• Dawid Tkacz - 3 (Ernest Terpiłowski - 3)
    • Bartłomiej Pawłokwski - 3
    • Jordi Sanchez - 4 (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
  • Koniec meczu! Klasyk dla Legii! Gospodarze pokonują Widzew Łódź 3:1!

• Widzew ruszył do ataku. Wywalczył rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Legii.

• Płaski strzał Marca Guala spokojnie broni Henrich Ravas.

• I Josue z żółtą kartką.

• Jeszcze doszło do przepychanek między zawodnikami Najbardziej "aktywni" Marek Hanousek został upomniany żółtą kartką.

• Podrażnieni goście rzucili się do odrabiania straty. Strzał Marka Hanouska spokojnie broni Kacper Tobiasz.

• JOSUE NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie kapitana Legii przy prawym słupku. Zmylony Henrich Ravas rzucił się w stronę lewego słupka!

• I CZERWONA KARTKA DLA LUISA SILVY!!!

• RZUT KARNY DLA LEGII!!! Faul na Gualu

• Tomasz Musiał biegnie do monitora VAR! Jeszcze może być analiza faulu Luisa Silvy na Marcu Gualu!

• CO tu się wydarzyło?! Po błędzie przed obrony Marc Gual uderza PRZEWROTKĄ, ale został zablokowany! Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR, czy nie było zagrania ręki obrońcy Widzewa!

• NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Marc Gual potańczył z rywalami na prawej stronie pola karnego gości. Zagrywa płasko przed bramkę ale Tomas Pekhart nie "zamknął" akcji wślizgiem!

• Tomasz Musial dolicza 9 minut do drugiej połowy.

• Andrejs Ciganiks wstrzelił piłkę z lewej strony pola karnego przed bramkę. Dobrze interweniuje Steve Kapuadi.

• Radovan Pankov bez kalkulacji przerywa akcję Widzewa wybiciem za linię boczną.

• Igor Strzałek zmienia Ernesta Muciego, strzelca dwóch bramek w Klasyku.

• Składna akcja Widzewa przerwana w narożniku pola karnego. Kontra Legii w postaci mocnego zagrania do Ernesta Mciego została zastopowana tuż za linią środkową.

• [WIDEO] 75. MINUTA. DRUGI GOL ERNESTA MUCIEGO (2:1)

• ... a za Jordiego Sancheza melduje się Andrejs Ciganiks.

• Mateusz Żyro zmienia Patryka Stępińskiego...

• Kąśliwe dośrodkowanie Josue przed bramkę. Zabrakło "tylko" wepchnięcia' piłki do bramki z bliska!

• Ernest Muci przedarł się lewą stroną. Tam powalił go Patryk Stępiński.

• Seria podtrzymana

• Makana Baku wrzuca z prawej strony w "szesnastkę". Tam wysoko wyskoczył Tomas Pekhart, który uderza głową minimalnie nad poprzeczką! Po drodze interweniował jeszcze Henrich Ravas!

• Zakotłowało się teraz przed bramką Legii po dośrodkowaniu z prawej strony. Kacper Tobiasz spokojnie łapie bezpańską piłkę.

• 27 079 widzów w Warszawie na meczu Legii z Widzewem.

• Josue uderza płasko nieznacznie obok bramki!

• Środkiem pograli Juergen Elitim i Yuri Ribeiro. Kolumbijczyk został zablokowany przed linią 16. metra, a do odbitej pilki dopadł Ernest Muci. Ten mierzonym uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonuje wyciągniętego jak struna Henricha Ravasa!

• GOL DLA LEGII! DUBLET ERNESTA MUCIEGO!!!

• ... a Tomas Pekhart zastępuje Macieja Rosołka, który wszedł na boisko w 18. minucie za kontuzjowanego Blaza Kramera.

• A w Legii Marc Gual zmienia Bartosza Slisza...

• Dominik Kun zmienia Frana Alvareza.

• Bartosz Slisz przejmuje odbitą piłkę ok. 20 metrów od bramki. Strzał z dropsztyka mija bramkę w znacznej odległości.

• Makana Baku przedarł się prawą stroną. Podaje przed pole karne do Ernesta Muciego, którego strzał został zablokowany.

• Piłka po dośrodkowaniu z narożnika przelatuje przed pole karne, gdzie przejmuje ją Juergen Elitim. Ten uderza wysoko nad bramką.

• Luis Silca przerywa akcję Juergena Elitima. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Widoczność w miarę się zwiększyła! Klasyk wznowiony!

• Czekamy...

• Dymy z trybun nad murawą związane z kibiców zabawą Dymy z opraw

A prozą: przerwa w grze, obie drużyny uzupełniają płyny.

