1

Southampton FC

1

• Serdecznie dziękujemy za śledzenie relacji LIVE na Ekstraklasa.net. Spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn, kłaniam się!

• Remis niewiele daje obu zespołom. Southampton z 14 punktami zajmuje 8 miejsce w tabeli. Liverpool ma tyle samo oczek na koncie, jednak gorszy bilans bramkowy i przez to okupują 9 miejsce w Premier League.

• W ekipie gości wyróżniał się Sadio Mane, który dzięki swojej szybkości błyskawicznie wyprowadzał groźne kontry Southampton. Bardzo dobrze zaprezentował się też Ramirez, który zaliczył asystę niedługo po wejściu na boisko. Aktywny w ataku był także Bertrand, który często stwarzał zagrożenie dośrodkowaniami w pole karne.

• Niezłe spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Choć to Liverpool był stroną przeważającą tego wieczoru, nie potrafił wykorzystać swoich okazji. Bardzo aktywny był dziś Moreno, który niestety koncertowo zmarnował kilka akcji pod rząd. Pozytywną zmianę dał Benteke, Belg również miał kilka okazji do zdobycia gola, trafił raz.

• Koniec meczu! Podział punktów na Anfield!

• Głupie zachowanie zawodnika gości, taki faul na Moreno musiał skończyć się drugim żółtym kartonikiem.

• Sadio Mane wylatuje na koniec z boiska! Druga żółta kartka!

• Nic z tego nie wyszło, kolejne niedokładne dośrodkowanie.

• Teraz atak gospodarzy! Tańczy po lewej stronie Firimino z piłką, ale obrońcy nie dali się nabrać na jego sztuczki. Korner dla "The Reds"!

• Faul Mane, żółta kartka dla zawodnika "Świętych".

• Graziano Pelle miał piłkę meczową przed swoim butem! Dostał świetne podanie, ale nie trafił w piłkę! To powinien być gol dla gości!

• 4 minuty doliczone!

• Ibe walczył po lewej stronie z Soaresem. Korner dla gospodarzy.

• Liverpool rzucił się do ataku, w ich grze brakuje jednak dokładności. Zobaczymy, co doliczy sędzia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Gaston Ramirez, a Sadio Mane tylko wbił piłkę do bramki gospodarzy! Mamy remis!

• GOOOOOOOL! MANE WYRÓWNUJE! JEST 1:1!

• Żółta kartka dla Milnera za faul na Bertrandzie.

• Firmino próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem głową, bez powodzenia.

• Benteke wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana dzisiejszego wieczoru. Wchodzi Jordon Ibe, zastępując Coutinho.

• Teraz przycisnęli "Święci". Długa piłka do Mane, napastnik Southampton naprawdę dobrze sobie poradził, ale został przepchnięty przez Skrtela i oddał niecelny strzał.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Gaston Ramirez zagra po raz pierwszy w tym sezonie. Schodzi Steven Davis

• To była zabójcza główka Belga, ale wracamy do gry. Southampton szukał swojej szansy. Wysoka wrzutka na Pelle, obrońcy gospodarzy na posterunku.

• CO ZA BOMBA! Po dośrodkowaniu Milnera, Benteke posłał atomowe uderzenie w prawe okienko bramki Sketelenburga! Bramkarz nie miał szans!

• GOOOOOOOOOL! BENTEKE NA 1:0!!!!

• Ronald Koeman dokonuje drugiej zmiany. Boisko opuszcza Jordy Clasie, za niego wchodzi Juanmi.

• Moreno próbował znaleźć Benteke, posyłając daleką piłkę w pole karne gości. Zbyt mocno, futbolówkę wyłapał bramkarz "Świętych".

• Emre Can uderza z półwoleja zza pola karnego... Bardzo daleko od bramki Sketelenburga.

• Piłka posłana na krótki słupek, w kierunku Cana. Słaby rzut rożny, zaczyna bramkarz gości.

• Korner dla Liverpoolu, wybija Firmino.

• Coutinho z dystansu... Baaardzo niecelnie. Brazylijczyk był mocno naciskany przez rywali.

• Klopp dokonuje zmiany. Roberto FIrmino zastępuje Adama Lallanę.

• Dwa rzuty rożne wykonywali piłkarze "Świętych", oba wybite przez Lallanę.

• Zmiana w zespole gości. Ward-Prowse za Tadicia.

• Clasie próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy uderzeniem z dystansu. Daleko od bramki.

• Coutinho świetnie zagrał do Lallany, ale Anglik źle przyjął piłkę i przez to oddał niecelny strzał.

• Zmiana strony, tym razem prawą flanką atakuje Liverpool. Faul na Lallanie.

