Legia Warszawa

3

Zawisza Bydgoszcz

0

• Zawisza musi popracować nad celnością, bo gdyby nie zmarnował swoich znakomitych okazji w pierwszej połowie, to nie musiałoby to tak wyglądać. Legia, żeby nie było, że gra słabe drugie połowy, to zagrała słabą pierwszą, a potem super drugą. Brylował oczywiście Radović, którego zabraknie na mecz w Lubinie. Za uwagę dziękuje Marek Koktysz.

• KONIEC! Legia zachowuje dystans 10 punktów do poznańskiego Lecha. Wojskowi wciąż pewnym liderem.

• SA! Broni Kaczmarek! A gdyby ukąsił...

• Nie wygląda to najlepiej, ale Kuciak wstaje z ziemi. Gramy.

• Podanie do Carlosa, który wychodził na czystą pozycję. Zawodnik Zawiszy wpadł na Kuciaka, który leży teraz na murawie i jest opatrywany przez sztab medyczny.

• Dwie minuty doliczone.

• Wygląda to tak... Zawiszy się nie chce. Legii też się nie chce. I powoli każdemu się odechciewa wszystkiego.

• Zmiana dla braw w Legii. Radović opuszcza murawę. Za niego... ORLANDO SA! On żyje!

• Alvaro zmienia Petasza.

• Seria strat jednych i drugich. Gra toczy się w środku boiska.

• Do zmiany gotowy Sa w Legii i Alvaro w Zawiszy.

• Augusto zmienia Ojamę.

• Żyro podał prostopadle do Brozia, który wyłożył piłkę po ziemi prosto do Radovicia, który władował piłkę prosto do bramki. Nikt go nawet specjalnie nie pilnował.

• RADOOOVIĆ!!!

• Petasz z lewej nogi mocno, ale niecelnie! Kuciak się rzucił, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

• Dlaczego Berg stoi i wciąż nie wpuszcza Saganowskiego czy Sa? Teraz grają w przewadze, od dłuższego czasu dominują, sytuacja jest stabilna... a on nic. Ludzie zapomną, że są napastnicy w tym klubie.

• Druga kartka dla Drygasa i koniec meczu dla niego! Chyba znowu niesportowe zachowanie kapitana Zawiszy, który uderzył łokciem Ivo.

• Dośrodkowanie Brzyskiego uderza głową Vrdoljak, ale piłka odbija się tam jeszcze od kogoś i trafia do Kaczmarka.

• Długie podanie od Vrdoljaka do Radovicia, ale trochę za mocne to było! "Rado" wyrzucony do linii bocznej poradził sobie z Lewczukiem i dał się sfaulować.

• Gdzieś od 10 minut rozgrzewają się przy linii bocznej Sa i Augusto. Rozgrzewają to duże słowo. Oni stoją i oglądają mecz. Czasem podrepczą.

• Pierwsza zmiana w Legii. Łukasik zmienia Pinto.

• CARLOS! Broni Kuciak! Ściął z prawej strony do środka Carlos i strzałem po ziemi próbował pokonać Dusana, ale Słowak na posterunku!

• Szarża Ziajki powstrzymana przez Brozia.

• Petaaaasz... nad bramką Kuciaka.

• Wolny dla Zawiszy na dwudziestym metrze od bramki Kuciaka.

• Kadu zmienia Vasco.

• Umiejętnie klepie sobie teraz Legia. Nie tracą piłek i starannie budują atak pozycyjny.

• Ładnie wycofał piętką Żyro, a do piłki dobiegł i uderzył Broź. Futbolówka zatańczyła między piłkarzami Zawiszy i ostatecznie wpadła w rękawice Kaczmarka.

• Uderzył sobie z dystansu Duda. Zablokował Micael i rożny dla Legii.

• Drygas ukarany za niesportowe zachowanie.

• Ależ pudło! Podanie z rożnego przedłużył jeden z piłkarzy Zawiszy, a do futbolówki dostał się Drygas, który uderzył wysoko nad bramką. Kolejna dogodna sytuacja dla gości.

