ŁKS Łódź

1

Widzew Łódź

1

• Koniec spotkania. 62. Derby Lodzi na remis. Czy to sprawiedliwy wynik ? Sami ocencie. Dziekuje za relacje: Daniel Kawczynski.

• Kaczmarek posliznal sie przy wykonywaniu rzutu roznego...

• Mroczkowski gra na czas. Stepinski za Pinheiro, tymczasem Widzew ma korner.

• Duda za Bartkowskiego.

• Iwanski strzela z rzutu wolnego z 17 metrow tuz obok lewego slupka Bylo blisko !

• Zolta kartka dla Ukaha. Tymczasem od kilku minut do wejscia szykuje sie Duda i jakos wejsc nie ma kiedy.

• Abbes znow potrzebuje pomocy medycznej.

• Nieporozumienie miedzy Bieniukiem i Ukahem, w nastepstwie ktorego Saganowski uderzyl obok slupka.

• Abbes z przewrotki. Nie wiadomo czy chcial strzelic, czy podac. W kazdym badz razie nic z tego nie moglo wyjsc.

• Slabnie przewaga LKS-u. Brakuje dokladnosci i szybkiej wymiany podan.

• Saganowski mogl wyjsc sam na sam, gdyby tylko popisal sie lepszym przyjeciem.

• Doczekalismy sie zmiany u gosci. Schodzi Matusiak, a na boisku pojawia sie Ostrowski.

• Uderzenie Pinheiro zza szesnastki przelatuje ponad bramka.

• Tymczasem Radoslaw Mroczkowski nie wykorzystal jeszcze ani jednej zmiany. Ciekawe skad ta zwloka, skoro wczesniej byly potrzebne.

• Sasin zmienia Lobodzinskiego.

• Wspanialy odbior w srodku pola, a nastepnie rajd Matusiaka. W poblizu pola karnego popularny Rado-Matu odgrywa do Kaczmarka. Ten na spalonym.

• Na boisku lezy Abbes. Konieczna interwencja lekarzy.

• LKS zdecydowanie dominuje. Jedyne na co stac Widzew to przecinanie podan.

• LKS od kilku minut wymienial miedzy soba podania. Wywalczyl rzut wolny, po ktorym Iwanski przymierzyl wyraznie nad poprzeczka.

• Powinno byc 2:1 dla Widzewa !! Matusiak dostal wspaniale podanie i samotnie pomknal na bramke. Nikt go nie dogonil, przed soba mial tylko wychodzacego Velirimovicia. Wszyscy widzieli juz pilke w siatce, tymczasem gracz gosci kopnal proto w bramkarza !

• Kujawa w miejsce Bonina.

• Nuda na murawie. Walka toczy sie glownie w srodku pola. Nie brakuje fauli.

• Widzew poza faulami nie ma pomyslu na powstrzymanie nacierajacych gospodarzy. Koniecznie musi to zmienic, bo LKS jest bardzo grozny przy stalych fragmentach.

• Strzelec gola Marcin Kaczmarek ukarany kartka.

• Po wrzutce z rzutu wolnego, lekki strzal glowa Abbesa polecial w rece Velirimovicia.

• Lukasiewicz oglada zolta kartke.

• Blad widzewskiej obrony. Zza szesnastki uderzyl Saganowski. Mielcarz niepewnie interweniowal i wybil futbolowke na rzut rozny.

• Fatalna proba strzelecka z rzutu wolnego autorstwa Iwanskiego.

• LKS chce pojsc za ciosem. W narozniku pola karnego dobrze ustawiony byl Ganczarczyk, ale jeden z defensorow Widzewa w pore przecial adresowane do niego podanie.

• Wymarzony dla widza poczatek drugiej polowy. Czy padna kolejne bramki ?

• GOOOOL !!!!!! Niedlugo cieszyl sie Widzew z prowadzenia. Po zagraniu w polu karnym zakotlowalo. Lukasiewicz przedluzyl futbolowke do Saganowskiego, ktory przy biernej postawie obroncow pewnie trafil do siatki.

