Liga Mistrzów. Mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn...

Liga Mistrzów. Mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn ONLINE. Wydarzenie środy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, 1/8 finału
2023-02-15 21:00

Borussia Dortmund

1

Chelsea Londyn

0

• Jeszcze zagranie na chaos przed bramkę Borussii, gdzie najprzytomniej zachowuje się Gregor Kobel. Trzyma piłkę jak największy skarb i sędzia Jesus Gil Manzano gwiżdże po raz ostatni! Borussia Dortmund pokonuje Chelsea po bramce Karima Adeyemiego.

• Po dośrodkowaniach Marca Cucurelli Chelsea miała piłkę meczową! Enzo Fernandez uderza technicznie z ok. 18 metrów w prawy górny róg, ale wyciągnięty jak struna Gregor Kobel paruje na rzut rożny!

• Joao Felix na spalonym.

• Ruben Loftus-Cheek wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Hakima Ziyecha wzorowo interweniuje Gregor Kobel.

• ... i Mason Mount za próbę wymierzenia sprawiedliwości. I w ten sposób wykluczył się z gry w rewanżu.

• Niklas Sule za niesportowe zachowanie (kopnięcie piłki).

• Żółte kartki zarobili: Julian Ryerson...

• Po wejściu Juliana Ryersona doszło do przepychanek między zawodnikami! Posypią się kartki!

• Faul Marca Cucurelli w ofensywie. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• W drugim dzisiejszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Club Brugge przegrywa na własnym stadionie z Benficą 0:2. Bramki: Joao Mario (51') i David Neres (88')

• Salih Ozcan upomniany żółtą kartką za faul. Do bramki ok. 25 metrów.

• Ożywiły się sektory zajmowane przez kibiców BVB. Chcą pomóc swoim pupilom przetrwać przybierający na sile napór rywala.

• Raphael Guerreiro poradził sobie z Hakimem Ziyechem blisko swojego pola karnego.

• Julian Ryerson wrzuca w "szesnastkę" do Anthony'ego Modeste'a. Wyżej od niego wyskoczyii obrońcy Chelsea.

• Anthony Modeste w roli skrzydłowego wrzuca w pole karne. Zabrakło tam adresata.

• Jamie Bynoe-Gittens zmienia Karima Adeyemiego.

• Emre Can ratuje BVB przed utratą gola, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej! Emre Can

• Emre Can ratuje kolegów przed utratą gola! Niepilnowany na środku pola karnego Kalidou Koulibaly huknął ile fabryka dała i piłka przeszła między rękawicami Gregora Kobela. Ta turlała się w stronę bramki, ale z linii bramkowej wybija ją właśnie Emre Can!

• Hakim Ziyech ograł na skrzydle Karima Adeyemiego i już składał się do dośrodkowania niemal z linii bocznej pola karnego. Powalił go na murawę wracający zawodnik Borussii, za co został upomniany żółtą kartką

• Reece James dostaje dokładne podanie na prawej stronie. Sęk w tym, że był na spalonym.

• "Cieszynka" w stylu Miroslava Klose

• Groźne dośrodkowanie Hakima Ziyecha w pole karne BVB. Bez zarzutu radzą sobie z nim gospodarze.

• Julian Ryerson zmienia Mariusa Wolfa.

• Hakim Ziyech upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a Marc Cucurella pojawia się w miejsce Mychajło Mudryka.

• Mason Mount zmienia Bena Chilwella...

• Borussia - Chelsea

• 14 Strzały 12
    • 2 Strzały celne 3
  • [WIDEO] GOL KARIMA ADEYEMIEGO

• Anthony Modeste zmienia Sebastiana Hallera.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny BVB zajmuje się Mariusem Wolfem. Ucierpiał on w starciu z rywalem.

• To nie błąd w relacji!

Po źle rozegranym rzucie rożnym gospodarze wybili piłkę na uwolnienie. Przejął ją Karim Adeyemi, który pognał z nią od własnej połowy, by w "szesnastce" Chelsea "objechać" bramkarza jak w Turbokozaku i z bliska skierować ją do siatki! Książkowa przeprowadzona kontra!

