5

Swansea City

0

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel. Do usłyszenia!

• Koniec drugiej części spotkania. Po bardzo dobrym meczu Liverpool pokonuje Swansea 5-0. Świetnie w dziejszym spotkaniu prezentowali się Sturridge i Suarez. Podopieczni Landrupa w rezerwowym składzie nie sprostali wysoko zawieszonej poprzeczce przez gospodarzy. Liverpool dzisiaj zagrał na "piątkę"

• Druga część spotkania zostaje przedłużona o trzy minuty.

• Z przyjemnością dzisiaj się po przerwie oglądało Liverpool Brendona Rodgersa. Gospodarze zagrali świetną drugą połówkę i udukementowali ją czterema bramkami. Warto wyróżnić Sturridga i Suareza.

• Piłkarze Swansea chcą już, aby spotkanie się zakończyło. Liverpool rozgrywa atak pozycyjny i już się nie kwapi do zdobycia kolejnej bramki. Oba zespoły chcą już tylko dograć to spotkanie.

• Ostry faul na Borinim, który zwija się z bólu trzymając się za bark. Czy to będzie kolejna kontuzja byłego zawodnika Romy? Miejmy nadzieję,że nie. Liverpool będzie konczył mecz w dziesiątke.

• Dobrze sparowana piłka przez Pepe Reiny,że nie mógł do niej dojść Angel Rangel. Hiszpan widząc nadbiegającego rywala tak ją odbił, że była poza zasięgiem rywala.

• Na boisko wchodzi Angel Rangel w miejsce Tiendaliego.

• Rzut rożny dla Liverpoolu z którego nic nie wynika. Po chwili Borini podaje do Johnsona a ten świetnie uderza. Strzał był minimlanie niecelny. Dobra próba Anglika mogła skończyć się bramką.

• Landrup ma bardzo smutną minę. Jest niezadwolony z wyniku. Duńczyk wiedział co robi jednak bo priorytetem jest spotkanie na Wembley, ponieważ dzięki wygranej w tym spotkaniu mogą zapewnić sobie awans do Ligi Europejskiej.

• Rzadki obrazek by Luis Suarez schodził przed końcem spotkania. Urguwajczyk nie dowierza, ale z pokorą schodzi z boiska przy owacji na stojąco. W jego miejsce wchodzi Borini.

• Z boiska schodzi Pablo Hernandez a w jego miejsce Nathan Dyer.

• Tak na do widzenia żółtą kartkę przed zmianą dostaje Pablo Hernandez.

• Trzydzieści cztery strzały oddali The Reds i dwadzieścia celnych. Pięć w siatce, więc skuteczność nie bywała. Na stadionie słychać głośne "ole" po każdym zagraniu swoich ulubieńców.

• Błąd jednego z obrońców Swansea i do piłki dochodzi Sturridge i świetnie przyjmuje piłkę. NIe zastanawiając sie dłużej uderza i piłka musneła poprzeczke. Bardzo dobre uderzenie i niewiele brakowało,aby ten strzał podwyższył wynik.

• Z boiska schodzi Lucas Leiva a w jego miejsce Joe Allen.

• Do piłki podchodzi tym razem nie Steven Gerrard ani Luis Suarez a Sturridge i podwyższa wynik spotkania na 5-0. Jest to kolejne trafienie Anglika w Premier League, który jak na razie bardzo dobrze spisuje się w Liverpoolu.

• I mamy rzut karny po wystawieniu barku przez Wayne Routhledge. Do piłki mógł dojść Suarez. Po raz drugi dobrą decyzję podejmuje asystent sędziego. Tym razem nie ten sam a drugi.

• Swansea nie kwapi się do pressingu i wyczekuje Liverpool na własnej połowie. Świetne spotkanie rozgrywają dzisiaj Sturridge i Suarez, którzy bardzo dobrze się rozumieją.

• Od bramki grę wznowi Vorms. Wybija niedokładnie i znów przy piłce jest Liverpool i konstruuje atak pozycyjny. Podopieczni Brendana Rodgersa mają bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki.