• Łodzianie na moment oddalili niebezpieczeństwo. Juergen Elitim wystawia piłkę Steve'owi Kapuadiemu, który nie zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów.

• Zakotłowało się teraz przed bramką Widzewa. Jeszcze jeden korner dla Legii

• Po krótkim rozegraniu Josue wrzuca na dalszy słupek! Henrich Ravas cofnął się i przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Josue przejmuje piłkę na 18. metrze. Uderza płasko w stronę prawego rogu i wyciągnięty jak struna Henrich Ravas odbija za linię końcową!

• Do akcji ofensywnej podłączył się Luis Silva. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

• Fabio Nunes zbiega z piłką z lewej strony do środka. Strzał zza liniii 16. metra został zablokowany.

• Po chwili Patryk Kun przeciągnął dośrodkowanie. Luis Silva spokojnie zgrywa piłkę klatką piersiową do Henricha Ravas.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Josue szukał miejsca do oddania strzału; wreszcie zagrał na lewą stronę do Patryka Kuna, którego podanie nie znalazło adresata przed bramką.

• Bartłomiej Pawłowski wrzuca przed pole karne do Marka Hanouska. Ten nie opanował piłki.

• Chorwat wstał o własnych siłach. Gra wznowiona.

• Patryk Kun faulował Mato Milosa w walce o górną piłkę. Sędzia przerywa spotkanie, czekając na to, że wahadłowy Widzewa będzie w stanie grać dalej.

• NIE MA GOLA DLA WIDZEWA!!!

Jordi Sanchez wystartował do mocnego zagrania Bartłomieja Pawłowskiego... głową! Sęk w tym, że Hiszpan uderza z pola karnego obok bramki!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Ernest Terpiłowski wchodzi za Dawida Tkacza.

• Makana Baku będzie grać za Pawła Wszołka.

• Wracamy do Warszawy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legii z Widzewem Łódź w 7. kolejce PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

• +7' Kolejna akcja Legii. Josue na prawo do Pawła Wszołka. Ten wrzuca, Henrich Ravas łapie piłkę.

I koniec pierwszej połowie. Legia Warszawa remisuje z Widzewem Łódź (1:1). Przy bramkach Ernesta Muciego i Jordiego Sancheza asystowali bramkarze - Kacper Tobiasz i Henrich Ravas

• +6' Ajjj! Ależ kiks Macieja Rosołka!!!

Paweł Wszołek ruszył co sił prawym skrzydłem. Posadził na murawie rywala zwodem przy linii końcowej, po czym zagrywa płasko przed bramkę do Macieja Rosołka! Ten nie trafia w piłkę, stojąc kilka metrów od (pustej) bramki!!!

• +5' Do wybitej piłki z pola karnego dopada Bartłomiej Pawłowski. Po jego strzale wiemy, że "kontry nie będzie".

• +4' Hiszpan podaje po linii do Mato Milosa, który wrzuca na dalszy słupek. Radovan Pankov wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

• [WIDEO] 44. MINUTA. GOL JORDIEGO SANCHEZA (1:1)

• +3' Dawid Tkacz faulowany na prawej stronie przez Albańczyka. Fran Alvarez ustawia piłkę.

• +2' Ernest Muci przedarł się środkiem. Uderzeniem w środek bramki z ok. 25 metrów nie mógł zaskoczyć Henrica Ravasa. Tym bardziej, że piłka leciała wprost w niego.

• Tomasz Musial dolicza 7 minut do pierwszej połowy.

• Kto by przypuszczał, że w klasyku asysty będą mieć... obaj bramkarze!!!

Henrich Ravas dalekim wykopem uruchomił Jordiego Sancheza! Ten na prawej stronie pola karnego zgubił Yuriego Ribeiro, uciekł Steve'owi Kapuadiemu, po czym uderza płasko do siatki obok bezradnego Kacpra Tobiasza!!!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM JORDI SANCHEZ!!!

• Jordi Sanchez staranowany przez Streve'a Kapuadiego w okolicach koła środkowego. Sędzia Tomasz Musiał nie sięgnął jednak do kieszonki, by utemperować Francuza.

• Bilans z wyraźnym wskazaniem na gospodarzy

• Paweł Wszołek chciał zaatakować prawa stroną. Zagrał przed pole karne i liczył na podanie, ale wcześniej był gwizdek sędziego - wahadłowy Legii faulował Fabio Nunesa.

• W ostatniej chwili Bartosz Slisz przerywa akcję Jordiego Sancheza. Gdyby nie ta interwencja, to Hiszpan miałby okazję do strzału z pola karnego.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Widzewa. Zabrakło jedynie dokładnego podania Bartłomieja Pawłowskiego przed pole karne do Dawida Tkacza.

• Oprawa kibiców Widzewa

• Ernest Muci na spalonym.