• BVB NA PROWADZENIU! KARIM ADEYEMI!!!

• Po chwili kapitalna parada Gregora Kobela po uderzeniu Reece'a Jamesa! Przeniósł piłkę nad poprzeczką! "Tylko" rzut rożny!

• Enzo Fernandez uderza z ok. 20 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

• Gregor Kobel pewnie piąstkuje przed pole karne po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

• Julian Brandt uderza płasko z ok. 20 metrów. Kepa nie dał się zaskoczyć!

• Reece James

• Kolejne przewinienie Emre Cana, tym razem na lewej stronie. Powinien uważać, bo niedawno został upomniany "żółtkiem". Przypomniał mu o tym Jesus Gil Manzano. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką BVB.

• Reece James uderza technicznie nad murem w stronę prawego górnego rogu. Wyciągnięty jak struna Gregor Kobel paruje piłkę do boku!

• Emre Can upomniany żółtą kartką za faul blisko linii 16. metra. Ucierpiał Ruben Loftus-Cheek.

• Hakim Ziyech na pozycji prawoskrzydłowego przełożył piłkę do lewej nogi, po czym przeciągnął wyraźnie dośrodkowanie. Gregor Kobel spokojnie łapie piłkę.

• Gospodarze dwoją się i troją, by blokować strzały rywali. Tak jak w tej akcji ofiarnie przyjmowali uderzenia Kaia Havertza i Enzo Fernandeza.

• Jude Bellingham upomniany żółtą kartką za faul.

• Gregor Kobel spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z narożnika.

• Ben Chilwell podłączył się do akcji ofensywnej "The Blues". Zbostał zablokowany, ale wywalczył rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund bezbramkowo remisuje z Chelsea.

• Julian Brandt przedarł się prawą stroną, by w stylu Łukasza Piszczka zagrać płasko przed pole karne. Stamtąd na strzał zdecydował się Marius Wolf i o centymetry pomylił się, posyłając piłkę obok dalszego słupka!

• Sędzia dopatrzył się faulu Enzo Fernandeza na bramkarzu.

• Ciężar gry błyskawicznie przeniósł się pod drugą bramkę. Zablokowany został Mychajło Mudryk, który wywalczył w ten sposób rzut rożny.

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Karima Adeyemiego. Przed linią 16. metra poradził sobie z nim Thiago Silva.

• Do akcji ofensywnej gości podłączył się Ben Chilwell. Zagrał jednak niedokładnie w pole karne.

• To MUSIAŁ być gol dla "The Blues"! Joao Felix poradził sobie przed "szesnastką" z dwoma rywalami, wparował z piłką w pole karne, po czym huknął w POPRZECZKĘ!!!

• 10 Strzały 2
    • 0 Strzały celne 0
  • Mocne zagranie z lewej strony w pole karne do Hakima Ziyecha. Ten głową zgrywa przed bramkę, gdzie najszybciej zareagował Raphael Guerreiro.

• Na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Nico Schlotterbeck. Jego próba została zablokowana.

• Po stałym fragmencie Karim Adeyemi uderza nad bramką Chelsea.

• Marius Wolf wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg rywala na prawej stronie. Utrzymał ją na linii końcowej, by zagrać mocno przed bramkę, skąd za rzut rożny wybija Kalidou Koulibaly.

• Po chwili Joao Felix odbiera dokładne podanie w polu karnym. Uderza bez przyjęcia minimalnie nad poprzeczką!

• ... ale szybko znalazła się na środku "szesnastki" pod nogami Joao Feliksa. Jego strzał w środek bramki spokojnie paruje Gregor Kobel. Dodatkowo Portugalczyk był na spalonym.

• Reece James miał okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego. Obrona BVB wybija przed pole karne...

• Julian Brandt wrzucił wyższy bieg w środku pola, zostawiając w blokach rywali. Podaje na prawą stronę pola karnego do Sebastiana Hallera, który uderza minimalnie obok prawego słupka! Piłka jeszcze musnęła boczną siatkę!