• GOOOOOOOOLLLLLLL !!!!!!!!!! Widzew prowadzi 1:0 !!! Fantastyczne zagranie Abbesa z glebi pola i byly gracz LKS-u - Kaczmarek nie marnuje sytuacji sam na sam.

• LKS od poczatku przycisnal. Widzew czesto fauluje, przez co gospodarze maja wiele stalych fragmentow. Wykonuje ja zupelnie bez pomyslu.

• Zmiana u gospodarzy. Za bezproduktywnego Papikyana pojawil sie Gancarczyk.

• Druga polowa rozpoczeta. Czy doczekamy sie bramek ?

• Na murawe pierwsi wychodza widzewiacy. Trener Swierczewski ma wiecej do powiedzenia podopiecznym.

• Koniec pierwszej polowy. Jak na razie mamy bezbramkowy remis.

• Lobodzinski na przeboj. Ruszyl prawym skrzydlem w pole karne, wbiegl w naroznik i probowal uderzac na bramke. Reke w dobrym momencie wystawil Mielcarz.

• Lukasiewicz uderza Panu Bogu w okno.

• Koncowka lepsza w wykonaniu miejscowych. Prawa strona potrafia wykreowac wiele zagrozenia. Widzew zdecydowanie musi cos zaradzic.

• Gapiostwo obu druzyn. Iwanski widzac rozkojarzenie przeciwnika rozegral rzut wolny. Byloby to dobre posuniecie, gdyby jego koledzy zrozumieli o co mu chodzilo.

• LKS stara sie zamknac Widzew na jego polowie. Poki co bezskutecznie.

• Kaczmarek podal na glowe Matusiaka. Ten jednak bardzo nieczysto.

• Ataki skrzydlami - to glowna bron miejscowych. Widzew szuka okazji po stalych fragmentach.

• Odpowiedz LKS-u, ktora mogla zakonczyc sie golem. Po zagraniu z prawej strony Lobodzinskiego, znienacka Ukahowi wyskoczyl Saganowski. Z kilku metrow do bramki strzelil fatalnie.

• Po wrzutce Iwanskiego z rzutu wolnego, nieczysto w polu karnym glowkowal Bonin.

• Teraz to RTS wydaje sie byc druzyna przewazajaca. Okazji ma wiecej, a z kazda minuta sa coraz klarowniejsze.

• Matusiak zagral z prawej strony do Kaczmarka, ktorego w ostatniej chwili uprzedzil Gieraga. Gdyby nie on, zawodnik Widzewa mialby przed soba tylko bramkarza i to w bliskiej odlegosci.

• Ależ okazję zmarnował Abbes! Po dośrodkowaniu z lewej strony, wykorzystując spóźnienie jednego z obrońców ŁKS z 5 metrów uderzył wprost w stojącego na środku bramki Velimirovicia. To była 200% okazja!

• Prawa strona pobiegl Lobodzinski, odegral do Bonina, ale jego strzal skutecznie zablokowali obroncy.

• Slaby strzał Saganowskiego ląduje w rękawicach Mielcarza.

• Kibice LKS-u pozdrawiaja teraz zgody. Naprawde chcielibymy opisywac boiskowe wydarzenia, ale na murawie nie dzieje sie za wiele ciekawego. Widzew i LKS poprawnie spisuja sie tylko w obronie.

• Tymczasem na murawie nie dzieje sie za wiele ciekawego. Duzo niedokladnosci i chaosu po obu stronach. Walka toczy sie glownie w srodku pola. Czy takich derbow sie spodziewalismy >

• Kibice LKS-u prowadza glosny doping. Nie brakuje obelg pod adresem Marcina Kaczmarka, ktory zima zamienil LKS na Widzew.

• Podopieczni Andrzeja Pyrdola i Piotra Swierczewskiego stracili wigor. Nadal staraja sie nacierac, ale zdecydowanie brakuje im dokladnosci.