• Wygrywa pojedynek siłowy z Vasco Broź i Zawisza po dośrodkowaniu Carlosa ma tylko rożny.

• Luis Carlos zmienia Wojciechowskiego.

• Poklepali legioniści, ale podanie Brozia do Radovicia spóźnione i Serb na spalonym.

• Świetnie odzyskał piłkę Brzyski, przeszedł na lewym skrzydle dwóch piłkarzy i dośrodkował do Radovicia, który był jednak na spalonym.

• Ojamaa próbował się zastawić na lewej stronie boiska na wysokości pola karnego Zawiszy, ale Lewczuk do spółki z Dudkiem go obalili.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii, do strzału dochodzi Drygas, ale uderza wysoko nad bramką. Wścieka się Kuciak na swoich kolegów, którzy dopuścili do tak niebezpiecznej sytuacji.

• Kapitan Legii już na nogach, ale musi zejść z boiska. Za chwilę na nie wróci.

• Zderzył się Vrdoljak z Ziajką. Legionista leży na murawie. Potrzebna pomoc medyczna.

• Długo utrzymują się na połowie Zawiszy legioniści przy piłce. Radović oddaje piłkę na lewą flankę do Brzyskiego, który dobrze dośrodkowuje do Żyro, ale temu brakuje centymetrów żeby dobrze uderzyć piłkę!

• Znakomite prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Żyro. Nie pomylił się w sytuacji "sam na sam" Michał i pokonał Kaczmarka strzałem lewą nogą.

• ŻYROOO! 2:0!

• 17 642 widzów zebrało się dzisiaj na stadionie.

• Mocno zaczyna drugą część meczu Legia. Uruchomiony w polu karnym Radović, który puszcza piłkę między nogami bramkarza i wyprowadza Wojskowych na prowadzenie!

• RADOVIĆ!

• Żyro fauluje... Radovicia! Opadające w pole karne podanie dał Pinto. Doszli do niego Radović i Żyro, zderzając się ze sobą!

• Strzał Wojciechowskiego z dystansu trafił wprost w Juniora. Legia przejmuje piłkę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania! Goście przy piłce.

• Obie drużyny już meldują się z powrotem na murawie Pepsi Areny. Nie ma zmian.

• Co tu się czarować. Poza zrywami - szczególnie w końcówce - oglądamy marne widowisko. Zawisza ma rozregulowane celowniki, bo mogła prowadzić 2:0 spokojnie. Legia celowniki ma nastawione bardzo dobrze, ale... w Kaczmarka. Widzimy się za 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wojciechowski marnuje setkę! Wyłożoną miał piłkę jak na tacy, był niekryty w polu karnym, zaryzykuje, że mógł to nawet przyjąć, ale uderzył z pierwszej piłki obok bramki!

• Minuta doliczona!

• Seria strat Zawiszy przy własnym polu karnym. Tylko z ostatniej skorzystała Legia, Radović wbiegł w pole karne, nawinął obrońcę i uderzył z ostrego kąta "fałaszem". Broni Kaczmarek.

• Okazja dla Zawiszy! Bardzo dobry cross Wójcickiego w pole karne Legii. Drygas wyskoczył do piłki nad Rzeźniczakiem, ale uderzył bardzo niecelnie. Wystarczyło to lepiej uderzyć, a Kuciak nie miałby szans.

• Brak komunikacji nie tylko między piłkarzami, ale też sędziami. Liniowy trzymał chorągiewkę w górze ładnych paredziesiąt sekund zanim Złotek gwizdnął spalonego.

• Ojamaa, Ojamaa, Ojamaa... wiecie jak to się skończyło? Przekładaneczka i niecelne podanie. Głowa oczywiście tam, gdzie Henrik ją chowa.

• Uderzenie Wójcickiego doturlało się do Kuciaka, który rzucił się tylko na notę.

• Świetnie przejął Duda, ale nie opanował piłki i nie dał rady odegrać na prawą stronę, gdzie czekał już niepilnowany Żyro.

