Legia Warszawa

5

Widzew Łódź

1

• Widzew naprawdę nie wyglądał dzisiaj źle. Parę ciekawych akcji, szybkich, które mogły rozmontować Legię, gdyby nie zabrakło zimnej krwi w decydujących momentach. Najlepszymi zawodnikami Widzewa dzisiaj zdecydowanie Pawłowski, Okachi i rezerwowy Staroń. Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Państwu - Marek Koktysz.

• Legia bardzo mocno i pewnie inauguruje sezon 2013/2014. Kolejny, fantastyczny mecz zalicza Michał Kucharczyk, który przecież jeszcze niedawno miał opuszczać Warszawę. Udany debiut może sobie zanotować Patryk Mikita, który poza paroma, nietuzinkowymi zagraniami zalicza gola i asystę.

• KONIEC! Legia miażdży Widzew. Mistrz jest silny!

• Pawłowski ostro wchodzi w Dossę Juniora, który troszkę przyaktorzył. Żółta kartka dla Widzewiaka.

• Dobre podanie do Kucharczyka, który z dosyć ostrego kąta mocno strzela! Mielcarz broni! Kucharczyk chyba okupił to kontuzją, musiał zejść. Zajmują się nim masażyści.

• Brzyski prostopadle do Koseckiego, który wychodzi "sam na sam". Jest tam jeszcze Mikita. Chłopaki trochę się pogubili i nic z tego nie było, ale i tak sędzia gwiżdże spalonego.

• Trzy minuty doliczone.

• Okazja dla Widzewa! Rybicki tuż przy linii końcowej oddaje do Staronia, który bardzo impulsywnie uderza ponad bramką!

• Brzyski notuje kolejną asystę. Znakomite dośrodkowanie, Mikita uderza głową, piłka ociera się jeszcze o głowę Staronia i wpada do bramki Mielcarza.

• 5:1! GOL MIKITY!

• Próba podania do wchodzącego w pole karne Rzeźniczaka powstrzymane przez obrońców. Rożny.

• Kosecki traci piłkę, ale zaraz ją odzyskuje za co dostaje brawa od publiczności. Dośrodkowanie jednak niecelne, Kucharczyk wyrzucony za pole karne tym zagraniem.

• Cichocki próbuje długim podaniem odnaleźć Koseckiego, ale Bartkowski jest na miejscu.

• @Paprykarz: słusznie :) Jak się jest w ciągu pisania i chce się nadążyć za każdą akcją, to czasem się najpierw napisze, a potem pomyśli.

• Mielcarz uprzedza Mikitę, który był blisko zdobycia gola.

• Kasprzak mocno uderza na bramkę Kuciaka. Słowak broni na raty, ale mógł sobie na to pozwolić, bo koło niego nie było żadnego piłkarza Widzewa.

• Phibelowi spadł but. Zawodnik Widzewa coś przy nim majstruje... zębami.

• Ostatnia zmiana w Legii. Żyro opuszcza boisko, w jego miejsce Kuba Kosecki.

• Rożny dla Widzewa, ale kiepsko wykonany. Kuciak szybko wznawia grę długim wybiciem na połowę przeciwnika do Mikity, ale wyścig z legionistom wygrywa Okachi, który zagyrwa głową do Mielcarza.

• Legia Warszawa - Widzew Łódź

• A jednak nie. Abbes już na ławce. Krótka rozmowa z Mroczkowskim i jednak Widzew w "dziesiątkę".

• Abbes jednak gra. Ale trzyma się za brzuch. Grymas bólu na twarzy.

• Pawłowski zatrzymany przez Cichockiego.

• Aw Legii, Vrdoljak za Pinto.

• Mocne starcie Abbesa z Mikitą. Obrońca Widzewa źle to zniósł. Gest Widzewiaka mówi jedno... już w tym meczu nie zagra. Goście w "dziesiątkę".

• Dobry zamysł miał Patryk Mikita, chciał prostopadle podać do wychodzącego na pozycję Kucharczyka, ale jego podanie przecięli obrońcy Widzewa.