• Dobra szansa Widzewa ! Po akcji prawym skrzydllem, Matusiak wylozyl pilke Bruno Pinheiro, ktory uderzyl po ziemi w lewy rog. Swietna interwencja popisal sie jednak golkiper gospodarzy.

• Widzew juz bardziej poukladany. Stara sie atakowac.

• Dwa rzuty rozne Widzewa zakonczone nieudanymi strzalami Abbesa i Okachiego.

• Kolejna akcja LKS-u. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazl sie Saganowski i tylko interwencja Bieniuka zapobiegla nebezpieczenstwu.

• Widzew probowal zrewanzowac sie, ale Oziebala niezbyt dobrze zrozumial sie z Matusiakiem.

• Widzew na razie bardzo nerwowo, zbyt latwo daje sie ogrywac. To miejscowi maja przewage.. Pytanie na ile starczy im sil.

• Łobodziński strzelał po niesamowitej, indywidualnej akcji, w której ograł 4 obrońców Widzewa.

• LKS mogl prowadzic. Z pola karnego przymierzyl Lobodzinski, ale swietna interwencja popisal sie Mielcarz. Dobry poczatek gospodarzy.

• Zaczynamy 62. Derby Lodzi !! Od srodka LKS !

• Poprawka zolto-czarnych :)

• LKS tradycyjnie w w bialo-czerwonych strojach, a Widzew w... zoltych.

• W rytmie AC/DC - Thunderstack obie ekipy wychodza na murawie. Oby gra byla rownie zywiolowa i zazarta, co ten utwor.

• To nie jedyna zaskoczenie w skladzie gosci. Na boisku nie ma Panki i Dudu. Obaj narzekali ostatnio na kontuzje. Nieoczekiwanie w wyjsciowej jedenastce znalazl sie Jakub Bartkowski, ktory na prawej stronie zastapi Krzysztofa Ostrowskiego.

• Po lewej stronie ekranu mamy wpisane sklady obu druzyn. Trener Radoslaw Mroczkowski zaskoczyl posadzeniem na lawce Mehdiego Ben Dhifallaha.

• Spiker wyczytuje sklady obu druzyn.

• Andrzej Pyrdoł przed meczem: Zostało 6 meczów do końca i te mecze musimy wygrać. Apatety wzrosły po zwycięstwie z Podbeskidziem, ale musimy to udowodnić na boisku. Dzisiaj potrzebne są bramki i wtedy na pewno wygramy.

• Fani miejscowych w pelnej gotowosci.

• Radosław Mroczkowski przed meczem: Jest to wyjątkowy mecz, nie taki jak wszystkie inne. Jest dużo innego klimatu, takiej otoczki i ciśnienia, które ciąży na obu zespołach. Mam nadzieję, że zła seria się skończy. Dzisiaj jest dobry moment, aby tak się stało.

• Do rozpoczecia meczu zostalo nieco ponad 10 minut. Kto wygra mecz ?? Jaki wynik typujecie ?

• Tymczasem na murawe wyszedl fan Artur Ruban, ktory z rak prezesa gospodarzy odbiera nagrode za zaslugi dla ruchu kibicowskiego,.

• Trybuna Galera na ktorej zasiadaja najbardziej zywiolowi kibice, zapelniona prawie do ostatniego miejsca.

• Kibice zbierają się już na stadionie.

• .

• Niestety nie wszystko odbylo sie w pokojowej atmosferze. Interweniowac musiala Policja. Jak udalo nam sie uslyszec, zatrzymano dwoch uczestnikow zgromadzenia. Na fotoreportaz z tego wydarzenia zapraszamy pozniej.

• Zanim dotarliśmy na Stadion przy Alei Unii, postanowilismy udać się pod Hotel Ambasador, gdzie na przedmeczowym zgrupowaniu przebywali zawodnicy gości. Kibice nie mogli opuścić swoich ulubienców w takiej chwili i tłumnie zjawili sie, aby ich pozegnac.

• No więc zaczynamy. Witamy bardzo serdecznie na tekstowej relacji live z Derbów Łodzi.