• Znów Moreno, niezmordowany jest Hiszpan. Dośrodkowuje w kierunku Benteke, lecz niecelnie.

• Moreno... Tym razem w defensywie, wspaniały wślizg obrońcy "The Reds"! Musiał zatrzymać Mane, inaczej napastnik Southampton znalazłby się jeden na jeden z bramkarzem!

• Moreno... Znów skiksował Hiszpan! To była świetna okazja, Lallana znalazł Coutinho, a Brazylijczyk zagrał na lewo. Tam Moreno znów marnuje dobrą okazję!

• Groźnie było też po drugiej stronie boiska! Soares szukał wysokim dośrodkowaniem Pelle, Skrtel zdołał uprzedzić napastnika gości!

• Uderzenie z lewej strony. Moreno dostał świetne podanie piętką od Cana ale Hiszpan znów przestrzelił!

• Mignolet wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z kornera.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Tadić z lewej strony próbował dośrodkować... Wybijają na rzut rożny obrońcy gospodarzy.

• Faul Lucasa na Mane. Będzie okazja do dośrodkowania dla gości.

• Zdecydowanie lepiej wygląda w drugiej połowie postawa "The Reds".

• Świetna akcja Liverpoolu! Moreno na minimalnym spalonym! Dobra decyzja arbitra liniowego.

• Naciskają gospodarze, aut na wysokości pola karnego.

• Milner z kornera... Piłka trafia do Benteke! Uderza z woleja, ale znów blokują go obrońcy Southampton! Mocne wejście napastnika "The Reds"!

• Już pierwsza akcja Belga! Wymienił podania z Lallaną, przy ostatniej próbie odegrania piłkę zabierają jednak obrońcy gości.

• Ofensywa Liverpoolu w pierwszej połowie mocno kulała, więc zmiana wydaje się jak najbardziej sensowna. Szczególnie, że Origi był kompletnie niewidoczny.

• Nastąpiła zmiana w przerwie. Benteke wszedł za Origiego.

• Rozpoczynamy drugą połowę zmagań!

• Co przyniesie druga połowa? Wracamy już za 10 minut!

• Liverpool w pierwszej połowie zagrażał bramce Stekelenburga głównie strzałami zza pola karnego. Długie ataki pozycyjne nie przynoszą skutku, gdyż świetnie dysponowani są dziś obrońcy "Świętych".

• Jesteśmy świadkami całkiem niezłego i wyrównanego meczu. Choć posiadanie piłki jest po stronie gospodarzy, to Southampton bardzo groźnie kontruje, nierzadko zmuszając Mignolet do interwencji.

• Koniec pierwszej połowy! Bezbramkowo na Anfield po pierwszych 45 minutach!

• Sędzia dolicza minutę.

• Lallana zagrywa do Milnera... Ale arbiter odgwizduje spalonego.

• Okres przewagi gości, defensywa Liverpoolu jak na razie szczelna.

• Moreno z lewej nogi... Nie trafia! Wysoko ponad bramką. Szkoda, to była dobra okazja.

• van Dijk... Broni Mignolet! Kompletnie niekryty w polu karnym obrońca gości uderzył piłkę głową, ale Belg odbija strzał!

• Lucas fauluje Mane w środku boiska. Arbiter zamienia kilka słów z Brazylijczykiem.

• Jeszcze jedna próba Anglika, tym razem dośrodkowanie - piłkę łapie Mignolet.

• Bertrand szukał Tadicia w polu karnym, obrońcy Liverpoolu blokują podanie.

• 63% - 37% w posiadaniu piłki na korzyść Liverpoolu.

• Mane dostał świetną piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak nie zdołał opanować futbolówki! To mogła być akcja bramkowa!

• Próbował Tadić z drugiej strony, podał jednak piłkę pod nogi Lucasa.

• Kolejna groźna akcja Liverpoolu. Coutinho zagrał prostopadle do Lallany, ten podał do Milnera. Strzał Anglika został w ostatniej chwili zablokowany!

• Ucierpiał Wanyama, krótka przerwa w grze.

• Milner uderzył z dystansu! Dobra próba z 15 metrów, niedaleko od prawego słupka!

• Bardzo cofnięty jest zespół gości przy ataku pozycyjnym Liverpoolu. Cała jedenastka Southampton broni na własnej połowie.

• Mane złapany w pułapkę ofsajdową.

• Mecz nam się trochę uspokoił, zespoły walczą o piłkę w środku pola.

• Coutinho uderzył zza pola karnego. Niezły, silny strzał, jednak nad bramką "Świętych".

• Origi w pojedynku biegowym z van Dijkiem, aut dla Liverpoolu.