• Świetna akcja Liverpoolu. Jeden z pomocników Liverpoolu podaje do Sturridga a ten fałszem próbuje oszukać Vormsa jednak ten się nie daje.Świetnie gra w dzisiejszym spotkaniu Anglik.

• Dobra akcja Swansea. De Guzman jednak pogubił się wzięty w delikatne "kleszcze" i od bramki grę wznowi Pepe Reina. Pierwsza groźna akcja w tej połowie drużyny Swansea.

• Z boiska schodzi Lamah a w jego miejsce Routledge.

• Faul Daviesa na Johnsonie. Anglik próbuje zagrać do Sturridge a Kyle Bartley wybija piłkę. Kolejna dobra sytuacja dla Liverpoolu. Do piłki dochodzi poraz kolejny Sturridge i wychodzi na sytuację sam na sam i Vorms dobrze interwenjuje.

• Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę. Gospodarze są już pewni zwycięstwa. Trener gospodarzy daje pograć wracającemu po kontuzji Sturridgowi, który i tak nie będzie mógł zagrać z Zenitem.

• Z boiska schodzi Coutinho a w jego miejsce Henderson.

• Sturridge świetnie drybluje i potyka się. Anglik próbuje wymusić rzut karny jednak sędzie Howard Webb jest nie wzruszony i karze grać dalej. Kolejna dobra decyzja sędziego dzisiejszego spotkania.

• Świetny wślizg Glena Johnsona jednak piłkę dalej z rzutu autu utrzymuje Swansea. Było to bardzo twarde wejście Anglika typowo angielskie. Od stałego fragmentu gry grę wznowią goście.

• Downing do Suareza i mamy osiemnasty gol dla Urugwajczyka w tym sezonie. Napastnik pięknie drybluje i lewą nogą z wielką swobodą i spokojem uderza idealnie mierząc i podwyższając wynik an 4-0.

• Atak pozycyjny Swansea na połowie Liverpoolu. Po chwili goście tracą piłkę i gospodarze wychodzą z kontrą. "The Reds" zwalniają i starają się budować atak pozycyjny.

• Szósty rzut rożny dla Liverpoolu. Steven Gerrard dośrodkowuje na głowe Daniela Aggera a ten nie trafia czysto w piłkę i nie trafia w bramkę. Warto wspomnieć że stały fragment gry wywalczył Luis Suarez.

• Dobre zagranie do Sturridge, któy jest na pozycji spalonej. Dobra decyzja asystenta arbitra. Swansea gra dopiero drugi sezon z rzędu w Premier League. Jak wiadomo ten kolejny sezon jest cięższy od tego pierwszego.

• Z rzutu wolnego Swansea,niestety dla gości nic z tego nie wynika. Podopieczni Landrupa najprawdopodbniej by chcieli,aby dzisiejsze spotkanie już się zakończyło.

• Pozycyjny atak Liverpoolu i Luis Suarez wywalcza rzut z autu. Sturridge drybluje na lewej stronie boiska. I mamy gola! Świetne rozegranie pomiędzy Sturridgem a Jose Enrique. Druga bramka Hiszpana w Premier League.Po raz kolejny dobrym zagraniem popisał się Luis Suarez, który odegrał bardzo mocną piłkę do Anglika.

• Osłabione Swansea nie potrafi sobie poradzić z niezle spisującym się Liverpoolem. Dla Landrupa ważniejsze jest spotkanie w Finale na Wembley. Do rozgrzewki odelegowani zostali już najlepsi piłkarze "Łabędzii"

• Gool! Kapitalne rozpoczęcie spotkania The Reds. Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa dopiero sprowadzony Coutinho. Śmiało można powiedzieć,że Luis Suarez zdobywa drugą asystę, ponieważ przy pierwszej bramce był faulowany.

