Legia Warszawa

2

Żalgiris Wilno

0

• Sędzia kończy to spotkanie. Po bardzo dobrej pierwszej połowie spodziewałem się czegoś więcej... Druga część gry rozczarowała, okazji bramkowych było jak na lekarstwo, dominowały straty i bezradne próby wrzutek piłki w pole karne. Trochę wiatru zrobił po wejściu na murawę Manu, kilka razy pokazał się Hubnik, raz groźnie strzelił Ohayon, ale to było za mało, żeby powiększyć prowadzenie. Tak czy inaczej Legia zwycięsko kończy przygotowania do sezonu, następny mecz zagra w eliminacjach Ligi Europejskiej z Gaziantepsporem. Za śledzenie relacji dziękuje Tomasz Dębek.

• Obrońcy wybijają piłkę...

• Tym razem szczęścia próbował Manu, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Hubnik "objechał" Silenasa ale jego wrzutkę podbili obrońcy i nie trafiła na głowę Manu.

• Hubnik do Manu, ten zablokowany przez obrońcę.

• Jeszcze 3 minuty doliczonego czasu gry.

• W tym okresie gry dominuje kopanina w środku pola.

• Zmiana bramkarza w Żalgirisie. Brazinskas zastępuje Rapalisa.

• Kneżević wchodzi za Borysiuka.

• Szumski zmienia w bramce Skabę.

• szykują się jeszcze dwie zmiany w Legii...

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Schodzą Grgurovic i Vaskela, wchodzą Mastianica i Zubov.

• Mocny strzał Wolskiego w środek bramki. Rapalis pewnie chwyta piłkę.

• Ależ fatalny błąd Grgurovicia! Podał piłkę wprost pod nogi Żyry, który uruchomił Hubnika. Czech stanął oko w oko z Rapalisem, ale był na pozycji spalonej.

• i Astiz za Komorowskiego.

• Żyro za Gola

• Wolski za Radovicia

• Kiełbowicz za Wawrzyniaka

• Zmiany w Legii...

• Była okazja na bramkę. Z kontrą wybiegli Radović, Hubnik, Jędrzejczyk i Manu. Jednak podanie "Rado" do "Jędzy" przeciął obrońca.

• Fantastyczne, 40-metrowe podanie Radovicia do Hubnika, ten nie zdecydował się na strzał, wycofał piłkę do Ohayona. Strzał Izraelczyka z trudem broni Rapalis.

• Kontra gości, ale przerywa ją dobry powrót Borysiuka.

• Schodzi z boiska Kucharczyk, w jego miejsce testowany przez Legię Izraelczyk Moshe Ohayon.

• Kucharczyk wywalczył rzut rożny.

• Ojoj, publiczność niezadowolona z postawy Legii w drugiej połowie. "Ruszcie d**y!" - skandują

• Mogło być 3:0! Kolejne prostopadłe podanie, tym razem Radović zagrywał do Hubnika, ten mocno strzelił (a może podawał?) wzdłuż linii bramkowej, Kucharczyk próbował wślizgiem wbić piłkę do bramki, zabrakło kilkunastu centymetrów.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Matulevicius, wchodzi Jersovas.

• Mocny strzał Manu, ale Rapalis był dobrze ustawiony i nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• "Ole! Ty my kibole!" - śpiewa Żyleta. Część kibiców, mimo niesprzyjającej aury, nawet wyskoczyła z koszulek.

• ... i Jędrzejczyk za Rzeźniczaka. Podwójna zmiana w szeregach Legii.

• Manu za Ljuboję...

• Strzał Pericia nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki Skaby. Nawet Antolović by to złapał.

• Kontra Legii, ambitnie za piłką pobiegł Radović, jednak faulował przeciwnika.

• Piłka po głowie jednego z Legionistów wędruje na rzut rożny.

• Rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki Skaby.

• W polu karnym Legii pada Peric, ale sędzia nie daje się nabrać, gramy dalej.

• Przerwa w grze, na boisku opatrywany jeden z zawodników gości. Ucierpiał też Marcin Komorowski, ale on otrzymuje pomoc medyczną za linią boczną.

• Strzał Mateleviciusa zablokowany przez Żewłakowa.

• Akcja Żalgirisu prawym skrzydłem. Piłkę piąstkuje Skaba, z dystansu strzelał jeszcze Prekratic, ale bardzo niecelnie.

• Mocny strzał napastnika "Wojskowych", ale 1,5 metra od prawego słupka bramki Rapalisa.

• Rzut wolny dla Legii 30 metrów od bramki gości. Wykonawcą Ljuboja.

• Dośrodkowanie Rzeźniczaka było o pół metra za wysokie dla Hubnika.

• Przez linię obrony Legii przedarł się Nagumanov, jednak niecelnie podawał do kolegi z zespołu i Żewłakow wybił piłkę daleko w pole.

• W zespole gości nie zobaczymy już Jokicia, Vaitunasa i Kurnaeva. Zastąpili ich Peric, Astrauskas i Prekratic.

• Jedna zmiana w drużynie gospodarzy. Hubnik wchodzi za Rybusa.

• Legia rozpoczyna drugą część spotkania.

• Obie drużyny już na boisku.

• W pierwszych 45 minutach Legia była drużyną zdecydowanie przeważającą, wyróżniali się zwłaszcza Radović i Ljuboja. Serbowie strzelili zresztą po bramce. Goście skonstruowali tylko jedną groźną akcję, nie udało im się jednak jej wykorzystać. Po przerwie możemy spodziewać się zmian, intensywnie wzdłuż linii rozgrzewał się m.in. Manu.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 2:0 dla Legii.

• ... z którego nic groźnego nie wynikło.

• Kontra gości, po niefortunnej interwencji jednego z obrońców Legii było blisko bramki samobójczej. Skończyło się na rzucie rożnym.

