Liga Mistrzów. Mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund...

Liga Mistrzów. Mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund ONLINE. Muszą odrobić bramkę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, 1/8 finału
2023-03-07 21:00

Chelsea Londyn

2

Borussia Dortmund

0

• Dziękujemy bardzo za relację LIVE z tego meczu!

• Zasłużona wygrana Chelsea i awans "The Blues" do najlepszej ósemki!

• I koniec meczu! Chelsea gra dalej. Borussia odpadła.

• I jeszcze kartką ukarany Jude Bellingham.

• Marc Cucurella ogląda żółty kartonik.

• Marius Wolf uderzał na bramkę. Broni bez większych trudów bramkarz Chelsea.

• Ucierpiał w starciu Marco Reus. BVB jednak nie zwleka, tylko gra dalej.

• Wrzutka w pole karne Chelsea i łapie piłkę Kepa Arrizabalaga. Golkiper nie będzie się spieszył ze wznowieniem gry.

• Żółtą kartką ukarany także Marius Wolf.

• Sprzeczka między piłkarzami. Żółtą kartką ukarany Ben Chilwell.

• Zagramy o 6 minut dłużej. Jeden gol Borussii i mamy dogrywkę. Gol na 3:0 i koniec marzeń BVB o ćwierćfinale.

• Christian Pulisic z ciekawym rajdem. Udana zmiana piłkarza Chelsea.

• Jude Bellingham z uderzeniem na bramkę. Główka Anglika ponad bramką Chelsea.

• Giovanni Reyna z podaniem w pole karne, ale wybijają piłkarze Chelsea.

• Kończy zawody Enzo Fernandez. W jego miejsce Denis Zakaria.

• Reece James z faulem i zaczną goście od rzutu wolnego.

• Zapowiadało się na kontrę dla Chelsea, ale wybrzmiał gwizdek sędziego. Conor Gallagher przekroczył przepisy.

• Zszedł także Raheem Sterling. Za niego Ruben Loftus-Cheek.

• Korekty w składzie Chelsea. Schodzi Mateo Kovacić, w jego miejsce Christian Pulisic.

• Inteligentnie przeczytał to Reece James i wybił piłkę. Zaczną goście z rzutu z autu.

• Zabrał się z piłką Jamie Bynoe-Gittens, ale wybiegł poza linię końcową.

• Przy piłce goście. BVB próbują przełamać defensywę rywali.

• Żółtą kartką ukarany Enzo Fernandez.

• Zmiana w BVB. Schodzi nieaktywny dziś Sebastian Haller, w jego miejsce Donyell Malen. Szuka impulsu Edin Terzić.

• polsat

• I kolejna bramka dla Chelsea. Gol jednak nieuznany, spalony.

• polsat

• Odważna próba strzału z dystansu Niklasa Süle. Mocne, ale niecelne uderzenie.

• Akcja Chelsea zatrzymana - w górze chorągiewka sędziego.

• Conor Gallagher wywalczył rzut rożny. Będzie szansa dla gospodarzy.

• Obrońcy BVB podchodzą bardzo wysoko. Może to się zemścić w przypadku szybkiej kontry gospodarzy.

• Bliski przejęcia piłki był Sebastien Haller, ale ubiegł go bramkarz Chelsea.

• Mamy zmianę w Chelsea. Zszedł Joao Felix, za niego Conor Gallagher.

• Kepa Arrizabalaga ogląda żółtą kartkę. Tak się kończy przeciąganie gry.

• Uderzenie Mariusa Wolfa. Świetny strzał, ale jeszcze lepsza obrona Kepy Arrizabalagi.

• Zmiana w BVB. Zszedł Salih Ozcan, w jego miejsce Jamie Bynoe-Gittens.

• Przerzut na drugą stronę, ale świetnie przeczytał to Raphael Guerreiro. Obrońca BVB przechwycił piłkę.

• Jude Bellingham w pole karne, ale wybili piłkarze Chelsea.

• Pograli teraz piłkarze gości w polu karnym Chelsea, ale odskoczyła tam piłka jednemu z piłkarzy BVB.

• Długa akcja BVB zakończona strzałem Jude'a Bellinghama. Piłka obok słupka Chelsea.

• Przy piłce goście. Będą teraz szukać gola kontaktowego, który może dać im dogrywkę.

• Długa piłka gości, ale wyszedł bramkarz BVB i złapał piłkę. Nici z ataku.

• I mamy bramkę. Ponownie Kai Havertz i ponownie ta sama strona. Tym razem przy słupku, z dużym spokojem Niemiec. 2:0!

• polsat

• Co tu się dzieje?! Karny zostanie powtórzony. Powód? Piłkarze wybiegli zbyt wcześnie w pole karne goście.

• I nie ma gola z rzutu karnego! Słupek! Uderzał Kai Havertz.

