Legia Warszawa

2

Ruch Chorzów

0

• Po (mimo wszystko) wyrównanym spotkaniu, Legia ogrywa Ruch 2:0. Drużyna z Warszawy była dziś skuteczniejsza i bardziej dojrzała. Procentuje doświadczenie zebrane w europejskich pucharach. Ruch miał swoje okazje, ale gościom zabrakło spokoju pod bramką Kuciaka. Chorzowianie i tak grają w tym sezonie o wiele powyżej oczekiwań, za wynik nikt chyba nie powinien mieć do nich pretensji. Dziękuję za śledzenie relacji, do przeczytania na kolejnym meczu Legii. Wesołych Świąt dla wszystkich kibiców!

• Koniec! Legia wygrywa 2:0 i pozostaje liderem Ekstraklasy!

• Ekwilibrystyczny strzał Abbotta sporo obok bramki Legii.

• Blanco za Ljuboję.

• Powinno być 3:0! Dynamiczna kontra Legii, Radović podaje do Nacho Novo, ale Hiszpan zamiast oddać strzał, pada w polu karnym. Sędzia każe grać dalej.

• Wychodzący na czystą pozycję Nacho Novo faulowany przez Szyndrowskiego. Czerwona kartka!

• Kolejny rzut wolny dla gości i znów było niebezpiecznie. Z piłką minął się Ljuboja, ale obrońcy Legii naprawili ten błąd.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Grzyb za Jankowskiego.

• Ruch nie składa broni. Z rzutu wolnego dośrodkował Grodzicki, piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i niemal zaskoczyła Kuciaka. Słowak popisał się jednak doskonałym refleksem.

• A jednak! Po dość nudnym fragmencie gry lewą stroną urwał się Kiełbowicz, wyłożył piłkę na piąty metr, a Ljuboja nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

• 2:0! Ljuboja!

• Ljuboja w narożniku trochę w stylu Smolarka. Ale utrzymał się tam tylko przez chwilę.

• Niedzielan zmienia Piecha.

• Niedzielan gotowy do wejścia na murawę.

• Astiz ma piłkę w środku pola i wali w trybuny... Wynik 1:0 najwidoczniej wystarcza Legii.

• Kuciak już chyba trochę gra na czas. Nie spieszył się Słowak z wybiciem piłki.

• Świetne odegranie Żyry do Ljuboi, ale ten ostatni nie dał rady dwóm obrońcom Ruchu.

• Gra siadła, ale na stadionie coraz głośniej. Kibice Legii nadrabiają dopingiem słabszą grę ich ulubieńców.

• Brzydki moment gry. Dużo fauli, nieczystych zagrań. W konsekwencji żółta kartka dla Kiełbowicza.

• Zmiana także w Ruchu. Abbott za Zieńczuka.

• Nacho Novo za Kucharczyka.

• Bardzo groźnie strzelał Piech, ale Kuciak ponownie na posterunku.

• Wawrzyniak próbuje uderzenia... przewrotką! Na szczęście nic sobie nie zrobił przy tym strzale.

• Tym razem Żyro ładnie zagrywa na dobieg do Radovicia, lecz szybszy od Serba był Stawarczyk.

• Piękny odbiór Żyry, ale jego podanie do Ljuboi można tylko przemilczeć...

• Szyndrowski wraca na plac gry, Ruch znów w komplecie.

• Wolski schodzi z boiska, za niego Łukasik.

• Bardziej ucierpiał zawodnik Ruchu, który został zniesiony z boiska.

• Zderzenie Radovicia i Szyndrowskiego, nie obędzie się bez interwencji lekarzy. Gra na chwilę przerwana.

• Janoszka atakuje lewą stroną, ale powstrzymuje go Wawrzyniak.

• Po chwili strzelał Piech, ale Kuciak broni nogami. Ruch rzuca się do odrabiania strat.

• Ljuboja do Rado, ten popisał się kapitalnym zagraniem do Kucharczyka. Skrzydłowy Legii, mimo asysty obrońcy Ruchu, umieszcza piłkę w siatce mocnym strzałem.