• Radović dostał piłkę w polu karnym, próbował odegrać piętą do Ljuboi, ale do "piętek" Ronaldinho trochę mu brakuje.

• Kolejna akcja Żalgirisu. Dośrodkowanie z lewej strony do niepilnowanego Vaskeli, jednak jego strzał pozostawię bez komentarza.

• Pierwsza groźna akcja gości! Nagumanov przejął piłkę po błędzie Wawrzyniaka. Przebiegł z nią kilka metrów i zdecydował się na strzał. Uderzenie było bardzo mocne, ale też niecelne.

• Goście próbowali pograć piłką, ale szybko ją stracili. Grę znów prowadzi Legia.

• Strzelał Ljuboja, ale prosto w mur.

• Ljuboja świetnie zagrał piłkę między dwóch obrońców, jeden z nich faulował Rybusa. Rzut wolny dla Legii z 24 metrów.

• Strzał z dystansu Rzeźniczaka. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Rapalisa.

• Legia próbuje dziś grać prostopadłymi piłkami za plecy obrońców. Tym razem podanie Żewłakowa nie dotarło do Rybusa.

• Tym razem ukąsiło drugie serbskie żądło Legii. Długa piłka do Radovicia, ten wykłada piłkę Ljuboi, który pakuje piłkę do pustej bramki.

• 2:0! Ljuboja!

• Kontrowersyjna sytuacja: Ljuboja po podaniu Rybusa wychodzi 1 na 1 z bramkarzem, ten wybija piłkę rozpaczliwym wślizgiem. Napastnik Legii upada, arbiter każe grać dalej.

• Kapitalne prostopadłe podanie Borysiuka do Rybusa, ten oddał piłkę Radoviciowi, który w sytuacji sam na sam pokonuje golkipera Żalgirisu! 1:0!

• Gool! Miroslav Radović!

• Mało brakowało! Prostopadłe podanie do Kucharczyka nie było zbyt dokładne, ale nieporozumienie bramkarza i stopera gości o mało nie kosztowało ich utraty bramki. Ostatecznie Rapalis wybija piłkę na aut.

• Rzeźniczakowi urwał się Matulevicius, ale Żewłakow doskonale asekuruje kolegę.

• Ładny przerzut Żewłakowa do Rybusa, jednak ten nie opanował piłki.

• Ljuboja faulowany w środkowej strefie boiska.

• Prostopadłe podanie Kucharczyka trafia do Wawrzyniaka, ten centruje w pole bramkowe, jednak strzał Rybusa był daleki od ideału.

• Wawrzyniak podawał za plecy obrońców do Ljuboi, który znów został złapany na spalonym.

• Ale piłkarze z Bałkanów wyróżniają się nie tylko butami. Akcja Ljuboi, Radović chciał ładnie odegrać piętą, niestety niecelnie.

• Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami są zdecydowanie Radović i Ljuboja. Serbowie grają dziś w żółtych, fluorescencyjnych korkach :)

• Ależ była okazja! Fantastyczne podanie Wawrzyniaka do Radovicia, Serb mija obrońców, wpada w pole karne, wykłada piłkę Rybusowi, który tylko sobie znanym sposobem nie trafia do pustej bramki z 2 metrów!

• ...prosto w mur.

• Faul Komorowskiego na Matuleviciusie, rzut wolny dla gości z 30 metra.

• Na boisku leży Vaitkunas, gra wstrzymana do czasu udzielenia mu pomocy medycznej.

• Litwini dwukrotnie wstrzeliwali piłkę w pole karne Legii, bez wymiernych efektów.

• Radović zakręcił obrońcami rywala, jednak jego podanie do Ljuboi przechwycili obrońcy.

• Piłka w powietrzu przekroczyła linię końcową, od bramki Skaba.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla gości.

• Ładna piłka Gola do Ljuboi, Serb na dwumetrowym spalonym.

• Legia tradycyjnie, w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Żalgiris na biało-zielono.

• Mecz rozpoczynają goście.

• Zawodnicy obu drużyn gotowi do gry, za kilka chwil rozpoczną mecz.

• W pierwszym składzie Legii zabrakło Ivicy Vdroljaka, funkcję kapitana będzie dziś pełnił Michał Żewłakow.

• Po chwili przerwy rozpocznie się mecz Legii z Żalgirisem.

• Skład Żalgirisu: Rapalis - Jokic, Freidgeimas, Jankauskas, Vaitkunas - Matulevicius, Kurnaev, Silenas, Vaskela - Naugmanov, Grgurovic

Rezerwowi: Brazinskas, Zubov, Jersovas, Peric, Gordej, Mastanica, Astrauskas, Prekratic

• Żewłakow i Ljuboja gorąco przywitani przez warszawskich fanów.

• Michał Żewłakow z "6" na plecach. Jednak nie dogadał się z Wawrzyniakiem, który zatrzymał "14".

• Największy aplauz z trybun dostał Miroslav Radović.

• Prezentacja rozpoczęta. Zawodnicy wbiegają na murawę w asyście dzieci kibiców "Wojskowych"

• Nadal czekamy na zawodników...

• Za chwilę rozpocznie się oficjalna przedsezonowa prezentacja zawodników Legii.

• Konkurs "jedenastek" i koszulkę wygrywa Paulina z Mokotowa. Inni uczestnicy nie starali się zbytnio jej pokonać i kopali obok bramki :)

• Zawodnicy schodzą do szatni, na boisku konkurs rzutów karnych dla kibiców.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze ponad dwadzieścia minut, trybuny powoli się zapełniają. Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie. Na relację z ostatniego spotkania towarzyskiego Legii przed rozpoczęciem sezonu zaprasza Tomasz Dębek.