Levante UD

1

FC Barcelona

2

• Kiedy Jose Mourinho był trenere Interu, to w meczach przeciwko Barcelonie "stawiał autokar" przed polem karnym. Dzisiaj Juan Ignacio Martinez postanowił dodać do niego przyczepę. Ta taktyka była skuteczna do 64', kiedy Lionel Messi doprowadził do remisu. Kilka minut później sędzia podyktował drugi (w pierwszej połowie dla Levante) kontrowersyjny rzut karny, który dał Blaugranie trzy punkty. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Barcelona traci do Realu Madryt 5 punktów.Ale to się może zmienić 21 kwietnia, kiedy to będą Gran Derbi. Królewscy w przypadku wygranej będą jedną nogą mistrzami Hiszpanii, a FCB zredukuje stratę do dwóch "oczek"... Za wspólnie spędzony czas dziękuję Państwu Tomasz Górski.

• Koniec! Barca wywozi trzy punkty z Walencji.

• Xavi Torres strzela z dystansu, piłka po koźle wpada w ręce Victora Valdesa.

• FC Barcelona broni prowadzenia. Levante nie opuszcza pola karnego gości.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Ruben Suarez wchodzi za Vincente'a Ibrorrę

• Juanlu zmienia Jose Barkero.

• Posiadanie piłki: 31%-69%, strzały na bramkę: 1:9...

• Lionel Messi chciał przerzucić piłkę nad Sergio Ballesterosem, ale ten zorientował się i wygrał ten pojedynek.

• Powtórki pokazują, że Sergio Ballesteros w dyskusyjnej sytuacji, po której sędzia podyktował karny dla gości, zastawiał piłkę a Andres Iniesta wbiegł w niego i odbił się jak od ściany.

• Andres Iniesta zablokował dośrodkowanie Pedro Lópeza.

• Abdelkader Ghezzal zmienia Pedro Botelho.

• Isaac Cuenca miał udział przy strzeleniu dwóch bramek dla Barcelony. "Wejście Smoka" wychowanka.

• Dani Alves zmienia Alexisa Sancheza

• Żółta dla Valdo dla dyskusje

• Bramkarz rzucił się w lewy róg, piłka poleciała w prawy górny.

• Lionel Messi nie myli się!

• Juanfran ukarany żółtą kartką. On przyczynił się do podyktowania rzutu karnego dla FCB.

• Karny dla Barcelony! Ostra dyskusja z sędziami

• Gustavo Cabral ukarany żółtą kartką.

• Lionel Messi ponad poprzeczką.

• Vincent Iborra z premedytacją fauluje Lionela Messiego.

• Lionel Messi faulowany ok. 17 metrów od bramki.

• Lionel Messi strzela gola w dziesiątym meczu z rzędu. Wyrównał rekord Brazylijczyka Ronaldo.

• Precyzyjny, techniczny strzał Argentyńczyka z linii pola karnego i Gustavo Munua bezradny.

• Lionel Messi i 1:1!

• Cesc Fabregas strzela obok bramki.

• Gustavo Munua odważnym i zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedza Lionela Messiego. Bramkarz Levante dobrze czyta grę.

• Strzał Lionela Messiego po raz kolejny zablokowany.

• Piękny techniczny strzał Adriano zza szesnastki i jeszcze lepsza parada Gustavo Munuy. Korner dla Barcelony.

• Alexis Sanchez szukał prostopadłym podanie wbiegającego w pole karne Andresa Iniestę. Piłka wybita poza linię boczną.

• Valdo czysto blokuje Isaaca Cuenkę na prawej stronie boiska. Od bramki rozpocznie Gustavo Munua

• Kolejny rzut rożny Barcelony i znowu słabe dośrodkowanie. Arouna Kone szybko traci piłkę.

• Valdo skutecznie przyblokowany przez Javiera Mascherano. Od bramki Victor Valdes.

• Andres Iniesta zmienia Pedro Rodrigueza. Bardzo słaby mecz skrzydłowego Blaugrany.

• Kontra Levante o mały włos nie okazała się zabójcza! Arouna Kone wykorzystał zawahanie Javiera Mascherano oraz Carlesa Puyola i popędził na bramkę Victora Valdesa. Pedro Botelho w sytyacji sam na sam z bramkarzem gości chciał zgrać w pole karne, ale kapitan Barcy wybija piłkę.

• Jose Barkero przytomnie chciał przenieść ciężar gry na lewą stronę boiska, ale dobrze ustawiony Adriano przechwyca piłkę.

• Thiago na spalonym.

• Isaac Cuenca zablokowany przez Vicente'a Iborrę. Korner dla FCB.

• Pedro Lopez zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie wskazał na "jedenastkę".

• Isaac Cuenca zmienia Xavi Hernandeza.

• I wracamy na drugą połowę. Barcelona przystąpi do niej z jedną zmianą

• Koniec pierwszej połowy. Levante niespodziewanie prowadzi 1:0 z FC Barceloną po golu z rzutu karnego

• Lionel Messi wytrącony z równowagi i nie doszedł do wypuszczonej przez siebie piłki.

• Żółta dla Pedro za faul.

