5

3 1 połowa

Wisła Kraków

0

• Teraz pozostaje czekać jak na to zwycięstwo odpowie Lech Poznań, który pozostaje jedynym pionkiem w grze o tron mistrza Polski z Legią! Pasjonująca końcówka sezonu nam się szykuje. Za dzisiejszy, fantastyczny mecz już dziękuje i zapraszam na kolejne! Następny przy Łazienkowskiej będzie pojedynek z Ruchem! Do zobaczenia!

• Czy ktoś spodziewał się takiego pogromu? Chyba nie, a już na pewno nie Wisła, która schodzi z murawy ze zwieszonymi głowami. Nic dziwnego, zostali dzisiaj zmieceni z powierzchni ziemi. Legia wreszcie zagrała porywająco, dodając do skuteczności jeszcze efektowność.

• Koniec meczu! Trzy punkty zostają w Warszawie.

• Jeszcze prą do przodu legioniści, ale rozpaczliwie wybijają to goście.

• Radović płasko w pole karne, przepuszcza piłkę Ojamaa i strzela Pinto! Broni Miśkiewicz, który wybił piłkę tak, że ta mogła jeszcze wpaść do bramki. Na szczęście Wisły wybił to Burliga.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ryzykownie interweniuje Dossa! Obrońca główkuje dośrodkowanie Piotra Brożka niebezpiecznie blisko słupka.

• Lech będzie zatem czuł na sobie piętno Legii. Nie dość, że mistrzowie Polski pokazali piękny futbol, to jeszcze zdobyli kolejne trzy punkty. Jak odpowie Kolejorz?

• Na wiele już sobie pozwalają legioniści. Sztuczki techniczne, drybling, rajdy z piłką. Wisła patrzy i nie wie, co robić.

• Rzut rożny (który to już dzisiaj) dla Legii nie przyniósł zagrożenia pod bramką Wisły.

• Brzyski dośrodkowuje z rzutu wolnego, wyskakuje wysoko Saganowski, ale jego strzał głową blokuje obrońca.

• Jodłowiec strzela z dystansu. Niecelnie. Pełna sielanka na Łazienkowskiej.

• Piotr Brożek dośrodkowuje do brata Pawła, ale temu wyrasta przed twarzą Brzyski, który główkuje w górę. Tam piłkę zgarnia natomiast Kuciak.

• Piłkarze Pogoni w tym momencie myślą sobie: "A macie za swoje...".

• Radović zagrał bardzo wysoką piłkę, do której Saganowski nie miał prawa dojść! Świetnie wyszedł napastnik Legii i zdążył przed śniętym Miśkiewiczem. "Sagan" dziugnął tylko piłkę, która jakoś przeszła przez bramkarza i wtoczyła się do bramki.

• SAGANOWSKIII! CO TO JEST ZA CZŁOWIEK?!!!!

• Kręci się z prawej strony pola karnego Stilić, w końcu zagrywa w pole karne, ale tam jest Dossa, który wybija futbolówkę poza murawę.

• Duda opuszcza boisko. W jego miejsce Saganowski! Tak jak chcieli kibice!

• Ładnie poszedł na przebój Radović. Zagrał na jeden kontakt z Dudą na małej przestrzeni, ale jego uderzenie było już za słabe, żeby zaskoczyć bramkarza.

• Ojamaa zmienia natomiast Kucharczyka. Kibice domagają się Saganowskiego.

• Uryga zastępuję Stjepanovicia. Ostatnia zmiana w Wiśle.

• Ekwilibrystycznie odegrał Kucharczyk do Brzyskiego, ale nie starczyło mu już sił, żeby wyjść do akcji. Zresztą Brzyski i tak zagrał bardzo mocno.

• Stilić bardzo słabo strzela po ziemi prosto w Dusana Kuciaka.

• Helio Pinto zmienia żegnanego brawami Michała Żyro!

• DUDA! Tuż obok słupka uderza Słowak, który zabrał piłkę Stilicowi blisko pola karnego. Następnie minął Czekaja i uderzył po ziemi. Minimalnie niecelnie!

• Chwila spokojniejszej, ale rwanej gry na Pepsi Arenie. Wisła próbuje dłużej utrzymać się przy piłce. Legia im trochę popuściła. Wynik już ma. Nic się tutaj nie zmieni.

• Chrapek próbuje uderzenia po ziemi! Piłka przelatuje jednak obok słupka bramki Kuciaka!

• Legia Warszawa - Wisła Kraków

• Sarki schodzi z boiska. Na murawie Szewczyk.

