Legia Warszawa

0

Śląsk Wrocław

1

• I na tym zakończymy już naszą relację LIVE z finału Pucharu Polski na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Za wspólne, emocjonujące i pełne pięknych obrazków spotkanie dziękuje Marek Koktysz. Po więcej takich zapraszamy do naszego serwisu! Dobranoc!

• Na deser runda honorowa piłkarzy Legii. Podejście do Żylety i po raz kolejny gromkie Puchar jest nasz!

• A za Puchar Polski Legia otrzyma 500 tys. złotych, co prezentują nam teraz piłkarze podnosząc baner z tą liczbą.

• Legioniści cieszą się teraz na płycie boiska i pozują do zdjęcia z napisem "Legia Warszawa - zdobywca Pucharu Polski 2013". A na stadionie We are the champions!

• Wrzawa, radość, hałas! Puchar jest nasz odśpiewany przez prawie 30 tys. ludzi, konfetti! Piękne obrazki oglądamy dzisiaj na Pepsi Arenie.

• ŻEWŁAKOW PODNOSI PUCHAR POLSKI!!! Legia po raz trzeci z rzędu i 16. raz w historii unosi w górę to trofeum!

• Śląsk odebrał już medale, teraz na trybunę zachodnią wchodzą piłkarze Legii, żeby odebrać złoto!

• I jeszcze o Legii... TAKA LEGIA, tutaj, 18 maja, z TAKIM LECHEM? 3 punkty dla gospodarzy wydają się niesmacznym żartem.

• Przed ceremonią wręczenia pucharu parę rzeczy. Przede wszystkim, Legia przerwała swoją imponującą serię bez porażki w Pucharze Polski. Po drugie, po raz pierwszy(!) przegrali ze Śląskiem w tych rozgrywkach.

• Ogromne brawa dla Śląska za walkę i postawę. Co prawda, gol był prezentem od Legii, która sama go sobie wbiła, ale goście pokazali dzisiaj serce. W drugiej połowie zabrakło im już energii, ale i tak należą im się brawa, bo walczyli do końca i wierzyli. Ćwielong będzie sobie pluł w brodę za sytuację z drugiej połowy, ale on zrobił wszystko, co mógł. Miał po prostu pecha. Jak cały Śląsk.

• Wrzawa na stadionie! Spiker wrzasnął, trybuny się cieszą. Piłkarze na razie jakby mniej i słusznie, bo ich postawa nie była pucharowa.

• Mila z wolnego. Kiepska piłka i koniec! LEGIA! Legia z trzecim pucharem z rzędu!

• Ostre wejście Koseckiego w Patejuka. Kosa leży na murawie.

• Kolejne długie piłki lecą w pole karne Legii Warszawa. Obrońcy jednak radzą sobie z nimi. A co ważniejsze Legia ma piłkę.

• Długie zagranie Sochy ląduje za bramką Skaby.

• Legia przedłuża jak może. Już niewiele dzieli ich od trzeciego trofeum z rzędu!

• Furman z boku pola karnego. Mocno, ale ciałem wchodzi w niego obrońca Śląska. Sędzia nie wskazuje jednak na wapno!

• Cztery minuty przedłużona połowa! Śląsk ma mało czasu!

• Furman naciska bramkarza, który długo bawi się z cofniętą piłką. Wychodzi z tego obronną ręką Gikiewicz. Za chwilę strzału z daleka próbuje Ostrowski.

• Levy szaleje! Rzuca marynarką.

• W Śląsku na murawie Gikiewicz za Stevanovicia i Więzik za Ćwielonga.

• Zmiany. W Legii opuszcza boisko Saganowski, a wchodzi Furman.

• Radović... niecelne podanie. Kolejne. Co się stało z tym zawodnikiem?

• Śląskowi, jak to się mówi, trochę odcięło prąd. Goście muszą złapać drugi oddech, jeśli chcą tutaj uratować sytuację.

• Legia Warszawa - Śląsk Wrocław</p><p>

• Dobrze zabrał się z piłką Radović, ale legioniści tracą piłkę po niecelnym podaniu Jędrzejczyka. Szybko odzyskują.