• Minimalny spalony zawodnika Levante. Piłka jak bumerang wraca w pole karne Levante. Dokładniej w ręce bramkarza.

• Lionel Messi ostro sfaulowany przez Botelho.

• Centra z lewej strony w poszukiwaniu Arouny Koné nie trafia do adresata. Javier Mascherano uprzedził napastnika gospodarzy.

• Lionel Messi z zerowego kąta strzela w boczną siatkę.

• Gustavo Cabral faulowany przed polem karnym Levante. Trochę spokoju w szeregach gospodarzy.

• Gustavo Cabral wybija piłkę po dośrodkowaniu Pedro z prawej strony boiska.

• Żółta kartka dla Thiago Alcantary za dyskusje.

• Adriano i Valdo leżą na boisku.

• Pedro zagrywa z prawej strony, ale piłka nie przeleciała między dwoma zawodnikami Levante. Pedro Leon w sytuacji sam na sam strzela obok bramki Victora Valdesa.

• Pedro (ten z Barcelony) zatrzymany przez Pedro Lópeza

• Strzał z dystansu Vicente'a Iborry zablokowany

• Barcelona gra na bardzo małej przestrzeni. Nadmiar zawodników Levante znacznie utrudnia konstruowanie akcji.

• Zdaniem arbitra faulował Thiago. Levante zaczyna grać na czas...

• Nakładka Sergio Ballesterosa. Od wolnego Lionel Messi. Javier Mascherano uprzedza Arounę Konę. Napastnik Levante trochę ucierpiał w tym starciu.

• Cesc Fabregas strzela głową. Gustavo Munua broni

• Lionel Messi trafia w mur. Piłka po dośrodkowaniu z lewej strony trafia do "koszyczka" Gustavo Munuy.

• Xavi Torres fauluje piłkarza Barcelony ok. 25 metrów od bramki Levante.

• "Żółtko" dla Sergio Busquetsa za zagranie ręką

• Pedro w walce o górną piłkę fauluje Pedro Lopeza.

• Adriano w ciemno podaje w pole karne Levante.

• Gol dla Levante! Jose Barkero pewnie pokonuje Victora Valdesa.

• Rzut karny dla Levante! Błąd Valdesa i piłka trafia w rękę Sergio Busquetsa!.

• Levante gra dziewięcioma defensorami. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem gospodarzy jest Arouna Koné. Rożny dla drużyny z Walencji.

• Arouna Koné fauluje Sergio Busquetsa na połowie Barcelony.

• Lionel Messi dośrodkowuje z wolnego i Thiago strzela głową prosto w ręce bramkarza

• Rzut rożny dla Barcelony i Pedro López wyjaśnia na moment sytuację wybijając piłke poza linię boczną.

• Jose Barkero na spalonym. Drugi raz Levante przekroczyło linię środkową boiska.

• Lionel Messi nie doszedł do prostopadłego podania. Od bramki Levante.

• Adriano jako drugi postanowił sprawdzić Gustavo Munua strzałem z dystansu. Bramkarz na raty łapie.

• Sergio Busquets wzorowo przerywa kontrę Levante w środkowej strefie boiska. Piłka jak bumerang wraca przed pole karne gospodarzy.

• Thiago Alcantara w ostatniej chwili uprzedzony i nie zdołał oddać strzału. Ostre dośrodkowanie Pedro z lewej strony i Sergio Ballesteros wybija piłkę na rzut rożny

• Rezerwowi: [b]Levante[/b] F. Farinos, A. Ghezzal, Juanlu, D. Navarro, K. Navas, O. Serrano, R Suarez. [b][Barcelona/b] D. Alves, I. Cuenca, A. Iniesta, M. Montoya, J. M. Pinto, G. Pique, C. Tello

• Nieatakowany przez nikogo Thiago Alcantara strzela z pięciu metrów głową minimalnie obok bramki. Duży błąd w kryciu Levante.

• Lionel Messi atakowany przez dwóch zawodników Levante strzela wysoko nad bramką.

• Arouna Koné czysto zastopowany w polu karnym Barcy przez Javiera Mascherano. Barcelona rusza z kolejnym atakiem, którzy przynosi jej rzut rożny.

• Bramkarz Levante nie próżnował na treningu. Pedro chciał ładnym strzałem pokonać Gustavo Munuę, ale ten pewnie interweniuje.

• Xavi anemicznym strzałem w środek bramki chcial sprawdzić czy Gustavo Munua.

• Lionel Messi powstrzymany przez jednego z obrońców Levante. FCB znowu w natarciu.

• I rozpoczyna się pierwsza połowa.

• FC Barcelona ma matematyczne szanse na zdobycie mistrzowstwa Hiszpanii. Obecnie traci siedem punktów do Realu Madryt, który przed chwilą zakończył swój mecz (wygrana 3:1 z Gijon). Duma Katalonii, by zmniejszyć dystans, musi dzisiaj wygrać z Levante, które jest na piątym miejscu premiowanym grą w Lidze Europejskiej. Ostatnie spotkanie w Walencji (sprzed roku) zakończyło się remisem. Jak będzie tym razem? Na relację live zaprasza Państwa Tomasz Górski.