• Wracamy na Anfield Road! Od środka Swansea i miejmy nadzieję, że będziemy oglądać dalej bardzo dobre spotkanie. Obie jedenastki bez zmian. Howard Webb odgwizduje rozpoczęcie drugiej części spotkania.

• Howard Webb używa gwizdka i zaprasza do szatni piłkarzy obu drużyn. Po golu z rzutu karnego wykonywanego przez Stevena Gerrarda Liverpool prowadzi 1-0. Miejmy nadzieję, że obejrzymy jeszcze bramki w dzisiejszym spotkaniu. Dozobaczenia po przerwie!

• Podarowany rzut wolny na wysokości pola karnego przez Liverpool dla Łabędzi.NIc z tego stałego fragmentu gry, niestety dla Landrupa nie wynikneło. Pierwsza część spotkania zostaje przedłużona o jedną minutę.

• Odgwizdany faul przez Howarda Webba. Odgwizdał nie po angielsku, ponieważ nie było mowy tutaj o faulu. Z rzutu wolnego Swansea. De Guzman dośrodkowuje a piłkę wybija Glen Johnson

• Uderzenie De Guzmana spokojnie łapie Pepe Reina. Pierwsza akcja i strzał Swansea w ostatnich kilkunastu minutach. Takim uderzeniem nie można zaskoczyć jednak Hiszpana.

• W defensywie Swansea brakuje organizacji gry. Goście rzadko przekraczają połowę gospodarzy a co dopiero mówić o stworzeniu dogodnej sytuacji bramkowej. Po bramce grają bardzo słabo.

• W tej akcji nie było spalonego. Piłka nie szła w światło bramki, ale piłkę i tak wybił Kyle Bartley. Po raz kolejny piłka szuka Luisa Suareza po świetnej akcji Liverpoolu. Ostatecznie z akcji nic nie wynikło.

• Agger do Coutinho a ten próbuje technicznie uderzyć a piłkę blokuje Kyle Barthley. Sturridge wychodzi na sytuację sam na sam a ten nie podaje do Suareza i piłkę lecącą w światło bramki wybija poraz kolejny Bartley.

• W ostatnich minutach przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki ma Liverpool. W ostatnim fragmencie gry Swansea głównie się broni. Podopieczni Landrupa w tym momencie gry nie istnieją w ofensywie.

• Po golu na Anfield Road odrazu zrobiło się głośniej i radośniej. Glen Johnson drybluje po prawej strony boiska i pędzi na bramkę Swansea. Po chwili dośrodkowuje w pole karne a tam do futbolówki nie dochodzi Coutinho.

• Kolejna akcja Downinga na skrzydle, niestety z niej nic nie wynika. Duży kocioł pod bramką "Łabędzie" Na szczęście dla Landrupa Kyle Bartley wyjaśnia na chwilę sytuację i wybija piłkę przed siebie.

• Steven Gerrard zmienił róg i tym razem skutecznie wykorzystuje rzut karny. Siódmy gol w Premier League kapitana zespołu gospodarzy. Warto wspomnieć, że Vorm obronił już w tym sezonie dwa karne.

• Howard Webb odgwizduje rzut karny. Nieodpowiedzialne zachowanie Kemyego Agustiena, który fauluje Urugwajczyka. Specem od jedenastek jest Michel Vorm, jednak nie tym razem. Gerrard i mamy 1-0. Holender był bardzo bliski obronienia tej piłki.

• Podanie z prawej strony do Gerrarda a ten uderza w plecy jednego z zawodników Swansea. Rzut rożny dla gospodarzy a tam zostaje faulowany Luis Suarez i prawdopodobnie bedziemy mieli rzut karny.

• Dwa kwadranse gry za nami. Jak na razie wynik wynosi 0-0. Fani Liverpoolu liczyli, że po ostatnich porażkach podopieczni Rodgersa zrekompensują im ostatnie niezadowolenie z wyników.

