Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE. Klasyk przy Łazienkowskiej. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [06.08.2023]

3

Ruch Chorzów

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Legia Warszawa już w czwartek zagra z Austrią Wiedeń w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, a w następną niedzielę pojedzie do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice. Natomiast Ruch Chorzów za tydzień zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.

• Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Ruch Chorzów (w skali 1-6):

• Kacper Tobiasz - 3
    • Radovan Pankov - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 2
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 4, (Patryk Kun - 3)
    • Jurgen Celhaka - 4, (Bartosz Slisz - 3)
    • Juergen Elitim - 3, (Bartosz Kapustka - 3)

• Konrad Kasolik - 1
    • Szymon Szymański - 3, (Patryk Sikora - 2)
    • Remigiusz Szywacz - 2, (Dominik Steczyk - 2)
    • Maciej Sadlok - 3
    • Tomasz Wójtowicz - 2, (Kacper Skwierczyński - 2)
    • Juliusz Letniowski - 3, (Przemysław Szur - 3)
    • Tomsz Swędrowski - 2
    • Filip Starzyński - 4, (Mateusz Bartolewski - 3)
    • Daniel Szczepan - 3
  • Legia Warszawa po raz drugi wygrywa w lidze 3:0 i jest jedyną drużyną w lidze z kompletem punktów i bez straty bramki. Natomiast Ruch Chorzów fatalnie prezentuje się w meczach wyjazdowych.

• Koniec meczu w Warszawie! Legia pewnie wygrywa z Ruchem Chorzów 3:0.

• Maciej Sadlok obejrzał żółtą kartkę.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Daniel Szczepan spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Prostopadłe zagranie w okolice pola karnego Legii, ale tam Kacper Michalski na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka nie zdołał zamknąć Dominik Steczyk.

• Ruch wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Radovan Pankov ucierpiał pod własnym polem karnym, ale zaraz wróci do gry.

• Josue zagrał prostopadle do Ernesta Muciego, ale ten sfaulował rywala.

• Josue ukarany żółtą kartą po faulu na połowie rywala.

• Natomiast Patryk Sikora pojawił się w miejsce Szymona Szymańskiego.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Kacper Skwierczyński zmienił Tomasza Wójtowicza

• Wrzutka z narożnika boiska w pole karne Ruchu bez większego zagrożenia.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Bartosz Kapustka pojawił się w miejsce Juergena Elitima.

• Josue świetnie zagrał do Juergena Elitima, który wywalczył rzut rożny.

• Josue dostał piłkę na linii pola karnego i niemal od razu zdecydował się na precyzyjny strzał, który wpadł w sam róg bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piękny gol Josue!!!

• Josue zagrał w pole karne Ruchu do Makany Baku, ale ten podał niedokładnie.

• Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Gospodarze nie dają nadziei "Niebieskim" na zmianę rezultatu w tym meczu.

• Natomiast Bartosz Slisz zmienił Jurgena Celhakę.

• Josue pojawił się w miejsce Marca Guala

• Trzy zmiany także w Legii Warszawa. Patryk Kun zastąpił Pawła Wszołka

• Natomiast Dominik Steczyk pojawił się w miejsce Remigiusza Szywacza.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Mateusz Bartolewski zmienił Filipa Starzyńskiego

• Remigiusz Szywacz ukarany żółtą kartką.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Legię, ale niezbyt udane.

• Makana Baku zagrał prostopadle w pole karne Ruchy, a tam Maciej Rosołek wywalczył rzut rożny.

• Ernest Muci ruszył z kontratakiem, przebiegł pół boiska i uderzył z dystansu, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gości!

• Szymon Szymański oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Kacper Tobiasz!

• Kacper Michalski ruszył prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Marc Gual popędził do prostopadłego podania, ale łatwo stracił piłkę.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez Ruch, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Yuri Ribeiro ucierpiał po starciu z Danielem Szczepanem.

• Znakomita wrzutka na głowę Macieja Rosołka, ale snajper Legii trafił tylko w poprzeczkę!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• W przerwie Ernest Muci zastąpił Tomasa Pekharta.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę przy Łazienkowskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Legia Warszawa na razie jest zdecydowanie lepsza. Ruch Chorzów grający w dziesiątkę zamknął się na własnej połowie, a dodatkowo błędy w defensywie sprawiły, że gospodarze spokojnie prowadzą.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Warszawie. Do przerwy Legia spokojnie prowadzi z Ruchem Chorzów 2:0.

