Malmoe FF

0

Atletico Madryt

2

• Już za chwilę na naszej stronie pojawi się szerszy opis meczu w Malmoe oraz podsumowania pozostałych równolegle rozegranych spotkań Ligi Mistrzów. Zamykamy już naszą relację LIVE, za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• KONIEC MECZU. Atletico wygrywa w Malmoe 2:0 i jest o krok od awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

• Cristian Rodriguez skierował piłkę do siatki, ale w momencie podania kolegi z głębi pola był na spalonym.

• Magnus Eriksson ukarany żółtą kartką za ostry faul. Tymczasem sędzia doliczył cztery minuty.

• Simon Thern zmienia Emila Forsberga.

• Zza pola karnego uderzał Griezmann. Minimalnie chybił.

• A chwilę później Kroon.

• W krótkim odstępie czasu dwóch piłkarzy Malmoe zostało ukaranych żółtymi kartkami za przewinienia taktyczne. Najpierw Markus Halsti...

• Drugi gol dla Atletico padł po akcji przeprowadzonej... oczywiście prawą stroną. Najlepszy w barwach gości Juanfran popisał się mocnym dośrodkowaniem Helander zbyt krótko wybił piłkę prosto pod nogi Raula Garcii, który strzałem w długi róg bramki nie dał szans Olsenowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! RAUL GARCIA, CHYBA JUŻ PO MECZU!

• W Malmoe solidnie się rozpadało, a Simeone decyduje się na drugą zmianę. Za Ardę Turana wszedł Cristian Rodriguez.

• Rosenberg świetnie ściągnął na siebie uwagę obrońców, zgrał piłkę do wchodzącego w pole karne Tinnerholma, ale strzał prawego defensora Malmoe był zbyt mocny i minął bramkę gości.

• Malmoe próbuje atakować różnymi sposobami, ale od dłuższego czasu nie potrafi stworzyć sobie dogodnej sytuacji pod bramką Atletico. Goście pokazują, co to znaczy szczelna obrona.

• Pierwsza zmiana Diego Simeone. Przeciętnego dziś Mandżukicia zmienia Antoine Griezmann.

• Po składnej, dynamicznej akcji Malmoe uderzał głową Kroon, ale piłka powędrowała wprost w ręce Moyi.

• Niesamowite. Mistrzowie Włoch prowadzą już 3:2, a tymczasem w Malmoe Atletico uspokoiło nieco swoją grę. Goście przetrwali napór Szwedów i teraz częściej utrzymują się przy piłce.

• W Turynie Juventus wyrównuje na 2:2!

• Przy jednej z interwencji kontuzji nabawił się środkowy obrońca Erik Johansson. Zmienia go Simon Kroon.

• W drugim meczu grupy A Olympiakos prowadzi na wyjeździe z Juventusem 2-1. To fatalny wynik dla piłkarzy Malmoe, którzy przy takich wynikach mieliby już nikłe szanse na awans.

• Odgryzło się wreszcie Atletico, które dziś atakuje głównie prawą stroną. Juanfran dośrodkował piłkę w kierunku Raula Garcii, ale piłkarza gości powstrzymał skuteczną interwencją Helander.

• Sypią się żółte kartki za przewinienia graczy Atletico. Tym razem ukarany Miranda.

• Bliski fatalnej pomyłki był Siquiera, który klatką piersiową zagrywał piłkę do swojego bramkarza. Moya w ostatniej chwili złapał piłkę, ale bardzo bliski jej przejęcia był Tinnerholm.

• Żółtą kartką za starcie z Tinnerholmem ukarany Juanfran.

• SŁUPEK!! Rosenberg uderzył z rzutu wolnego prosto w Siquierę, a po jego dobitce piłka odbiła się od słupka. Malmoe, które od początku drugiej połowy zdominowało mistrzów Hiszpanii, jest coraz bliższe wyrównania!

• Kolejna kontrowersja, tym razem przy ustawianiu muru. Kartka dla Godina.

• Miranda tuż przed polem karnym nieprzepisowo zatrzymał Thelina. Adu niesłusznie domagał się podyktowania rzutu karnego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Powinno być 1:1! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Tinnerholm huknął na bramkę z woleja, ale Atletico uratował Godin, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

• Obrońcy Atletico zlekceważyli teraz Forsberga, który po otrzymaniu podania przed polem karnym momentalnie zdecydował się na strzał. Uczynił to jednak zbyt słabo, by zaskoczyć Moyę.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Obie drużyny wróciły na murawę bez zmian w składach.