• Chaotyczna próba dośrodkowania Pablo Hernandeza i spokojnie do piłki dochodzi Pepe Reina, który wybija piłkę bardzo nie dokładnie.Dosłownie przed chwilą bramkarz Liverpoolu świetnie zagrywał do Sturridge, niestety nie tym razem.

• Atak pozycyjny Liverpoolu i wkońcu piłka dochodzi do Lucasa a ten odważnie próbuje strzelić. Kolejny strzał w światło bramki, niestety za lekki. Od bramki grę wznowi drużyna gości.

• Światowej klasy zagranie Coutinho do Sturridge. Błyskawicznie wyszedł z bramki Michel Vorms i uratował swój zespół od straty gola. Jak na razie bramkarz gości spisuje się bardzo dobrze.

• Kemy Agustien postraszył strzałem z dalekiej odległości i jeden z zawodników Swansea na spalonym. Od rzutu wolnego Liverpool. Swansea coraz śmielej sobie poczynia.

• Od bramki Michel Vorm. Swansea traci piłkę na rzecz Stevena Gerrarda. Po chwili piłkę odzyskują goście i próbują konstruuować atak pozycyjny. Cierpliwie rozgrywają piłkę i nie boją się liverpoolu.

• Od bramki Vorms. Lekka podcinka i Sturridge mógłby się cieszyć ze strzelenia bramki. Do piłki na koniec dochodzi Coutinho i nie jak na Brazylijczyka przystało nie trafia z bliskiej odległości w bramkę.

• Liverpool w kontraataku. Suarez podaje do Sturridge,który zmarnował stuprocentową sytuację. Anglik świetnie dryblował. Nie wykorzystał momentu w którym mógł uderzyć na bramkę.

• Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska a tam dochodzi do piłki jeden z zawodników Liverpoolu i uderza piłkę głową. Troszkę lepsze ułożenie głowy i wystarczyło by, aby Vorms wyjmował piłkę z bramki.

• Po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Carragher. Swansea atakuje czterema zawodnikami jednak kapitan Liverpoolu wyjaśnia sytuację. W dzisiejszym spotkaniu spisuje się bardzo dobrze.

• Rzut wolny dla Liverpoolu. Znowu Suarez przy piłce. Teraz juz raczej nikomu nie pozwoli uderzyć piłki. Urugwajczyk uderza ponownie ponad bramką. Od bramki grę wznowi Swansea.

• Faul obrońcy Swansea na Urugwajczykowi. Sturridge i Suarez przygotowani do wykonania stałego fragmentu gry. Piłka jest lekko za polem karnym. Suarez już odlicza kroki do piłki. Do piłki podchodzi jednak Gerrard i trafia w mur. Poprawka Suareza mija bramkę Vormsa.

• Dobry fragment gry Liverpoolu. Drużyna gospodarzy coraz lepiej atakuje bramkę Swansea. W ubiegłym sezonie Liverpool miał wielkie problemy ze Swansea. U siebie osiągneli tylko remis a na wyjeździe przegrali.

• Uderzenie zza pola karnego Downinga mija bramkę Vormsa w bezpiecznej odległości. Zawodnik z Liverpoolu posiadający tak dobre umiejętności techniczne powinien był trafić chociaż w światło bramki.

• Dobre uderzenie z woleja Suareza mija minimalnie bramkę Swansea. Urugwajczyk coraz lepiej poczynia sobie na boisku. Jest bardzo dużym zagrożeniem dla drużyny gości. Obrońcy Landrupa muszą bardziej go pilnować

• Gerrard do Daniela Sturridge, który próbuje strzelać i jeden z obrońców wybija piłkę na rzut rożny. Po raz kolejny stały fragment gry będzie wykonywał Steven Gerrard. Na szczęście dla Swansea nic z tego nie wynika.

• Dośrodkowanie z prawej strony Liverpoolu i piłkę na rzut rożny wybija obrońca Swansea. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Downing. Dobre dośrodkowanie a tam mógł lepiej uderzyć piłkę głową Glen Johnson

• Dobre uderzenie Downinga a Vorms spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem. Gospodarze chcą pokazać kto w dzisiejszym spotkaniu jest faworytem. Chcą zmazać piętno ostatniej porażki w Pettersburgu.