• Gol dla Legii! Kucharczyk!

• Piech z 12 metra - równie mocno, co niecelnie.

• Słowacki bramkarz był przez chwilę opatrywany przez lekarzy, ale już wraca do gry.

• Co za akcja Jankowskiego! Napastnik Ruchu wychodził na czystą pozycję, dał się dogonić trzem obrońcom, przedryblował ich i strzelił... wprost w Kuciaka. Bardzo poważne ostrzeżenie dla Legii.

• Strata Wolskiego, błąd młodszego kolegi naprawia Vrdoljak.

• Nieporozumienie Kuciaka i Astiza. Na szczęście dla Legii bez konsekwencji.

• Piąstkuje Pesković, blisko oddania strzału był Ljuboja.

• Żyro w pole karne z linii końcowej... wybija piłkę Szyndrowski. Róg dla gospodarzy.

• Rożny dla Ruchu - Kuciak piąstkuje poza "szesnastkę".

• Nacierał na bramkę Legii Jankowski, ale Kuciak odważnie wychodzi poza pole karne i wybija piłkę głową.

• Obie drużyny bez zmian w składach.

• Zaczyna Legia.

• ... i Ruch także. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Legioniści już na murawie.

• Danijel Ljuboja toczy dziś zacięte boje z obrońcami Ruchu. Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Ale to Rafał Grodzicki i spółka są na razie lepsi. Legia Warszawa - Ruch Chorzów

• wybitnie inteligentny kibic: Wolski na razie przeciętnie. Pokazał się kilka razy, ale wydaje mi się że lepszy mecz gra Radović.

• Na trybunach 19 552 widzów.

• Na razie hit kolejki nie rozczarowuje. Były emocje, dużo strzałów, kilka doskonałych sytuacji strzeleckich. Zabrakło tylko bramek. Może w drugiej połowie którejś z drużyn uda się przełamać strzelecki impas.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek.

• O minutę przedłużona pierwsza część gry.

• Żółta kartka dla Wolskiego za dyskusje z arbitrem.

• Bardzo groźna akcja Ruchu. Janoszka wyłożył piłkę Strace, ten uderzył z linii pola karnego - tuż obok słupka!

• "Maciej Skorża" - skandują kibice Legii. Dziś i w następnej kolejce (14.04, z Widzewem) trenera Legii nie będzie na ławce rezerwowych "Wojskowych". To kara za ekscesy z meczu w Wisłą.

• Straka fauluje w środku pola. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Teraz Kiełbowicz fauluje Zieńczuka. Sam poszkodowany wstrzelił piłkę w pole karne - najwyżej wyskoczyli obrońcy Legii.

• Legioniści dryblują, goście uciekają się do fauli. Ale szybko rozegrany rzut wolny zakończył się stratą.

• Bardzo ładny odbiór Wawrzyniaka. Kuba nieźle spisuje się na nowej dla niego pozycji prawego obrońcy.

• Od kilku minut Legia dominuje w środku pola, ale nie stwarza sobie dzięki temu groźnych sytuacji.

• Przed meczem obawiałem się, że (jak w poprzednich "hitach kolejki") zobaczymy nudny remis. Na razie bez bramek, ale na brak rozrywki nikt na stadionie ani przed telewizorami chyba nie narzeka.

• Kiełbowicz w pole karne, ale tam lepiej od Vrdoljaka radzą sobie obrońcy Ruchu.

• Powtórka z rozrywki: wolny dla Legii, 30 metrów od bramki gości.

• Korner dla gości, piłka trafia do stojącego na 16 metrze Janoszki, ale ostatecznie blokują go obrońcy.

• Akcja Ljuboi prawą stroną, dobre dośrodkowanie do Kucharczyka, ale ten główkuje obok bramki.

• Kuciak wybija piłkę odważnym wyjściem z bramki. Czaił się tam Piech.

• Chwilę później doskonałą piłkę na dobieg dostał Kucharczyk, ale szybszy od niego był Pesković.