• Stanislav Levy szaleje w miejscu przeznaczonym dla trenerów. Czecha strasznie tego wieczora nosi!

• Mila z rzutu wolnego. Piąstkuje Skaba, piłka spada pod nogi Patejuka, ale jego strzał bardzo słaby. Chyba, że to było podanie, ale tak czy siak mu to nie wyszło.

• Kartka dla Koseckiego.

• Wojtek Skaba aktywnie uczestniczy dzisiaj w rozgrywaniu akcji przez Legię. Co chwila dostaje piłki, od Jodłowca albo od Żewłakowa.

• Ćwielong miał teraz dużo miejsca i spróbował strzału. Niecelnie. Po prawej i lewej miał kolegów, ale Ci byli dobrze kryci.

• Kartka dla Sochy. Coraz większe ryzyko podejmuje Śląsk.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Skaby. Bramkarz nie sięga piłki, ale na jego szczęście nie było tam żadnego zawodnika Śląska.

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Zmiana w Legii. Opuszcza boisko Tomasz Brzyski. W jego miejsce Radović.

• A piłkarzem, który mógł wyprowadzić Śląsk na 2:0 był Patejuk. To on stał przed piłką odbitą od poprzeczki.

• Kartka dla Dwaliszwiliego.

• CO TUTAJ SIĘ DZIEJE! Znakomita piłka do Ćwielonga, który z prawej strony lobuje Skabe! Piłka trafia w poprzeczkę, odbija się i mógł ją tam jeszcze dobić zawodnik Śląska, ale coś się stało, pojawił się Żewłakow i nic z tego.

• Jedna z niewielu dzisiaj ładna akcja Legii. Długo pograli Wojskowi wokół pola karnego Gikiewicza. W końcu Dwaliszwili, który wziął na plecy obrońcę wykłada piłkę Łukasikowi. Ten kropnął mocno, ale prosto w golkipera.

• Strzela Ćwielong! Piłka trafia jednak w złączone nogi Jędrzejczyka.

• Zmiana u gości. Patejuk za Cetnarskiego.

• Mała kopanina w polu karnym Śląska. Podanie do Saganowskiego, ten do Brzyskiego, potem na raty i wreszcie zablokowany strzał Dwaliszwiliego.

• Nieudane dośrodkowanie Śląska w pole karne przechwytuje Skaba.

• Wreszcie jakaś okazja bramkowa! Vrdoljak z bardzo bliska po rzucie wolnym strzela w Gikiewicza!

• Saganowski wycięty równo z murawą przez Sochę, ale bez reakcji sędziego.

• Chwila spokoju teraz. Brak ciekawych akcji. W drugiej połowie na razie bez żadnych okazji dla jednych i drugich.

• Kartka dla Ostrowskiego. Potem rożny dla Legii, ale bez zagrożenia.

• A tymczasem Żyleta prezentuje swoją zdobycz - flaga Śląska. Oczywiście trzymana do góry nogami.

• Bardzo niecelne wycofanie do Skaby. Rożny dla Śląska. Bez zagrożenia.

• Kolejne już dzisiaj ofensywne wejście Sulera, który stara się znaleźć podaniem Saganowskiego. Nie udaje się to jednak.

• Rożny znowu do znajdującego się poza polem karnym Cetnarskiego. Piłka wraca do Mili, ale nic z tego groźnego już nie wyniknęło.

• Prawą stroną naciera Socha, ale jego dośrodkowanie jest zablokowane. Rożny.

• Na marginesie - widzimy rozgrzewających się piłkarzy, jednym z nich jest Dickson Choto... łysy :)

• Po przerwie spowodowanej racami wznawiamy grę.

• Kibice z Wrocławia znowu obrzucili racami płytę boiska i kibiców Legii. Ślązacy trafili także w rozgrzewających się piłkarzy... na początku w swoich.