• Nie wyszło prawą, to zawodnicy Edina Terzicia zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny, po którym dośrodkowanie Mariusa Wolfa nie znalazło adresata.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Kepy.

• Rykoszet po strzale Jude'a Bellinghama. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Marus Wolf przedarł się prawą stroną i znalazł się w "szesnastce" Chelsea. Jego strzał został zablokowany!

• Wyraźne zagranie ręką. Gol Thiago Silvy nie został uznany Thiago Silva

• Do wrzutki z lewej strony najwyżej wyskakuje Thiago Silva, który kieruje piłkę do bramki! Gospodarze protestują - wskazują arbitrowi zagranie ręką! Sędzia podziela ich zdanie i sięga do kieszonki. Żółta kartka.

• Zdaniem sędziego Sebastian Haller nieprzepisowo powstrzymywał na lewej stronie Mychajło Mudryka.

• Bez zagrożenia pod bramką Gregor Kobela.

• Źle rozegrany stały fragment gry dał szansę "The Blues" na wyjście z kontrą. Po interwencji Nico Schlotterbecka jest rzut rożny.

• Dośrodkowanie Raphaela Guerreiro na bliższy słupek, gdzie był tylko Kai Havertz. Szybko udało się odzyskać piłkę, by na strzał z dystansu zdecydował się Emre Can. Po rykoszecie jest kolejny rzut rożny.

• BVB wybija piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu z lewego narożnika. Po szybko wyprowadzonej kontrze sami wywalczyli rzut rożny.

• Joao Felix poradził sobie z kole środkowym z dwoma rywalami i podaje na lewą stronę do Mychajło Mudryka. Ten od razu zagrywa prostopadle do Portugalczyka, ale po interwencji Jude'a Bellinghama goście mają rzut rożny.

• Pograli teraz Karim Adeyemi z Salihem Ozcdanem. Brakowało dokładnego zagrania w pole karne Chelsea.

• Reece James upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Karima Adeyemiego.

• Za krótkie dośrodkowanie Mychajło Mudryka z lewej strony. Obrona Borussii oddala niebezpieczeństwo.

• Po chwili Kai Havertz przejął piłkę w środku pola i pognał sam w stronę bramki BVB. Za mocno ją sobie wypuścił, z czego skorzystał Gregor Kobel.

• Z kontrą środkiem ruszył Kai Havertz. Podaje na lewą stronę do Mychajło Mudryka, którego na linii 16. metra powstrzymuje Nico Schlotterbeck. Czystym wślizgiem wyłuskał piłkę spod jego nóg!

• Julian Brandt przejmuje bezpańską piłkę i od razu decyduje się na strzał. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Jesus Gil Manzano gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania

• "Za każdym razem warto stać po twojej stronie" Oprawa kibiców BVBOprawa kibiców BVB

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tej edycji LM:

• Borussia: Jude Bellingham (4 gole), Raphael Guerreiro (2), Julian Brandt, Marco Reus, Karim Adeyemi, Thorgan Hazard (po 1)
    • Chelsea: Pierre-Emerick Aubameyang* i Raheem Sterling (po 2), Reece James, Wesley Fofana, Kai Havertz, Jorginho, Mateo Kovacić, Denis Zakaria (po 1)

* - nie został zgłoszony do fazy pucharowej

• Co ciekawe, trenerzy Edin Terzić i Graham Potter znają się od pięciu lat, gdy razem zaliczali egzaminy konieczne do zdobycia licencji UEFA Pro. - Trzymam za niego kciuki w każdym meczu, za wyjątkiem tych dwóch przeciw nam - mówi Niemiec o Angliku.

• Skład Chelsea

• Dlatego zwycięstwo w dwumeczu z Borussią staje się obowiązkiem Chelsea. Wizyta w Dortmundzie zapowiada się ekscytująco. Borussia potencjalnie najgorsze ma za sobą. Wygrała sześć razy z rzędu i tym samym wróciła do walki o mistrzostwo Niemiec. Do Bayernu Monachium traci tylko trzy punkty, zajmując trzecie miejsce. Do pełni zdrowia po walce z rakiem jądra wrócił snajper Sebastien Haller, awizowany do wyjściowej jedenastki.

