Śląsk Wrocław

0

0 2 połowa

4 karne

• Konkurs rzutów karnych: 1-0 Rumen Goranow, 1-1 Dariusz Sztylka, 2-1 Presław Jordanow, 2-2 Sebastian Mila, Iwo Iwanow - strzał obroniony), 2-3 Łukasz Madej, 3-3 Kristijan Dobrew, 3-4 Dariusz Pietrasiak, Marczo Dafczew - strzał obroniony. Śląsk wygrywa!

• Koniec dogrywki. Teraz czas loterii, czyli konkurs jedenastek

• Uderzenie Mili minimalnie mija bramkę Galeva !

• Sędzia dolicza jedną minutę do dogrywki. Czekają nas rzuty karne..

• Ostatnia zmiana w drużynie wicemistrza Polski. Sztylka wchodzi w miejsce Dudka.

• Lokomotiv wydawał się być w złej sytuacji kondycyjnej. Mimo to potrafi się zerwać do ataku

• Główka Dobreva poszybowała minimalnie nad bramką

• Dafchev pędził na bramkę wrocławian, lecz świetnie z bramki wyszedł Kelemen

• Dafchev z wolnego i łapie Kelemen

• Ivanow nad bramką

• Madej dośrodkowuje w pole karne. Wasiluk główkuje minimalnie obok słupka !

• Spahić dostaje żółtą kartkę. W przypadku awansu Śląsku (na co oczywiście liczymy) nie zagra w kolejnym spotkaniu

• Druga część dogrywki. Czy któraś z drużyn w końcu rozstrzygnie ten nudny pojedynek ?

• Koniec pierwszej części dogrywki

• Yordanov szarżował prawą stroną pola karnego, ale świetnie broni Kelemen !

• Podopieczni Oresta Lenczyka przeważają i praktycznie nie schodzą z połowy Lokomotiwu. Bramek jednak wciąż nie mamy.

• Kolejna akcja w której Śląsk powinien prowadzić ! Dwukrotnie z pola karnego uderzał Cetnarski. Najpierw został zablokowany, a za chwilę piłkę z linii bramkowej wybił Lahcev !!

• Mila leży w polu karnym, ale o jedenastce nie ma mowy

• Kontuzjowany Dyakov musi zejść z placu gry. W jego zastępstwie trener Petkov desygnuje Garova.

• Ivanov leży na murawie. Bułgarów łapią skurcze, a przed nimi prawdopodobnie dogrywka

• Dyakov ucierpiał w pojedynku powietrznym z Kelemenem. Konieczna interwencja medykó

• Drugiej zmiany dokonuje Orest Lenczyk. Za Sobotę pojawia się Madej

• Powinno być 1:0 dla Śląska ! Znakomite zagranie w tempo do Soboty, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i zagrywa do Voskampa. Niestety Holender nie doszedł do piłki.

• Dobre podanie Mili do Voskampa, ale jeszcze lepiej interweniował Lachev.

• Niezła akcja Bułgarów. Dafchev zagrywał głową w pole karne, ale znakomicie zachował się Pietrasiak

• Odpowiedź na pytanie czytelnika: "TAK"

• Strzał Mili minimalnie mija poprzeczkę !

• Długo wyczekiwana zmiana w zespole Oresta Lenczyka. Johan Voskamp pojawia się w miejsce Cristiana Diaza

• Arek przestań pisać do trenera Lenczyka. Zapewniam Cie, że jeden z naszych użytkowników sobie zażartował podpisując się jego imieniem i nazwiskiem !

• Galev piąstkuje dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego

• Varbanow ukarany żółtą kartką

• Nieporozumienie Celebana z Kelemenem. Na szczęście bez konsekwencji

• Dość licznie przybyli do Sofii kibice Śląska odpalili race.

• Zamieszanie w polu karnym Lokomotiwu. Śląsk nie potrafi jednak tego wykorzystać. Strzał Cetnarskiego z 16 metrów spokojnie łapie Galev.

• Chodziło oczywiście o Lokomotiw. Przepraszam za pomyłkę :)

• Zmiana w ekipie Sląska. Za Yaneva pojawia się Dafchev.

