ŁKS Łódź

1

Jagiellonia Białystok

1

• ŁKS i Jagiellonia nadal bez przełamania. Mimo dominacji łodzian niemal w całym spotkaniu, jedna dobra akcja gości zadecydowała o podziale punktów.

• Jeszcze zmiana w ŁKS-ie. Tomasz Nowak za Smolińskiego.

• Trzy minuty doliczone.

• Popędził prawą stroną Stefańczyk, ale wyjechał za linię boczną.

• Ewidentnie kopnięty Kłus, arbiter nie dopatrzył się nawet faulu.

• Coraz większy nacisk ŁKS-u. Czy utrzymają korzystny remis gracze Jagiellonii?

• Zbyt lekkie zagranie Łabędzkiego do bramkarza, dobrze przeczytał tę akcję Pawłowski. Ostatecznie Velimirović szczęśliwie nabił Pawłowskiego i nie ma gola.

• Gospodarze grają coraz bardziej chaotycznie, widać nerwowość w ich poczynaniach. Z kolei Jagiellonii broni się bardziej zdecydowanie.

• Marcin Burkhardt wchodzi za Cetkovicia.

• Kartka także dla Gigauriego.

• Kartka dla Kłusa za powstrzymanie kontry Jagiellonii.

• Dośrodkowanie w pole karne Romańczuka i Cionek wyskoczył wyżej od Kłusa. Tylko rzut rożny.

• Miękkie dośrodkowanie Kaczmarka z prawej nogi, ale nikt nie ruszył do głęboko zagrywanej piłki.

• Bardzo aktywny Kaczmarek zagrywał do Kłusa i niewiele zabrakło do objęcia prowadzenia.

• Mecz z wysokości trybun ogląda około 3 tys. widzów, w tym około 300 fanów Jagiellonii. Kibice obu drużyn głośno dopingują swoich ulubieńców.

• Do końca walczył Kaczmarek w narożniku na lewej stronie i ŁKS będzie miał rzut rożny.

• Troszkę siadło tempo spotkania. Na boisku mnóstwo strat, piłka nie przedostaje się w pole karne żadnej ze stron.

• Wydawało się, że ŁKS miał wszystko pod kontrolą, ale jedno znakomite podanie Cetkovicia odwróciło losy meczu.

• Ależ okazja! W polu karnym Kupisz zagrał do Pawłowskiego, ale we wszystko odważnie wmieszał się bramkarz!

• GOOOOL!!! Pewne uderzenie Alexisa!

• Faulował Pawłowskiego Klepczarek.

• Będzie rzut karny dla Jagiellonii!

• Do ostatniej chwili zwlekał z interwencją Cionek, który zablokował Kłusa w polu karnym.

• Zbyt mocna centra Kaczmarka w pole karne. Piłka w rękawicach Ptaka.

• A także wchodzi Kukol w miejsce Arłukowicza.

• Szansę debiutu w Ekstraklasie dostaje Merab Gigauri.

• Bykowski urwał się na prawej stronie, wbiegł w pole karne, ale źle zagrywał do środka.

• Ofiarna interwencja Cionka, który zablokował strzał z 15 metrów Łukasiewicza.

• Kibice ŁKS-u wywiesili od początku drugiej połowy transparent: "Daj z siebie wszystko zanim powiesz basta!"

• Słabo wygląda dzisiaj gra Jagiellonii. Inicjatywa nieustannie po stronie gospodarzy.

• Zwija się z bólu Stefańczyk.

• Strzał Kaczmarka z rzutu wolnego z narożnika pola karnego, z najwyższym trudem broni nogami Ptak!

• Dośrodkowanie z lewej strony, powalony Bykowski, ale sędzia uznał, że napastnik gospodarzy przewinił w ataku.

• Grę po przerwie wznowili goście.

• A także za Szałachowskiego wchodzi Maciej Bykowski.

• Do wejścia gotowy Bartosz Romańczuk. Na drugą połowę nie wybiegnie Golański.

• Sprawdź tabelę ekstraklasy aktualizowaną NA ŻYWO!