• I mamy rzut karny! Ewidentna ręka piłkarza BVB.

• Analiza VAR. Sędzia przygląda się ewentualnemu zagraniu ręką Mariusa Wolfa.

• polsat

• Zamieszanie pod bramką gości. Piłkarze Chelsea sygnalizują zagranie ręką.

• I wróciliśmy do gry. Zaczynamy drugą część meczu.

• I koniec pierwszej części spotkania. Chelsea 1, BVB 0. Wracamy za kilkanaście minut.

• Wybicie piłki przez Kalidoua Koulibaly'ego. Akcja BVB spaliła na panewce.

• Dogranie w pole karne Borussii, uderzał Kai Havertz, ale niecelnie.

• Zagramy o 3 minuty dłużej w tej połowie.

• I mamy bramkę dla Chelsea! Tym razem prawidłowo strzelony gol! Raheem Sterling wyprowadza Chelsea na prowadzenie!

• Pierwsza kara w meczu. Obrońca BVB Niklas Süle ogląda żółtą kartkę.

• Zakotłowało się w polu karnym BVB. Uderzał Joao Felix, piłka obroniona nogami przez bramkarza Borussii.

• polsat

• Spalił Kai Havertz. Ewidentna pozycja spalona, nie ma o czym dyskutować.

• I mamy bramkę dla Chelsea! Ale radość została zgaszona przez gwizdek sędziego. Spalony!

• Akcja koronkowa Borussii, ale nie przyjął futbolówki Raphael Guerreiro.

• Korner dla Chelsea. Niezły fragment angielskiej drużyny.

• Nie opanował piłki Raheem Sterling. Anglik wypchnięty poza pole gry i zaczną piłkarze Chelsea z autu.

• Akcja Chelsea przerwana. Wybrzmiał gwizdek sędziego. Zaczną piłkarze BVB.

• Piłkarze Chelsea z dużą swobodą wymieniają piłkę.

• Ucierpiał Nico Schlotterbeck w walce o piłce. Mamy rzut wolny dla BVB.

• Piłkarze Borussii muszą się otrząsnąć. Zdominowani przez chwilę goście cały czas biegają za piłką.

• Ależ było groźnie! Świetna akcja Chelsea. Uderzał Kai Havertz i trafił w słupek! Pech Niemca, piłka poza grą.

• Statystyki posiadania piłki zadziwiają: 71% BVB, Chelsea tylko 29%

• Świetna piłka do Giovanniego Reyny. Zagrał wzdłuż pola karnego, ale nikt tego nie zamknął. Zabrakło ruchu w polu karnym, mogło to skończyć się golem.

• W walce o piłkę sprytniejszy Kalidou Koulibaly. Obrońca Chelsea faulowany, zaczną gospodarze.

• Kapitalny rajd Joao Felixa. Zatrzymany faulem i gospodarze rozpoczną od stałego fragmentu gry.

• Pachniało groźną akcją Chelsea, ale źle podał Raheem Sterling. Piłka nie dotarła do kolegi. Szkoda, bo mogło być groźnie.

• Zagranie na uwolnienie w wykonaniu piłkarzy Chelsea. Świetna gra BVB.

• polsat

• No i uderzył Marco Reus! Idealny strzał. Obronił Kepa Arrizabalaga.

• Wesley Fofana przekroczył przepisy i będzie rzut wolny dla gości. Przy piłce? Rzecz jasna Marco Reus.

• Ależ to po profesorsku zrobił Salih Ozcan. Kapitalny odbiór, czysty, w tempie i piłka dla BVB.

• Próba dośrodkowania autorstwa Marco Reusa, ale wybijają piłkarze Chelsea.

• Marc Cucurella przerwał atak gości. Czujny hiszpański defensor Chelsea.

• Faulowany Jude Bellingham. BVB mogą odetchnąć.

• Chelsea nieźle sobie poczyna na połowie rywali. Gospodarze non stop przy piłce.

• Pognał teraz z piłką Kai Havertz. Uderzenie Niemca nad bramką.

• Napór Chelsea. Najpierw próbował Joao Felix, piłka po jego uderzeniu na kornerze. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry głową uderzał Kalidou Koulibaly, ale niecelnie.

• I potwierdziło się. Zmiana Juliana Brandta, to najpewniej kontuzja mięśniowa. W jego miejsce Gio Reyna.

• polsat

• Źle to wygląda! Prawdopodobny uraz Julian Brandt i za moment może dojść do zmiany.

• Enzo Fernandez faulowany. Zacznie Chelsea z rzutu wolnego. Dobre miejsce na dogranie.

• Ależ to mogło się pięknie skończyć dla Chelsea. Kontra gospodarzy, źle zachował się w polu karnym Raheem Sterling. Piłka dla BVB.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczynamy mecz!

• Już za moment gwizdek arbitra Danny'ego Makkelie i zaczynamy!

