Liga Europy. Manchester United - FC Barcelona ONLINE. Lewandowski błyśnie w hicie na Old Trafford? Gdzie oglądać? TRANSMISJA NA ŻYWO

1

• Dziękujemy za relację LIVE z tego meczu! Do "usłyszenia" wkrótce.

• Zakończyło się spotkanie na Old Trafford! Robert Lewandowski i spółka odpadają. Koniec przygody w Lidze Europy. Manchester United gra dalej.

• Koniec! Nic tu się więcej nie wydarzy!

• I kolejna okazja dla Barcy! Znów Robert Lewandowski, ale wybija spod bramki Raphael Varane.

• Ależ była okazja dla Barcy! Dogranie pod bramkę gospodarzy, ale piłki nie sięgnął głową Robert Lewandowski.

• Jeszcze Barca próbuje, Manchester United skutecznie wybija rywali z rytmu.

• Zagramy o pięć minut dłużej, zakomunikował sędzia.

• Barca próbuje, ale brakuje dobrej, dokładnej piłki. Kolejna strata gości.

• Schodzi Marcus Rashford żegnany brawami. W jego miejsce Scott McTominay.

• Tym razem piłkarz Manchesteru United ogląda żółtą kartkę. Ukarany Casemiro.

• Długa piłka na Antonego w pole karne Barcy. Ofiarnie, ale wychodzą obronną ręką goście.

• Sergio Busquets z żółtą kartką. Nieprzepisowe zatrzymanie rywala i ogląda kartkę.

• Zmiana w Barcelonie. W miejsce Ronalda Araujo pojawia się Marcos Alonso.

• Szybciej biją serca sympatyków Manchesteru United - leży na murawie Marcus Rashford.

• Alejandro Garnacho ogląda żółtą kartkę.

• Zmiana w drużynie Barcy. Raphinhię zmienia Ansu Fati.

• I mamy gola na 2:1! Manchester United wychodzi na prowadzenie! Gola dał zmiennik Antony!

• Żółtą kartkę obejrzał kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski.

• viaplay

• Pomyłka Roberta Lewandowskiego i faul Casemiro. Przy tym starciu ucierpiał także Polak.

• Zmiana w ekipie Barcy. Zszedł Sergi Roberto, w jego miejsce Ferran Torres.

• Kolejna próba przejścia lewą stroną w wykonaniu Alexa Balde. Bardzo aktywny jest dziś lewy wahadłowy Barcy. Tym razem strata.

• Barca nerwowo w obronie. Manchester United podszedł wysoko pod rywala.

• Zszedł także Jadon Sancho, za niego Alejandro Garancho.

• Mamy zmianę w Manchesterze United. Zszedł Aaron Wan-Bissaka, w jego miejsce Diogo Dalot.

• Uderzał na zamknięcie akcji Franck Kessie. Strzał wprost w bramkarza.

• Ależ szansa dla Barcelony! Uderzał Jules Kounde pod porzeczkę. Wyciągnął to David de Gea.

• Ukarany również Franck Kessie.

• Żółta kartka dla Bruno Fernandesa - efekt zachowania sprzed chwili.

• viaplay

• Zagotowało się teraz w środku pola! Leżącego Frenkiego de Jonga uderzył piłką Bruno Fernandes i piłkarze Barcy ruszyli wręcz na zawodników Manchesteru United.

• Piłkarze Barcy ze stratą. Gospodarze ruszyli z szybkim atakiem.

• Z ciekawą próbą strzału Antony. Finezyjny strzał broni bramkarz Barcy.

• Gospodarze przed szansą z rzutu wolnego.

• Kolejna groźna akcja Manchesteru United. Przedarł się skrzydłem Marcus Rashford, ale strzał napastnika obok bramki.

• Dominują gospodarze. Barca w tej chwili goni za piłką.

• Marcus Rashford z szansą, ale uderzenie Anglika zablokowane. W górę poszła chorągiewka sędziego - napastnik na spalonym.

• Ależ atak Manchesteru United! Blisko był zmiennik Antony, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Andreas Christensen.

• Ależ początek Manchesteru United! 1:1! Strzelcem bramki wyrównującej Fred.

• Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy wszedł Antony. Zmienił Holendra Wouta Weghorsta.

• I zaczynamy drugą część meczu!

• Statystyki z I połowy:

• Piłkę częściej w posiadaniu Barcy (59%),
    • Sytuacje bramkowe? 2 do 1 na korzyść Manchesteru United.
  • Koniec pierwszej części meczu. Manchester United 0, Barca 1. Wracamy za kilkanaście minut.

• Pierwsza połowa potrwa o 2 minuty dłużej.

