Mecz ŁKS Łódź - Legia Warszawa ONLINE. Beniaminek chce się...

Mecz ŁKS Łódź - Legia Warszawa ONLINE. Beniaminek chce się postawić faworytowi. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Dani Ramirez - 3 (Pirulo - 3)
    • Michał Mokrzycki - 3 (Mieszko Lorenc - bez oceny)
    • Adrien Louveau - 3
    • Jędrzej Zając - 4 (Antoni Młynarczyk - 3)
    • Engjëll Hoti - 3 (Adrian Małachowski - bez oceny)

• Bartosz Slisz - 4
    • Juergen Elitim - 3 (Bartosz Kapustka - 3)
    • Patryk Kun - 3 (Gil Dias - bez oceny)
    • Josue - 4 (Igor Strzałek - bez oceny)
    • Blaz Kramer - 2 (Marc Gual - 3)
    • Ernest Muci - 3
  • Koniec meczu! ŁKS Łódź remisuje z Legią Warszawa (1:1)! Na bramkę Jędrzeja Zająca pod koniec pierwszej połowy odpowiedział, po zmianie stron, Paweł Wszołek.

• I jeszcze Marcin Flis z "żółtkiem".

Obaj zawodnicy nie byli na liście zagrożonych pauzą w następnej kolejce.

• Radovan Pankov zagotował się i dostaje żółtą kartkę. "Kibice" rzucają w niego śnieżkami

• Adrian Louvaeu zahaczył w środku boiska Ernesta Muciego. Dodatoko jeszcze poturbował Albańczyka. Sędzia Tomasz Musiał nie sięga do kieszonki.

• ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:1

• 6 Strzały 22
    • 2 Strzały celne 4
  • Przerwa w grze. Na murawie leży Bartosz Szeliga. Sędzia stanowczo pokazuje mu, by w asyście medyków opuścił boisko.

• Po wrzutce Igora Strzałka z narożnika Rafał Augustyniak główkuje wysoko nad bramką.

• Mocne dośrodkowanie Gila Diasa z lewej strony na dalszy słupek. Piotr Głowacki, bez kalkulacji, wybija głową na rzut rożny.

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy. Kto zgranie komplet punktów?

• Kay Tejan upomniany żółtą kartką za faul.

• Radovan Pankov podaje w pole karne, gdzie zabrakło dokładności po stronie Yuriego Ribeiro. Aleksander Bobek niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Igor Strzałek zmienia Josue.

• ... a za Michała Mokrzyckiego melduje się Mieszko Lorenc.

• Adrian Małachowski zmienia Engjella Hotiego

• Siódmy mecz w tej kolejce zakończony remisem?

• Radovan Pankov powalił na murawę Antoniego Młynarczyka. Od razu przeprosił młodzieżowca za swoje nieprzepisowo wejście.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA LEGII!!!

Marc Gual urwał się prawą stroną. Zagrywa płasko w "szesnastkę", skąd Gil Dias z kilu metrów uderza wysoko nad bramką!

• Marc Gual mocno uderzy z prawej strony pola bramkowego w stronę dalszego rogu i piłka przeszła po rękawicy Aleksandra Bobka! Odbiła się jeszcze od Leventa Gulena i o CENTYMETRY mija prawy słupek! Niewiele brakowało, by Legia prowadziła po bramce samobójczej!

• Josue uderza z rzutu wolnego i Aleksander Bobek trąca piłkę na... POPRZECZKĘ! Goście mają rzut rożny!

• Do piłki biegli Bartosz Slisz i Pirulo Hiszpan przypadkowo został trafiony ręką w twarz.

• Ernest Muci w roli lewoskrzydłowego chciał zagrać płasko w "szesnastkę". Pomysł dobry, wykonanie też, ale przewidywalne dla obrony beniaminka.

• 10 087 widzów w Łodzi na meczu ŁKS-u z Legią Warszawa.

• Gil Dias zmienia Patryka Kuna.

• Na razie dało to "tylko" jedną bramkę

• Bartosz Kapustka podaje na lewą stroną pole karnego do Marca Guala. Ten płasko wstrzelił przed bramkę, gdzie zabrakło "zamknięcia".

• ... a w "hiszpańskiej" Pirulo wchodzi za Daniego Ramireza.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: "młodzieżowo-debiutancka", czyli Antoni Młynarczyk zastępuje Jędrzeja Zająca...

• Szybko wznowiona gra i bardzo blisko gola był... Marcin Flis! Pierwszy strzał z pola karnego zablokowany, dobitka przeleciała tuż obok bramki!

• Przerwa w grze. Kolejny raz kibice odpalili race; gęsty dym unosi się nad murawą.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego WYBORNĄ okazję miał Marc Gual. Ten chyba zbagatelizował sytuację, uderzając anemicznie z kilku metrów i został zablokowany!