• Zaczynamy drugą połowę

• Koniec pierwszej połowy. Śląsk przeważa, ale nie stwarza wielu sytuacji, a gdy już się uda, wykańcza bardzo nieskutecznie. Lokomotiv nie ma za wiele do powiedzenia, ale parę razy zmusił Kelemena do wysiłku.

• Bułgarski bramkarz łapie bardzo głęboką wrzutkę Cetnarskiego

• Wrzutka Celebana, Diaz mija się z piłkę, ale akcję kontynuuje Mila, który groźnie uderza z ostrego kąta. Po raz kolejny bramkarskimi umiejętnościami wykazuje się Galev.

• Atanasov zagrywa z lewej strony. Bez problemów łapie Kelemen

• Groźna wrzutka Dobreva. Niepewnie, ale skutecznie wybija Kelemen

• Celeban złapany na spalonym blisko bramki rywala

• Diaz z rzutu wolnego i dobrze interweniuje Galev.

• Celeban wrzuca z prawej flanki, ale główka Diaza ląduje w rękawicach Galeva.

• Strzał Iwankowa ląduje po rykoszecie poza linią. Rzut rożny dla Bułgarów, ale nic z tego nie mogło wyniknąć

• Główka Mesicia ląduje w rękach Kelemena

• Okres dość ostrej gry po obu stronach. Na nerwówkę chyba trochę za wcześnie...

• Elsner ostro podyktował rywala i otrzymał żółty kartonik

• Atanasov ukarany żółtą kartką

• Elsner obok bramki. Brak pomysłu i nieskuteczność gości robi się doprawdy irytująca

• Mila pięknie huknął z wolnego i tylko interwencja Galeva ratuje miejscowych przed utratą bramki !

• Mecz niezbyt emocjonujący. Na boisku dzieje się niewiele ciekawego. Miejmy jednak nadzieję, że to początek wyraźnego marszu Śląska ku kolejnej rundzie.

• Wiara czytelników rośnie :)

• Śląsk wciąż przeważa. Uderzał Dudka, ale z jeszcze gorszym skutkiem niż poprzednik

• Płaski strzał Soboty z 16 metrów. Niestety nieczysty i obok bramki

• Akcja Lokomotiwu ! Wasiluk wybija piłkę głową na rzut rożny. Wrzutka Atanasova, ale Kelemen dobrze piąstkuje

• Wrocławianie zaczęli aktywnie. Żeby tylko lepiej wykańczali akcje

• Korner dla Śląska ! Zamieszanie w polu karnym, ale murem stają defensorzy gospodarzy

• Śląsk od początku atakuje ! Z lewej strony dośrodkowywał Spahić, niestety Diaz fatalnie uderzył na piątym metrze. Ostatecznie piłka znalazła się poza linią końcową po interwencji obrońcy.

• Zaczynamy !

• Piłkarze już na boisku zaraz początek

• "slask da sobie rade" - To chyba nie ulega wątpliwości :) I miejmy nadzieję, że żadnej dogrywki nie będzie, tylko pewny awans do kolejnej rundy. Porzućmy złe proroctwa :)

• W słowach komentarzy czytelników widać lekką niepewność. Owszem można mieć obawy, ale pamiętamy, co było z Dundee :)

• Po południu w Sofii zaczął padać deszcz. Nie jest już tak gorąco i parno, jak wczoraj. Mimo wszystko mecz, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zostanie po 20 minutach przerwany na 1. minutę. W tym czasie piłkarze będą mogli uzupełnić płyny i chwilę odpocząć.

• Już za nieco ponad kwadrans początek spotkania. Czy Śląsk poprawi skuteczność ? We Wrocławiu był zdecydowanym faworytem i przez całe spotkanie wyraźnie dominował i stwarzał sytuacje strzeleckie. W Bułgarii może być różnie...

• Ławka rezerwowych Lokomotivu: Boyan Peykov, Vasil Velev, Vladislav Romanov, Yordanov Preslav, Marcho Dafchev, Kaloyan Karadzhinov, Ilian Garov

• Ławka rezerwowych Śląska: Krzysztof Żukowski, Lukasz Madej, Marek Gancarczyk, Mariusz Pawelec, Johan Voskamp, Dariusz Sztylka, Piotr Ćwielong