2

Manchester City

1

• Od nas to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje live z angielskich boisk, a tych dzisiaj nie zabraknie! Za uwagę dziękują Maciej Pietrasik i Damian Wiśniewski

• W drugiej połowie Liverpool był już decydowanie lepszy. Potrafił zapanować nad boiskowymi wydarzeniami, stwarzać sobie więcej okazji podbramkowych. Dzięki temu to zwycięstwo jest zasłużone

• KONIEC! Liverpool ogrywa Manchester City!

• Zaplątał się teraz w polu karnym gości Danny Sturridge, a mógł poważnie zagrozić ich bramce. Piłkę mają Obywatele

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• David Silva! Yaya Toure zaatakował indywidualnie, podał do Hiszpana, a ten przestrzelił z dogodnej pozycji!

• To musiał być gol! Yaya Toure stracił piłkę pod własnym polem karnym na rzecz Hendersona, ten podał do Sturridge'a, a Anglik przestrzelił w sytuacji sam na sam!

• Zabaleta dośrodkował z prawej strony boiska, wybija piłkę głową z własnej szesnastki Lovren

• Aguero! Kapitalna akcja Argentyńczyka w polu karnym gospodarzy, minął paru rywali i oddał mocny strzał z ostrego kąta, nieznacznie niecelny!

• Iworyjczyk wszedł już na boisko i zmienił Fernandinho

• A do wejścia na szykuje się Wilfried Bony

• Danny Sturridge wchodzi na boisko i zmienia Lazara Markovicia

• Sterling podał do Coutinho, a ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Był on na tyle precyzyjny i mocny, że Hart nie był w stanie skutecznie interweniować. Cudowny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Coutinho wyprowadza Liverpool na prowadzenie!

• Do wejścia na boisko szykuje się tymczasem Danny Sturridge

• Ręką zagrał teraz James Milner. Po chwili kolejna próba dośrodkowania w pole karne Manchesteru City, jednak znów nieudana. Dobrze bronią się mistrzowie Anglii

• Kontratak w wykonaniu gości, jednak skończony faulem Edina Dżeko na Coutinho na połowie Liverpoolu

• Adam Lallana wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego!

• Liverpool - Manchester CityLiverpool - Manchester City

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Obie drużyny już wróciły na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę

• Co to była za pierwsza połowa! Kapitalne widowisko, szybkie tempo, dużo okazji podbramkowych i bardzo ładne gole. Nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać na kolejne trzy kwadranse!

• I właśnie teraz mam koniec pierwszej połowy!

• To powinien być gol! Coutinho podał do Sterlinga w polu karnym gości, ale ten za długo zbierał się do strzału i stracił piłkę!

• Fernandinho był teraz faulowany w środkowej strefie boiska

• To mógł być gol! Lazar Marković posłał kapitalne podania za linię obrony do Lallany, a ten minimalnie przestrzelił z ostrego kąta!

• Gol strzelony przez Edina Dżeko

• Fernandinho próbował teraz dośrodkować w pole karne z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez obrońców.

• Samir Nasri dośrodkował z tego rzutu wolnego, a w polu karnym Liverpoolu Kompany przegrał pojedynek z Lovrenem

• A teraz Joe Allen faulem na własnej połowie zatrzymał wychodzącego z kontrą Davida Silvę

• Henderson dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale zrobił to niedokładnie i obrońcy City wybili piłkę

• Sergio Aguero długo prowadził piłkę wzdłuż pola karnego, zagrał sprytnie między obrońcami do Dżeko, a ten wykorzystał sytuację niemal sam na sam z bramkarzem! 50. gol Bośniaka w Premier League!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Edin Dżeko, remis!

• Niezłe zagranie od Silvy do Edina Dżeko, ale Bośniak był na spalonym, co nie uszło uwadze arbitra

• Sterling! Dobre podanie otrzymał Anglik od Coutinho, zakręcił w polu karnym Mangalą, ale ostatecznie niedokładnie dośrodkował. Piłkę mają goście

• Moreno zszedł teraz z piłką z lewej strony do środka, oddał strzał na bramkę, ale fatalnie się pomylił. Od bramki grę wznowi Hart

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce i szybko ją tracą. Teraz nieudana kontra The Reds, piłkę stracił Coutinho

• Próba dłuższego podania od Zabalety w kierunku Nasriego, ale niedokładna i całą akcją gości skasował Lovren

• Uspokoili w tej chwili nieco grę goście. Spokojnie wymieniają teraz podania, ale robią to głównie w środkowej strefie boiska

• I odpowiedź gości! Długie, kapitalne podanie Silvy w kierunku Sergio Aguero, a ten strzałem z ostrego kąta trafia w słupek!