• Brzyski dośrodkowuje prosto w ręce Kaczmarka.

• Zagrywa ręką Dudek i mamy rzut wolny dla Legii.

• Dośrodkowuje Żyro, ale wyżej od Radovicia skacze Micael. Brak rasowego, wysokiego napastnika razi dzisiaj po oczach.

• Niezła komedia. Brzyski traci równowagę i leżąc już na ziemi podaje piłkę do przodu. Sam siedzi na murawie i macha rękami, a do futbolówki toczącej się za linię końcową nikt nie biegnie. W końcu piłka... zatrzymuje się. I wtedy zryw. Nagle zakotłowało się przy chorągiewce. Trochę się pokopali i w końcu wybił Zawisza.

• Najpierw raz, a potem drugi. Dwa rożne Brzyskiego i nic. Dobrze, że chociaż na chwilę się zerwali.

• Brzyski dośrodkowuje z rożnego, a piłkę uderza głową Dossa! Świetnie interweniuje Kaczmarek! I znowu rożny.

• Przeczytał nas chyba Michał Żyro, który właśnie zmarnował setkę! Skrzydłowy Legii wypuszczony podaniem "sam na sam" z Kaczmarkiem trafia prosto w golkipera!

• Leży na murawie Vasco i jest to na razie najciekawsza rzecz jaka się dzieje na Pepsi Arenie. O, już wstał. No to wracamy do szarej codzienności ;)

• Kartka dla Radovicia. To oznacza, że Serb nie zagra w Lubinie!

• Kolejny mecz na Łazienkowskiej i po raz kolejny nie czujemy się na razie porwani przez emocję. Mecz z Lechem zdecydowanie żywszy, tutaj to wieje nudą.

• Atakuje Zawisza. Na prawej flance przepycha się z Ojamą Lewczuk, ale przegrywa to starcie szybciutko.

• I kolejny rożny. Tym razem z drugiej strony.

• Znowu Nawotczyński w roli przecinaka. Tym razem rzut rożny dla Legii.

• Idzie do końca Radović i to się opłaca! Serb odbiera piłkę Lewczukowi, ale przychodzi na pomoc Nawotczyński, który ekspediuje piłkę w trybuny.

• Celne uderzenie Dudy ze skraju pola karnego, ale strzał leciał wprost w bramkarza.

• Starcie Radovicia z Micaelem i faul piłkarza Zawiszy.

• Żyro idzie prawym skrzydłem, ale podaje za plecy wbiegających w pole karne legionistów. Piłkę przejmuje Brzyski, który uderza bardzo niecelnie po ziemi. Wścieka się Radović, który domagał się podania od swojego kolegi.

• Głęboko dośrodkowuje Brzyski. Do piłki wyskakuje Dossa, który trafił bardziej w rękawice Kaczmarka. Trochę ucierpiał obrońca, ale szybko się zebrał na nogi.

• Radović przedziera się prawym skrzydłem, ale fauluje go Drygas. Wolny dla gospodarzy.

• Gęsto w polu karnym Legii, ale obrońcy gospodarzy radzą sobie z niebezpieczeństwem. Zawisza łapie oddech i zaczyna wyglądać coraz lepiej.

• Następny rożny dla Zawiszy. Dośrodkowanie Dudka odbija Kuciak, ale do piłki dopada później Petasz, który wywalczył kolejny korner dla gości.

• Szybciej pozbierał się piłkarz Zawiszy. Kuciak też jest już jednak na murawie.

• Ojoj, groźna sytuacja. Kuciak po rzucie rożnym ucierpiał w starciu z piłkarzem Zawiszy. Sztab medyczny jednych i drugich opatruje teraz zawodników.

• Petasz zakręcił na prawej stronie Radoviciem i Broziem. Kolejny rożny dla Zawiszy.

• Vasco uderza z dystansu, piłka odbija się od obrońców i mamy rożny dla gości.