• Legii wychodzi już wszystko. Wojskowi grają z polotem, dużą łatwością i swobodą. Wisła zagubiona kompletnie.

• Dossa za zdjęcie koszulki dostał oczywiście żółtą kartkę.

• Wcześniej Piotr Brożek zmienił Nalepę. Mieliśmy drobne problemy techniczne i nie wbiliśmy zmiany.

• Żyro płasko wrzuca piłkę w pole karne, a Dossa szczupakiem pokonuje Miśkiewicza! Ależ ucieszył się Dossa! Aż zdjął koszulkę!

• GOOOOL!!!! DOSSA!!!

• Wychodzą trójką legioniści na osamotnionego Miśkiewicza. Żyro chce już dać Dudzie piłkę do pustej bramki, ale sędzia gwiżdże spalonego!

• Znakomicie przepuścił między nogami piłkę Żyro, która wpadła do niepilnowanego w polu karnym Dossy. Ten od razu uderzył, ale... przypominało to wybicie w rugby.

• 26 403 osoby są dzisiaj na stadionie.

• Żyro z lewej nogi i kapitalnie interweniuje Miśkiewicz! Znakomitą piłkę dostał Michał od Radovicia. Uderzył dobrze, na dalszy słupek, ale kapitalnie interweniował Wiślak.

• Wpadł na pełnej prędkości Radović w pole karne. Nieco szczęśliwie się przy niej utrzymał, bo piłka obiła się od Czekaja i wpadła mu pod nogi. W ostatniej chwili wygarnął mu ją spod nóg Stjepanović

• Wychodzi Legii niemal wszystko. Bardzo przemyślane, a co ważne dokładne ataki pozycyjne buduje Legia. Brakuje trochę zrozumienia w finalnym momencie.

• Ładnie pograli we dwójkę Duda z Jodłowcem, ale ten drugi zbyt długo zwlekał z podaniem. Wcześniej dobrze ustawiony był Radović, który w końcu dostał piłkę, ale od Kucharczyka. Jednak był już obstawiony przez obronę Wisły i nic z tego nie wyszło.

• Jodłowiec strzela główką ponad poprzeczką Miśkiewicza! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Brzyskiego.

• Rożny dla Legii, piłkę standardowo bije Brzyski, ale żaden legionista nie strąca piłki. Za chwilę powtórka, tym razem krótko zagrał lewy obrońca Legii, ale nabiegający na futbolówkę Jodłowiec minął się z piłką.

• Autostradę zrobili Wiślacy do swojej bramki Vrdoljakowi, który uderzył mocno, ale dość łatwo odbił to bramkarz.

• Kapitalną piłkę dostał Kucharczyk, ale uderzył prosto w Miśkiewicza! Mocno zaczęła Legia!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Na razie to tyle. Wracamy za 15 minut. Bądźcie z nami. Na razie się dzieje, oby działo się dalej! :)

• Przez chwilę wydawało się, że może być powtórka z marca. Legia jednak pewnie wykończyła Wisłę, prowadzi 3:0 i chyba już tego nie wypuści. Semir Stilić może pluć sobie w brodę, bo poprzeczka, w którą strzelił mogła przesądzić o losie gości.

• Brzyski dośrodkowuje. Czekaj wybija. Koniec pierwszej połowy!

• Kucharczyk w pojedynku z Burligą i kolejny rożny dla Legii. Chyba ostatnia w tej połowie akcja.

• Minuta doliczona.

• Wreszcie wyszło Brzyskiemu to, co wychodziło mu przez całą jesień. Kapitalne dogranie z rzutu rożnego na Jodłowca, który wyskoczył najwyżej i pięknie złożył się do główki. Piłka zatrzepotała w siatce w samym okienku bramki. Miśkiewicz bez szans. Wisła na kolanach.

• JODŁOWIEC! PROSTO W OKIENKO!

• Super piłka od Michała Żyro do Bereszyńskiego, który ściął do środka, ale tam trafił na Dudkę. Pozbierał się szybko legionista i zdołał wywalczyć rożny.

• Sarki zostawia w tyle Kucharczyka i Brzyskiego, ale jego podanie po ziemi nie trafia do Brożka. Ofiarnie interweniuje Rzeźniczak. Świetne wyczucie.

• W ogóle nie popatrzył teraz Guerrier, który zagrał crossowe podanie w pole karne prosto na obrońców Legii. Przyspieszenie dobre, podanie na dobrej wysokości, ale z pomyślunkiem gorzej.

