Legia Warszawa

2

Spartak Moskwa

2

• Sędzia Mike Dean gwiżdże po raz ostatni. Po dwóch bramkach Miroslava Radovicia i dwóch Ariego Legia Warszwa remisuje na stadionie Pepsi Arena z moskiewskim Spartakiem 2-2 (1-0). Choć z perspektywy całego spotkania Legia była zespołem lepszym, to piłkarze Valeryego Karpina do Moskwy wracają w lepszych humorach. Bez Manu, Miroslava Radovicia i Marcina Komorowskiego na Łużniki uda się zespół Legii. Czy piłkarze Macieja Skorży podołają trudnemu zadaniu i awansują do fazy grupowej Ligi Europy? Zapraszamy na rewanżowe spotkanie, które rozegrane zostanie już w przyszłym tygodniu. A tym razem przenosimy się do Wrocławia i zapraszamy na mecz Śląska Wrocław z Rapidem Bukareszt. Czwartkowy wieczór tylko z Ekstraklasa.net! Liga Europy na żywo w Ekstraklasa! Zapraszamy do śledzenia wyników oraz relacji live z rozgrywek Ligi Europy.

• Michał Żyro zastępuje na boisku Manu. Młody napastnik otrzymał od trenera Macieja Skorży dwie minuty gry.

• Mecz został przedłużony o cztery minuty. Ostatnia szansa Legii Warszawa na zdobycie zwycięskiej bramki.

• Kolejna żółta kartka dla Legii. Tym razem sędzia Mike Dean do notesu dodał nazwisko napastnika Legii - Danijela Ljuboji.

• Legia szuka swojej okazji na zdobycie bramki, Legia w końcu przypomina zespół z pierwszej części spotkania. Do końca regulaminowego czasu gry pozostały dwie minuty.

• Miroslav Radović oglada żółtą kartkę, co oznacza, że również nie zagra w rewanżowym meczu na Stadionie Olimpijskim Łużniki w Moskwie.

• Sędzia Mike Dean upomina Miroslava Radovicia za faul na rywalu pod polem karnym Narodnaya'y komanda'y .

• Legia Warszawa znowu zaczęła grać w piłkę, pytanie brzmi - dlaczego tak późno?

• Niesamowita interwencja Andriy Dykana, który broni strzał głową Janusza Gola z czterech metrów. Po raz kolejny wyśmienite dośrodkowanie Danjela Ljuboji.

• Danijel Ljuboja dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Michał Kucharczyk, jednak strzał młodego napastnika lewą nogą przechodzi tuż obok słupka bramki Spartaka. To mogła być bramka.

• W miejsce Demy de Zeeuwa na placu gry pojawia się reprezentant Gruzji - Jano Ananidze. To ostatnia zmiana w zespole Spartaka Moskwa.

• Michał Kucharczyk otrzymuje bardzo dobre podanie z głębi pola od Janusza Gola, jednak zdaniem Mike Dean'a wychowanek Świtu Nowy Dwór znajdował się na pozycji spalony. Po chwili szybki kontratak Krasno-Belye i Ari mając na piątym metrze przed bramką jedynie Wojciecha Skabę nie trafia w futbolówkę.

• Po szybkim doprowadzeniu do remisu piłkarze Spartaka starają się jak najszybciej przechylić szalę na swoją korzyść i strzelić bramkę. Na szczęście dla Legionistów, wprowadzony po przerwie Aleksandr Zotov nie trafia w bramkę Wojciecha Skaby.

• GGGOOLLL!!!! Ari po raz drugi strzela bramkę w dzisiejszym spotkaniu i po raz drugi doprowadza do remisu. Dobre dośrodkowanie Wellitona i na Pepsi Arena mamy remis. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 2-2!

• GGGGGOOOLLLLL!!!!!! Miroslav Radović i Legia prowadzi 2-1. Serbski pomocnik wykorzystał genialne podanie piętką Danijela Ljuboji i strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 2-1!

• Choć na Pepsi Arena zasiada dzisiaj rekordowa liczba widzów, to jednak poziom sportowy jaki prezentuje w drugiej połowie zarówno Legia jak i Spartak jest daleki od atmosfery na trybunach.