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką po chamskim faulu w środku pola.

• Makana Baku pokusił się o indywidualną akcję, ale łatwo stracił piłkę.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Jurgen Calhaka oddał niegroźny strzał z dystansu, ale Jakub Bielecki wypuścił piłkę przed siebie, dopadł do niej Tomas Pekhart i zdobył swoją czwartą bramkę w lidze w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomas Pekhart podwyższa na 2:0 po fatalnym błędzie bramkarza Ruchu!!!

• Legia Warszawa długo utrzymuje się przy piłce i czeka na błąd w ustawieniu defensywy rywali.

• Złe rozegranie rzutu rożnego przez Legię. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Marc Gual świetnie zagrał w pole karne gości, tam Maciej Rosołek oddał strzał, ale trafił w nogę rywala.

• Mocna wrzutka z rzutu rożnego, ale skutecznie interweniował Kacper Tobiasz.

• Kacper Michalski ruszył na pole karne Legii, chciał minąć obrońcę, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Makana Baku wrzucił na pole karne Ruchu, ale tam spokojnie interweniowała obrona "Niebieskich".

• Legia Warszawa kontroluje przebieg meczu. Legioniści utrzymują się przy piłce i nie dają rywalom nawet na chwilę rozegrać akcji.

• Paweł Wszołek wrzucił na głowę Tomasa Pekharta, ten jednak uderzył piłką w rywala.

• Zmiana taktyczna w Ruchu Chorzów. Przemysław Szur pojawił się w miejsce Juliusza Letniowskiego.

• Juergen Elitim zagrał wprost na głowę Radovana Pankova, ten uderzył prawie idealnie, bo piłkę na poprzeczkę wybił bramkarz Ruchu!

• Yuri Robeiro ostro sfaulowany po lewej stronie boiska i Kacper Michalski ukarany żółtą kartką.

• Juergen Elitim z rzutu wolnego trafił wprost w mur.

• Konrad Kasolik ukarany czerwoną kartką po sfaulowaniu Marca Guala, który wychodził na czystą pozycję!

• Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, zagrał wzdłuż bramki, tam piłkę lekko dotknął Maciej Rosołek i zamykający akcję Marc Gual wpakował ją do siatki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bramka dla Legii uznana!!! Marc Gual otwiera wynik meczu po zagraniu Macieja Rosołka!

• Znakomita akcja w stylu Legii Warszawa i Marc Gual trafia do bramki, jednak arbiter dopatrzył się spalonego!

• Maciej Rosołek zagrał na pole karne gości do Pawła Wszołka, ale arbiter ponownie dopatrzył się spalonego.

• Marc Gual wpadł z piłką w pole karne Ruchu, ale łatwo stracił piłkę.

• Filip Starzyński z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę!

• "Niebiescy" wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Legii.

• Nieudane zagranie z rożnika boiska bez zagrożenia pod bramką Ruchu.

• Makana Baku popędził lewą stroną boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Tomasz Wójtowicz próbował zagrać w pole karne Legii, ale zrobił to fatalnie.

• Jurgen Calhaka ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Juliusz Letniowski popędził prawą stroną boiska, ale wrzucił wprost w ręce Kacpra Tobiasza.

• Marc Gual zaskakująco uderzył z dystansu, ale piłka minęła światło bramki Ruchu.

• Legia straciła piłkę w środku pola, ale ponownie Daniel Szczepan na spalonym.

• Prostopadłe podanie do Daniela Szczepana, który jednak był na spalonym.

• Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale piłka po jego wrzutce powędrowała za końcową linię.

• Rozpoczynamy ligowy szlagier!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy Łazienkowskiej! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Kibiców Legii Warszawa warto poinformować, że oba mecze 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy pokaże TVP Sport HD.

• Dzisiaj mecz przy Łazienkowskiej obejrzy komplet widzów!

• Natomiast oto zestawienie Ruchu Chorzów:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi.