• Ależ dobre podanie górą od Vrdoljaka dostał Żyro! Trochę bez przekonania wbiegał w pole karne Michał i dał się ubiec Kaczmarkowi.

• Radović uderza sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

• Faul Vasconcelosa kończy atak Zawiszy. Niepoukładana na razie drużyna gości.

• Próba Drygasa z dystansu nie wymaga obszernego komentarza. Walnął "szczurka" po ziemi, w dodatku niecelnego.

• Dobra wymiana legionistów. Duda do Radovicia, a ten z pierwszej piłki do wbiegającego w pole karne Zawiszy Brozia. Ubiegł go jednak Ziajka.

• Ruszył Lewczuk prawą stroną stroną, ale nie udała się ta akcja gościom. Kontra Legii zakończyła się słabym uderzeniem Dudy.

• Brzyski dośrodkowuje z rożnego, skacze do piłki Rzeźniczak, ale był źle ustawiony i nie zdołał dobrze uderzyć.

• Legia wyraźnie dominuje w pierwszych minutach meczu. Zawisza zamknięty na swojej połówce.

• Dośrodkowanie Brzyskiego zakończyło swoją drogę już na pierwszym obrońcy Zawiszy.

• Legia atakuje, Żyro wywalczył rzut rożny dla Wojskowych.

• Mocne uderzenie Żyro nisko nad ziemią. Z drobnymi kłopotami broni Kaczmarek.

• Świetne odegranie Pinto na prawą stronę, gdzie dużo miejsca ma Radović. Serb podaje w pole karne, ale futbolówki nie sięga Duda.

• Przed rozpoczęciem meczu kibice Legii wsparli nieobecnych fanów Zawiszy. Śpiewali "Osuch, gdzie masz kibiców?" czy "Osuch cwel".

• Piłkarze rozstawieni na murawie, kibice na trybunach, a my przed laptopem. Zaczynamy mecz!

• Piłkarze opuszczają już tunel, a na stadionie rozbrzmiewa "Mistrzem Polski jest Legia".

• Na murawie Pepsi Areny są teraz kibice z sekcji niepełnosprawnych kibiców Legii. Po pojawieniu się piłkarzy na murawie zostanie odczytany specjalny komunikat dotyczący tej grupy.

• Na sektorze gości oczywiście pustki. Związane to jest z bojkotem kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Żyleta w dużej sile, ale wciąż sporo miejsca po bokach trybuny. Może jeszcze się zapełnią. Poza tym frekwencja na stadionie dosyć dobra. Pogoda też. Nic tylko grać.

• Piłkarze schodzą już z rozgrzewki. Do meczu ok. 14 minut.

• Zawisza walczy dzisiaj o pewne utrzymanie w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwo da im ten przywilej. Następny mecz zagrają u siebie z Ruchem. Legia pojedzie do Lubina, gdzie zmierzy się z walczącym o utrzymanie Zagłębiem.

• Ławki rezerwowych:

Legia: Jałocha, Bereszyński, Łukasik, Augusto, Kucharczyk, Saganowski, Sa.

Zawisza: Witan, Gomes, Skrzyński, Gevorgyan, Carlos, Kadu.

• Ryszard Tarasiewicz, którego po raz ostatni zastępuje na ławce trenerskiej Waldemar Tęsiorowski, dokonał dwóch zmian w składzie. Hermesa zastąpił Wojciechowski, a kontuzjowanego Masłowskiego wracający do składu Vasconcelos.

• Ze składem Legii trafiliśmy w 100%. Berg nie zaskoczył, dokonując tylko jednej, wymuszonej zmiany. Pinto wraca do składu, zastępując kontuzjowanego Jodłowca.

• Zostało niecałe 30 minut do meczu, więc standardowo zapraszamy do lektury ZAPOWIEDZIĄ tej potyczki.

• Ostatni mecz sezonu zasadniczego na Łazienkowskiej! Jesteśmy już na Pepsi Arenie, gdzie za nieco ponad pół godziny rozpocznie się mecz Legii z Zawiszą.