2 2 połowa

Zagłębie Lubin

2

2 2 połowa

• Byliśmy świadkami bardzo emocjonującego meczu, który zakończył się podziałem punktów. Za śledzenie relacji dziękuje Tomasz Dębek.

• "Maciej Skorża" - skandują kibice.

• Koniec meczu! Legia przełamuje passę trzech porażek z rzędu, Zagłębie z Janem Urbanem na ławce jeszcze nie przegrało.

• Taktyczna zmiana Zagłębia. Ekwuemme za Traore.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowuje Rybus, a Michal Hubnik strzałem głową pokonuje Isailovicia!

• GOL! HUBNIK!

• druga połowa przedłużona o 4 minuty.

• Dobra akcja Kucharczyka, skrzydłowy mija kilku obrońców i pada w polu karnym - sędzia nie dyktuje jedenastki.

• Teraz piłka odbija się w polu karnym Zagłębia niczym we flipperze, ale w żaden sposób nie chce wpaść do siatki!

• Niesamowite zamieszanie w polu karnym Legii, strzał Wilczka, piłka odbija się jeszcze od obrońcy i lobuje bezradnego Skabę.

• Hubnik wychodzi sam na sam z bramkarzem, jednak zdaniem sędziego chwilę wcześniej faulował Horvatha.

• Wślizg Vrdljaka w sodku pola, Chorwat trafia w piłkę, jednak sędzia odgwizduje rzut wolny.

• Salwa śmiechu na trybunach po kolejnym zagraniu Ogbuke.

• Główkuje Choto, ale niecelnie.

• Rzut rożny dla Legii, bardzo blisko był Radović, ale wywalczył tylko kolejny korner.

• Ależ było blisko! Dickson Choto o centymetry minął się z piłką dośrodkowywaną przez Cabrala.

• Faul Wilczka na Cabralu, rzut wolny dla Legii z 35 metrów.

• Trzecia zmiana w Legii - za Borysiuka wchodzi Cabral.

• Kolejny "popis" Nigeryjczyka, który holował piłkę zamiast oddać strzał.

• Traore strzela z ostrego kąta - tylko boczna siatka.

• Ogbuke w groteskowy sposób przewrócił się zamiast przejąć adresowane do niego podanie.

• Już wszystko w porządku, obaj zawodnicy mogą kontynuować grę.

• Chwila przerwy w grze, spowodowana zderzeniem się Wilczka i Wawrzyniaka. Legioniście udzielana jest pomoc medyczna.

• Strzał Bryły z lewej strony pewne broni Skaba.

• Świetny powrót Kucharczyka, który przerywa akcję gości.

• Indywidualną akcją popisał się Kucharczyk. Minął z piłką dwóch obrońców, jednak jego strzał z dystansu z trudem broni Isailović.

• Z boiska schodzi Osmanagić, który chwilę wcześniej kopnął bez piłki Kubę Rzeźniczaka. Bez reakcji ze strony sędziego. Na murawę wchodzi Patryk Bryła.

• Borysiuk stracił piłkę w środku pola, jednak kontra gości przerwana przez obrońców Legii.

• Chwilę wcześniej doskonałą sytuację miał Radović, ale fatalnie przestrzelił.

• Druga zmiana w szeregach Legii, Ogbuke wchodzi za Rybusa.

• Kucharczyk przedzierał się lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Akcja Radovicia i Wawrzyniaka zmarnowana przez Rybusa, który chciał zagrać piętą i stracił piłkę.

• Szansa dla Zagłębia! Traore podawał do Abwo, ten do Hanzela, jednak jego strzał pewnie broni Skaba.

• Pierwsza zmiana w Legii. Hubnik za Chinyamę.

• Hanzel znów próbował strzelać z dystansu, z takim samym skutkiem jak w pierwszej połowie - bez zagrożenia dla bramki Skaby.

• Ależ okazja Legii!!! Rybus minął trzech lubinian, jego strzał obronił Isailović, tak samo jak dobitkę Chinyamy z trzech metrów!

• Prostopadłe podanie Chinyamy do Rybusa przechwytuje Horvath!

• Napór Legii trwa. Tym razem rajd Kucharczyka, ale młody skrzydłowy wywalczył tylko rzut rożny.

• Rzucili się do ataku Legioniści, chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry okazję miał Rybus, szybsi byli jednak obrońcy z Lubina.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Jedenastka Legii już na boisku.

• Bramka Vrdoljaka powinna natchnąć Legionistów do walki o końcowe zwycięstwo.

• Na stadionie, mimo wietrznej i zimnej pogody, ponad 16 000 kibiców.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1.

• Karny dla Legii!!! Faulowany Kucharczyk!

