ŁKS Łódź

1

Legia Warszawa

3

• Nie było emocji w doliczonym czasie gry i arbiter zakończył to spotkanie. Legia pewnie pokonuje ŁKS w Bełchatowie 3:1. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Krzysztof Zaborowski.

• Trzy minuty doliczone przed arbitra głównego.

• Maciej Bykowski wywalczył sobie pozycję strzelecką po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Strzał napastnika ŁKS-u nad poprzeczką.

• Jakub Kosecki, który wszedł z ławki rezerwowych zdecydował się na uderzenie z dystansu. Próba młodego zawodnika jednak nad bramką.

• Ostatnia zmiana również w zespole gospodarzy. Strzelca bramki dla ŁKS-u Sebastiana Szałachowskiego zastępuje Radosław Pruchnik.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Manu zastępuje Jakub Kosecki.

• GOOOOOL dla Legii! Danijel Ljuboja wykorzystuje kapitalne dośrodkowanie i strzałem z woleja pokonuje Pavle Velimirovicia.

• Dwójkowa akcja Danijela Ljuboji - Moshe Ohayona zakończona nieskutecznym strzałem ostatniego.

• Maciej Rybus szedł z boiska. W jego miejsce pojawił się Michał Kucharczyk.

• Żółtą kartką ukarany również Ivica Vrdoljak.

• Brutalne wejście Jakuba Wawrzyniaka, który faulował Cezarego Stefańczyka.

• Strzał głową Marka Saganowskiego, ale zdecydowanie za lekki by zaskoczyć Kuciaka.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Bartosza Romańczuka zastąpił Maciej Bykowski.

• Na pozycji spalonej Marek Saganowski. Wcześniej zupełnie nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego Cezarego Stefańczyka.

• Zmian w zespole Legii. Moshhe Ohayon zastąpił Miroslava Radovicia.

• Tym razem pokazał się Marek Saganowski, którzy próbował zaskoczyć Kuciaka strzałem w krótki róg bramki. Nieskutecznie.

• Kapitalna interwencja Dusana Kuciaka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do pozycji strzeleckiej doszedł Marcin Mięciel. Strzał głową napastnika ŁKS-u broni słowacki bramkarz Legii.

• Indywidualna akcja Sebastiana Szałachowskiego, którego strzał zablokował Jakub Wawrzyniak.

• Pierwsza zmiana w zespole ŁKS-u. Awgana Papikjana zastępuje Tomasz Nowak.

• Ariel Borysiuk strzela z dystansu! Czujny w bramce Pavle Velimirović!

• Żółtą kartką ukarany Ariel Borysiuk.

• Janusz Gol mógł zdobyć drugą bramkę! Jego uderzenie po dosyć przypadkowej akcji odbiło się od słupka.

• Legia w pełni kontroluje przebieg spotkania. Od początku drugiej połowy piłkarze ŁKS-u muszą biegać za piłką.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Agwana Papikjana, ale podanie trafiło wprost na głowę Janusza Gola.

• Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach.

• Gramy! Rozpoczynają piłkarze Legii.

• Za chwilę początek drugiej połowy. Pojawili się już na murawie piłkarze obu zespołów.

• Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi w Bełchatowie 2:1 z ŁKS-em Łódź.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Tym razem strzał z dystansu Manu, ale tylko do statystyki.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Łabędzki. Próba obrońcy ŁKS-u daleko od bramki Kuciaka.

• Sporo teraz niedokładności w wykonaniu obu zespołów. Sebastian Szałachowski domagał się rzutu karnego po starciu z Michałem Żewłakowem. Słuszna decyzja arbitra, który nie dał się nabrać w tej sytuacji.

• Dośrodkowanie w pole karne Macieja Rybusa. Tym razem bez zarzutów defensywa gospodarzy.

• Legia od momentu zdobycia drugiej bramki całkowicie kontroluje to spotkanie. Podopieczni Macieja Skorży mają zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki.