• Na sektorze Śląska także oprawa - mini sektorówka z herbem Śląska. Na sektorze gości race, a na Żylecie stroboskopy. A mecz ogląda 29 416 osób.

• I kolejna oprawa! Na Żylecie sektorówka-witraż - "Niepokonane miasto. Niepokonany klub." z herbem i warszawską syrenką. Ciekawe, co na to wojewoda mazowiecki...

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze wracają na boisko. Pierwsi legioniści, zaraz za nimi Śląsk.

• Legia po 2. minucie przestała istnieć. Środek boiska był beznadziejny. Na tyle, że Urban się wkurzył i zdjął Gola natychmiast. Zdenerwowany Gol powinien ochłonąć, bo jak TO obejrzy, to sam stwierdzi, że by się zdjął. Śląsk nakręcony. Goście mają teraz nowe pokłady wiary w to, że wzniosą dzisiaj puchar!

• Legia doczekała wreszcie przerwy. Fatalna połówka gospodarzy. Śląsk nakręcony musi teraz zejść i ochłonąć.

• Minuta doliczona do pierwsze połowy.

• Udało się wreszcie przeprowadzić Legii składną akcje. Długo utrzymali się przy piłce, ale znowu zabrakło dokładności i zimnej krwi przy i w polu karnym.

• Znowu nęka na prawej stronie Sulera Cetnarski, ale na razie większość pojedynków wygrywa Słoweniec.

• Saganowskiii... w futbolu amerykańskim zaliczyłby trafienie.

• I znowu. Kosecki holuje piłkę i się przewraca. Zaraz strata Legii, ale tym razem (i od pewnego już czasu) brak pomysłu Śląska.

• Kosecki bardzo chce coś zrobić, ale nie odnajduje się dzisiaj na prawej stronie. Co rusz traci piłkę. Urban wkurzony na ławce, Leśnodorski wkurzony na trybunie.

• Dobra akcja Jędrzejczyka, który biegnie prawą stroną i dośrodkowuje. Piłkę strąca głową w pole karne odrzucony Brzyski, ale jego podania już nikt nie złapał.

• Legia chce przerwy. Legia przerwy potrzebuje. Ich gra woła o pomstę do nieba.

• Śląsk znowu przy piłce. Mila za długo się zastanawia i traci piłkę. Kosecki próbuje wyjść z szybką kontrą, ale potyka się i traci.

• Przecieramy oczy ze zdumienia. Brak pomysłu Legii razi. Skaba gra na czas, a jak dostaje podanie od obrońców, to zmuszony jest wybić w bok, bo tak go naciskają.

• Łukasik za Gola. Jan Urban szybko stracił do niego cierpliwość. Nic dziwnego, środek pola nie istnieje. Gol podaje rękę Urbanowi, ale wyrywa się z objęć. Jest wściekły.

• Rożny dla Śląska. Mila egzekwuje, z powietrza uderza Cetnarski, ale trafia w plecy legionisty.

• Będzie szybka zmiana w Legii. Do wejścia już gotowy Łukasik.

• Teraz napad energii (a może szału?) Koseckiego, który biegał wściekle za Sobotą by odebrać piłkę. Przewrócił się trzy razy i starał się odzyskać futbolówkę głową.

• Brzyski z wolnego, ale tylko jęk zawodu. Legia ciągle bez pomysłu, co chwila tracą piłkę.

• Jędrzejczyk znakomicie ogrywa Ślązaków, ale jest faulowany. Bez efektu kartkowego.

• Grodzicki w dziecinny sposób ogrywa Saganowskiego, który próbował się z nim ścigać.

• Prostopadłe podanie na wolne pole od Gola. Ile tylko sił ma w nogach biegnie Suler, za co bijemy mu brawo. Słoweniec stracił jednak szybko piłkę, więc brawa tylko za kondycję.

• Wreszcie udało się odebrać piłkę legionistom, ale podanie ląduje u Gikiewicza. Legia jest zwyczajnie... przestraszona.

• Cały środek boiska należy do Śląska. Praktycznie sami zawodnicy w zielonych strojach biegają w tej części boiska.