• Skład Borussii Dortmund

• Tylko w zimowym okienku Chelsea przeznaczyła na transfery grubo ponad 300 mln euro. Przyszli mistrz świata Enzo Fernandez (121 mln euro), nadzieja ukraińskiej piłki Mychajło Mudryk (70 mln euro), wypożyczony z Atletico Madryt Joao Felix (11 mln euro). I to póki co wszystko na nic. Drużyna prowadzona przez Grahama Pottera zajmuje w Premier League dziesiąte (!) miejsce. Nie ma szans nawet na podium. Wiele wskazuje na to, że zabraknie jej w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po Walentynkach z Ligą Mistrzów dzisiaj mamy... poprawiny. I to nie byle jakie - Borussia Dortmund zmierzy się na własnym stadionie z Chelsea, który w wyraźnie wzmocniła się w niedawno zamkniętym okienku transferowym.

Spotkanie na Signal Iduna Park w Dortmundzie poprowadzi Jesus Gil Manzao...

©PAP/EPA/Friedemann Vogel

Liga Mistrzów. Mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn ONLINE. To najciekawsze spotkanie środy w elitarnych rozgrywkach. W 1/8 finału zagrają drużyny aspirujące do wielkich sukcesów. W przypadku The Blues to właściwie jedyna szansa, żeby zrekompensować liczne niepowodzenia na Wyspach. Relacja LIVE od godziny 21:00.

Liga Mistrzów. Mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn ONLINE

Tylko w zimowym okienku Chelsea przeznaczyła na transfery grubo ponad 300 mln euro. Przyszli mistrz świata Enzo Fernandez (121 mln euro), nadzieja ukraińskiej piłki Mychajło Mudryk (70 mln euro), wypożyczony z Atletico Madryt Joao Felix (11 mln euro).
I to póki co wszystko na nic. Drużyna prowadzona przez Grahama Pottera zajmuje w Premier League dziesiąte (!) miejsce. Nie ma szans nawet na podium. Wiele wskazuje na to, że zabraknie jej w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Edin Terzić, trener Borussii Dortmund: - Musimy wygrać przynajmniej raz, żeby awansować do kolejnej rundy. Łatwiej o zwycięstwo będzie nam w Dortmundzie, przy dopingu 80 tys. kibiców. Analiza gry Chelsea nie należała do łatwych. Odeszło kilku zawodników, przyszło niedawno wielu kluczowych. Nie wiemy, jak dokładnie rywal się u nas ustawi.

Graham Potter, trener Chelsea Londyn: - Wszyscy nie możemy doczekać się tego meczu. Jesteśmy wręcz podekscytowani. To wyzwanie. Borussia to zorganizowana drużyna, która umie atakować i po prostu dobrze grać w piłkę.

Przewidywane składy na mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn

Borussia: Kobel - Ryerson, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro - Özcan, Bellingham - Adeyemi, Reus, Brandt - Haller.
Chelsea: Arrizabalaga - James, Silva, Chalobah, Cucurella - Fernández, Kovačić - Félix, Mount, Mudryk - Havertz.

Nie zagrają w meczu Borussia Dortmund - Chelsea Londyn

Borussia: Moukoko, Wolf
Chelsea: Pulisic, Kante, Mendy, Broja, Sterling, Aubameyang

Ostatnie mecze bezpośrednie:

- - - - -

Mecz Borussia Dortmund - Chelsea Londyn TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w paśmie otwartym na kanale TVP 1 oraz w paśmie kodowanym w Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz za darmo w aplikacji oraz na stronie TVP Sport, a także odpłatnie w Polsat Box Go oraz Canal+ Online. W TVP komentują Mateusz Borek - Robert Podoliński, natomiast w Polsacie Cezary Kowalski i Andrzej Niedzielan. Relacja LIVE z meczu Borussia - Chelsea od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!