• Ależ błąd piłkarzy Manchesteru United. Pod nogi rywali podał David de Gea, nie wykorzystała jednak tego Barca.

• Dogranie w pole karne w wykonaniu Frenkiego de Jonga. Piłkę wybija głową Casemiro i goście mają rzut rożny.

• Manchester United przez chwilę zamknięty we własnym polu karnym. Barca jednak nie znalazła sposobu, by uderzyć na bramkę.

• Faulowany Franck Kessie. Zaczną goście ze stałego fragmentu gry.

• Barca na połowie rywali. Goście próbują dużą liczbą podań zmęczyć rywali.

• Alex Balde znów z indywidualną próbą. Nie przedarł się jednak skrzydłowy.

• Gospodarze długo prowadzili piłkę i akcja zakończona dograniem, które przerodziło się w strzał. Próbował Fred, ale piłka ponad bramką.

• Dużo walki w środku boiska. Przy piłce utrzymują się piłkarze Barcy.

• Kontra Barcy zgaszona w zarodku. Czujnością wykazali się piłkarze Manchesteru United.

• Niezła okazja dla gospodarzy. Będą mieli rzut z autu na wysokości pola karnego.

• Nieprzepisowo zatrzymany Frenkie de Jong. Holender faulowany w środkowej strefie.

• Mogło być groźnie - długa piłka w wykonaniu gości, ale spalił Alex Balde.

• Faulowany Bruno Fernandes. Frenkie de Jong spóźniony i ewidentnie trafił w nogi rywala.

• Posiadanie piłki po 25 minutach gry: 61% na korzyść Barcy.

• Niezła próba gospodarzy - uderzał z pierwszej piłki Bruno Fernandes, ale uderzenie zbyt lekkie i obronił Marc-Andre ter Stegen.

• Z piłką zabrał się Robert Lewandowski, napastnik przegrał pojedynek i piłka dla Manchesteru United.

• Przerwa w grze. Z urazem leży na murawie Ronald Araujo.

• viaplay

• I Robert Lewandowski strzelcem pierwszej bramki dla Dumy Katalonii! Nie myli się Polak z 11 metrów, choć na rękawicy miał jego uderzenie David de Gea.

• I mamy rzut karny. Przy piłce Robert Lewandowski.

• Rzut karny dla Barcelony! Faulowany Alex Balde. Nie zgadzają się z decyzją sędziego piłkarze Manchesteru United. Interweniuje VAR.

• Sergi Roberto w walce o piłkę fauluje jednego z rywali. Zaczną piłkarze Manchesteru United z rzutu wolnego.

• Barcelona przy piłce. Przyjezdni wolno prowadzą atak.

• Aaron Wan-Bissaka z dograniem, ale piłka powędrowała wysoko ponad bramkę Barcy.

• Niezła okazja dla gospodarzy. Przed rzutem wolny piłkarze Manchesteru United.

• Długa piłka na Roberta Lewandowskiego, ale Polak bez szans w pojedynku z defensorami Manchesteru United.

• Barca z problemami. Goście stracili piłkę na własnej połowie, mogło się to zemścić.

• Odpowiedziała Barca. Próba uderzenia Raphinhi, ale strzał ponad bramką.

• Powinno już być 1:0! Uderzał Bruno Fernandes, obronił świetnie dysponowany Marc-Andre ter Stegen.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jules Kounde.

• I rozpoczęliśmy mecz! Pierwsza zaczęła drużyna gospodarzy.

• Arbitrem meczu słynny francuski sędzia Clement Turpin, którego możemy pamiętać z ostatniego mundialu.

• Piłkarze obu zespołów na murawie. Wybrzmiał hymn Ligi Europy. Zaraz zaczynamy!

• Nie ma co ukrywać, że Barca jest skupiona na rozgrywkach ligowych, których jest liderem. To właśnie wygrana w hiszpańskiej ekstraklasie jest celem nadrzędnym drużyny Roberta Lewandowskiego. Dla Manchesteru United wygranie LE z kolei byłoby czymś dużym. W lidze nie mają praktycznie szans na mistrzostwo, a europejskie trofeum dla "Czerwonych Diabłów" to byłoby coś!

• - Na papierze spodziewam się spotkania z dużą intensywnością. Możemy wygrać tak, jak byliśmy w stanie wygrać dzisiaj. Przygotujemy się do meczu i zobaczymy, co się wydarzy. Są bardzo silnym przeciwnikiem, jednym z najlepszych w Europie, ale jestem dumny z drużyny - mówił Xavi po pierwszym spotkaniu obu drużyn.

• W pierwszym meczu na Camp Nou padł remis 2:2. Dziś na stadionie Old Trafford faworytem będzie Manchester United, który pokazał się ze świetnej strony w stolicy Katalonii.

• Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania 1/16 finału Ligi Europy między Manchesterem United a FC Barceloną. Czy Robert Lewandowski poskromi "Czerwone Diabły"? Czy kapitan reprezentacji Polski wprowadzi Barcę do kolejnej rundy? Pierwszy gwizdek o godz. 21:00.

Manchester United - Barcelona LIVE! Lewandowski strzelił gola z karnego. 1:0!
1/3
przejdź do galerii

Manchester United - Barcelona LIVE! Lewandowski strzelił gola z karnego. 1:0! ©PAP, EPA

Manchester United - FC Barcelona ONLINE. Losy największego hitu 1/16 finału Ligi Europy rozstrzygną się na Old Trafford. O pierwszego w karierze gola na legendarnym stadionie postara się Robert Lewandowski. Czy to będzie wieczór polskiego goleadora? Początek spotkania w czwartek o godzinie 21:00. Relacja LIVE w GOL24.pl!

Liga Europy. Manchester United - FC Barcelona ONLINE

Konfrontacja w Manchesterze przyciąga uwagę piłkarskiej Europy. Tym bardziej, że na Camp Nou padł remis 2:2, zatem kwestia awansu pozostaje otwarta. Obie drużyny znakomicie radzą sobie w rozgrywkach ligowych.
Barcelona zdecydowanie przewodzi w La Liga, a "Czerwone Diabły" po serii meczów bez porażki goni czołówkę w Premier League. Zajmują trzecią lokatę i mają już tylko trzy punkty straty do wicelidera Manchesteru City.

Klub z Katalonii poważnie traktuje Ligę Europy. Triumf w tych rozgrywkach mógłby nieco osłodzić drugi z rzędu sezon bez fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Podobny cel przyświeca "Czerwonym Diabłom", którzy na sukces w europejskich pucharach czekają od siedem lat. W 2016 roku podnieśli właśnie trofeum Ligi Europy.

Skład Barcelony będzie daleki od optymalnego. Kontuzjowani są ważni zawodnicy: Pedri, Sergio Busquets oraz Ousmane Dembele, a Gavi pauzuje za kartki. Tym większa odpowiedzialność będzie spoczywać na barkach Roberta Lewandowskiego. Otuchy Polakowi dodaje Xavi Hernandez. - Robert robi różnicę nie tylko swoimi bramkami. Spójrzcie na asystę, jaką zaliczył z Villarrealem. To wielki zawodnik, który zmienił nie tylko mentalność drużyny, a nawet całego naszego klubu - zaznaczył trener Blaugrany.

W defensywie Duma Katalonii będzie miała jedno, kluczowe zadanie - wyłączyć z gry Marcusa Rashforda. Atakujący United przeżywa apogeum formy i jest wyróżniającym się piłkarzem nie tylko w drużynie, ale i całej Premier League. W samym tylko 2023 roku zdążył uzbierać 13 bramek i 3 asysty.

Erik ten Hag, trener Manchesteru United: - Gavi i Pedri to wielcy piłkarze, ale Barca ma zawodników, którzy mogą ich zastąpić. Na pewno wystawią bardzo dobry zespół. My chcemy awansować, zagrać w kolejnej rundzie i aby to osiągnąć, musimy zagrać najlepszy mecz w sezonie.

Xavi Hernandez, trener Barcelony: To będzie bardzo trudny mecz, Manchester United to jeden z najlepszych zespołów w Europie i pokazują to w każdym meczu. Ten Hag robi kawał świetnej roboty. Jako drużyna pokazują intensywność, mentalność, pasję, rytm... będziemy musieli im dorównać na każdym poziomie, pokazać osobowość i wierność naszemu stylowi

Przewidywane składy na mecz Manchester United - FC Barcelona:

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Lisandro Martinez, Raphael Varane, Luke Shaw - Casemiro, Fred, Jadon Sancho, Bruno Fernandes - Marcus Rashford, Wout Weghorst.
FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jules Kounde, Ronald Araujo, Andreas Christensen, Alejandro Balde - Sergio Busquets, Frenkie de Jong, Franck Kessie - Raphinha, Robert Lewandowski, Ferran Torres.

Manchester United - FC Barcelona na żywo w TV i stream live

Mecz 1/8 finału Ligi Europy Manchester United - FC Barcelona zaplanowano na 23 lutego o godzinie 21:00. Gdzie oglądać mecz w telewizji? Transmisja na żywo wyłącznie w internecie na platformie streamingowej Viaplay. Mecz komentuje duet Przemysław Pełka - Radosław Przybysz. Relacja na żywo w GOL24 od godz. 21:00 - zapraszamy!