• Dobry moment spotkania Swansea. Pokazali w dwóch akcjach ofensywnych, że nie przyjechali tutaj po porażkę. Vorms łapie spokojnie piłkę do której próbował dojść Luis Suarez.

• Błąd w defensywie Liverpoolu i było niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy. Od rzutu rożnego Swansea. Szansa na gola po której zawodnik Swansea trafia w zawodnika Johnsona. Goście protestują, że było zagranie ręką. Dobra decyzja Howarda Webba, że nie odgwizdał karnego.

• Lucas fauluje zawodnika Swansea. Howard Webb nie pokazuje piłkarzowi gości żółtej kartki. Dobra decyzja sędziego. Z rzutu wolnego podopieczni Landrupa jednak nic z tego nie wyinka.

• Swansea w przemeblowanym składzie, więc wydaje się, że faworytem zdecydowanym tego spotkania jest Liverpool. Miejmy nadzieję, że goście będą godnym rywalem dla "The Reds" i być może pokuszą się o niespodziankę.

• Liverpool konstruuje atak pozycyjny na własnej połowie. Luis Suarez odgrywa źle do prawego obrońcy gospodarzy. Po chwili Urugwajczyk dochodzi do dobrej sytuacji bramkowej i pewnie piłkę łapie bramkarz Swansea.

• Sędzia dzisiejszego spotkania jest Howard Webb. Liverpool występuje w czerwonych strojach a Swansea w białych. Drużyna gości jest wyżej w tabeli od Liverpoolu co jest dużym zaskoczeniem.

• Niestety w pierwszym składzie nie ma dzisiaj MIchu, któremu być może Landrup daje odpocząć. Dla Brendana Rodgersa jest to bardzo ważny mecz, ponieważ w tamtym sezonie był trenerem Swansea.

• Rzut rożny dla Liverpoolu krótko rozegrany. Dobra akcja przed polem karnym Coutinho, niestety strzał zostaje zablokowany. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Ze stałego fragmentu gry Gerrard, który dośrodkowuje do Downinga a ten nieumiejętnie próbuje uderzać.

• Od środka Liverpool i zaczynamy miejmy nadzieję emocjonująco zapowiadające się spotkanie. Sporo zmian w obu zespołach. W Liverpoolu aż cztery w porównaniu z Zenitem. W Swansea aż siedem zmian w porównaniu z ostatnim wygraniu spotkaniu 4-1. Czyżby Landrup oszczędzał swoich zawodników przed finałem na Wembley?

• Ławka rezerwowych Liverpoolu: Gulacsi, Skrtel, Henderson, Shelvey, Sterling, Allen, Borini.

• Ławka rezerwowych Swansea: Tremmel, Rangel, Williams, Michu, Routledge, Dyer, Moore.

• Piłkarze obydwu drużyn już na murawie. Za chwile rozpocznie się spotkanie pomiędzy słabo spisującym się w tym sezonie Liverpoolem a bardzo dobrze grającymi podopiecznymi Michaela Landrupa.

• Na stadionie właśnie odgrywany jest hymn Liverpoolu. Dzisiejsze spotkanie jest pojedynkiem jednych z lepszych snajperów w Premier League a mianowicie Luisa Suareza a MIchu.

• Bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem jest to, że MIchael Landrup po sezonie odejdzie z beniaminka Premier League i odejdzie do Manchesteru City takie informacje zostały dzisiaj podane w mediach. Szejkowie dowodzący City są niezadowoleni z poczynań w tym sezonie Roberto Manciniego.

• Już za chwile rozpocznie się spotkanie pomiędzy Liverpoolem a beniaminkiem Swansea. W drużynie gospodarzy do gry wracają Steven Gerrard i Jamie Carragher. Spotkanie odbędzie się na Anfield Road. Zapraszam do śledzenia relacji live.