• Legioniści grają bokami. Bartosz Slisz wrzuca w pole karne, skąd wybija Serafin Szota.

• Zawodnicy Janusza Niedźwiedzia mają problem, by stworzyć zagrożenie pod bramą Kacpra Tobiasza. Ataki Widzewa rozbijane są dość daleko od tego sektora boiska.

• Dośrodkowanie Frana Alvareza z lewej strony w pole karne do Jordiego Sancheza. Wcześniej rozległ się gwizdek sędziego z powodu pozycji spalonej.

• Uderzenie w środek bramki nie sprawiło problemu bramkarzowi Widzewa.

• Zdaniem sędziego Luis Silva faulował Josue ok. 25 metrów od bramki gości. Kapitan Legii ustawia piłkę.

• Patryk Kun uruchomił górnym podaniem Radovana Pankova. Fran Alvarez przerywa rajd Serba wybiciem na aut.

• Bartosz Slisz dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki Widzewa. Płaski strzał nie sprawił problemu Henrichowi Ravasowi.

• Patryk Kun fauluje Mato Milosa. W zapaśniczym stylu przytrzymywał rywala. Kartki nie ma.

• Wysoki pressing Widzewa. Wzorcowo poradził sobie Paweł Wszołek, który sprytnie nabił rywala.

• Steve Kapuadi przepuścił piłkę do Kacpra Tobiasza. Ten musiał ratować sytuację wybiciem za linię boczną, bo już naciskał Jordi Sanchez

• Łodzianie wybijają piłkę z własnego pola karnego po dalekim wyrzucie Patryka Kuna z autu.

• Maciej Rosołek zmienia Blaza Kramera.

• Przerwa w grze. Sztad medyczny Legii zajmuje się Blazem Kramerem, który wyraźnie odczuł starcie z Mato Milosem. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana.

• Składna akcja Legii lewą stroną Pograli Patryk Kun i Yuri Ribeiro. Portugalczyk odgrywa do kolegi w pole karne, gdzie szybszy był jednak Fran Alvarez. Ten wybija za linię boczną.

• [WIDEO] 5. MINUTA. GOL ERNESTA MUCIEGO (1:0)

• Po chwili kolejne dośrodkowanie Pawła Wszołka. Piłki w centralnej części "szesnastki" nie opanował jednak Blaz Kramer.

• Nie wyszło lewą, to zawodnicy Kosty Runjaica zaatakowali prawą stroną. Paweł Wszołek nie zdołał jednak dośrodkować przed bramkę.

• ... po czym zagrywa płasko w pole karne do Ernesta Muciego! Jego strzał z ostrego kąta odbija przed siebie Henrich Ravas!

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut wolny. Josue dokładnie ustawia piłkę...

• Legioniści idą za ciosem. Na strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Yuri Ribeiro. W porę zablokował go Marek Hanousek.

• Ależ kontra gospodarzy! Kacper Tobiasz zagrał mocno na wolne pole do Ernesta Muciego! Albańczyk uderzył płasko w stronę dalszego rogu i piłka wpada do siatki tuż przy dalszym (prawym) słupku!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM ERNEST MUCI!!!

Bartłomiej Pawłowski wrzuca z lewej strony na dalszy słupek do Mato Milosa! Ten uderza głową i Kacper Tobiasz nogami wybija na rzut rożny!

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Bartłomiej Pawłowski. Poradził sobie z nim Radovan Pankov.

• Ernest Muci cofnął się do drugiej linii. Dalekim zagraniem chciał uruchomić Blaza Kramera, ale bliżej do piłki miał Henrich Ravas.

• Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Legii!

• Kapitanami są Josue i Patryk Stępiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! #StadionyBezBarier

• Mecz Legia Warszawa - Widzew Łódź w siódmej kolejce poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. System VAR będą obsługiwać Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Sebastian Mucha i Marcin Ciepły.

• Z kolei Widzew Łódź grał do tej pory we wszystkich sześciu kolejkach. Na swoim koncie podopieczni Janusza Niedźwiedzia zgromadzili dokładnie siedem punktów. Łódzki klub zdołał wygrać tylko dwa razy z Puszczą Niepołomice (3:2) oraz ŁKS-em Łódź (1:0). Po drodze zdarzyły się mu trzy porażki z Pogonią Szczecin (1:2), Jagiellonią Białystok (1:2) oraz Śląskiem Wrocław (0:2) oraz jeden remis z z Górnikiem Zabrze 1:1.

• Skład Widzewa Łódź

• "Legioniści" do niedzielnego spotkania z Widzewem Łódź będą przystępować po wyeliminowaniu duńskiego zespołu z Ligi Konferencji. Przez większą część meczu na tablicy wyników utrzymał się remis 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich bohaterem stał się bramkarz Legii - Kacper Tobiasz, który obronił decydującą "jedenastkę".