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Koniec pierwszej połowy. ŁKS zasłużenie prowadzi w Jagiellonią 1:0.

• Zaległa żółta kartka dla Skerli za faul na Saganowskim.

• Dwie minuty doliczone.

• Odważna próba z bardzo daleka Arłukowicza. Musiał interweniować Velimirović.

• Arłukowicz wycięty równo z trawą przez Łukasiewicza.

• Wysoki pressing ŁKS-u, piłkę rozgrywa Jagiellonia na własnej połowie.

• Zablokowany strzał Kłusa z dalszej odległości. Będzie rzut rożny dla ŁKS-u.

• Tym razem na uraz narzeka Golański. Od rzutu sędziowskiego wznowili goście.

• Świetnie opanował piłkę Saganowski stojąc tyłem do bramki. Po chwili jednak stracił.

• Spore problemy z wyprowadzeniem piłki mają w tym momencie gracze Jagiellonii.

• Ucierpiał Jan Pawłowski. Potrzebna będzie pomoc służb medycznych.

• Ależ zamieszanie pod bramką Jagi! W ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Bartczak! Niezwykle blisko gola był Saganowski.

• Ukarany Łabędzki

• Starają się odpowiedzieć goście. Jak na razie większość dośrodkować niecelnych, lub łatwych dla Velimirovicia.

• Ostre wejście Saganowskiego w Cionka. Żółta kartka.

• Kombinacyjna akcja Jagiellonii. W rezultacie Bartczak dośrodkował w pole karne, ale nie było tam nikogo do wykończenia sytuacji.

• Gramy dalej

• Po raz kolejny na placu gry leży Cetković. Zawodnik potrzebuje pomocy lekarzy i mamy przerwę w grze.

• Piłkarze Jagiellonii szukają sytuacji do wyrównaniu rezultatu, ale jak na razie podopiecznym Czesława Michniewicza brakuje precyzji i oczywiście szczęścia.

• GOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym rywala najprzytomniej zachował się Antoni Łukasiewicz i wbił futbolówkę do bramki Jagiellonii.

• Kaczmarek uderza bardzo niecelnie

• Dobre podanie w pole karne rywala dostał Kłus, ale uprzedził go Ptak i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Po raz kolejny mocno podcinany Cetković przez Golańskiego.

• Miejmy nadzieję, że nieco defensywne ustawienie obu drużyn nie zabierze nam radości z bramek w tej konfrontacji.

• Na razie piłkarze obu drużyn ograniczają się do gry w środkowej strefie boiska.

• Rzut rożny dla ełkaesiaków. Żaden z piłkarzy gospodarzy nie potrafił jednak przechwycić dośrodkowanej futbolówki.

• Faulowany Cetković przez Golańskiego. Grę wznowią goście.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Kibice powoli zasiadają na swoich miejscach. W sektorze goście dostrzec można również pierwszych fanów Jagiellonii.

• Do tej pory oba kluby w ligowej konfrontacji spotkały się dwudziestokrotnie. Częściej górą byli białostoczanie, którzy wygrali osiem meczów. ŁKS siedem razy schodził zwycięski z placu gry, a pięć razy odnotowano remis. Bilans bramkowy: 18 - 20

• Na ławce rezerwowych gości: Baran, Burkhardt, Sidqy, Frankowski, Porębski, Kukol, Gigauri. Natomiast w rezerwie gospodarzy: Wyparło, Nowak, Mięciel, Papikyan, Pruchnik, Bykowski, Romańczuk.

• ŁKS: Pavle Velimirović, Paweł Golański, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek, Cezary Stefańczyk, Antoni Łukasiewicz, Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Sebastian Szałachowski, Marek Saganowski. Jagiellonia: Tomasz Ptak, Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Tomasz Kupisz, Hermes Soares, Grzegorz Bartczak, Rafał Grzyb (k), Tomasz Kupisz, Jan Pawłowski, Marko Cetković, Grzegorz Arłukowicz.

• Witamy z Łodzi. W pierwszym meczu ostatniej jesiennej kolejki T-Mobile Ekstraklasy ŁKS zmierzy się z Jagiellonią Białystok.