego.

• Droga połowa zaczęła się od brzydkiej gry. Kolejne dwa faule autorstwa legionistów.

• Piech staranował Komorowskiego. To powinna być żółta kartka.

• Zaczyna Legia.

• Piłkarze obu zespołów na boisku. Bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Dobre 45 minut Legii kończy się dla niej fatalnie.

• Pierwszy błąd defensywny Legii kończy się od razu golem dla Ruchu. Fatalny kiks Komorowskiego wykorzystał Piech stając sam na sam z Antoloviciem. Bramkarz Legii też zbyt mocno nie przeszkodził Piechowi i jest 1:2.

• Arkadiusz Piech! Ruch strzela kontaktową bramkę

• Dobra akcja Rzeźniczaka z Radoviciem w polu karnym Ruchu. Rzeźniczak w końcu odegrał do Rybusa, ale ten przestrzelił zza pola karnego.

• Ładna akcja Kucharczyka na lewym skrzydle. Niestety dośrodkowanie wprost w ręce bramkarza Ruchu.

• Ładne rozegranie Legii po rzucie rożnym. Piłkę zgrał Kelhar, uderzył Vrdoljak, ale nie trafił w bramkę. W dodatku był spalony.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Kuby Rzeźniczaka, który huknął z 25 metrów, ale niecelnie.

• Tempo meczu troszkę spadło. Ruch chyba troszkę podłamał się po stracie drugiego gola.

• Kolejna szansa dla Legii, po stałym fragmencie gry. Uderzał Radović, ale tym razem prosto w Matko Perdijicia.

• Pierwsza kartka w tym meczu dla Wawrzyniaka. Ucierpiał Marek Zieńczuk.

• Szybko mogli wyrównać goście. Okazję miał Jankowski, którego kibice Legii gorąco powitali dziś na Łazienkowskiej, ale jego uderzenie zablokował Komorowski.

• Legia prowadzi już 2:0 z Ruchem! Znów popisał się Chinyama, który sprytnym zagraniem zagarnął piłkę i podał ją do Radovicia. Serb świetnie minął obrońcę Ruchu i strzelił technicznie. W to samo miejsce, które trafił Rybus.

• Miroslaw Radović! 2:0!

• Tymczasem dośrodkowanie Rybusa wpada wprost w ręce Perdijicia.

• Odważna interewencja Grzyba w polu karnym Legii. O karnym nie ma mowy. Będzie tylko rzut rożny.

• Piech zatrzymał piłkę ręką i stworzył groźną okazję na stały fragment gry dla Legii. Gospodarze nie potrafili tego jednak wykorzystać.

• Groźne mogą być kontry Legii, co pokazała teraz akcja Chinyamy. Napastnik Legii wyjechał w końcu z piłką poza boisko.

• Po strzelonym golu Legia zaczęła grać dużo bliżej własnej bramki. Czasami to zmusza ich do fauli. Tym razem Ivica Vrdoljak ostro potraktował Jakubowskiego.

• Akcję Niebieskich rozbija dobrym wślizgiem Dejan Kelhar.

• Szybki Kucharczyk chciał wykorzystać błąd Matko Perdijicia, ale ostatecznie górą bramkarz Ruchu.

• Odpowiedź gości, niezła akcja Piecha, którą w ostatniej chwili powstrzymał Komorowski.

• Akcja zaczęła się od dobrego zgrania piłki głową przez Chinyamę. Trafiła do Kucharczyka, który doskonale spisał się na nowej pozycji (tuż za napastnikiem) i dograł dokładnie do Rybusa. "Rybka" zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta i trafił perfekcyjnie!

• Maciej Rybus! Piękny gol!

• Miroslav Radović zdecydował się na strzał z 20 metrów. Decyzja dobra, ale uderzenie zewnętrzną częścią stopy z takiej odległości nie miało szans na powodzenie.

• Zakotłowało się po tym kornerze, ale za dużo było legionistów chętnych do oddania strzału. Później akcję spalił Jakub Wawrzyniak.

• Dogranie w pole karne z rzutu wolnego i będzie rzut rożny dla Legii.

• Z dobrej strony pokazał się Takesure Chinyama, ratując piłkę dla swojego zespołu tuż przy bocznej linii.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy!

• Po tej minucie ciszy, głośno odezwali się kibice z Chorzowa - "Ruch, Ruch ChKS".

• Minuta na cześć 6 rocznicy śmierci papierza Jana Pawła II.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko. Z lekkim opóźnieniem.

• Ale kibiców zaskoczył też Fornalik, który tak zestawił linię defensywy, że trudno ją poznać. Wszystko przez nieobecność Grodzickiego i Straki. W dodatku na prawej strony pomocy zagra Marek Zieńczuk.

• Dlaczego Maciej Skorża tak namieszał w składzie? - Bo ci są w dobrej formie. Dałem im szansę - powiedział szkoleniowiec. Czy wyjdzie mu to na dobre, dowiemy się za około 2 godziny.

• - Bez determinacji i zaangażowania nie ma mowy o odniesieniu sukcesu z Legią, która jest wspierana tymi wspaniałymi kibicami. Trzeba tu pokazać wszystko co najlepsze. Linia defensywy ustawiona jest zupełnie inaczej. Sami poszukujemy odpowiedzi jak ona będzie funkcjonować - mówi przed meczem Waldemar Fornalik, trener Ruchu na łamach Canal+.

• Niespodzianki w składzie Legii.W bramce Marijan Antolović, a na szpicy Tekasure Chinyama. Michal Hubnik, Manu i Astiz, ulubieńcy trenera Macieja Skorży - na ławce rezerwowych!

• Dziś kolejny po meczu pucharowym pojedynek Legii z Ruchem Chorzów. Na wiosnę na razie Legia przełamała niemoc i wyeliminowała Niebieskich z pucharu. Goście przyjechali na Łazienkowską w mocno osłabionym składzie.am