• Żyro dobrze znalazł w polu karnym Radovicia, który chyba w ostatnim momencie zmienił decyzję i zamiast uderzać, to źle sobie piłkę przyjął. Jakby to uderzył, to chyba dziurę w siatce by zrobił.

• Pomimo dużej porażki Widzew ciągle szuka swoich szans. Próbuje, atakuje - naprawdę goście nie wyglądają dzisiaj źle. Jakby wykorzystali wszystkie swoje okazje, to kto wie jak ten mecz by się potoczył.

• Dobre dośrodkowanie na Kucharczyka przechwytuje Mielcarz.

• I ostatnia zmiana w Widzewie. Na murawie Kaczmarek.

• Zmiana w Legii. Furman schodzi, za niego Dossa Junior.

• Akcja rezerwowych. Staroń do Airapetiana, który oddaje mu piłkę, a Widzewiak mocno strzela, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Kuciak zasłonięty, nic nie mógł zrobić.

• STAROŃ! Dobre uderzenie z daleka i gol dla gości!

• Okazja na 5:0! Tuż po wznowieniu gry Kucharczyk przejmuje piłkę, biegnie prawą stronę i wykłada piłkę w pole karne do Radovicia, którego uprzedza jednak ofiarnie Okachi.

• Bardzo podobna akcja, jak przy 3:0. Centra do Kucharza, który pewnie pokonuje Mielcarza.

• I zgodnie ze schematem... jak Widzew nie, to Legia! 4:0!

• Rajd Okachiego! Jednak i on nie potrafi wykorzystać okazji. Na raty próbował pokonać Kuciaka, ale nic z tego. Z rożnego także nic.

• Jak to mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą... idealnie to pasuje do Widzewa, który nie strzela ze swoich okazji, żeby potem wpuścić w pole karne Legię.

• Piękne zagranie Brzyskiego, który dośrodkował idealnie między obronę a bramkarza do wbiegających legionistów. Piłka omija krytego Mikitę i trafia pod nogi wolnego Kucharczyka, a ten pewnie pokonuje Mielcarza.

• Kucharczyk! Nokaut!

• Kasprzak fauluje Kucharczyka, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie kolejnej kartki w tym meczu.

• Kartki doczekał się legionista. Cichocki fauluje i zarabia "żółtko".

• Piękny drybling w polu karnym Pawłowskiego, który jednak nie potrafi pokonać Kuciaka! Znakomita okazja!

• Nieudane dośodkowanie Airapetiana. Spokojnie przejmuje Furman, który podaje na wybicie do Kuciaka.

• Za krótkie dośrodkowanie Furmana. Próba poprawki ze strony Brzyskiego, ale także bezskuteczne.

• Tragicznie zastawia się Bartkowski. Mikita go dogania i wywalcza rzut rożny.

• Airapetian za Bruno, a Staroń za Kwieka.

• Będą zmiany w drużynie gości. Zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze mistrza Polski już na boisku. Czekamy na Widzewiaków.

• Legia bezlitośnie wykorzystuje to, że Widzew nie potrafi skończyć swoich dobrych akcji. Goście aż tak bardzo nie odstają od mistrzów Polski, ale jednak indywidualności i szeroka kadra pozwala na razie Legii kontrolować to spotkanie. Wracamy po przerwie.

• Dobre zgranie Mikity, ale przejmują Widzewiacy. Sędzia jednak nie daje im już przeprowadzić kontry. Przerwa.

• Żyro dobrze się urwał, ale był na spalonym. Rozkręca się Michał.

• Czekamy na oficjalne statystyki, co do frekwencji. Sektor gości jest pełen. Zdjęcia będą po meczu.

• Poprzeczka! Rzeźniczak fantastycznie uderza z ok. dwudziestu metrów! Futbolówka z hukiem odbija się od poprzeczki, blisko jest Mikita, który jednak nie potrafi tego skończyć i wali gdzieś w trybuny.

• Żyro po raz kolejny dobrze dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy wybijają piłkę, ale ona wpada pod nogi Rzeźniczaka, który przepchnął obrońcę i takim "ślizgiem" strzela swojemu byłemu klubowi.