• ...w zespole Legii natomiast Michał Kucharczyk zastępuje na boisku Macieja Rybusa

• Trenerzy decydują się na zmiany. W miejsce Emmanuela Emenike na boisku melduje się Aleksander Kozłow.....

• Bardzo dobry przechwyt Manu, tylko co z tego, skoro Portugalczyk nie ma komu podać. Legia w porównaniu z pierwszą częścią spotkania prezentuje się znacznie gorzej, choć obecnie to obrońcy i pomocnicy Legii starają się rozgrywać piłkę.

• Wiele niedokładnych podań - tak obecnie wyglada gra stołecznej Legii.

• Pierwsza zmiana w zespole Spartaka. W miejsce Artema Dzyubay wchodzi na plac gry Aleksandr Zotov.

• W ataku w dalszym ciągu zawodnicy Spartaka. Drużyna Legii niczym nie przypomina tej z pierwszej połowy.

• GGGGOOLLL!!!! Ari popisuje się fantastycznym, technicznym uderzeniem i bez problemów pokonuje Wojciecha Skabę. Bramkarz Legii przy uderzeniu pomocnika Spartaka był bez większych szans. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 1-1.

• Spartak spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Widać rozmowa motywacyjna z trenerem Valerym Karpinem podziałała mobilizująco na piłkarzy Miaso.

• Kolejna żółta kartka dla piłkarza Legii. Tym razem ukarany Manu - pomocnik z Portugalii również nie wystąpi w meczu w Moskwie.

• Obydwie drużyny rozpoczynają drugą część spotkania bez zmian. Legia Warszawa - Spartak Moskwa 1-0.

• Angielski arbiter Mike Dean kończy pierwszą połowę meczu pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Po czterdziestu pięciu minutach gry po bramce Miroslava Radovicia Legia Warszawa prowadzi 1-0. Legia Warszawa 1-0 Spartak Moskwa. Wracamy za kwadrans!

• Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowych czterdziestu pięciu.

• Danijel Ljuboja próbuje wymusić rzut karny na arbitrze, ale na szczęście dla zawodnika Mike Dean ignoruje protesty napastnika Legii i nie pokazuje mu żółtej kartki.

• Fantastyczna interwencja Wojciecha Skaby. Bramkarz Legii ratuje Wojskowych przed utratą bramki, broniąc z dużą klasą strzał Ariego.

• Kirill Kombarov otrzymuje żółtą kartkę na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania.

• Z rzutu wolnego uderzał Welliton, ale piłka przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę.

• Tempo spotkania siadło. Piłkarze Legii wyczekują już gwizdka kończącego pierwszą część spotkania. Natomiast gracze Valery'ego Karpina szukają swojej szansy na zdobycie bramki dającej im jeszcze przed przerwą remis.

• Żółta kartka dla Marcina Komorowskiego. Oznacza to, że stopera Legii zabraknie w rewanżu w Moskwie.

• Rzut wolny dla zespołu Legii. Do piłki podchodzi kapitan Legii - Michał Żewłakow, ale strzał byłego reprezentanta Polski trafia w mur. Dobitka Ariela Borysiuka znacząco przestrzelona.

• Kwadrans do końca pierwszej połowy spotkania. Na indywidualną akcję decyduje się Miroslav Radović, wychodzi sam na sam z bramkarzem Spartaka i tylko dzięki powracającemu Nicolasie Pareja - Spartak nie stracił bramki.

• Nieporozumienie pomiędzy Marcinem Komorowskim, a Wojciechem Skabą i obrońca Legii wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Wellitona.

• Rafael Carioca ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Strzał głową Wellitona paradą na pokaz chwyta Wojciech Skaba. Za swój wyczyn kibice Legii nagradzają swojego bramkarza głośnymi brawami.

• Ari podaje do Kirilla Kombarova i tylko ofiarny wślizg Jakuba Wawrzyniaka ratuje Legię przed utratą bramki. Rzut rożny dla gości z Rosji.

• Brak pomysłu piłkarzy Spartaka na grę. Wszelkie przejęcia piłki przez Rosjan kończą się wybiciem piłki na połowę drużyny Legii, lub na aut.