• Mogło być 1:0! Szybka kontra Legii, piłka trafia do Ljuboi, ale Serba blokuje na szóstym metrze Stawarczyk. Chyba najlepsza okazja na bramkę w tym meczu.

• Serb trafia w głowę jednego z obrońców, dobijał jeszcze Wolski, ale bez rezultatu.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Legii. Z narożnika pola karnego. Przy piłce Ljuboja.

• Niezły kocioł w polu karnym, ale gości wychodzą z niego obronną ręką. Po chwili Legioniści mają pretensje do arbitra, który nie odgwizdał ostrego wejścia jednego z piłkarzy Ruchu.

• Dużo ostrej gry: kolejny rzut wolny, tym razem dla Legii. Do bramki ok. 35 metrów.

• Dośrodkowanie Stawarczyka przechwytuje Kuciak. Słowak był na dodatek faulowany i zacznie od rzutu wolnego.

• Wracamy do wydarzeń na boisku: rzut wolny z ok. 40 metrów dla Ruchu.

• "Piłka nożna dla kibiców" - skanduje Żyleta. Brawa z sektora gości.

• Odpowiadam na pytania z komentarzy: Kubipp: na razie dość wyrównany mecz, zasłużony remis. Lol: Do tej pory głośniejszy był Ruch, bo Żyleta nie dopingowała. Prawdopodobnie na znak protestu przeciwko dyrektorowi ds. bezpieczeństwa. Dosłownie przed chwilą Żyleta ruszyła z dopingiem, dokładając do tego sporo pirotechniki. Mecz na chwilę przerwano, ale już się uspokoiło.

• Kiełbowicz miękko w pole karne, ale tam znów króluje Pesković.

• Wolny dla Legii na wysokości pola karnego! Faulowany Ljuboja.

• Rzut wolny Kiełbowicza pada łupem Peskovicia.

• Szybką kontrę gości przerywa Wolski do spółki z Żewłakowem.

• Doping z obu stron na razie nie zachwyca. Dużo wulgaryzmów, mało decybeli :)

• Mocne podanie Żewłakowa do Żyry, ale pomocnik Legii nie opanował piłki. Od bramki Pesković.

• Malinowski zagrywa ręką w środku pola.

• Wychodził na czystą pozycję Piech, ale był na pozycji spalonej.

• Ruch odgryza się uderzeniem Burligi - wysoko nad bramką Kuciaka.

• Było gorąco pod bramką gości! Odbiór Ljuboi, wymiana piłki z Radoviciem, strzał tego drugiego odbija bramkarz - wprost na głowę Wolskiego! Piłka szybuj jednak ponad poprzeczką.

• Chwilę później młody skrzydłowy Legii jest już na prawej stronie boiska, ale fauluje. Rzut wolny dla gości.

• Strzał Żyry z narożnika pola karnego, ale bez trudu łapie piłkę Pesković.

• "Żyleta" pozdrawia dyrektora ds. bezpieczeństwa, który zabronił ultrasom przedstawienia na meczu oprawy.

• Faul w ataku Jankowskiego.

• Goście rozpoczęli z wysokiego "C". Indywidualna akcja Piecha, ale strzał napastnika Ruchu bardzo niecelny.

• Zaczyna Ruch.

• Wyszli! Na trybunach kompletu nie ma, ale kibiców Legii jest chyba ponad 20 tysięcy. Sektor gości (1400 miejsc) prawie zapełniony.

• Zawodnicy obu drużyn jeszcze w tunelu. Czy dzięki dzisiejszemu spotkaniu to będzie naprawdę Wielka Sobota? Jaki typujecie wynik? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• Rezerwowi Ruchu: Perdijić, Lewczuk, Grzyb, Abbott, Lisowski, Niedzielan, Starzyński.

• Ławka rezerwowych Legii: Szumski, Choto, Novo, Blanco, Łukasik, Furman, Żurek.

• W międzyczasie zapraszam do przeczytania naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania tutaj

• Już za około 10 minut rozpocznie się mecz na szczycie Ekstraklasy. Lider - Legia zagra z drugim w tabli Ruchem. Na śledzenie relacji prosto ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej zaprasza Tomasz Dębek.