• Bartosz Szeliga upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a za Blaza Kramera melduje się Marc Gual.

• Bartosz Kapustka zmienia Juergena Elitima...

• Josue przejmuje piłkę na 25. metrze. Uderza wolejem i obija... DALSZY (LEWY) SŁUPEK!!!

• Ciekawie zapowiadała się akcja beniaminka. Dani Ramirez zbiega z piłką z prawej strony do środka, by pograć na ścianę z Kayen Tejanem, Ten niedokładnie odgrywa do Hiszpana.

• Paweł Wszołek urwał się prawą stroną, zostawiając rywala w blokach. Z dośrodkowaniem poradził sobie Marcin Flis, który wybija poza pole karne

• 4 Strzały 14
    • 2 Strzały celne 3
  • W odpowiedzi atak gospodarzy. Jędrzej Zając podaje płasko w "szesnastkę", gdzie blisko piłki był Dani Ramirez.

• Yuri Ribeiro uderza głową z prawej strony pola karnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Mocno przycisnęli teraz goście. Po wrzutce Josue z rzutu wolnego łodzianie ratują się wybiciem na rzut rożny.

• I DRUGA POPRZECZKA!!!

Po wrzutce Pawła Wszołka z prawej strony Ernest Muci główkuje z 6 metrów! Aleksander Bobek przenosi piłkę na poprzeczkę!

• [WIDEO] 51. MINUTA. GOL PAWŁA WSZOŁKA (1:1)

• Rafał Augustyniak uderza z dalszej odległości. Pomylił się o metr.

• POPRZECZKA RATUJE ŁKS PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Juergen Elitim wystawia piłkę na 18. metr, gdzie pojawił się Yuri Ribeiro! Ten huknął bez przyjęcia i centymetry dzieliły go od wpisania się na listę strzelców!

• Z kontrą ruszyli zawodnicy Piotra Stokowca. Została ona przerwana przed polem karnym gości.

• Piotr Głowacki blokuje dośrodkowanie Pawła Wszołka. Rzut rożny dla Legii.

• Radovan Pankov podaje z prawej strony w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Pawła Wszołka, który najpierw "nawinął" Adriena Louveau, a po chwili uderzył do siatki między nogami Aleksandra Bobka!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WSZOŁEK!!!

• Na strzał z dystansu zdecydował się nieatakowany Bartosz Slisza! Huknął prostym podbiciem w stronę lewego dolnego rogu, ale wyciągnięty jak struna Aleksander Bobek zdołał ją zbić do boku!

• Yuri Ribeiro podłączył się do akcji lewą stroną. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie minął się z piłką Blaz Kramer.

• Kay Tejan na spalonym.

• Kay Tejan skutecznie naciskał na Radovana Pankova. Ten zagrał zdecydowanie za mocno na prawą stronę, gdzie był Paweł Wszołek.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu ŁKS-u z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Niesamowite uczucie, naprawdę. Debiutować z tak wielką drużyną jaką jest Legia i do tego strzelić na własnym stadionie bramkę, dzięki której teraz wygrywamy i schodzimy do szatni z prowadzeniem. (...) Można powiedzieć, że to uczucie... Czuję się jak w raju. Tak bym porównał to uczucie. Nic dodać, nic ująć

- powiedział Żelisławowi Żyżyńskiemu w przerwie meczu debiutujący w Ekstraklasie Jędrzej Zając

• +7' Aleksander Bobek pewnie i spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony. I w tym momencie sędzia zaprasza obie strony na przerwą. ŁKS prowadzi z Legią 1:0

• +6' Yuri Ribeiro w zapaśniczym stylu powalił na murawę Kaya Tejana. Portugalczyk podzieli los Juergena Elitima - czwarta żółta kartka dyskwalifikuje go z występu w meczu z Cracovią.

• +5' Patryk Kun "łamie" akcję z lewej strony do środka. Miał sporo miejsca do strzału z ok. 20 metrów, podaje w pole karne... do nikogo.

• [WIDEO[ 45. MINUTA. GOL JĘDRZEJA ZAJĄCA (1:0)

• +4' Rafał Augustyniak decyduje się na płaski strzał z ok. 20. metrów. Sporo brakowało mu do celu.

• +2' Legioniści zyskali rzut wolny z koła środkowego. Z wrzutką Josue poradzili sobie gospodarze.

• Tomasz Musiał dolicza 7 minut do pierwszej połowy.

• Atak gospodarzy prawą stroną zakończony dośrodkowaniem w pole karne do Kaya Tejana. Ten przegrał pojedynek powietrzny z rywalem, ale do odbitej piłki dopada Dani Ramirez. Ten nieczysto uderza wolejem tak, że trafia w... biodro Jędrzeja, który w ten sposób kieruje futbolówkę do siatki tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA ŁKS-U! STRZELCEM DEBIUTUJĄCY W EKSTRAKLASIE JĘDRZEJ ZAJĄC!!!