• Dobre prostopadłe zagranie Janusza Gola w kierunku Macieja Rybusa. Pomocnik Reprezentacji Polski wychodzi sam na sam z bramkarzem Spartaka - Andriy Dykanem, jednak górą golkiper rodem z Ukrainy.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Macieja Rybusa z rzutu rożnego. Piłka po stałym fragmencie gry dochodzi do Jakuba Rzeźniczaka, jednak skuteczną interwencją Rodri zażegnuje niebezpieczeństwo spod własnej bramki, wybijając piłkę spod nóg obrońcy Legii.

• Rzut wolny dla Legii. Do piłki podchodzi Danijel Ljuboja, dośrodkowuje, zaś Nicolás Pareja wybija piłkę na rzut rożny dla Legionistów.

• Dwójkowa akcja Ljuboji i Radovicia, jednak autor dwóćh bramek w meczu z Górnikiem Zabrze uderza w obrońcę Spartaka, zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi z zespołu.

• Bardzo dobre wyjście Wojciecha Skaby na przedpole. Bramkarz Legii zażegnuje niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Wellitona.

• Rafael Carioca zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, jednak zdaniem arbitra obrońca Spartaka nie przewinił. I grę kontynuuje zespół gości z Moskwy.

• Pierwsze minuty meczu zdecydowanie na korzyść piłkarzy Legii. Czy podopieczni Macieja Skorży wytrzymają narzucone przez siebie tempo spotkania? Czekamy na wasze opinie.

• Uderzenie Demy de Zeeuwa przechodzi tuż obok słupka bramki Legii.

• Dośrodkowanie Artema Dzyuba i piłka pada łupem Wojciecha Skaby, który choć gra poprawnie to miejsca w składzie nie może być pewien.

• Natychmiastowy kontratak zespołu Legii. Indywidualna akcja lewą stroną boiska Danijela Ljuboji, napastnik Legii dośrodkowuje, zaś będącemu w polu karnym Manu zabrakło zaledwie kilku centymetró, aby sięgnąć piłkę głową.

• Piłkę w środkowej strefie boiska rozgrywa Kirill Kombarov, jednak pomocnik Spartaka Moskwa wobec dobrze kryjącej ekipy Legii nie jest w stanie rozpocząć skutecznej akcji swojego zespołu.

• Mogło być już 2-0. Najpierw fantastyczną interwencją po strzale Danijela Ljuboji popisał się Andriy Dykan, następnie piłka po uderzeniu Ariela Borysiuka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Spartaka.

• GGGGOOOLLLLLL!!!!!!! Miroslav Radović i Legia prowadzi 1-0. Bardzo dobra indywidualna akcja Manu, Portugalczyk dogrywa piłkę w pole karne. Tam na raty uderza Maciej Rybus, do bezpańskiej piłki dopada Miroslav Radović i Legia Warszawa prowadzi w meczu ze Spartakiem Moskwa 1-0. Fantastyczny początek spotkania w wykonaniu piłkarzy Macieja Skorży.

• Mocne uderzenie z dystansu w wykonaniu Ariela Borysiuka, jednak piłka po strzale piłkarza Legii trafiła wprost w Daniela Ljuboję.

• Strata Janusza Gola w środku pola i piłkarze Spartaka spokojnie rozgrywają piłkę pomiędzy linią obrony, a linią pomocy.

• Zaczynamy! Walka o fazę grupową Ligi Europy! Legia Warszawa - Spartak Moskwa. Niech wygra lepszy!

• Sędzia Mike Dean wyprowadza obydwie jedenastki na murawę Pepsi Arena. Już tylko minuty dzielą nas od meczu pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa.

• Już za niespełna dwadzieścia minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Czy piłkarze Macieja Skorży wykonają pierwszy z dwóch kroków ku przedłużeniu swojej przygody z Europą do conajmniej grudnia? Czy raczej to zawodnicy ze Spartaka będą górą w starciu z Legionistami? Stawka jest ogromna, bowiem zwycięzca dzisiejszego meczu zbliży się do fazy grupowej Ligi Europy. Legia, czy Spartak? Jakie są wasze typy? Zapraszamy na relację live pomiędzy Legią Warszawa, a Spartakiem Moskwa. Liga Europy z Ekstraklasa.net!