• Dudka mocno dostał w głowę od Żyry, ale szybko się pozbierał. Gra na chwilę przerwana, ale bez interwencji medycznej.

• Dobra piłka Brzyskiego, ale skaczącego do niej Dossę uprzedza Miśkiewicz, który ekspediuje ją daleko poza pole karne.

• Burliga ostro potraktował Dudę, który zwija się z bólu na murawie. Szybko jednak wstaje. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne będzie bił Brzyski.

• Legia Warszawa - Wisła KrakówLegia Warszawa - Wisła Kraków

• 2:0... zbliża się przerwa... ale to już było! Deja vu?

• Świetną piłkę zagrał w pole karne Bereszyński. Przewrotką próbował ją uderzyć Duda, ta sztuka mu się jednak nie udała, ale asekurował go dobrze Kucharczyk, który dopadł do bezpańskiej piłki i wpakował ją do siatki.

• KUCHARCZYK!!!! 2:0!!!

• Kolejne podanie w pole karne Sarkiego, który po raz kolejny jest niepilnowany. Znowu wyjaśnia to wszystko Dossa Junior.

• A wcześniej piłka z rożnego niefortunnie odbiła się w polu karnym i padła łupem Czekaja, który huknął w ofiarnie interweniujących obrońców.

• Brożek był na spalonym przy podaniu do Guerriera, który wykorzystał potknięcie Kuciaka i wpakował piłkę do siatki. Słowak nie może robić takich rzeczy, to było po prostu fatalne.

• GUERRIER! GOL! NIE! Spalony!

• Zmuszeni do interwencji legioniści i jest rożny dla Wisły. Stilić przy piłce.

• Sarki w pole karne tym razem po ziemi, ale na miejscu jest Dossa, wyjaśniający sytuację.

• Brożek próbuje długiego podania na wychodzącego na wolne pole Sarkiego, ale ta próba jest bardzo, bardzo nieudana.

• Dośrodkowaną piłkę na samym końcu jej lotu uderza Rzeźniczak, ale trafia w obrońcę. Futbolówka wraca jeszcze w pole karne, ale żaden z legionistów jej nie strąca. Piłkę ma Miśkiewicz.

• Ajaja! Piękną piłkę zagrał Duda do Radovicia, ale zmęczony poprzednimi rajdami Serb nie zdążył do niej przed Czekajem. Rożny.

• Świetnie naciska Czekaja Radović przez co obrońca musi wybijać piłkę na aut. Legia utrzymuje się chwilę na połowie Wisły, ale zaraz akcje kończy sędzia. Znowu faul legionistów.

• Rożny Legii nie wykorzystany. Legioniści wracali jeszcze pod bramkę Miśkiewicza, ale faulował w ataku jeden z zawodników Berga.

• Koronkowa akcja Legii! Najpierw w dziecinny sposób Radović ograł Chrapka i podał do Brzyskiego. Ten dośrodkował, ale piłka przeszła na drugą stronę. Tam zgarnął ją Duda i pograł w trójkącie z Jodłowcem i Bereszyńskim, który posłał crossa w pole karne, dającego rożnego.

• Wiślaka opatrują służby medyczne Wisły. Zawodnik musi opuścić boisko. Czy na nie wróci? Dość mocno kuleje.

• Leży na murawie Sarki, który ucierpiał w starciu z Dudą.

• Radović mocno zagrywał z wolnego piłkę w pole karne, ale posłał ją na wysokość pasa, więc ciężko było z tym cokolwiek zrobić. Piłkę przejmuje Wisła.

• Nalepa faulował Radovicia tuż przed polem karnym. Serb trochę nurkował, ale arbiter nie dał się nabrać. Żółtko dla Wiślaka.

• Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy na niewykorzystaną sytuację gości! Długą piłkę dostał Michał Żyro, który zatrzymał ją w polu karnym i zaczął kiwać obrońców. Już wydawało się, że legionista zmarnuje taką okazję, ale nic podobnego! Michał kropnął pewnie!

• ŻYROOO! GOOL!

• Poprzeczka!!!! Ależ huknął Stilić i dużo szczęścia miała Legia! Guerrier poradził sobie na lewej flance z Bereszyńskim i wyłożył pięknie piłkę do Semira. Ten bez zastanowienia przyłożył i trafił w poprzeczkę!

• Bardzo wysoka piłka z rożnego od Chrapka, ale w akrobatyczny sposób łapie ją Kuciak.