• Juergen Elitim upomniany żółtą kartką za zahaczenie w środku pola Engjëlla Hotiego.

Kolumbijczyk nie zgadza się z tą interpretacją tym bardziej, że nie zagra w następnym meczu z Cracovią

• Levent Gulen zmienia kontuzjowanego Nacho Monsalve.

• Kilku piłkarzy ŁKS-u ruszyło do rozgrzewki. Przez moment gospodarze będą grać w "dziesiątkę".

• Kolejna przerwa w grze. Na murawie leży Nacho Monsalve, który ucierpiał w starciu z Blazem Kramerem. Szybko pojawił się przy nim medyk.

• ERNEST MUCI!!!

Albańczyk przejmuje piłkę na 20. metrze po niedokładnym zagraniu Marcina Flisa do Nacho Monsalve! Wbiegł w pole karne, po czym huknął na wiwat kilka metrów nad poprzeczką!

• Po źle rozegranym rzucie wolnym piłkarze Piotra Stokowca ruszyli z kontrą! Tuż za linią środkową przerwał ją Patryk Kun wycofaniem piłki do bramkarza. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Dani Ramirez fauluje w środku pola Bartosza Slisza. Sędzia Tomasz Musiał nie sięga jednak do kieszonki.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości. Jeszcze Josue... przypadkowo wpadł na kolegę.

• Piotr Głowacki przedarł się lewą stroną, wykorzystując dużą przestrzeń. Jego dośrodkowanie blokuje Bartosz Slisz; rzut rożny.

• GRAMY!!!

Widoczność nie jest rewelacyjna, ale wystarczająca.

• Josue

• Przerwa w grze. Tym razem nad murawą unosi się gęsty dym. Widoczność jest mocno ograniczona

• Oprawa kibiców ŁKS-u

• A teraz zakotłowało się przed polem karnym Legii. Ci blokowali 3-4 strzały, aż próba Daniego Ramireza wolejem mija lewy słupek.

• Josue zameldował się na lewej stronie. Przełożył piłkę do prawej nogi, po czym posłał ją przed bramkę w poszukiwaniu Blaza Kramera. Skutecznie przyblokowali go środkowi obrońcy ŁKS-u.

• Nacho Monsalve znowu w roli głównej. Poradził sobie z Patrykiem Kunem.

• ŁKS Łódź - Legia Warszawa 0:0

• 1 Strzały 3
    • 0 Strzały celne 0
  • Josue posyła górną piłkę do Ernesta Muciego, który na 14. metrze "skleił" ją prawą nogą, p czym uderzył lewą! W ostatniej chwili blokuje go wślizgiem Nacho Monsalve.

• W odpowiedzi Dani Ramirez podaje prostopadle do Kaya Tejana w kierunku pola karnego. Przyblokowali go Rafał Augustyniak i Radovan Panko tak, by piłkę mógł złapać Kacper Tobiasz.

• Josue zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów. Jego strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Marcin Flis na raty poradził sobie z Pawłem Wszołkiem. "Przestawił" w polu karnym wahadłowego Legii jak krzesło w salonie, ale wybijając piłkę trafił w rywala. Szybko się zorientował i naprawił swój błąd.

• Nie o taką "regularność" chodzi w przypadku Legii

• Josue uruchomił górnym podaniem Blaza Kramera, który w "szesnastce" chciał "objechać" wychodzącego z bramki Aleksandra Bobka! Ten odpowiednio wystawił nogę i trącił piłkę, przerywając rajd Słoweńca!

• Enest Muci przedarł się lewą stroną, by niemal z linii końcowej wrzucić w pole karne. Dośrodkowanie nie znalazło adresata, a po poprawce Patryka Kuna strzał głową mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Kay Tejan przedarł się teraz prawą stroną. Tuż przed linią 16. metra stracił kontrolę nad piłką.

• Po starcie gości Kay Tejan przedarł się lewa stroną w pole karne, po czym wrzuca miękko na dalszy słupek. Engjëll Hoti staranował Yuriego Ribeiro przy wyskoku.

• Kosta Runjaic korzysta z tej nieoczekiwanej przerwy i udziela wskazówek Bartoszowi Sliszowi. Dalej nie wiadomo, co z Bartoszem Szeligą i Patrykiem Kunem. Na pewno na moment opuszczą boisko z opatrunkami na głowach.

• Przerwa w grze. W walce o górną piłkę głowami zderzyli się Patryk Kun i Bartosz Szeliga. Obaj leżą na murawie, obok nich są już sztaby medyczne.

• Przerzut ze środka na lewą stronę do rozpędzonego Patryka Kuna był odrobinę za mocny. Grę z "piątki" wznawia Aleksander Bobek.

• Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Legii!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po blamażu w Pucharze Polski Legia chce się zrehabilitować w oczach kibiców. Na starcie sezonu gładko ograła ŁKS. Wszystkie trzy gole strzelił Tomas Pekhart, a karnego nie wykorzystał Josue (Aleksander Bobek obronił).

• Skład Legii Warszawa

• Legia jest dopiero piąta w tabeli. Ma dziesięć punktów straty do liderującego Śląska Wrocław przy dwóch meczach rozegranych mniej. W czwartek czeka ją jeszcze spotkanie o wszystko w Lidze Konferencji z AZ Alkmaar.

• Skład ŁKS-u Łódź

• ŁKS okazał się najsłabszym zespołem pierwszej rundy. Ugrał ledwie osiem punktów, na które złożyły się ledwie dwa zwycięstwa i dwa remisy. Ostatnie zwycięstwo to 20... sierpnia i mecz z Pogonią Szczecin wydarty po fantastycznym golu Engjella Hotiego z 97 minuty.

• ...a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Mało kto spodziewał się takiej kolejki, w której 5 z 6 spotkań kończy się remisami, a Piast Gliwice... wygrał (z Lechem 1:0). Teraz przenosimy się do Łodzi, gdzie już za 25 minut dojdzie do starcia drużyn z dwóch biegunów tabeli PKO Ekstraklasy - ŁKS-u Łódź z Legią Warszawa.

Mecz poprowadzi Tomasz Musiał...

21.07.2023 warszawaesktraklasa - mecz legii warszawa vs łks łódźn/z 27 josue pesqueira (kpt)fot. adam jankowski / polska press

21.07.2023 warszawa esktraklasa - mecz legii warszawa vs łks łódź n/z 27 josue pesqueira (kpt) fot. adam jankowski / polska press ©Adam Jankowski

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Legia Warszawa ONLINE. Teoretycznie goście nie powinni mieć żadnego problemu ze zwycięstwem. Skoro jednak w środku tygodnia odpadli z Pucharu Polski to i z beniaminkiem może wyjść różnie. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Legia Warszawa ONLINE

Czysto piłkarsko ŁKS wygląda naprawdę ubogo. W czym więc upatrywać nadziei z Legią? Rywal jest zmęczony natłokiem meczów, w słabej formie, a poza tym stan boiska będzie pozostawiać wiele do życzenia. Słowem, wiele może się zdarzyć, jeśli faktycznie kluczem okaże się nie jakość, ale na przykład wola walki...

Legia jest dopiero piąta w tabeli. Ma dziesięć punktów straty do liderującego Śląska Wrocław przy dwóch meczach rozegranych mniej. W czwartek czeka ją jeszcze spotkanie o wszystko w Lidze Konferencji z AZ Alkmaar. Czy w Łodzi trener zastosuje więc rotację?

Po blamażu w Pucharze Polski Legia chce się zrehabilitować w oczach kibiców. Na starcie sezonu gładko ograła ŁKS. Wszystkie trzy gole strzelił Tomas Pekhart, a karnego nie wykorzystał Josue.

Piotr Stokowiec, trener ŁKS: - Legia jest zespołem na europejskim poziomie, więc nie sądzę, aby mecz w Pucharze Polski i ta dogrywka w Kielcach wpłynęła na nią negatywnie. Oczywiście, mobilizująco lub deprymująco może zadziałać sam wynik, ale o tym się przekonamy dopiero w naszym meczu. Z Legią wygrać dziesięć razy z rzędu każdemu zespołowi byłoby bardzo trudno. Ale tu chodzi o wygranie jednego meczu. Jak to zrobić? Musimy być konsekwentni, zmobilizowani i musimy też poszukać sytuacji, które będzie można wykorzystać.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Przeszłości już nie zmienimy. Musimy dalej iść do przodu. Każda drużyna przechodzi przez ciężkie momenty, tak samo trenerzy. Zainwestowaliśmy dużo sił w przegrane spotkanie z Koroną, a mimo to nie wygraliśmy tej rywalizacji. Współpracowałem z Olivierem Kahnem, który zawsze powtarzał, że trzeba iść dalej – szukać pozytywów, nie poddawać się, nie załamywać i cały czas podążać swoją drogą.

Nie zagrają w meczu ŁKS - Legia:
ŁKS: Tutyskinas, Janczukowicz, Dankowski (?)
Legia: Mustafajew

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - ŁKS 3:0 (Ekstraklasa, 21.07.2023)

Mecz ŁKS Łódź - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Komentuje duet Rafał Dębiński, Tomasz Wieszczycki. W internecie mecz dzięki aplikacji oraz stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!