• Skład Legii Warszawa

• Legia Warszawa wraca do gry w PKO Ekstraklasie. "Wojskowi" w poprzedniej serii gier odpoczywali ze względu na rewanżowe starcie w IV rundzie z duńskim FC Midtjylland. Podopieczni Kosty Runjaicia przełożyli swoje już drugie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Po czterech rozegranych meczach stołeczna drużyna ma na swoim koncie 10 punktów.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Czas na ligowy klasyk! Emocje w Warszawie powoli opadły po czwartkowym meczu o Ligę Konferencji Europy, a teraz ponownie mogą (a właściwie: zapewne niebawem) pójdą górę! Już za 25 minut Legia zmierzy się z Widzewem Łódź!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał...

©PAP/Leszek Szymański

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa napędzona awansem do fazy grupowej Ligi Konferencji będzie chciała dobre wyniki przełożyć również na krajowe podwórko. Kolejnym rywalem w 7. serii gier PKO Ekstraklasy będzie w niedzielę Widzew Łódź. Podopieczni Kosty Runjaicia będą grać o fotel lidera. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Legia - Widzew w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Widzew Łódź ONLINE

To była wielka i ciężka bitwa, ale najważniejsze, że zwycięska. Wielki szacunek i wielkie uznanie dla naszego zespołu za grę, za walkę, za stworzone widowisko. To było świetne show, myślę, że wszyscy mogą być zadowoleni. Jesteśmy dumni, że awansowaliśmy do fazy grupowej, ale myślę, że z nas może być dumnych wielu ludzi w Warszawie i w całej Polsce. Bo to bardzo ważne oczywiście dla Legii, dla naszego klubu, ale także dla całej Polski, dla polskiego futbolu
- powiedział na pomeczowej konferencji trener Legii Kosta Runjaić.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy podopieczni niemieckiego szkoleniowca rozpoczęli bardzo dobrze, bo od wysokich zwycięstw z beniaminkami: ŁKS-em Łódź (3:0) oraz Ruchem Chorzów (3:0). "Wojskowi" nie uchronili się również od wpadki. Konkretnie z trzecim beniaminkiem - Puszczą Niepołomice, skąd wywieźli tylko remis 1:1. Na zwycięską ścieżkę wrócili dwa tygodnie temu w spotkaniu z Koroną Kielce (1:0) przy Łazienkowskiej.

W tym czasie "Legioniści" dwukrotnie skorzystali ze swojego prawa i przekładali swoje mecze ligowe, aby lepiej przygotować się do eliminacji europejskich pucharów. Z Cracovią w 2. kolejce oraz Pogonią Szczecin w 6. kolejce.

W bezpośrednich pojedynkach pomiędzy tymi drużynami lepiej wypadła Legia Warszawa, która w poprzednim sezonie zdołała wygrać na stadionie rywala 2:1. Przy Łazienkowskiej z kolei był po szalony meczu remis 2:2. Jak będzie tym razem?

Kosta Runjaic, trener Legii: Wykonaliśmy pewne zadanie, natomiast teraz myślimy tylko o starciu z Widzewem. Mamy mało czasu, więc jak najbardziej można spodziewać się rotacji w składzie. Jestem jednak pewny, że moi piłkarze będą gotowi i ze wsparciem trybun osiągną dobry wynik. Warto docenić postawę moich zawodników. Jak chociażby Rafała Augustyniaka, który w pierwszej połowie nabawił się urazu. Ale wziął leki przeciwbólowe i dokończył to spotkanie. Szacunek za taką postawę. Gratuluję całej mojej drużynie. Będziemy monitorować stan zdrowotny zespołu

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: Legia rozegrała ciężki mecz w europejskich pucharach, ale nie przywiązywalibyśmy do tego zbyt wielkiej wagi. Ta drużyna ma wielki potencjał kadrowy i tak naprawdę mogłaby wystawić dwie równorzędne jedenastki. To oczywiste, że mają w kadrze mnóstwo jakości. Zobaczymy, na co tym razem zdecyduje się trener Runjaić. Zawsze powtarzam, że mecze mają różne fragmenty, w niedzielę pewnie też będzie taki, gdy trzeba będzie głęboko bronić i starać się nie dopuścić Legii do własnego pola karnego. Jednak nawet z tak silnym przeciwnikiem stać nas na otwartą i odważną grę. Potrzebujemy jednak konkretów w ofensywie

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź:
Legia: Bartosz Kapustka i Ramil Mustafajew (urazy), Artur Jędrzejczyk (żółte kartki)
Widzew: -----

Legia Warszawa - Widzew Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Adam Marchliński - Kamil Kosowski. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!