• Dudka próbuje uderzenia z rzutu wolnego, ale trafia w mur. Rzut rożny dla Wisły.

• Dużo pretensji mają kibice Legii do sędziego Frankowskiego. Chyba słusznie, bo arbiter pozwala Wiśle na bardzo ostrą grę. Po raz kolejny już nie gwizdnął faulu na legioniście. Jeżeli chodzi o gospodarzy jest za to bardzo skrupulatny.

• Brzyskiiiii i nic! Piłkę strącił Dossa, ale ta zatrzymała się na plecach stopera Wisły. Legia pozostaje jednak z piłką na połowie gości.

• Jodłowiec wywalczył rożnego dla Legii. Kolejna okazja dla Brzyskiego.

• Ładnie zgrał teraz Radović główką do Dudy, który jednak pospieszył się z podaniem. Czysta była prawa strona, ale piłka zagrana przez Słowaka została za mocno.

• Pojedynek Sarkiego z Brzyskim, lepiej wychodzi z niego legionista, który nabił wiślaka i odzyskał piłkę dla Legii.

• Zdjęcie z oprawy postaramy się dodać w przerwie, bo przy obecnej prędkości legijnego Internetu, to byście zobaczyli je na święta bożonarodzeniowe.

• Ładnie utrzymał się przy piłce Radović, który próbował zgrać na dziewiąty metr do Dudy. Tam jest jednak Nalepa, który wyjaśnia sytuację.

• Obrońcy Wisły radzą sobie z dośrodkowaniem Brzyskiego.

• Żyro uderza z zerowego kąta i Legia ma rożny. Brzyski dośrodkowuje, ale piłka ostatecznie wychodzi poza boisko. Kolejny rożny dla Legii.

• Ale obciął się Michał Czekaj! Obrońca przeskoczył nad podaniem Ondreja Dudy, które wpadło pod nogi Żyro. Legionista uderzył jednak obok słupka bramki Wisły!

• Dośrodkowanie Sarkiego, na które wpadają jednocześnie Brożek, Guerrier i Rzeźniczak wypada poza boisko. Kuciak od bramki.

• Kucharczyk w pojedynku z Czekajem. Zawodnik wywalczył rzut rożny, ale... nie według sędziego! Miśkiewicz rozpoczyna grę.

• Vrdoljak kapitalnie przerywa atak Wisły, ale już fatalnie podaje do wychodzącego na czystą pozycję Żyry.

• Sarki dygał nad piłką przed Brzyskim przy linii końcowej by w końcu... wybić futbolówkę na aut bramkowy.

• Pierwsza indywidualna akcja Radovicia, który szybo traci piłkę, a za chwilę legioniści w odbiorze faulują Chrapka.

• ZACZYNAMY HIT LEGIA-WISŁA! Wszyscy przed komputery i śledzimy relację!

• Piłkarze wychodzą z tunelu!

• Oprawa już na Żylecie! Za chwilę damy Wam jakieś fotki!

• Bardzo dużo ludzi zebrało się dzisiaj na Łazienkowskiej. Różnorakie akcje promocyjne warszawskiego klubu poskutkowały, a deszcz, który nie tak dawno temu przeszedł nad stolicą nie odstraszył fanów Legii.

• "Sen o Warszawie" rozbrzmiewa na Pepsi Arenie, a zatem mecz już niedługo się zacznie!

• Odczytywane są już oficjalne składy obydwu zespołów. Naturalnie Wisły jest wygwizdywany przez kibiców Legii. Mecz już niedługo, pozostańcie z nami!

• Jedna statystyka z pewnością nie napawa Wisłę optymizmem. W 16 meczach wyjazdowych w tym sezonie wygrali tylko dwa.

• Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa.

• Dla Legii dzisiejszy mecz może być 7 zwycięstwem z rzędu. Wisła to jednak drużyna, która nie straciła bramki w aż 15 meczach T-Mobile Ekstraklasy w tym sezonie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

• Po dość spokojnych, a nawet nudnawych meczach ze strony kibicowskiej, dzisiaj szykuje się na Ł3 coś ciekawego. Na Żylecie montowane są pierwsze elementy oprawy, która będzie podwieszona pod dach. Coś podobnego zrobili ostatnio we Wrocławiu.

• Zagrożeni wykluczeniem na następny mecz są Brzyski, Bereszyński, Rzeźniczak oraz Vrdoljak, jeśli chodzi o Legię. W zespole Wisły zagrożony jest Burliga, który zainkasował w tym sezonie już 15 żółtych kartek.