• Rzeźniczak! 2:0!

• Znakomita centra Żyry do Mikity, który dostał piłkę na "sam na sam" z bramkarzem, ale nie wykorzystał tego!

• Mikita miał parę fajnych, ciekawych zagrań, ale teraz jest troszeczkę gorzej. Próbuje czarować, jakby się chciał popisać, a jego kreatywne próby kończą się stratą piłki. Patryk powinien się pohamować i wybrać jednak prostsze wyjścia.

• Radović podaje podłączającemu się Brzyskiemu, ten przyjmuje i od razu uderza, ale obok bramki Mielcarza.

• Mogła być mocna odpowiedź Legii. Żyro centruje w pole karne, piłka odbija się od nóg obrońców za plecy wbiegających napastników.

• PAWŁOWSKI! Widzewiak wbiega między Cichockiego a Rzeźniczaka, radzi sobie z legionistami i serwuje wysuniętemu Kuciakowi prawdziwą bombę! Słowak jednak fantastycznie to wyjmuje.

• Mikita próbuje zwodu, ale nic z tego. Trochę za dużo czaruje młodziak.

• Pawłowski dobrze szarżuje na lewej stronie, próba dośrodkowania jednak zatrzymana przez legionistów.

• Kucharczyk zagrywa na prawą stronę do nabiegającego Rzeźniczaka, który dośrodkowuje w pole karne, ale tam nie ma nikogo. Gnał do piłki Żyro, ale Phibelowi było do niej zdecydowanie bliżej.

• Kolejne dobre podłączenie się Brzyskiego, ale już kolejny raz z jego podań wielkiego użytku nie robi Żyro.

• Wreszcie udało się wyrwać Widzewowi z nacisku Legii, ale ich akcja kończy się niecelnym podaniem. Znowu piłka u gospodarzy.

• Widzew od pewnego czasu nie może wyjść z własnej połowy. Dobrze nacisnęli legioniści.

• Mikita notuje kolejne ciekawe zagranie. Na razie bardziej znajduje się jako rozgrywający, a nie napastnik, ale i tak wygląda to dobrze.

• Rybicki bardzo nierozważnie fauluje Cichockiego. Kolejna kartka dla gości.

• Widzewiacy próbują kolejnego ataku lewą stroną, ale na razie bardzo uważni są tam legioniści.

• Brzyski znowu dośrodkowuje dobrze. Kucharczyk wyskakuje zza pleców Tomczyka, ale górą obrońca.

• Dobrze dośrodkowuje Brzyski. Piłkę z głowy Jodłowca zdejmuje Abbes!

• Mogła być groźna kontra dla Legii, ale cała akcja z każdą sekundą traciła na dynamice. Mimo wszystko Wojskowi wciąż na połowie Widzewa. Rożny.

• Kolejny rzut wolny dla Widzewa. Bardzo głębokie dośrodkowanie i ląduje w rękach Kuciaka.

• Kucharczyk próbuje strzału z dystansu, ale próba niecelna.

• Próba dwójkowej akcji Żyry z Brzyskim, ale podanie tego pierwszego wyrzuciło lewego obrońcę Legii poza boisko.

• Okachi daje super piłkę prostopadłą do Pawłowskiego, który był "sam na sam" z Kuciakiem, ale Słowak był szybszy!

• Widzew nie złożył broni, podopieczni Mroczkowskiego cały czas szukają swoich szans przez szybkie akcje.

• Helio Pinto bardzo niedokładnie zagrywa piłkę na lewą stronę. Brzyski nie miał szans do niej dojść.

• Rzut wolny dla Widzewa, znowu długa piłka, do której doskakuje Pawłowski. Zgrywa piłkę już z linii, ale z tego nic się nie da już zrobić.

• Abbes próbował strzału z rzutu wolnego, ale lepiej pozostawić to bez rozbudowanego komentarza.

• Brzyski dośrodkowuje, zza pleców obrońców wyskakuje Żyro i uderza ponad bramką.

• Dobre, długie podanie do Kucharczyka, który jest kompletnie niepilnowany na prawej stronie. Jego dośrodkowanie blokuje Phibel i mamy rożny.

