ŁKS Łódź - Piast Gliwice ONLINE. Ostatni w tabeli beniaminek...

ŁKS Łódź - Piast Gliwice ONLINE. Ostatni w tabeli beniaminek chce przerwać fatalną passę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za dwa tygodnie ŁKS Łódź podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin, natomiast Piast Gliwice pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

• Oceny piłkarzy po meczu ŁKS Łódź - Piast Glwiice (w skali 1-6):

ŁKS Łódź

• Aleksander Bobek - 2
    • Adam Marciniak - 2
    • Levent Gulen - 2, (Engjëll Hoti - 3)
    • Artemijus Tutyskinas - 2
    • Kami Dankowski - 2, (Bartosz Szeliga - 3)
    • Adrien Louveau - 3
    • Michał Mokrzycki - 3, (Adrian Małachowski - bez oceny)

• Patryk Dziczek - 3
    • Miłosz Szczepański - 3, (Jakub Holubek - 2)
    • Michael Ameyaw - 4
    • Damian Kądzior - 4
    • Jorge Felix - 2, (Tomas Huk - bez oceny)
  • Znakomity mecz w Łodzi. W pierwszej połowie całkowita dominacja Piast, natomiast w drugiej do roboty wzięli się gospodarze i ostatecznie mogą czuć niedosyt, że nie wygrali tego meczu.

• Koniec meczu w Łodzi! Coś niesamowitego, jedenasty remis Piasta w piętnastu spotkaniach.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrał ręką we własnym polu karnym, ale arbiter nie używa gwizdka!

• Dani Ramirez dopadł do piłki wybitej z pola karnego Piasta, uderzył bardzo groźnie, ale piłka odbita od rywala minęła bramkę rywali o kilka centymetrów!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany Ariel Mosór.

• Druga zmiana w Piaście Gliwice. Tomas Huk zmienił Jorge Felixa.

• Kolejne zagranie w pole karne gości, ale spokojnie interweniował Frantisek Plach.

• Engjëll Hoti oddał strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• ŁKS wciąż naciska, ale na razie nie potrafi znaleźć sposobu na czwartą bramkę. Piast w ostatnich minutach wyraźnie się zamknął.

• Kolejna zmiana w ŁKS-ie Łódź. Adrian Małachowski zastąpił Michała Mokrzyckiego.

• Grzegorz Tomasiewicz dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Artemijus Tutyskinas ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• ŁKS atakuje coraz mocniej. Goście są zepchnięci do defensywy. Łodzianie idą po zwycięstwo w tym meczu.

• Zła wrzutka z narożnika boiska, bez zagrożenia.

• Próba odpowiedzi Piasta, ale tylko rzut rożny.

• Wrzutkę z narożnika boiska fatalnie interweniował Frantisek Plach, do piłki dopadł Piotr Janczukowicz i sytuacyjnym strzałem wpakował piłkę do bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Janczukowicz i remis w Łodzi!!!

• Roszada w składzie gospodarzy. Engjell Hoti zmienił Leventa Gulena.

• Dani Ramirez oddał zaskakujący strzał z woleja, ale spudłował.

• Kay Tejan ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Zakotłował się w polu karnym gospodarzy. Do piłki dopadł Patryk Dziczek, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z rywali.

• Michał Mokrzycki ukarany żółtą kartką za faul na połowie gospodarzy.

• Ofensywna akcja ŁKS-u, ale tym razem bez oddania groźnego strzału.

• Damian Kądzior dostał piłkę w polu karnym ŁKS-u, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Dobra wrzutka w pole karne ŁKS-u, piłkę główkował Kay Tejan i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki.

• Świetna akcja Michaela Ameyawa i Piast wywalczył rzut rożny.

• Świetna wrzutka w pole karne Piasta na głowę Adama Marciniaka, a ten minimalnie spudłował!

• Kay Tejan odebrał piłkę na połowię przeciwnika, wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kay Tejan zdobywa bramkę kontaktową!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Kay Tejan pojawił się w miejsce Piotra Głowackiego.

• Dwie roszady także w ŁKS-ie Łódź. Bartosz Szeliga zmienił Kamila Dankowskiego

• Taktyczna zmiana w Piaście Gliwice. Jakub Holubek zastąpił Miłosza Szczepańskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Całkowita dominacja Piasta w pierwszej połowie, ale bezsensowne zachowanie Alexandrosa Katranisa spowodowała, że druga część meczu będzie niezwykle emocjonująca! Uskrzydlony i grający w przewadze ŁKS będzie walczył o lepszy rezultat!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Piast prowadzi już tylko 3:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dani Ramirez zdobywa bramkę! Jeszcze będzie ciekawie!

• Czerwona kartka dla Alexandrosa Katranisa za faul bez piłki!

• Rzut karny dla ŁKS-u po faulu na Adrienie Louveau!

• Arbiter sprawdza potencjalny rzut karny dla ŁKS-u!

• Adrien Louveau ucierpiał po starciu w polu karnym Piasta.

• MIchael Ameyaw popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował fatalnie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Piast spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. ŁKS nie ma pomysłu jak przeciwstawić się rywalom.

• Koronkowa akcja Piasta, Arkadiusz Pyrka popędził środkiem, zagrał do Jorge Felixa, ten wyłożył piłkę do Michaela Ameyawa, który wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michael Ameyaw także ma swojego gola!!!

• Piast ruszył z kontratakiem, ale Damian Kądzior faulował rywala i sędzia przerwał akcję.

• Jakub Czerwiński ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

• Arkadiusz Pyrka wrzucił w pole karne ŁKS-u, ale bez zagrożenia.

• Fatalne rozegranie rzutu wolnego i ŁKS łatwo stracił piłkę.

• Patryk Dziczek faulował rywala na własnej połowie. Będzie szansa na wrzutkę.

• Michael Ameyaw pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła w jednego z rywali.

• Dobra wrzutka z narożnika boiska, ale Frantisek Plach skutecznie interweniuje.

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla ŁKS-u.

• Grzegorz Tomasiewicz pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• Damian Kądzior znakomicie wrzucił na głowę Ariela Mosóra, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ariel Mosór podwyższa na 2:0!!!

• Michael Ameyaw potrzebuje pomocy medycznej.

• Kamil Dankowski także z napomnieniem.

• Dłuższa akcja Piasta, ale Artemijus Tutyskinas zdołał ją przerwać wybiciem w aut.

• Dwie akcje Piasta, a teraz piłkarze rozgrywają piłkę w okolicy koła środkowego.

• Gra toczy się w środku pola. ŁKS nie ma pomysłu na zaatakowanie rywala.

• Michael Ameyaw zagrał w pole karne ŁKS-u do Damiana Kądziora, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy! Piłka jeszcze delikatnie zmieniła tor lotu piłki po interwencji Adama Marciniaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Damian Kądzior otwiera wynik meczu w Łodzi!!!

• Goście od kilku minut utrzymują się przy piłce, ale wciąż nie ma bramkowych okazji.

• Arkadiusz Pyrka oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała tuż nad bramką gospodarzy.

• Od początku meczu Piast jest bardzo aktywny i próbuje naciskać rywala.

• Już teraz pierwsza żółta kartka dla Grzegorza Tomasiewicza.

• Zaczynamy mecz w Łodzi!

• Przed meczem hymn Polski. Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Tuż przed meczem zmiana w bramce ŁKS-u Łódź!

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Paweł Raczkowski z Warszawy. W tym sezonie prowadził jeden mecz ŁKS-u Łódź, w którym przegrał u siebie z Wartą Poznań 0:2. W tym spotkaniu pokazał aż dziewięć żółtych kartek i podyktował rzut karny dla Warty. Paweł Raczkowski sędziował również dwa mecze z udziałem Piasta i w obu podyktował rzut karny dla gliwiczan. W tym sezonie w ośmiu meczach PKO Ekstraklasy podyktował aż siedem rzutów karnych.

• Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni te drużyny grały ze sobą w rozgrywkach PKO Ekstraklasy sezonu 2019/20. Wtedy w Łodzi goście wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Artura Bogusza, natomiast w Gliwicach Piast pokonał rywali 2:1 po golach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. W tamtym spotkaniu dwie asysty zaliczył Gerard Badia. Tamten sezon Piast Gliwice zakończył na trzecim miejscu w tabeli, natomiast ŁKS Łódź spadł z ligi tracąc do bezpiecznego miejsca aż dwadzieścia jeden punktów.

• Natomiast ŁKS Łódź przegrał ostatnich sześć meczów we wszystkich rozgrywkach. Ostatnie zwycięstwo łodzian to wygrana w 1/32 FORTUNA Pucharu Polski z drugoligowym KKS-em Kalisz pod koniec września. Przed tygodniem ŁKS przegrał we Wrocławiu z grającym całą drugą połowę w dziesiątkę Śląskiem Wrocław 1:2. Wydaje się, że baniaminek jest zdecydowanie najgorszą drużyną w PKO Ekstraklasie, ale kiedyś muszą przyjść mecze, kiedy zanotuje jakieś punkty.

• Warto jednak odnotować, że ponad tydzień temu Piast wreszcie wygrał jakieś spotkanie. Był to wyjazdowy mecz w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski z pierwszoligowym Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Jednak w weekend znowu przyszedł remis, więc ciężko stwierdzić, co zaproponują nam dzisiaj gliwiczanie.

• Można pół żartem powiedzieć, że Piast Gliwice będzie walczył dzisiaj o jedenasty remis w tym sezonie PKO Ekstraklasy i czwarty z rzędu. Jednak wiadomo, że Gliwiczanie chcą przełamać tę serię i wreszcie wygrać spotkania, a dzisiaj przychodzi znakomita okazja, czyli mecz z ostatnim w tabeli beniaminkiem z Łodzi.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź na własnym stadionie podejmie Piast Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©Canal+Sport screen

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Piast Gliwice ONLINE. Sobotę zaczniemy od gry między ostatnim w tabeli beniaminkiem a zespołem stale remisującym, który wykręcił już dwucyfrową liczbę. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS Łódź - Piast Gliwice ONLINE

ŁKS Łódź z ledwie siedmioma punktami zamyka tabelę. Na przełamanie w ekstraklasie czeka od 20 sierpnia. Skoro jednak w piątek niemoc udało się przerwać Puszczy Niepołomice to na stadionie im. Władysława Króla też w to wierzą. Czy są ku temu podstawy?

Fatalna passa ŁKS to dziewięć meczów bez wygranej (w tym aż osiem porażek). Ostatnio do remisu z liderującym Śląskiem Wrocław zabrakło koncentracji w końcówce. To wtedy padła decydująca bramka autorstwa Piotra Samiec-Talara.

Trener Piotr Stokowiec przekonuje, że jego zespół umie się bić. Po serii wpadek liczy na mit założycielski jego dopiero co rozpoczętej kadencji. Piast to jednak wyjątkowy "wredny" przeciwnik. Nie pozwala się pokonać. Już dziesięć razy zremisował swoje mecze - ostatnio u siebie z Koroną Kielce (0:0).

Piotr Stokowiec, trener ŁKS: - W sytuacji, w której jesteśmy, to nie jest już kwestia jednego wygranego meczu. Najważniejsze zrobić pierwszy krok i mieć punkt zaczepienia. To by dodało nam pewności siebie. Myślę, że potrafimy się bić. Widzę szczerość tej drużyny i wydaje mi się, że swoją postawą we Wrocławiu sprawiliśmy, że nasi kibice przestali się za nas wstydzić. Teraz chcemy sprawić, żeby poczuli się z nas dumni.

Aleksandar Vuković, trener Piasta: - Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać. To mamy do poprawy w porównaniu z ostatnim meczem. Wiemy, że możemy dać z siebie zdecydowanie więcej pod względem jakości gry i tego oczekujemy.

Nie zagrają w meczu ŁKS Łódź - Piast Gliwice

ŁKS: Fase, Letniowski, Pirulo
Piast: Krykun, Wilczek

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - ŁKS 2:1 (Ekstraklasa, 15.12.2019)
ŁKS - Piast 0:1 (Ekstraklasa, 11.08.2019)

Mecz ŁKS Łódź - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie transmisja na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online. Widowisko skomentuje duet Rafał Dębiński, Rafał Nahorny. Relacja LIVE w sobotę od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!