• Vincent Kompany stracił piłkę w środkowej strefie boiska na rzecz Coutinho. Brazylijczyk podprowadził piłkę, podał do Sterlinga, ten do Hendersona, a kapitan The Reds cudownym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał, co za bramka! Jordan Henderson!

• Teraz Lallana trafia do bramki z bardzo ostrego kąta po kolejnym podaniu Coutinho! Piękne przyjęcie i strzał zawodnika "The Reds", ale gol nieuznany - był spalony!

• Pierwszy groźny atak gospodarzy! Philippe Coutinho zagrał świetną prostopadła piłkę do Lallany, ale ten trafia wprost w Harta!

• Yaya Toure próbował teraz strzału z pierwszej piłki z dystansu, ale piłka nie opuściła nawet boiska. Potem w pole karne dośrodkowywał (strzelał?) jeszcze Zabaleta, ale cokolwiek miał na myśli, zagrał bardzo niecelnie.

• Próbował wyjść z piłka Kolarov, ale faulował go Lallana. Rzut wolny dla City, ale jeszcze na własnej połowie.

• Teraz na boisku mamy nieco chaosu i sporo wybijania. City zaczyna od kolejnego autu.

• Teraz po podaniu Dżeko w niezłej okazji znalazł się Aguero, ale nie dość, że jego strzał został zablokowany, to jeszcze arbiter dopatrzył się pozycji spalonej

• Od początku spotkania inicjatywę mają mistrzowie Anglii, to oni dłużej są przy piłce i przebywają z nią na połowie przeciwnika

• Pan Mark Clattenburg daje znak i STARTUJEMY!

• W meczach Liverpoolu z Manchesterem City stadion tych pierwszych jest zresztą ostatnio prawdziwą twierdzą – „The Reds” nie przegrali żadnego z ostatnich 13 meczów z City u siebie, a ostatni triumf gości miał tu miejsce w 2003 roku.

• W zeszłym sezonie w meczach obu drużyn nie brakowało bramek i emocji, a o wszystkim decydował ostatecznie atut własnego boiska. Na Anfield Road Liverpool wygrał bowiem 3:2, a Manchester City zrewanżował się rywalom u siebie, triumfując 3:1.

• Nie wygramy tego meczu dlatego, że Liverpool bardzo późno wrócił ze Stambułu. Musimy zagrać bardzo dobrze, ponieważ oni mają bardzo silną drużynę. Nie sądzę, aby wystawili taką samą jedenastkę, jak w czwartek - powiedział przed meczem Manuel Pellegrini.

• Rezerwowi City: Wilfredo Caballero, Gael Clichy, Wilfried Bony, Martin Demichelis, Fernando, Stevan Jovetić, James Milner

• Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Mario Balotelli, Fabio Borini, Rickie Lambert, Kolo Toure, Daniel Sturridge, Jordan Williams

• Obie drużyny mają za sobą niezbyt dobre występy w europejskich pucharach. "The Citizens" przegrali u siebie 1:2 z Barceloną, Liverpool odpadł z Ligi Europy po dwumeczu z Besiktasem. Na domiar złego podopieczni Brendana Rodgersa mają w nogach ponad dwie godziny gry.

• Liverpool po bardzo słabym początku sezonu wrócił już na właściwe tory. Dzięki znakomitej serii dziesięciu ligowych spotkań bez porażki „The Reds” zbliżyli się do ligowej czołówki i znów zaczynają się liczyć w walce o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów.

• W angielskiej Premier League w tym sezonie zdecydowanie lepiej wiedzie się „The Citizens”. Piłkarze z niebieskiej części Manchesteru są głównymi rywalami londyńskiej Chelsea w walce o mistrzowski tytuł, a do ekipy Jose Mourinho tracą obecnie pięć punktów.

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Tradycyjnie możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Już za pół godziny rozpocznie się prawdziwa niedzielna uczta z angielskim futbolem! Na początek Liverpool podejmie na własnym stadionie Manchester City. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Ekstraklasa.net!