• Dalibor Takac - 3
    • Nono - 3 (Miłosz Strzeboński - bez oceny)
    • Mateusz Czyżycki - 3 (Martin Remacle - 4)
    • Jewgienij Szykawka - 3
  • ... a Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni! Rzutem na taśmę ŁKS Łódź pokonuje Koronę Kielce (2:1)!

• Kibice ŁKS-u zaczynają świętowanie. Atak Korony przerwany, grę od rzutu wolnego wznawia Aleksander Bobek...

• Goście rzucili się do odrabiania straty. Zabrakło strzału z pola karnego. Po chwili Martin Remacle uderza wysoko nad bramką.

• Dokładne dośrodkowanie w okolice dalszego narożnika pola bramkowego, gdzie Artemijus Tutyskinas skacze wyżej od Marcusa Godinho i uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki tuż przy słupku!!!

• GOL DLA ŁKS-U! ARTEMIJUS TUTYSKINAS!!!

• Długo ustawia piłkę w narożniku zawodnik ŁKS-u...

• [WIDEO] 88. MINUTA. ADRIAN DALMAU TRAFIA Z KARNEGO (1:1)

• Miękkie zagranie Marcina Flisa w pole karne. Sytuację wyjaśnia na moment Miłosz Trojak. Na chwilę bo Kamil Dankowski wywalczył rzut rożny.

• Michał Mokrzycki trafia w mur. Jeszcze szansę miał Grzegorz Glapka. Zwlekał ze strzałem z narożnika pola bramkowego i został zablokowany.

• Niezłe dośrodkowanie Kamila Dankowskiego z prawej strony w pole karne. Kielczanie wybijają przed "szesnastkę", gdzie faulowany był Michał Mokrzycki.

• Laga Marcina Flisa na Stipe Juricia. Ten nie miał szans, by opanować piłkę zagraną na wysokości pierwszego piętra.

• (Poza boiskiem) Nono upomniany żółtą kartką za dyskusje i komentarze.

• Pogubił się w polu karnym rywala Piotr Głowacki. Piłkę przejął Michał Mokrzycki, który niedokładnie odegrał do kolegi.

• Dalibor Takac miękko wrzuca w pole karne do Jewgienija Szykawki. Ten nie sięga piłki

• Szymon Marciniak dolicza aż 9 minut do drugiej połowy.

• ADRIAN DALMAU NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie wykorzystana "jedenastka" płaskim uderzeniem przy prawym słupku. Zmylony Aleksander Bobek rzucił się w stronę lewego rogu!

• Szymon Marciniak obejrzał tę sytuację kilka razy i... wskazuje na punkt oddalony 11 metrów od bramki gospodarzy!

• Szymon Marciniak biegnie do monitora VAR! Piłka trafiła w rękę Adriena Louveau i może być rzut karny! Ręka Adriena Louveau

• Stipe Jurić upomniany żółtą kartką za pociąganie rywala za koszulkę.

• Martin Remacle zagrał na ścianę z kolegą. Po wystawce jego strzał został jednak zablokowany.

• Z doświadczonym stoperem beniaminka wszystko w porządku. Może grać dalej.

• Jewgienij Szykawka zameldował się na lewej stronie. Próbował przedrzeć się, ale bezskutecznie. Jeszcze zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u! Do piąstkowania wyszedł Aleksander Bobek, który przypadkowo staranował Marcina Flisa.

• ... a za Macieja Śliwę na murawie pojawia się Grzegorz Glapka.

• Artemijus Tutyśkinas zmienia Engjella Hotiego...

• Piotr Głowacki traci piłkę na lewej stronie na rzecz Miłosza Strzebońskiego. Sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Martin Remacle uderza z rzutu wolnego. Sporo brakowało mu do celu.

• Miłosz Strzeboński zmienia Nono.

• Adami Marciniak zmienia Daniego Ramireza.

• 10 428 widzów w Łodzi na przywitanie Ekstraklasy na stadionie ŁKS-u. Na razie wygląda dobrze w postaci prowadzenia z Koroną Kielce.

• Próba kontry gospodarzy. Dani Ramirez podaje prostopadle do Stipe Juricia, który nie poradził sobie z rywalem przed polem karnym.

• ALEKSANDER BOBEK!!!

Kolejna kapitalna interwencja bramkarza ŁKS-u! Z najwyższym trudem paruje piłkę na rzut rożny po strzale głową z bliska!

• Marcin Flis blokuje strzał Nono. Piłka po tym rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• ... a za Jakuba Łukowskiego na murawie melduje się Jakub Konstantyn.

• Podwójna zmiana w Koronie: Adnan Dalmau zastępuje Ronaldo Deaconu...