• Imponująca oprawa fanów Chelsea! "Chelsea to nasza religia" i 10 najwybitniejszych postaci w historii klubu uwiecznionych na oprawie.

• polsat

• polsat

• Za chwilę zaczynamy. Atmosfera na Stamford Bridge gorąca!

• WAŻNY KOMUNIKAT - mecz odbędzie się 10 minut później, czyli o 21:10. Powód? Spóźniony przyjazd autokaru autobusu gości.

• Za to Borussia w 2023 roku zaliczyła komplet dziesięciu zwycięstw. W Bundeslidze jako jedyna dotrzymuje kroku Bayernowi Monachium. Tak jak mistrz posiada 49 punktów. Ostatnio wygrała hitowe starcie z RB Lipsk 2:1.

• Jak wygląda sytuacja obu drużyn w lidze? Chelsea od poprzedniego meczu z BVB przegrała w Premier League z Southampton i Tottenham, a przełamała się dopiero w weekend przeciw Leeds United. Jedynego gola strzelił obrońca Wesley Fofana.

• Mimo porażki klub z Londynu pozostaje faworytem dwumeczu. Drużyna z zimowymi transferami za ponad 300 mln euro bardzo liczy dziś właśnie na nowych graczy: Joao Felixa, Mychajło Mudryka czy Enzo Fernandeza.

Pierwszy i ostatni zaczną mecz od pierwszej minty. Mudryk rozpocznie zawody na ławce, ale najpewniej zobaczymy go w grze.

• W pierwszym meczu różnicę zrobił kontratak BVB. Karim Adeyemi, nieobecny w rewanżu, ruszył z piłką jeszcze z własnej połowy. Pod polem karnym minął ostatniego obrońcę, potem zwiódł bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Tak padł jedyny gol w meczu 15 lutego.

• Dobry wieczór, zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego starcia Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu w Dortmundzie padł remis 1:1. Dziś czas na drugi mecz w stolicy Anglii.

Chelsea - Borussia LIVE! Wydali ponad 300 mln i są jedną nogą poza Ligą Mistrzów © INA FASSBENDER/AFP/East News

Liga Mistrzów. Mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund ONLINE. Faworyzowany gospodarz jest jedną nogą poza Ligą Mistrzów. Żeby awansować do ćwierćfinału musi najpierw odrobić bramkę straconą na wyjeździe. Relacja LIVE od godziny 21:00.

Liga Mistrzów. Mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund ONLINE

W pierwszym meczu różnicę zrobił kontratak Borussii. Karim Adeyemi, nieobecny rewanżu, ruszył z piłką jeszcze z własnej połowy. Pod polem karnym minął ostatniego obrońcę, potem zwiódł bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Mimo porażki Chelsea pozostaje faworytem dwumeczu. Drużyna z zimowymi transferami za ponad 300 mln euro bardzo liczy dziś właśnie na nowych graczy: Joao Felixa, Mychajło Mudryka czy Enzo Fernandeza.

Do decydującego meczu dojdzie po trzech tygodniach. W tym czasie Chelsea przegrała w Premier League z Southampton i Tottenham, a przełamała się dopiero w weekend przeciw Leeds United. Jedynego gola strzelił obrońca Wesley Fofana.

Za to Borussia w 2023 roku zaliczyła komplet dziesięciu zwycięstw! W Bundeslidze jako jedyna dotrzymuje kroku Bayernowi Monachium. Tak jak mistrz posiada 49 punktów. Ostatnio wygrała hit z RB Lipsk 2:1.

Graham Potter, trener Chelsea: - Borussia jest w fantastycznej formie o czym świadczy seria zwycięstw. To będzie wyjątkowy wieczór na Stamford Bridge, ekscytujący mecz. Czeka nas ogromne wyzwanie. Damy z siebie wszystko.

Edin Terzić, trener Borussii: - Kobel czuje się lepiej. Po wtorkowym rozruchu zdecydujemy czy stanie między słupkami. Nasz cel pozostaje niezmienny - chcemy znaleźć się w ósemce najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

Przewidywane składy na mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund:
Chelsea: Kepa - Chalobah, Koulibaly, Fofana - James, Kovacić, Fernandez, Chilwell - Mudryk, Felix, Havertz.
Borussia: Kobel - Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro - Can, Salih Özcan - Brandt, Bellingham, Reus - Haller.

Nie zagrają w meczu Chelsea Londyn - Borussia Dortmund:
Chelsea: Broja, Mendy, Mount, T. Silva, Kante
Borussia: Adeyemi, Duranville, Kamara, Morey, Moukoko, Ryerson

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Borussia - Chelsea 1:0 (Liga Mistrzów, 15.02.2023)

Mecz Chelsea Londyn - Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w kodowanym Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz w aplikacji Polsat Box Go (miesięczny dostęp za 40 złotych). Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!