• Widowisko w Malmoe z pewnością nie należy do najpiękniejszych. Akcje obu drużyn często są rwane, na boisku dominuje walka, a kombinacyjnej grze nie sprzyja fatalnie przygotowana murawa. Atletico nie jest lepsze od mistrzów Szwecji, ale potrafiło wykorzystać moment dekoncentracji w ich defensywie, gdy szybką akcję Juanfrana wykończył w polu karnym Koke. Do przerwy Malmoe prezentowało się jednak bardzo dobrze, momentami nawet przeważało, dlatego druga połowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Atletico prowadzi w Malmoe 1:0 po trafieniu Koke.

• Thelin! Pomocnik Malmoe zdecydował się na woleja z około 30 metrów, piłka po jego uderzeniu zmierzała w światło bramki, ale z jej złapaniem nie miał problemów Moya. Dobra końcówka pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy.

• Ależ szansę mieli piłkarze Malmoe! Rosenberg popisał się znakomitym podaniem w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Forsberga, ale ten źle przyjął sobie piłkę, która padła łupem bramkarza Atletico. To mogła być zabójcza kontra!

• Trzeba podkreślić, że murawa na stadionie w Malmoe nie ułatwia dziś gry obu zespołom. Piłka często podskakuje, boisko jest bardzo miękkie. Oby żaden z piłkarzy nie nabawił się przez to kontuzji.

• Malmoe - Atletico Madryt

• Teraz uderzał Rosenberg, ale kolejna próba piłkarzy Malmoe mija bramkę gości.

• Po dośrodkowaniu Tinnerholma główkował Thelin, ale piłka po jego strzale w bezpiecznej odległości minęła słupek bramki Moyi.

• Kolejna niebezpieczna próba w wykonaniu Atletico. Tym razem do piłki dośrodkowanej w pole karne przez Juanfrana doszedł Gabi, ale nie zdążył przejąć podania i sfaulował wychodzącego z bramki Olsena.

• Zupełnie pogubiła się teraz obrona gospodarzy. Po szybkim rozegraniu piłki w środku pola obrońcy Malmoe odkryli gościom prawą flankę, co wykorzystał Juanfran. Obrońca Atletico po indywidualnym rajdzie podał w pole karne do niepilnowanego Koke, który efektownym strzałem z pierwszej piłki dał prowadzenie Rojiblancos!

• GOOOOOOOOOOOL!!! 0:1 PROWADZĄ GOŚCIE!

• Akcję Atletico zakończył strzałem zza pola karnego Raul Garcia, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

• Rosenberg próbował strzału przewrotką, ale nie zdołał dobrze trafić w futbolówkę. Cały czas przeważa Malmoe, które chyba zaskakuje Rojiblancos ogromną wolą walki o każdą piłkę. Pod tym względem to gospodarze są jak na razie górą.

• Wreszcie odpowiedziało Atletico! Rojiblancos z prawej strony rozegrali efektowną, kombinacyjną akcję, po której znakomitą okazję miał niepilnowany w polu karnym Raul Garcia. Pomocnik gości uderzył jednak prosto w dobrze ustawionego Olsena.

• Rosenberg próbował zaskoczyć Moyę strzałem z 40 metrów, ale zrobił to zbyt niedokładnie.

• Wysoki pressing Atletico słynny jest na całym świecie. Malmoe chyba bierze przykład ze swoich rywali, bo piłkarze gospodarzy atakują przeciwników już na ich połowie.

• Ależ zakotłowało się w polu karnym Atletico! Po wrzucie Tinnerholma z autu piłka znalazła się na piątym metrze od bramki gości, ale żaden z piłkarzy w błękitnych strojach nie zdołał oddać strzału. Malmoe od kilku minut ma w tym meczu inicjatywę!

• Z kontratakiem próbował wyjść Koke, ale gospodarze jak na razie bardzo dobrze ustawiają się w defensywie.

• Dłużej przy piłce utrzymywało się teraz Malmoe. Akcję gospodarzy zakończył strzałem z dystansu Halsti, ale Moya nie miał żadnych problemów z wybronieniem jego próby.

• Gabi wiedział, co robi. Tuż przy nim akcję asekurował jeszcze jeden z jego kolegów, dlatego sędzia nie mógł pokazać mu czerwonej kartki.