• Jodłowiec dobrze zatrzymuje szarżującego Pawłowskiego. A za chwilę żóta kartka dla Kwieka.

• Legioniści przejmują piłkę. Radović zagrywa wysoką piłkę do Żyry, który kompletnie nie zrozumiał się z Mikitą i źle zgrał mu futbolówkę głową.

• Piorunująca odpowiedź Legii na nieudany atak Widzewa. Prostopadłe podanie serwuje Radoviciowi Mikita, a Serb pewnie pokonuje Mielcarza silnym strzałem po ziemii.

• GOOOL! RADOVIĆ!

• Groźna, szybka akcja Widzewa. Rybicki rzuca piłkę na skrzydło do Kwieka, a ten dośrodkowuje na głowę Pawłowskiego, ale strzał zatrzymany.

• Legia odzyskuje piłkę, ale podobnie jak w meczu z The New Saints same niecelne zagrania. Na razie gra toczy się głównie za linią autową.

• Widzew chciał wyprowadzić szybki atak, ale szybko zatrzymali go legioniści.

• Piłkarze rozstawieni na boisku. Sędzia Frankowski gotowy. Pierwszy gwizdek sezonu 2013/2014 przy Łazienkowskiej 3!

• Wychodzą!

• A na sektorze gości flaga "Warszawa". Oczywiście z herbami Widzewa, ale mimo wszystko... trochę nie trafili. Trochę już w tej Warszawie mieszka i jeszcze kibica Łodzian w stolicy nie widziałem.

• We wcześniejszym, dzisiejszym spotkaniu Zawisza przegrał 0:1 z Jagiellonią. Wczoraj Pogoń Szczecin wygrała w Lubinie z Zagłębiem (2:0) a Wisła zremisowała bezbramkowo z Górnikiem. W tabeli prowadzą zatem Portowcy.

• Mamy szeroką kadrę i chcę ją wykorzystać jak najlepiej. - tak dyplomatycznie odpowiada Urban na pytanie o dzisiejszy skład. A jakie jest Wasze zdanie? Trener Legii zlekceważył przeciwnika?

• Piłkarze zbiegli już z rozgrzewki do szatni, murawa jest zraszana. Do meczu nieco ponad 10 minut.

• Żyleta stawiła się w całej sile, sektor gości także wygląda imponująco. Atmosfera odpowiednia na inaugurację sezonu mistrza Polski.

• Widzew dzisiaj troszkę osłabiony. W zasadzie w zespole gości ciężko szukać jakiegoś ogniwa, które mogłoby sprawić Wojskowym szczególną trudność. Na ławce nowy nabytek Widzewa, czyli Levon Airapetian. Z drugiej strony Legia odmieniona, trochę eksperymentalna... może się uda, trener Mroczkowski wierzy.

• Do meczu jeszcze troszeczkę czasu, a zatem standardowo... DO LEKTURY!

• Swoją drogą pomyliliśmy się niewiele, ale rany... kto by to zgadł dzisiaj?

• Trener Urban zaskoczył wszystkich. W porównaniu do składu drużyny z meczu eliminacji Ligi Mistrzów dokonał aż 8 zmian! Do gry desygnował dzisiaj młodych debiutantów - Cichockiego i Mikitę. Do tego dodał bohaterów drugiej połowy we Wrexham - Furmana i Kucharczyka.

• Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Rafał Augustyniak, Piotr Mroziński, Marcin Kaczmarek, Krystian Nowak, Łukasz Staroń, Levon Airapetian

• Rezerwowi Legia: Wojciech Skaba, Dossa Junior, Jakub Kosecki, Ivica Vrdoljak, Łukasz Broź, Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili

• Za chwilę uzupełnimy skład Widzewa, a tymczasem trochę omówimy "jedenastkę" Legii Warszawa, która dzisiaj... przekręcona o 180 stopni.

• Witam wszystkich serdecznie na relacji tekstowej z meczu inaugurującego zmagania ligowe mistrzów Polski. Legia Warszawa podejmuje Widzew Łódź. Zaprasza - Marek Koktysz.