• Ćwielong! SKABA! Zawodnik gości po raz kolejny sam na sam z bramkarzem, tym razem ze strzałem, ale bramkarz znakomicie interweniuje.

• Znakomite podanie do Cetnarskiego, który był już sam na sam z bramkarzem. Napastnik Śląska trochę się jednak pogubił, odbił w lewo, a Skaba dobrze skrócił kąt i nic z tego nie wyszło. 2:0 wisi w powietrzu!

• Sobota znowu pohasał sobie po murawie, kompletnie niepilnowany i zwyczajnie olany przez legionistów. Zagrywa wzdłuż pola karnego i tylko interwencja Sulera ratuje Legię.

• Próba kreatywnego podania Gola do Saganowskiego, ale próba za mocna.

• Sobota minął legionistów jak tyczki. Odegrał do niepilnowanego (zostawionego przez Sulera) Ćwielonga, którego podanie nie przyniosło już zagrożenia.

• Legia Warszawa - Śląsk Wrocław</p><p>Legia Warszawa - Śląsk Wrocław</p><p>

• Rzut wolny dla Legii i wrzucenie piłki w pole karne. Ktoś strącił futbolówkę, ale Dwaliszwili jej nie sięgnął z lewej stronie pola karnego.

• Ale dała gościom kopa ta bramka samobójcza! Śląsk zwietrzył swoją okazję i naciera. Legia wygląda blado, szczególnie szyki obronne, które popełniają sporo błędów.

• SOBOTA! Zawodnik Śląska pokręcił Jodłowcem i strzelił prosto w Skabe! Okazja na odrobienie strat.

• Znakomity powrót Marka Saganowskiego, który odbiera piłkę nacierającym Ślązakom.

• Mogła być niezła okazja dla Legii. Na skraju pola karnego biegnie Brzyski, przed nim Ostrowski, za którego plecami wybiega Gol i domaga się podania. "Brzytwa" jednak zwleka z podaniem i traci piłkę.

• Teraz ofensywnie podłącza się Suler, ale powalili go Ślązacy.

• Do ataku zrywa się Jędrzejczyk, który wypuszcza sobie piłkę i pędzi ile sił w nogach, ale szybsi są obrońcy z Wrocławia. Tylko aut.

• Poprawiamy błąd. Gola samobójczego z drugiej minuty zdobył Żewłakow.

• Kolejny atak Śląska, ale kończy się w rękach Skaby.

• Wolny dla Legii na 30 metrze. Brzyski zagrywa delikatnie na prawą stronę pola karnego, ale nie sięga jej żaden legionista.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska, ale Gikiewicz spokojnie łapie piłkę. Zaraz sunie szybki atak prawą stroną. Sobota zagrywa w pole karne po ziemi, ale przechwytuje to Gol.

• Kibice Śląska odpalają race i rzucają je w kibiców Legii.

• Wszystko zaczęło się po niecelnym zagraniu Jodłowca, który wcześniej ryzykownie na małej przestrzeni bawił się w podania ze Skabą. Vrdoljak chciał wybijać, a wbił do siatki.

• Brzyski kiwa na lewej stronie, zagrywa do Saganowskiego, ale ten nie opanowuje piłki i niedokładnie oddaje do Dwaliszwiliego.

• Wznowienie Śląska od środka - prosto w trybuny.

• Startujemy! Zapinajcie pasy! Pierwszy gwizdek finału Pucharu Polski.

• Hymn Polski zabrzmiał, piłkarze już rozbiegają się po boisku. Zaraz startujemy!

• Kartoniada w górze! Na Żylecie wielki napis "2013", a na reszcie trybun wszystkie roczniki, w których Wojskowi zdobywali to trofeum! Oczywiście wszystko w klubowych barwach, a "2013" jeszcze ze złotą obwódką!

• Zaraz odśpiewany będzie hymn Rzeczpospolitej Polskiej. Kibice już łapią w ręce kartony, niedługo zobaczymy oprawę, której koszt wyniósł 100 tys. złotych!

