• Koniec meczu! Śląsk niespodziewanie wywozi z Łazienkowskiej komplet punktów!

• Lewym skrzydłem atakował Ogbuke, strzelił lekko i prosto w bramkarza

• Sędzia dolicza 5 min

• Faul taktyczny. Wychodzącego do kontry Ćwielonga fauluje Wolski.

• Akcja przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie. Groźnie atakuje Legia, fatalnie pudłuje jednak Komorowski

• Zapowiadała się bardzo groźna kontra gospodarzy, Ogbuke fatalnie jednak podaje do Wolskiego. Ten jeszcze dośrodkowuje, ale prosto w ręce bramkarza gości.

• Kelemen pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego. W tym elemencie gry jest 7:1 dla Legii.

• Z rzutu wolnego dośrodkowuje Wolski, sędzia odgwizduje spalonego. Jak pokazały powtórki, strzelający Komorowski na spalonym nie był

• Legioniści w nieustannym natarciu. Śląsk schowany za podwójną gardą

• Błąd Kelemena! Bramkarz gości wyszedł do dośrodkowania, nie złapał jednak piłki. Ta spadła pod nogi Manu, który strzelił bez namysłu. Trafia jednak w Kelemena

• Za kontuzjowanego Gancarczyka wchodzi Waldemar Sobota

• Brzydki faul Manu na Gancarczyku i żółta kartka

• Bardzo groźna akcja Legii. Piłka zmierzała już do bramki, sprzed linii wybił ją w ostatniej chwili Pawelec

• Gra momentami przypomina oblężenie. Śląsk jednak skutecznie się broni

• Zmina w Legii. Młody Rafał Wolski, zmienia rónie młodego Borysiuka. Wolski jest jeszcze mniej znany od Borysiuka, ale w Warszawie wróżą mu karierę. Jest ofensywnym pomocnikiem.

• Przemysław Kaźmierczak przestrzelił z 11 metrów!

• Ćwielong faulowany przez Rzeźniczaka w polu karnym! Sędzia Piasecki dyktuje rzut karny!

• Długie podanie do Ćwielonga, ten zgrywa do Mili a piłkarz Śląska pokonuje Skabę pięknym strzałem. Powtórki pokazują jednak, że Ćwielong był na saplonym

• Bardzo groźna akcja Legii. Najpierw trafiają w słupek, później dobitkę z najbliższej odległości broni Kelemen.

• Zaczynamy II połowę

• Mecz toczony w szybkim tempie. Przeważa Legia, która dobrze gra piłką i wykorzystuje bocznych obrońców, będących w niezłej dyspozycji. Śląsk głównie się broni, z rzadka wyprowadza akcje ofensywne i wyczekuje na błędy przeciwnika.

• Zmieniony w pierwszej połowie Dariusz Sztyla w przerwie dla Canal+ napisał:
    Sam poprosiłem o zmianę. Mam problemy z przyczepem mięsnia czworogłowego. Ból był za duży, żeby kontynuować grę. Zasłużyliśmy na tą wyrównującą bramkę.
  • Koniec I połowy

• Ładna wymiana podań graczy Śląska, zakończona niegroźnym strzałem Gikiewicza zza pola karnego

• Indywidualna akcja Ćwielonga, Astiz jednak bardzo dobrze interweniuje

• Świetne prostopadłe podanie Radovića, Manu jednak nie sięgnął piłki.

• Z wolnego strzela Borysiuk, pewnie broni jednak Kelemen

• W odległości 20-25 m od bramki fauluje Sebastian Mila. Będzie dobra okazja dla Legii

• Przemysła Kaźmierczak

• Z prawej strony na długi słupek dośrodkowuje Socha, tam czekał już Kaźmierczak i potężnym strzałem pokonał Skabę. Pierwszy celny strzał i pierwszy gol!

• Legioniści dominują w środku pola, lepiej utrzymują się przy piłce, a gdy ją tracą natychmiast stosują pressing i nie pozwalają Wrocławianom rozwinąć skrzydeł

• Tym razem atak lewą stroną. Wrzutka Wawrzyniaka wprost na głowę Radovića, ten jednak obok bramki.

• Przemysław Kaźmierczak

• Ponownie prawym skrzydłem atakował Manu. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

• Zaczynamy!

• Czego można się spodziewać po meczu? Na pewno przewagi Legii, która od początku powinna zaatakować. Śląsk udowodnił jednak w dwóch ostatnich meczach, że potrafi się mądrze i skutecznie bronić. Jeśli uda mu się utrzymać remis, w końcówce spotkania może zaatakować. Na pewno czekają nas spore emocje!

• W pierwszej jedenastce Śląska nie zagra Waldemar Sobota, jego miejsce na prawym skrzydle zajmie Marek Gancarczyk. Jako wysunięty napastnik niespodziewanie zagra Tomasz Szewczuk napastnik, który nie zwykł strzelać goli. Licząc sezon poprzedni i obecny uciułał ledwie 2 trafienia.

• Maciej Skorża twierdzi, że największym przeciwnikiem jego podopiecznych będą oni sami. Według szkoleniowca kluczową sprawą będzie wysoka koncentracja i zaangażowanie. Orest Lenczyk z kolei twierdzi, że o wyniku spotkania rozstrzygną umiejętności indywidualne.

• Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Trybuna Północna stadionu przy ul. Łazienkowskiej nie zostanie zamknięta. Decyzję taką podjęto po meczu derbowym z Polonią. Dziś jednak Związkowy Trybunał Piłkarski jednogłośnie zawiesił ten zakaz, na "Żyletę" można więc będzie wejść.

• Będzie to 69 spotkanie obu zespołów. Gdyby o dzisiejszym wyniku decydować miał bilans poprzednich 68, zdecydowanym faworytem byłaby Legia: 39 zwycięstw, 17 remisów i tylko 13 porażek, 104 bramki strzelone, 47 straconych.

• Już za nieco ponad pół godziny Legia Warszawa podejmie na Łazienkowskiej Śląsk Wrocław. Ewentualne zwycięstwo oznaczać będzie, że Legioniści przynajmniej do jutra będą liderem