• Po raz ostatni te zespoły mierzyły się w sezonie 2016/17. Wtedy przy Łazienkowskiej Ruch niespodziewanie wygrał 3:1 po bramkach Patryka Lipskiego, Macieja Urańczyka i Jarosława Niezgody. Jedynego gola dla Legii zdobył w samej końcówce Mirosłav Radović. W tamtym sezonie Legia wygrała na Cichej w Chorzowie 2:0 po dwóch bramkach Nemanji Nikolića.

• Natomiast Ruch Chorzów słabo rozpoczął sezon przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2. "Niebiescy" mimo jednobramkowej porażki, byli znacznie gorsi od rywala i tak naprawdę, powinni przegrać to spotkanie niżej. Przed tygodniem Ruch spisał się już znacznie lepiej i zasłużenie wygrał w Gliwicach z ŁKS-em Łódź 2:0. Dzisiaj przyjdzie czas na najtrudniejszy test dla Ruchu, bo naprzeciw staje dobrze usposobiony rywal.

• W inauguracyjnym dla Legii Warszawa meczu PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź przeważała tylko jedna drużyna. Legioniści byli lepsi w każdym aspekcie i zasłużenie wygrali spotkanie. ŁKS miał jedną stuprocentową sytuację przy stanie 0:1, ale nieskuteczność sprawiła, że to Legia ostatecznie wygrała ten mecz bardzo okazale. Inaczej było w dwumeczu pucharowym. Tutaj Legia była nieskuteczna, ponieważ miała mnóstwo sytuacji. Mimo, że legioniści w dwumeczu zdobyli aż pięć bramek, to mogli wygrać ten dwumecz znacznie bardziej okazale. Słaba forma defensywy i błędy Kacpra Tobiasza sprawiły, że zespół z Kazachstanu do końca wierzył w awans.

• Legia Warszawa udanie rozpoczęła obecny sezon. Najpierw po rzutach karnych pokonała na wyjeździe Raków Częstochowa w meczu o Superpuchar Polski, następnie w lidze rozbiła ŁKS Łódź 3:0 po trzech trafieniach Tomasa Pekharta, a w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy poradziła sobie z kazachskim Ordabasy Szymkent, mimo że dwumecz był bardzo wyrównany.

• Witamy serdecznie! Niegdyś byłby to absolutni ligowy szlagier, dzisiaj jest to pojedynek kandydata do mistrzostwa Polski z beniaminkiem, którego celem jest utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Na relację na żywo z meczu Legii Warszawa z Ruchem Chorzów zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/6
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE. "Wojskowi" po tym jak w poprzedniej kolejce skorzystali ze swojego prawa i przełożyli spotkanie z Cracovią wracają do gry i zmierzą się w niedzielny wieczór z kolejnym beniaminkiem - Ruchem Chorzów. Przypomnijmy, że na inauguracje sezonu drużyna Kosty Runjaicia pewnie pokonała ŁKS Łódź (3:0) po fenomenalnym występie Tomasa Pekharta. Jak będzie tym razem? Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Legia - Ruch w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedziele o 20:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE

Legia w nowym sezonie ma bardzo ambitne plany. Podopieczni Kosty Runjaicia chcą na stałe wrócić do regularnej gry w Europie. Droga do tego jeszcze długa, gdyż awansowali po męczarniach z kazachskim Ordabasy Szymkent (2:2, 3:2) do III rundy LKE.

Jednocześnie będą chcieli skutecznie rywalizować na wszystkich frontach, w tym w spotkaniach ligowych.

W przyszłym tygodniu dodatkowo drużynę wicemistrza z poprzedniej kampanii Ekstraklasy będzie czekać pojedynek z Austrią Wiedeń w ramach trzeciej rundy kwalifikacji w europejskich pucharach. - Będziemy o nim myśleć po meczu z Ruchem - przyznał niemiecki szkoleniowiec.