• Dani Ramirez wrzuca w "szesnastkę", skąd Adrien Louveau uderza głową w stronę bramki! Xavier Dziekoński łapie piłkę tuż przed linią bramkową! Wcześniej jednak gwizdek sędziego - spalony!

• Nono fauluje Daniego Ramirez na prawej strony. Do pola karnego Korony ok. 10 metrów

• A teraz na strzał z centrum pola karnego zdecydował się Michał Mokrzycki! Uderza mocno w stronę dalszego rogu, ale Miłosz Trojak wybija do boku!

• Po chwili lewą stroną urwał się Piotr Głowacki. Ten przeciągnął dośrodkowanie.

• Engjëll Hoti posyła dalekie zagrania do rozpędzonego Daniego Ramireza. Ten przegrał pojedynek biegowy z Marcusem Godinho.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Korony. Sęk w tym, że została przerwana tuż za linią środkową.

• Stipe Jurić zmienia Piotra Janczukowicza.

• Po źle rozegranym stałym fragmencie gry z kontrą ruszył Dani Ramirez. Równo z trawą wyciął go, atakując od tyłu, Ronaldo Deaconu. Żółta kartka.

• Ronaldo Deaconu podłączył się do akcji środkiem i huknął zza linii 16. metra. Wyciągnięty jak struna Aleksander Bobek z trudem paruje na rzut rożny!

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Piotra Janczukowicza. Ten co prawda nie poradził sobie z Dominickiem Zatorem, ale zyskał aut na wysokości pola karnego Korony.

• Engjëll Hoti przerywa akcję Korony przed własnym polem karnym.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w Koronie na drugą połowę: Martin Remacle wchodzi za Mateusza Czyżyckiego.

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu ŁKS-u z Koroną Kielce. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. ŁKS Łódź, po bramce Daniego Ramireza z rzutu karnego, prowadzi z Koroną Kielce (1:0).

• +2' Dominick Zator zgrywa piłkę przed bramkę odrobinę za mocno do Jewgienija Szykawki. To mogła być piłka meczowa, po której Korona była bliska wyrównania przed przerwą!

• +1' Jeszcze jedno dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne ŁKS-u. Miłosz Trojak nie sięgnął piłki.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Aleksander Bobek piąstkuje przed pole karne do uderzeniu Ronaldo Deaconu z dystansu. Do bezpańskiej piłki dopada Jacek Podgórski, który uderza na wiwat.

• Niesionym gorącym dopingiem gospodarzom nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Korony.

• Po chwili goście nerwowo wybijają piłkę na aut (na wysokości swojego pola karnego) po dośrodkowaniu Engjëlla Hotiego.

• Michał Mokrzycki wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Xavier Dziekoński łapie piłkę przed linią bramkową.

• [WIDEO] 28. MINUTA. GOL RAMIREZA Z KARNEGO (1:0)

• Atak kielczan nie przynosi powodzenia. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Ronaldo Deaconu uderza tak, że piłka opadała pod poprzeczkę! Wyciągnięty Aleksander Bobek popisuje się kapitalną paradą!

• Adrien Louveau upomniany żółtą kartką za skoszenie Mateusza Czyżyckiego. Do bramki ŁKS-u niespełna 23 metry.

• Rzut wolny dla Korony. Z dośrodkowaniem bez problemu poradzili sobie łodzianie.

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne beniaminka. W wyznaczonym miejscu nie było nikogo, kto "zamknąłby" akcję.

• Kielczanie dobrze wyszli spod pressingu, wykorzystując Xaviera Dziekońskiego. Jednak atak zawodników Kamila Kuzery został przerwany kilkanaście metrów za linią środkową.

• Jacek Podgórski upomniany żółtą kartką za faul.

• GOL RAMIREZ NAGRANY Z TRYBUNY

• DANI RAMIREZ NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, mocne uderzenie Hiszpana w lewy górny róg bramki! Zmylony Xavier Dziekoński wybrał inny słupek!

To pierwszy gol ŁKS-u Łódź w tym sezonie Ekstraklasy!

• Rozciągnięcie gry do prawej strony i po dośrodkowaniu Macieja Śliwę fauluje Miłosz Trojak! Szymon Marciniak wskazuje na "wapno"!

• Dośrodkowanie Ronaldo Deaconu z rzutu wolnego nie znajduje adresata przed bramką gospodarzy.

• Przerwa w grze. Starcie Michała Mokrzyckiego z Mateuszem Czyżyckim. Pomoc medyczna szybko pojawiła się na murawie, ale ta sytuacja wyglądała groźniej niż faktycznie się okazała.

• Dośrodkowanie w pole karne na Jewgienija Szykawkę, który pada na murawę po kontakcie z rywalem. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Piotr Janczukowicz nie poradził sobie z rywalem na lewej stronie. Musiał wycofać i po diagonalnym zagraniu piłkę przejmuje Kamil Dankowski. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Prosty techniczny błąd Piotra Głowackiego. Po podaniu Aleksandra Bobka nie utrzymał piłki pod stopą, która przeturlała się za linię boczną.