• Kolejne otwierające drogę do bramki podanie autorstwa Danijela Ljuboji. Tym razem doskonałej okazji nie wykorzystał Jakub Wawrzyniak.

• Kapitalne zagranie Danijela Ljuboji do Maciej Rybusa. Pomocnik Legii przegrywa jednak pojedynek sam na sam z golkiperem rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOL dla Legii! Janusz Gol zdobywa bramkę, która po raz drugi wyprowadza Legię na prowadzenie. Podawał Artur Jędrzejczyk, a Janusz Gol strzałem głową pokonał Pavle Velimirovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOL dla ŁKS-u! Sebastian Szałachowski popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu lewą nogą. Zbiegł do środka, dużo miejsca zostawili mu obrońcy Legii i były piłkarz warszawskiego klubu został autorem pierwszego gola ŁKS-u po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

• GOOOOOOOOL dla Legii. Pewnie wykonany rzut karny przez kapitana Legii, który strzelił pod poprzeczką. Bez szans Pavle Velimirović!

• Rzut karny dla Legii! Faulowany w polu karnym Jakub Wawrzyniak przed Dariusz Kłusa.

• Marek Saganowski urwał się obrońcom Legii. Zbyt długo jednak zwlekał z podaniem do partnerów i podał wprost pod nogi bramkarza rywali.

• Marek Saganowski zdecydował się z głębi pola na dośrodkowanie pod bramkę Legii. Piłkę spokojnie wyłapał Dusan Kuciak, który uprzedził Sebastiana Szałachowskiego.

• Cezary Stefańczyk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Zamieszanie w polu karnym wyjaśnił pewnym wyjściem z bramki Dusan Kuciak.

• Janusz Gol zagrywał piłkę w pole karne do Manu. Podanie byłego piłkarza GKS-u Bełchatów za mocne. Od początku częściej utrzymują się przy piłce goście.

• Zaczynamy! Przy piłce gospodarze.

• Obie ekipy pojawiają się na murawie wyprowadzeni przed trójkę sędziowską na czele z Wojciechem Krztoniem.

• Do składu Legii wracają Miroslav Radović oraz Manu. Obaj nie mogli zagrać w spotkaniu rewanżowym w Moskwie ze względu na żółte kartki.

• Niespodzianką w składzie gospodarzy jest obecność Agwana Papikjana. 17-letni wychowanek Akademii Piłkarskiej ŁKS zadebiutował w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy w spotkaniu z Polonią Warszawa w 3. kolejce.

• Podopieczni Dariusza Bratkowskiego w poprzedniej kolejce zdobyli pierwszy punkt w sezonie. Tydzień temu ŁKS zremisował bezbramkowo w Gdańsku z Lechią.

• Legia Warszawa zagra w grupie C Ligi Europejskiej razem z PSV Eindhoven, Hapoelem Tel Awiw i Rapidem Bukareszt.

• Legia Warszawa przystępuje do dzisiejszego spotkania podbudowana awansem do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Podopieczni Macieja Skorży pokonali w Moskwie Spartaka 3:2. Bramkę na wagę awansu zdobył w doliczonym czasie zdobył Janusz Gol, który doskonale zna stadion w Bełchatowie, bowiem przed przyjściem do Warszawy występował w miejscowym GKS-ie.

• Ostatni raz piłkarze obu zespołów o ligowe punkty rywalizowali w sezonie 200/09. W Łodzi padł wynik bezbramkowy, a w stolicy Legia wygrała 1:0 po bramce samobójczej Roberta Sieranta.

• Spotkanie odbędzie się w Bełchatowie ze względu na brak licencji w kontekście stadionu w Łodzi, który nie spełnia kryteriów Ekstraklasy. Na inaugurację sezonu w Bełchatowie podopieczni wówczas Andrzeja Pyrdoła polegli z Lechem Poznań aż 0:5.

• Ostatni akord 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Przed nami rywalizacja ŁKS-u Łódź z Legią Warszawa. Na to spotkanie zaprasza Krzysztof Zaborowski.