W poprzedniej kolejce nie grali z uwagi na długą podróż jaka czekała ich po meczu w Kazachstanie. Stąd też decyzja o przełożeniu spotkania w Krakowie. Teraz stołeczna drużyna wróci do rywalizacji w PKO Ekstraklasie. Rywalem? Kolejny beniaminek - Ruch Chorzów, który po latach niepowodzeń nareszcie wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

"Niebiescy" nie tak sobie wyobrażali powrót do Ekstraklasy. Zaczęli od inauguracyjnej porażki z Zagłębiem Lubin (1:2), a w drugiej serii gier podejmowali ŁKS Łódź. W pojedynku dwóch beniaminków udało się im wyjść zwycięsko (2:0).

Do drużyny prowadzonej przez Janusza Skrobacza po ośmiu latach wrócił pomocnik Filip Starzyński, który ostatnio grał w Zagłębiu Lubin. Piłkarz z epizodycznymi występami w reprezentacji Polski za Adama Nawałki będzie chciał teraz pomóc swojej drużynie w utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sezonie 2018/19 Starzyński miał na swoim koncie 13 bramek i siedem asyst. Rok później jego statystyki również były imponujące - osiem goli i 12 asyst. Jak będzie tym sezonie w barwach "Niebieskich"?

Do stołecznej ekipy z kolei przyszło przede wszystkim czterech nowych graczy, w tym król strzelców zeszłego sezonu Ekstraklasy - Marc Gual. Na swoją kolej w drużynie Kosty Runjaicia Hiszpan będzie jednak musiał trochę poczekać z uwagi na świetna formę Tomasa Pekharta. Sezon jednak jest długi niemiecki szkoleniowiec z pewnością da mu szansę.

Poza Gualem do stolicy Polski przyszli również tacy gracze jak: Patryk Kun (wolny transfer, Raków Częstochowa), Radovan Pankov (wolny transfer, Crvena Zvezda Belgrad), Juergen Elitim (wolny transfer, Watford).

Ostatnie spotkanie Legii z "Niebieskimi" przypadło na sezon 2016/17 jak jeszcze drużyna z Chorzowa grała w Ekstraklasie. Ekipa prowadzona wówczas przez Waldemara Fornalika pokonała 3:1 stołeczny zespół przy Łazienkowskiej. Ostatecznie to nie uratowało ich przed zajęciem ostatniego miejsca i spadkiem z ligi.

Mecz Legii Warszawa z Ruchem Chorzów w trzeciej kolejce poprowadzi sędzia Paweł Malec z Łodzi. System VAR będą obsługiwać Bartosz Frankowski oraz Marek Arys. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Radosław Siejka i Jakub Jankowski.

Kosta Runjaić, trener Legii: Za nami trudny mecz, ale najważniejszy jest awans do kolejnej rundy. Zrobiliśmy to. Myślę, że w pierwszej połowie kompletnie zdominowaliśmy mecz. Popełniliśmy tylko jeden błąd, strzeliliśmy dwa gole. To mogło wyglądać jak łatwe spotkanie, ale wcale tak nie było. Rywal nie miał nic do stracenia, a to zawsze jest groźne. Drugą połowę rozpoczęliśmy o wiele gorzej. Straciliśmy dwie bramki, chociaż wiedzieliśmy, że Ordabasy są groźne w kontratakach i przy stałych fragmentach gry. Nie zachowaliśmy się przy tych sytuacjach tak, jak powinniśmy. Koniec końców to my awansowaliśmy, dlatego gratuluję mojej drużynie. Kolejny raz atmosfera była niesamowita. Bardzo dziękujemy za tak fantastyczny doping. Teraz myślimy już tylko o niedzielnym spotkaniu z Ruchem Chorzów

Janusz Skrobacz, trener Ruchu:Jesteśmy przekonani, że stać nas na lepsza grę niż w pierwszym meczu. Występ w Lubinie składam na karb nerwowości towarzyszącej debiutowi wielu graczy w Ekstraklasie. W naszej grze tyle niedokładności i strat w prostych sytuacjach, bo nogi naszych piłkarzy były spętane i ich głowa nie pracowała tak jak należy. Liczę jednak, że z każdym spotkaniem będziemy grać coraz lepiej

Nie zagrają w meczu Legia - Ruch:
Legia: -----
Ruch: Tomasz Foszmańczyk, Jan Sedlak (urazy), Łukasz Moneta, Artur Pląskowski (szukają nowego klubu).

Legia Warszawa - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Rafał Dębiński - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!