1

Nigeria

4

3 1 połowa

• Sędzia z Gambii kończy spotkanie. Nigeria pewnie pokonuje Mali 4:1 i zagra w finale Pucharu Narodów Afryki po raz siódmy w historii. Dziękujemy za śledzenie relacji. O 19.30 w drugim półfinale PNA Burkina Faso zagra z Ghaną.

• Kolejna okazja dla Mali. Po akcji Diabate strzelał Diarra. Piłka przeleciała jednak nad bramką Enyeamy.

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Jeszcze okazja dla Mali. Po strzale Diabate futbolówkę odbił jednak Enyeama.

• Kolejne potężne uderzenie Emenika z prawej nogi. Piłka minęła jednak bramkę Samassy. Po strzale napastnik Spartaka krzywo stanął na murawie i doznał lekkiej kontuzji. Nigeryjczyk opuszcza boisko

• Zółta kartka dla Diawary.

• Nigeryjczycy skupili się na obronie wyniku. Do końca spotkania już tylko niecałe 10 minut.

• Ostatnia zmiana w drużynie Nigerii. Yobo zastępuje Ambrose'a.

• Jest gol dla Mali. 4:1 dla Nigerii! Aktywny Diabate zamieszał w polu karnym Nigerii, wyciągnął z bramki Enyeamę i odegrał na 12. metr do Cheicka Diarry. Zawodnik Rennes strzałem z lewej nogi umieścił futbolówkę w siatce.

• Świetna interwencja Enyeamy po strzale Diabate w sytuacji sam na sam. Malijczycy ciągle z zerowym dorobkiem bramkowym.

• Zmiana w ekipie Nigerii. Uzoenyi zmienia Browna.

• Mocny strzał Diabate z dosyć ostrego kąta bez większych problemów zatrzymuje Enyeama.

• Już żółta kartka dla Samby Sow.

• Ostatnia zmiana w drużynie Mali. Sow zmienia Mohameda Traore.

• Piłka w bramce reprezentacji Mali po raz piąty w tym meczu. Sędzia uznał jednak, że gol został zdobyty w sposób nieprzepisowy.

• To już jest pogrom. 4:0 dla Nigerii! Wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Ahmed Musa w sytuacji sam na sam posyła piłkę między nogami Samassy. Szykuje się bardzo przekonujące zwycięstwo "Super Orłów".

• Druga zmiana w ekipie Carterona. Diabate zastępuje Sissoko.

• Malijczycy przycisnęli. Na bramkę Nigerii głową uderzał Molla Wague. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Zmiana w drużynie Nigerii. Musa zmienia Mosesa.

• Leży na boisku Emenike. Zawodnik Spartaka ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

• Trener Patrice Carteron zdecydował się w przerwie na zmianę personalną. Za Modibo Maigę na boisku pojawił się Cheick Diarra.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec zmagań w I połowie. Po 45 minutach Nigeria rozbija Mali 3:0.

• Wielki pech Malijczyków! Nigeryjczycy prowadzą 3:0! Emenike kropnął z rzutu wolnego z 25 metrów, a futbolówka odbiła się od nogi stojącego w murze Mohameda Sissoko kompletnie myląc próbującego interweniować Samassę i wpadając przy lewym słupku bramki golkipera Mali.

• Zadowoleni z wyniku Nigeryjczycy starają się długo rozgrywać piłkę. Widać, że czekają już na koniec I połowy.

• Żółta kartka dla Modibo Maigi.

• Niesamowicie szybcy są gracze Nigerii! Po rzucie rożnym gracze Stephena Keshiego wyszli z błyskawiczną kontrą. Piłka trafiła do Onaziego, który próbował lobować Samassę. Golkiper Mali zdołał jednak złapać piłkę.

• Znowu zagrożenie pod bramką Mali. Ideye Brown tym razem uderzał z dystansu. Mocny strzał zdołał jednak zatrzymać golkiper Malijczyków.

• Nigeryjczycy prowadzą już 2:0! Do siatki trafia Ideye Brown! Szybka akcja "Super Orłów", prawą stroną boiska uciekł Emmanuel Emenike, którego nie przypilnował Tamboura. Po chwili piłka była już przed bramką Mali - tam czekał na nią Ideye Brown, który zdołał pokonać Samassę. Gracze Patrice'a Carterona są teraz w bardzo trudnej sytuacji.

• 1:0 dla Nigerii! Echiejile! Świetny drybling i dogranie Mosesa z prawej strony boiska. Niekryty Echiejile nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce strzałem głową. Teraz Malijczycy będą musieli gonić wynik.

• Przycisnęli teraz gracze Mali. Z lewej strony po ziemi dośrodkował Tamboura, futbolówka zaplątała się między nogami Samassy i defensorów Nigerii. Ostatecznie obrońcy "Super Orłów" wybili piłkę.

• Ależ bomba Mikela! Potężne uderzenia gracza Chelsea z dystansu minęło jednak bramkę Samassy.

• Spotkanie nieco się wyrównało, piłka krąży głównie w środkowej strefie boiska.

• Świetna okazja Nigeryjczyków! Ideye Brown uderzył z woleja z kilkunastu metrów, ale piłkę nogami odbił Mamadou Samassa. Po chwili strzelał jeszcze Moses, ale futbolówka po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Groźne uderzenie głową po kolejnym rzucie rożnym dla "Orłów". Piłka minęła jednak bramkę Enyeamy.

• W zeszłym sezonie obecny selekcjoner reprezentacji Mali prowadził drużynę występującą w rozgrywkach Ligue 1 Dijon FCO. Po roku gry we francuskiej ekstraklasie ekipa z Burgundii spadła jednak do drugiej ligi.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową jednego z podopiecznych Patrice'a Carterona. Piłka poszybowała jednak wysoko nad bramką.

• Świetnie urwał się lewym skrzydłem Adama Tamboura! Dośrodkowanie zawodnika Mali wybili jednak defensorzy "Super Orłów".

• W pierwszych minutach inicjatywę przejęli Nigeryjczycy, którzy dłużej utrzymują się przy piłce rozgrywając futbolówkę na połowie rywali.

• Pierwszy mecz półfinałowy rozpoczęty!

• Ekipa Nigerii również nie wygrała swojej grupy. "Super Orły" zremisowały z Burkina Faso i Zambią (po 1:1) oraz wygrały 2:0 z Etiopią.

• W fazie grupowej piłkarze Mali zajęli drugie miejsce, za Ghaną. Zmagania w PNA rozpoczęli od zwycięstwa 1:0 nad Nigrem. W kolejnym meczu Malijczycy ulegli zwycięzcom grupy 0:1, a w starciu z Demokratyczną Republiką Konga wywalczyli jeden punkt (1:1).

• W drugim spotkaniu 1/2 finału Coupe d'Afrique des Nations Burkina Faso zmierzy się z Ghaną. Mecz rozpocznie się na stadionie Mbombela w Nelspruit o godz. 19.30.

• Witamy na stadionie Moses Mabhida w Durbanie! Za nieco ponad 20 minut mecz półfinałowy 29. Pucharu Narodów Afryki rozegrają reprezentacje Mali i Nigerii. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia.