ŁKS Łódź - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrz Polski wchodzi...

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrz Polski wchodzi do gry! Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2 dogrywka 2 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Już za tydzień losowanie 1/8 FORTUNA Pucharu Polski.

• Raków był dzisiaj zdecydowanie lepszy, ale dopiero po dogrywce zdołał rozstrzygnąć tę rywalizację. Dodatkowe trzydzieści minut może być obciążeniem, które da się we znaki piłkarzom Rakowa w kolejnych tygodniach. Natomiast ŁKS w pierwszej połowie pokazał się bardzo ładnie. Jednak od drugiej części meczu to goście dominowali i zasłużenie wygrali.

• Koniec meczu! Raków wygrywa 2:0 i melduje się w 1/8 FORTUNA Pucharu Polski!

• Ben Lederman pięknym strzałem z dystansu pieczętuje awans Rakowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ben Lederman podwyższa na 2:0!!!

• Marcin Cebula dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale jego podanie nie przyniosło zagrożenia.

• Władysław Koczerhin ukarany żółtą kartką.

• Ante Crnac stanął oko w oko z bramkarzem ŁKS-u, ale zgubił piłkę, a chwilę później po strzale jego partnera, świetnie interweniował Dawid Arndt!

• Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale arbiter odgwizdał faul gracza gospodarzy.

• Dawid Drachal potrzebuje pomocy medycznej.

• Koronkowa akcja Rakowa, Marcin Cebula oddał strzał z bliskiej odległości, piłkę znakomicie obronił Dawid Arndt, ale z dobitką Władysława Koczerhina nie miał żądnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Władysław Koczerhin zdobywa bramkę!!!

• Srdjan Plavsić ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Fran Tudor z rzutu wolnego uderzył niecelnie.

• Fran Tudor faulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Będzie okazja na poważne zagrożenie.

• Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wynik wciąż bez zmian.

• Arbiter doliczył minutę do podstawowego czasu gry.

• Zagranie w pole karne ŁKS-u bez zagrożenia.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale Nacho Monsalves skutecznie interweniował.

• Raków wciąż naciska, ale nadal wynik bezbramkowy.

• Coś niesamowitego! Piotr Janczukowicz za próbę wymuszenia rzutu karnego został ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko! Zawodnik ŁKS-u wszedł na boisko w drugiej połowie.

• Dawid Drachal zagrał w pole karne ŁKS-u, ale spokojnie interweniował Dawid Arndt.

• Kolejna zmiana w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zastąpił Gustava Berggrena.

• Dani Ramirez stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale trafił wprost w rywala.

• Raków utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika, ale gospodarze świetnie się bronią niemal przez całe spotkanie.

• Strzał w wykonaniu Srdjana Plavsića minął bramkę łodzian.

• Bartosz Nowak uderzył zza pola karnego, ale strzał został zablokowany.

• Zaczynamy dogrywkę!

• W drugiej połowie meczu Raków zdecydowanie przeważał, ale nie potrafił przełamać defensywy rywali. W dogrywce również zdecydowanym faworytem będą goście.

• Koniec podstawowego czasu gry. Nieoczekiwanie będziemy mieli dogrywkę!

• Kolejny zablokowany strzał Dawida Drachala z okolic pola karnego.

• ŁKS zaatakował, ale bardzo niecelny strzał jednego z graczy gospodarzy.

• Bartosz Nowak podał w pole karne gospodarzy, ale tam Dawid Drachal zagrał do bramkarza rywali.

• Wrzutka w pole karne ŁKS-u, ale skutecznie interweniował Dawid Arndt.

• Kolejna szansa Rakowa, ale Dawid Drachal został zablokowany.

• Piotr Janczukowicz potrzebuje pomocy medycznej.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Koronkowa akcja Rakowa, ale nie przyniosła zagrożenia pod bramką łodzian.

• Srdjan Plavsić uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Bartosz Nowak wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale znowu skutecznie defensywna gospodarzy.

• Zła wrzutka z narożnika boiska.

• Władysław Koczerhin wpadł w pole karne z prawej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Kolejne zagranie w pole karne Rakowa, ale tym razem bez zagrożenia.

• Błąd Vladana Kovacevića, ŁKS przejął piłkę, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Piotr Janczukowicz ukarany żółtą kartką.

• Marcin Cebula z impetem wpadł w pole karne rywali, oddał mocny strzał, ale ponownie, świetnie interweniował Dawid Arndt!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne łodzian, ale teraz bez zagrożenia.

• Bartosz Nowak świetnie wrzucił w pole karne gospodarzy, a tam Bogdan Racovitan minimalnie minął się z piłką.

• Engjëll Hoti ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Wymuszona zmiana w ŁKS-ie Łódź. Dani Ramirez zmienił Antona Fase.

• Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, Władysław Koczerhin zagrał w pole bramkowe do Srdjana Plavsića, ale jego uderzenie z bliskiej odległości fantastycznie wybronił bramkarz!

• Zmiana w ŁKS-ie. Piotr Janczukowicz zastąpił Kaya Tejana.

• Anton Fase potrzebuje pomocy medycznej.

• Bartosz Nowak dostał piłkę w "szesnastce" ŁKS-u, ale uderzył futbolówką wprost w rywala.

• Natomiast Marcin Cebula zastąpił Johna Yeboaha.

• Bartosz Nowak pojawił się w miejsce Sonnyego Kittela

• Trzy roszady w Rakowie Częstochowa. Ante Crnac zmienił Fabiana Piaseckiego

• Dawid Drachal dopadł do piłki tuż przed polem karnym ŁKS-u, oddał sytuacyjny strzał, ale piłka o nieznaczną odległość minęła bramkę gospodarzy!

• Kay Tejan zmaga się z urazem.

• Engjëll Hoti ruszył lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Bogdan Racovitan ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Dawid Drachal wrzucił do Srdjana Plavsića, ten podał do Sonnyego Kittela, ale jego strzał został zablokowany.

• Kay Tejan ukarany żółtą kartką za faul na Franie Tudorze.

• Fran Tudor ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

• Znowu John Yeboah zagrał w pole bramkowe, ale żaden z partnerów nie oddał strzału.

• Raków rozgrywa piłkę w środku pola i czeka na błąd w defensywie rywali.

• Dawid Drachal dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale piłka poleciała na aut.

• Roszada w ŁKS-ie Łódź. Kamil Dankowski zmienił Artemijusa Tutyskinasa.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale bez zagrożenia.

• Sonny Kittel wpadł w pole karne ŁKS-u, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• John Yeboah ruszył lewą stroną boiska, ale wrzucił wprost w ręce bramkarza.

• Sonny Kittel z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Raków wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• John Yeboah wpadł z piłką w pole karne ŁKS-u, ale fatalnie spudłował.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Johna Yeboaha, ale Dawid Arndt skutecznie interweniował.

• Artemijus Tutyskinas ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Nacho Monsalve pojawił się w miejsce Adama Marciniaka.

• W przerwie dwie zmiany w ŁKS-ie Łódź. Mieszko Lorenc zastąpił Adriena Louveau

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Raków gra lepiej w środku pola, ale niewiele z tego wynika. Oba zespoły miały po jednej dobrej szansie, ale na razie wynik remisowy wydaje się być zasłużony. Na relację z drugiej odsłony rywalizacji zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Arbiter dolicza co najmniej jedną minutę do pierwszej części gry.

• Końcówka pierwszej połowy, wydaje się, że nie zobaczymy bramek w pierwszej części gry.

• John Yeboah ucierpiał po starciu z Kayem Tejanem.

• Kay Tejan dostał piłkę przed bramką Rakowa, ale przegrał pojedynek sam na sam z Vladanem Kovacevićem!

• John Yeboah świetnie wpadł w pole karne ŁKS-u, minął rywala i oddał mocny strzał, który pewnie wybronił bramkarz.

• Sonny Kittel dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale ten był w złej pozycji, by oddać strzał.

• John Yeboah wpadł w pole karne ŁKS-u, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Sonny Kittel dobrze dośrodkował, ale żaden z jego partnerów nie oddał strzału.

• Dawid Drachal faulowany blisko pola karnego gospodarzy. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Anton Fase ruszył lewą stroną boiska, ale wrzucił wprost w ręce Vladana Kovacevića.

• Prostopadłe podanie do Johna Yeboaha, ten oddał niecelny strzał, ale Ekwadorczyk i tak był na spalonym.

• Fran Tudor świetnie popędził prawą stroną boiska, ale niedokładnie dośrodkował.

• Engjëll Hoti faulowany pod własnym polem karnym, a wydawało się, że Raków odbierze piłkę w tej strefie boiska.

• Teraz Bartosz Szeliga ze strzałem z dalszej odległości, jednak spokojnie interweniował Vladan Kovacević.

• Engjëll Hoti oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Fabian Piasecki popędził na bramkę ŁKS-u, oddał mocny strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Dawid Arndt!

• Milan Rundić dośrodkował na głowę Fabiana Piaseckiego, ale jego uderzenie ponownie wybronił bramkarz.

• W odpowiedzi Srdjan Plavsić dobrze wrzucił ze skrzydła, ale Dawid Drachan nie zdołał opanować futbolówki.

• Bartosz Szeliga niedokładnie dośrodkował z prawej strony boiska.

• Kay Tejan sfaulował rywala w środku pola.

• Grzegorz Glapka odebrał piłkę na własnej połowie, ale chwilę później ją stracił.

• Świetne podanie Adriana Małachowskiego, do Grzegorza Glapki, ale ten w decydującym momencie nie opanował piłki.

• Artemijus Tutyskinas ucierpiał po jednym ze starć.

• John Yeboah popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale podał niecelnie.

• Dośrodkowanie Sonnyego Kittela z narożnika boiska nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Dawid Drachal ruszył prawym skrzydłem, ale po błędzie technicznym zmarnował szansę na dośrodkowanie.

• Próba wyjścia z atakiem przez gości, ale Grzegorz Glapka łatwo stracił piłkę.

• Kolejna wrzutka w pole karne ŁKS-u, ale tym razem bez zagrożenia.

• Świetna akcja Rakowa. Dośrodkowanie z prawej strony trafiło na głowę Fabiana Piaseckiego, ale jego uderzenie pewnie wybronił Dawid Arndt.

• Srdjan Plavsić pokusił się o strzał z dystansu, ale spudłował.

• Sonny Kittel wpadł z piłką w "szesnastkę" gospodarzy, oddał strzał, który wybronił jeden z obrońców ŁKS-u.

• Grzegorz Glapka dostał prostopadłe podanie w pole karne Rakowa, ale w ostatniej chwili uprzedził go Vladan Kovacević.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale skutecznie interweniowali obrońcy gości.

• Zaczynamy starcie ŁKS-u z Rakowem!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi. Za chwilę rozpoczniemy pojedynek.

• Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie. "Medaliki" praktycznie w najmocniejszym składzie.

• Rozjemcą tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie prowadził on derby Łodzi, w których Widzew wygrał z ŁKS-em 1:0, a w końcówce spotkania pokazał czerwoną kartkę dla gracza Widzewa. Przed tygodniem Tomasz Kwiatkowski wraz z Piotrem Lasykiem byli na VARze w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona wygrała z Szachtarem Donieck 2:1.

• Oba zespoły grały już ze sobą w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W Częstochowie drużyna Rakowa wygrała 1:0 po bramce Giannisa Papanikolaou w 8. minucie spotkania. Taki wynik utrzymał się do końca meczu chociaż, a były fragmenty, kiedy łodzianie mogli nawet wyrównać.

• Natomiast Raków Częstochowa w rozgrywkach ligowych wpisuje się ze zmiennym szczęściem jak na warunki, do których w ostatnich miesiącach przyzwyczaił kibiców. Ostatnie dwa mecze ligowe to zaledwie remis u siebie z Widzewem Łódź i niespodziewana porażka na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Jednak trzeba pamiętać, że "Medaliki" występują w fazie grupowej Ligi Europy i w pewnym czasie musiał przyjść kryzys formy.

• W rozgrywkach PKO Ekstraklasy ŁKS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jeśli chodzi o grę, chyba również jest najgorszym z zespołów. W ubiegły weekend łodzianie zostali rozbici u siebie przez Górnik Zabrze aż 0:5. Ostatni punkt ŁKS-u w lidze, to niespodziewany remis ponad miesiąc temu z Jagiellonią Białystok.

• Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji jest Raków Częstochowa, który w zeszłym sezonie przegrał w finale FORTUNA Pucharu Polski okazując się gorszym dopiero po rzutach karnych przeciwko Legii Warszawa. To był trzeci z rzędu finał tych rozgrywek, w którym wystąpiły "Medaliki". Wcześniejsze mecze to wygrane z Lechem Poznań i Arką Gdynia. Natomiast ŁKS Łódź przed rokiem przegrał już na etapie 1/32 finałów przegrywając u siebie ze Stalą Mielec 2:3. Dzisiaj łodzianie również są skazywani na porażkę.

• Arena dzisiejszej rywalizacji prezentuje się imponująco, jednak niestety dzisiaj nie będzie wielu kibiców na stadionie w Łodzi.

• Witamy serdecznie! W meczu 1/16 FORTUNA Pucharu Polski ŁKS Łódź trafił na najgorszego możliwego rywala, czyli na finalistę poprzednich rozgrywek, Raków Częstochowa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

ŁKS - Raków LIVE! Mistrz Polski się męczy. Trwa już dogrywka
1/3
przejdź do galerii

ŁKS - Raków LIVE! Mistrz Polski się męczy. Trwa już dogrywka ©PAP, Marian Zubrzycki

Fortuna Puchar Polski. Mecz ŁKS Łódź - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrz Polski rozpoczyna pucharową przygodę w obecnym sezonie. Czy przed Rakowem łatwe zadanie? ŁKS radzi sobie fatalnie w kampanii 2023/24. Relacja LIVE w czwartek już od godziny 18:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz ŁKS Łódź - Raków Częstochowa ONLINE

Zdecydowano, że w tej rundzie Pucharu Polski wolny los otrzymają cztery drużyny, które reprezentowały Polskę w kwalifikacjach rozgrywek o europejskie puchary, a zatem: Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. "Medaliki" dopiero w listopadzie zaczynają pucharową przygodę w kampanii 2023/24.

Czy Raków czeka łatwy mecz? ŁKS w obecnym sezonie radzi sobie fatalnie. Klub z Łodzi zamyka ligową tabelę z siedmioma punktami w 13 meczach. W minionej kolejce ekipa Piotra Stokowca dostała lekcję futbolu od Górnika Zabrze Jana Urbana. Przegrana 0:5 na własnym stadionie była bardzo bolesna.

Piotr Stokowiec, trener ŁKS-u Łódź: - Jeśli będziemy dobrze pracować, jeśli będziemy jednością, jeśli zmienimy mental zawodników, to nie nazwa rywala będzie miała kluczowe znaczenie, a to, jak funkcjonujemy na boisku. Byłem na meczu w Warszawie, gdzie Stal pokonała Legię, udowadniając, że wszystko jest możliwe. Nasze zadanie jest trudne, ale nie niewykonalne. Wierzę w ten zespół, w zawodników, których mam do dyspozycji i jestem przekonany, że nasza sytuacja ulegnie poprawie. Wiem, co robię i wierzę, że przyniesie to efekt.

Raków jest oczywistym faworytem, ale "Medaliki" także nie są w idealnej formie. Ekipa Dawida Szwargi w ostatnich tygodniach zaliczyła kilka wpadek - remis z Widzewem czy przegrana z Górnikiem. Mistrz Polski zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli ligowej.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa, po remisie z Widzewem: - W trzecim kolejnym meczu szybko tracimy bramkę. To nie powinno nam się zdarzać. Taka sytuacja mocno rzutuje na dalszy bieg wydarzeń na boisku, bo musimy walczyć o wyrównanie, a jednocześnie odsłaniamy się i narażamy na groźbę utraty drugiego gola. Musimy popracować nad tym, żeby unikać takich sytuacji w przyszłości.

Mecz ŁKS Łódź - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisja na kanale Polsat Sport. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Polsat Box Go. Relacja LIVE w GOL24 w czwartek od godziny 18:00 - zapraszamy!