• Po rzucie wolnym dla gości błyskawiczny kontratak wyprowadziło Malmoe. Rosenberg mógł wyjść nawet sam na sam z Moyą, ale w środku boiska jego akcję sprytnym faulem przerwał Gabi, za co słusznie obejrzał żółtą kartkę.

• Prawą stroną szarżował Juanfran, ale skutecznie zatrzymał go Ricardinho.

• Było niebezpiecznie! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Gabi, piłkę odbił głową Johansson i o mało nie zaskoczył własnego bramkarza, który sparował ją na rzut rożny.

• Odważny początek gospodarzy. Na razie gra toczy się głównie w środku pola, ale pierwsze minuty pokazują, że Malmoe nie zamierza się tylko bronić.

• Przy ogłuszającym dopingu szwedzkich kibiców od środka rozpoczynają goście! Atletico zagra na żółto-czarno, gospodarze w błękitnych strojach.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie stadionu w Malmoe i wysłuchują hymnu Champions League!

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak (GK), Jesus Gamez, Jose Maria Gimenez, Tiago, Antoine Griezmann, Cristian Rodriguez, Alessio Cerci.

• Rezerwowi Malmoe FF: Zlatan Ażinović (GK), Matias Koncha, Pa Konate, Simon Thern, Simon Kroon, Erdal Rakip, Agon Mehmeti.

• Diego Simeone twierdzi natomiast, że jego Atletico może być w tym sezonie jeszcze silniejsze, niż w poprzednim, w którym Rojiblancos sięgnęli po mistrzostwo Hiszpanii i dotarli do finału Ligi Mistrzów.

- Przed sezonem dużo pracowaliśmy nad kombinacjami w grze ofensywnej, próbując różnych ustawień z różnymi zawodnikami. Ta drużyna ma dziś naprawdę sporo opcji, podczas gdy rok temu opieraliśmy naszą grę w ataku na Diego Coście i Koke. W tym sezonie mamy więcej piłkarzy, którzy mogą mieć dobry wpływ na naszą jakość w ofensywie.
  • A co o wspomnianej porażce mówi trener Malmoe?

- Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak silnych przeciwników jak Atletico. W Madrycie dostaliśmy porządną lekcję futbolu. Nauczyliśmy się, że nie wystarczy mieć piłkarzy w sektorze boiska, w którym znajduje się piłką, ale trzeba grać bliżej rywali. Zarówno ja, jak i zawodnicy nauczyliśmy się tego wieczoru wielu nowych rzeczy. Przed własną publicznością nie powtórzymy już takiego występu, bo nasi kibice są wspaniali, dają nam dużo energii. Sam nie wiedziałem, że jest tylu szalonych Szwedów.
  • W porównaniu do meczu na Vicente Calderon sprzed dwóch tygodni na zmiany zdecydował się tylko Diego Simeone. W Atletico nie ma Saula Nigueza i Antoine'a Griezmanna, których zastąpią kolejno Gabi i Raul Garcia. Malmoe wystąpi z kolei w identycznym składzie, co jest o tyle ciekawe, że w Madrycie mistrzowie Szwecji polegli aż 0:5. Zobaczymy, czy Age'owi Hareide'owi opłaci się taka konsekwencja w ustalaniu wyjściowej jedenastki.

• Polscy kibice ekipę z Malmoe kojarzą dziś głównie z reprezentantem Polski U-21, Pawłem Cibickim. Polak zaliczył już debiut w tej edycji Ligi Mistrzów w spotkaniu z Olympiakosem Pireus, w którym pojawił się na boisku w drugiej połowie i zaliczył asystę. Niestety, naszego rodaka nie ma dziś nawet na ławce rezerwowych.

• Na początek zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, w której piszemy m.in. o znakomitej passie Malmoe w europejskich pucharach..

• Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu 4. kolejki grupy A Ligi Mistrzów, w którym mistrz Szwecji Malmoe FF podejmie u siebie Atletico Madryt. Dla kibiców tych pierwszych dzisiejszy wieczór będzie prawdziwym świętem, bo na Swedbank Stadion już od wielu lat nie gościł tak mocny zespół jak "Rojiblancos" Diego Simeone. Czy gospodarze będą w stanie sprawić niespodziankę? Przekonajcie się razem z nami!