• Niezła próba gości. Kombinacyjna akcja Pelle i Mane, zabrakło dokładności przy podaniu.

• Uderzenie Stevena Davisa wyłapane przez Mignolet.

• Dobra wrzutka Moreno z lewej strony boiska, obrońcy "Świętych" świetnie wybijają futbolówkę.

• Davis dośrodkowywał piłkę z prawej strony boiska, jednak jego wrzutka była zbyt mocna i niedokładna. Od bramki zacznie Liverpool

• Lallana na spalonym.

• Dobrze dysponowana jest dziś defensywa Southampton. Są aktywni, agresywni w odbiorze. Mimo, że Liverpool długo rozgrywa piłkę, nie jest w stanie zagrozić bramce Stekelenburga.

• Groźna kontra "Świętych"! Piłkę stracił Coutinho, akcję gości wyprowadził Mane, który na końcu niedokładnie dograł piłkę w polu karnym.

• Niezłe dośrodkowanie, jednak Sakho minął się z piłką.

• Korner dla Liverpoolu, wybija Milner.

• Pelle uderzał zza pola karnego, Skrtel na szczęscie dla gospodarzy blokuje strzał.

• Coutinho znów próbował znaleźć Origiego. Zabrakło precyzji. Bardzo aktywny Brazylijczyk od pierwszych minut tego meczu.

• Fonte zdołał uderzyć piłkę głową, lecz daleko od bramki.

• Mane dryblował w polu karnym, Lucas wybija piłkę. Korner dla gości.

• Wyraźna przewaga Liverpoolu w pierwszych dziesięciu minutach meczu.

• Lallana uderzył z dystansu, lecz za słabo, by zaskoczyć Stekelenburga.

• Liverpool rozgrywa piłkę od lewej do prawej strony boiska, szukając miejsca na przedarcie się bliżej pola karnego.

• Po rykoszecie futbolówka opuściła boisko, zacznie Southampton od bramki.

• Faul Wanyamy na Origim. Piłka dla gospodarzy.

• Davis dośrodkował, ale Sakho wybija piłkę.

• Korner dla Southampton.

• Milner z rzutu rożnego dośrodkował na krótki słupek. Strzelał Can, ale trafił w boczną siatkę.

• Coutinho... Dobra próba Liverpoolu! Clyne świetnie zagrał do Brazylijczyka, ale strzał został zablokowany przez defensorów gości!

• Coutinho prostopadłym podaniem próbował znaleźć Origiego, ale zagrał za mocno.

• Pierwsza próba gości. Tadić dośrodkowuje z lewej strony, Mignolet na posterunku.

• Zaczynamy! Liverpool ubrany na czerwono, Southampton - na zielono-granatowo. Zaczynają goście.

• Hymn You'll never walk alone chóralnie śpiewany przez kibiców gospodarzy.

• Zawodnicy już wychodzą na murawę, mijając słynny plakat "This is Anfield"!

• W drużynie gości od początku meczu zobaczymy Jordy'ego Clasie. Sprowadzony z Feyenoordu Holender po raz pierwszy zagra od pierwszych minut w zespole "Świętych".

• Znamy już składy obu drużyn. Zarówno Firmino, jak i Benteke usiedli na ławce w zespole gospodarzy - wbrew zapowiedziom mediów. Jako jedyny napastnik w zespole "The Reds" wystąpi Origi.

• Zaczynamy już za kwadrans!

• Niepozorną, kluczową postacią w Liverpoolu może być Lucas Leiva. Brazylijczyk zanotował najwięcej odbiorów piłki ze wszystkich piłkarzy w lidze (40 w 9 kolejkach).

• "Święci" swoje ataki opierają głównie na dośrodkowaniach - jest to najczęściej wrzucający piłkę w pole karne zespół z Premier League (171 wrzutek w 9 meczach).

• Forma Graziano Pelle w ataku Southampton może być kluczowa dla gości - niepokoi jedynie fakt, że Włoch strzelił zaledwie trzy gole dla "Świętych" w meczach wyjazdowych.

• Southampton ma duże problemy z grą na wyjeździe. Z ostatnich 11 wyjazdowych meczów tylko raz wracali oni z kompletem punktów. Pokonali jednak nie byle kogo, bo Chelsea na Stamford Bridge.

• Liverpool wygrał trzy ostatnie mecze przeciwko Southampton w Premier League. W tym czasie "Święci" zdołali strzelić "The Reds" tylko jednego gola.

• Spotkanie komentować będzie dla Państwa Mateusz Węgrzyn, dzień dobry!

• Serdecznie witamy w relacji LIVE ze spotkania 10 kolejki Premier League, podczas której Liverpool podejmie Southampton.