• Michał Mokrzycki decyduje się na lob z ok. 50 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

• Twierdza (im. Władysława) Króla

• Mocne dośrodkowanie Kamila Dankowskiego w pole karne. Miłosz Trojak wyjaśnia sytuację.

• Ronaldo Deaconu przedziera się środkiem i pada na murawę ok. 20 metrów od bramki beniaminka. Sędzia Szymon Marciniak zdecydowanie nakazuje grać dalej - jego zdaniem nie było faulu.

• Piotr Głowacki podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Marcin Flis "przecina" podanie we własnym polu karnym.

• Prawą stroną zaatakowali Ronaldo Deaconu i Jakub Łukowski. Naciskani musieli wycofać do Jacka Podgórskiego i ciężar gry został przeniesiony na lewą stronę.

• W Łodzi takie widoki

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Przerzut Xaviera Dziekońskiego na prawą stroną było niedokładne.

• Składny atak Korony lewą stroną. Strzał Jewgienija Szykawki mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Prawą stroną próbował przedrzeć się Jacek Podgórski. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Aleksander Bobek.

• Mocne wybicie piłki od obrony do Engjëlla Hotiego. Ten niedokładnie zgrywa do Piotra Głowackiego.

• Atak gości lewą stroną przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu Ronaldo Deaconu zakotłowało się przed bramką. Po chwili kolejna wrzutka, po którym Aleksander Bobek pewnie piąstkuje.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Korony!

• ŁKS Łódź wraca do Ekstraklasy Witamy ŁKS w Ekstraklasie

ŁKS wraca do Ekstraklasy

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W przeciwieństwie do ŁKS Korona ma za sobą tylko mecz na inaugurację. Na własnym boisku w ulewie zremisowała ze Śląskiem Wrocław (1:1). Jej kolejny mecz z Rakowem Częstochowa nie odbył się z uwagi na występy mistrza Polski w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

• ŁKS zbiera surowe recenzje za pierwsze występy. Pojawiły się nawet głosy, że przygoda po awansie potrwa tylko tyle, ile poprzednia, czyli rok. W każdym razie na razie nie jest kolorowo, bo spodziewanej porażce z Legią Warszawa (0:3) nastąpiła kolejna z Ruchem Chorzów (0:2), który awansował przecież z drugiego miejsca. Trener Kazimierz Moskal prosi kibiców o zachowanie cierpliwość, bo zespół się "dociera".

• Zapraszamy na relację LIVE z drugiego spotkania 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Do ŁKS-u Łódź przyjechała Korona Kielce. Początek meczu o godz. 20:30!

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Korona Kielce ONLINE. Łódzki beniaminek jeszcze nic nie ugrał. Po dwóch wyjazdowych porażkach (bez zdobytej bramki) wreszcie zagra u siebie i to może okazać się decydującym argumentem w walce o ligowe punkty. Relacja LIVE od godziny 20:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Korona Kielce ONLINE

Mecz ŁKS - Korona poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. Do wczoraj sprzedano ponad 8 tys. biletów. Sektor gości zapełnią kielczanie.

Kibice Korony Kielce wypełnią sektor gości
Kibice Korony Kielce wypełnią sektor gości Dawid Łukasik

Kazimierz Moskal, trener ŁKS: - W szatni zachowujemy spokój i myślę, że może akurat to jest moment, aby znowu przypomnieć o tym, żeby każdy spełniał tą rolę, do której jest przypisany. Zawodnicy mają grać, trenerzy mają trenować, pozostali wokół klubu wiadomo czym się też zajmują. Absolutnie nie doszukiwałbym się jakiegoś już wielkiego kryzysu. Oczywiście, że my się docieramy i to było wiadome.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Bilans bramkowy w meczach ŁKS mówi, że nie jest dobrze. Jednak ŁKS ma bardzo dużo autów w ofensywie. To pokazuje pracę trenera Moskala. Znam go prywatnie i jako szkoleniowca. U nas niektórzy mają problemy zdrowotne. Dostaną szansę inni, prawdopodobnie będzie kilka zmian. To nie zmienia naszego nastawienia, jedziemy do Łodzi po zwycięstwo. Prawdopodobnie będzie nas wspierać komplet naszych kibiców, którzy zasiądą w sektorze gości. To jest dodatkowa motywacja.

Mecz ŁKS Łódź - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisja meczu w Canal+ Sport oraz w Canal+ 4K Ultra HD. Komentuje duet Bartosz Gleń, Michał Żewłakow. W internecie mecz w aplikacji mobilnej oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!