• Legioniści jak do tej pory nie radzą sobie z dobrze poukładaną defensywą Zagłębia.

• Kucharczyk faulowany przez Rymaniaka, żółtą kartką upomniany zawodnik Zagłębia.

• Znakomity odbiór Wawrzyniaka i z kontrą wychodzi Legia.

• Chinyama strzela głową, ale lekko i obok bramki.

• Błąd Astiza, ale Wawrzyniak przeciął podanie zmierzające do Abwo.

• Ależ zamieszanie w polu karnym gości! Rzut rożny wykonywał Rybus, 'szczupakiem' strzelał Kucharczyk, piłka odbiła się od słupka i została wybita przez któregoś z obrońców.

• Piękna kontra Legii, Chinyama wypuścił Rybusa, ten piętą odegrał do Rzeźniczaka, ale jego dośrodkowanie wyłapał Isailović.

• Faul Borysiuka i rzut wolny dla Zagłębia z 40 metra.

• Zakręcił obrońcami Radović, ale jego strzał został zablokowany, tak samo jak dobitka Vrdoljaka,

• Gdyby wszyscy Legioniści grali tak ambitnie jak Michał Kucharczyk, trener Skorża nie musiałby martwić się o posadę.

• Strzał Hanzela z 30 metrów - wysoko nad bramką.

• Dwie okazje dla Legii! Najpierw Chinyama niedokładnie przyjął piłkę w polu karnym, po chwili dośrodkowanie Rzeźniczaka zablokował Horvath.

• Hanzel bardzo ostro potraktował Vrdoljaka, rzut wolny dla Legii.

• Rajd Rybusa lewą flanką, tylko rzut rożny.

• Kontra Zagłębia, Abwo pada w polu karnym po starciu z Choto, sędzia nakazuje grać dalej.

• Rzut rożny dla Legii. Piłka trafia do Rybusa, ten mocno strzela - zablokowali go obrońcy.

• Znakomita szansa Vrdoljaka, jednak jego strzał z 14 metrów broni Isailović!

• Wrzutka Osmagancicia, Skaba piąstkuje, ale piłkę wybijają obrońcy.

• Abwo faulowany przez Wawrzyniaka. Rzut wolny z prawej strony boiska.

• Czarne chmury zbierają się nad stadionem. To może być zły znak dla Macieja Skorży, Legia jest na dobrej drodze do odniesienia czwartej ligowej porażki z rzędu.

• David Abwo wykorzystał niezdecydowanie obrońców Legii i precyzyjnym strzałem z 18 metrów pokonał Wojciecha Skabę.

• Gol dla Zagłębia!

• Chinyama aktywny jak nigdy - dwukrotnie próbował szarpać prawą stroną, jednak akcje przerywali obrońcy z Lubina.

• Vrdoljak faulowany w strefie środkowej boiska.

• Dośrodkowanie Rymaniaka z prawej strony, główkuje Traore, ale wysoko nad bramką.

• Teraz dobra akcja Zagłębia lewą stroną. Piłka doszła do Traore, ten oddał strzał, ale chybił.

• Vrdoljak świetnie wypuścił Chinyamę, ten dośrodkował, ale bez zarzutu spisał się Isailović.

• Niezbyt przychylne hasła padają z trybun w stronę dziennikarzy.

• Pierwsza składna akcja Legii, Chinyama ładnie odegrał na prawo do Kucharczyka, ten wypuścił Rzeźniczaka, akcję przerwał obrońca, ale sędzia nie podyktował rzutu rożnego.

• Rozpoczyna Zagłębie.

• Minuta ciszy dla tych, którzy zginęli rok temu w Smoleńsku.

• Na Żylecie efektowna 'baloniada' - oprawa z wykorzystaniem balonów, które ułożyły się w napis "LEGIA".

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

• A teraz "Sen o Warszawie", pierwszy gwizdek już za kilka minut.

• "Mistrzem Polski jest Legia" w wykonaniu kibiców z Warszawy.

• Znamy już składy, w jakich wybiegną obie drużyny. Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Borysiuk, Vrdoljak, Kucharczyk, Radović, Rybus - Chinyama Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Stasiak, Horvath, Kocot - Abwo, Dąbrowski, Hanzel, Osmaganić - Wilczek, Traore.

• Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają rozgrzewkę. Kibice powoli zapełniają stadion. Na Żylecie niemal nie ma już miejsc, pozostałe trybuny nie cieszą się tak wielką popularnością. Przybyła też grupa kibiców z Lubina - na oko ze 100 osób.

• Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Mecz Legii z Zagłębiem rozpocznie się za około pół godziny. Relację z meczu przeprowadzi Tomasz Dębek - zapraszam do śledzenia tego spotkania;)