• Wygląda to imponująco. Żyleta to jedna, wielka, biała ściana, ale reszta trybun też nie odstaje. Nie ma gdzie palca wsadzić!

• "Sen o Warszawie" z prawie 30 tysięcy gardeł! Ciarki przechodzą! Taka atmosfera i frekwencja powinna być tutaj na każdym meczu. Coś pięknego!

• Obudzili się kibice Śląska, ale zaraz szybka riposta Legii! Jest moc!

• Stadion pęka w szwach! Przez strefę buforową kompletu nie będzie, ale i tak jest niesamowicie! Hałas, raban, tumult i doping!

• Jak mecz będzie kiepski, to przynajmniej wspomnienie tańczących cheerleaderek będzie dla nas osłodą. Dziewczyny pojawią się jeszcze w przerwie. Tymczasem skład Śląska odczytywany przez spikera jest skutecznie zagłuszany przez całą Pepsi Arene.

• Dziewczyny tańczą, a cała Żyleta na stojąco obserwuje... :)

• Na murawę wybiegają cheerleaderki piłkarskiej reprezentacji Polski, co wzbudza ogromne poruszenie wśród kibiców (pewnie męskiej części). Brawa, piski i krzyk!

• Spiker po raz kolejny już powtarza zalecenia ultrasów Legii Warszawa. Ciekawy jestem czy wszystko im wyjdzie, no i... CO TO BĘDZIE?

• To tak gwoli ścisłości jeszcze rezerwy obydwu zespołów:

Legia: Kuciak, Choto, Wawrzyniak, Kucharczyk, Radović, Łukasik, Furman.

Śląsk: Żukowski, Dankowski, Mouloungui, Patejuk, Fedyna, Więzik, Gikiewicz.

• Jeszcze trochę o składzie Legii. Ławka rezerwowych prezentuje się nawet nieco lepiej od pierwszego składu. A w nim po raz kolejny szanse dostaje Janusz Gol. Do piłkarskiego życia powraca też Marko Suler, który po raz kolejny zacznie mecz od początku w podstawowej jedenastce.

• Piłkarze rozgrzewają się. Pogoda zrobiła się optymalna, po południowym ukropie temperatura zelżała i teraz jest naprawdę przyjemnie. Piłkarzom powinno się zatem naprawdę dobrze grać.

• Żyleta już praktycznie zapełniona. Ultrasi montują ostatnie części dzisiejszej oprawy. Pozostałe trybuny na razie trochę przerzedzone, ale kibice powoli się zbierają. Sektor Śląska cichy, wszyscy siedzą - ma być ich tutaj dzisiaj 500.

• W oprawę zaangażowany jest cały klub. Właśnie spiker Wojciech Hadaj powtórzył wczorajszy komunikat Nieznanych Sprawców o dzisiejszej kartoniadzie.

• Do meczu nieco ponad pół godziny, więc czas najwyższy polubić nas na Facebooku.

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Do meczu pozostało jeszcze sporo czasu, a zatem czas na standardową lekturę. Kto chce się dowiedzieć więcej o tym meczu, niechaj CZYTA.

• Śląska ze złej pozycji startowej ma wyprowadzić Mateusz Cetnarski, który według naszych informacji będzie ustawiony na szpicy. Ale i tak spodziewamy się częściej widzieć tam Ćwielonga.

• Szybka podróż przez tegoroczną edycję Pucharu Polski. Legia na drodze do finału spotkała Okocimski KS Brzesko, Piasta Gliwice, Olimpię Grudziądz i Ruch Chorzów. Śląsk mierzył się z KS Polkowice, GKS'em Bełchatów, Flotą Świnoujście i Wisłą Kraków.

• Wszystkie obiektywy aparatów na stadionie skierowane są dzisiaj na trybuny. W kibicowską "kartoniadę" mają być zaangażowane aż trzy trybuny.

• Zaczynamy relację z finału Pucharu Polski. Prosto z Łazienkowskiej 3, która ma się dzisiaj wypełnić w całości wita Państwa - Marek Koktysz.