6

4 1 połowa

Chelsea Londyn

0

• Koncert gry Manchesteru City i zdecydowanie najlepszy mecz ekipy Pepa Guardioli w tym sezonie! Hat-trick Sergio Aguero, który przechodzi do historii Premier League jako najlepszy strzelec "The Citizens" w lidze w historii i zdobywca największej liczby hat-tricków (na razie wspólnie z Shearerem). Dwa trafienia dołożył Raheem Sterling, na listę strzelców wpisał się też Ilkay Gundogan, a gospodarze dzisiejszego meczu znów są liderami Premier League. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Maurizio Sarri nie uścisnął ręki Pepowi Guardioli. Ciężki wieczór czeka szkoleniowca Chelsea...

• Koniec meczu! Manchester City ogrywa Chelsea aż 6:0!

• Spokojnie rozgrywają piłkę od tyłu "The Citizens". Deklasacja od początku do końca.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Teraz Zinchenko przez dłuższy czas nie podnosi się z boiska. Wybijają piłkę gracze Manchesteru City.

• Sterling próbował dograć do Zinchenki, ale uprzedza Ukraińca Rudiger.

• Nieudane zagranie Jorginho w kierunku jednego z partnerów. Całkowicie zrezygnowani są gracze Chelsea, ale nie ma się czemu dziwić.

• Chelsea jeszcze nigdy nie przegrała meczu 0:6 w Premier League. Niezwykle bolesne popołudnie dla fanów "The Blues".

• Spokojnie rozgrywa piłkę Manchester City. Deklasacja na Etihad, gospodarze w pełni kontrolują przebieg końcówki spotkania.

• Powoli brakuje już słów, aby określić to, co dzieje się dzisiaj w Manchesterze! Lewą stroną popędził Oleksandr Zinchenko, dośrodkował w pole karne, a Raheem Sterling po raz drugi wpisał się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! STERLING!

• Emerson uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w środek bramki. Bez problemu łapie piłkę Ederson.

• Iklay Gundogan fauluje Loftusa-Cheeka przed polem karnym. To musiała być żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza murawę Fernandinho, wchodzi David Silva.

• Gabriel Jesus przegrywa pojedynek z Kepą! Mogło być 6:0, mógł być też rzut karny dla gospodarzy, bo David Luiz faulował rywala.

• Ostatnia zmiana w Chelsea - Emerson zastępuje Marcosa Alonso.

• Mahrez uderza z szesnastego metra, ale piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Manchester City długo utrzymywał się przy piłce na lewej stronie boiska, ale w końcu dobrze interweniował Kante.

• Marcos Alonso fauluje Bernardo Silvę. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Chelsea.

• Pep Guardiola zaczyna już oszczędzać kluczowych piłkarzy na kolejne mecze. Zamiast Kevina De Bruyne na murawie melduje się Riyad Mahrez.

• Dzisiejszy hat-trick Aguero był już jedenastym Argentyńczyka w Premier League. Zrównał się tym samym z Alanem Shearerem, który jest rekordzistą.

• Zmiana także w Chelsea. Schodzi Pedro, wchodzi Ruben Loftus-Cheek.

• Opuszcza boisko strzelec hat-tricka, Sergio Aguero. Argentyńczyk żegnany owacją na stojąco, na murawie melduje się Gabriel Jesus.

• Teraz dłużej z piłką na połowie rywala była Chelsea. Zagrożenia pod bramką Edersona to jednak nie przyniosło.

• Wcześniej Jorginho faulował Fernandinho. Wrócił do tego sędzia i pokazał graczowi Chelsea żółtą kartkę.

• Jeszcze jedno uderzenie Aguero. Tym razem niecelne.

• Celne uderzenie De Bryune z wolnego, ale piłka leciała w środek bramki - odbił ją przed siebie Kepa.

• Sterling znów faulowany, tym razem przed polem karnym. Będzie jeszcze jedna dogra okazja dla gospodarzy.

• Aguero dopiął swego i trafił po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Argentyńczyk uderzył w prawy róg, Kepa rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! SERGIO AGUERO KOMPLETUJE HAT-TRICKA!

• RZUT KARNY DLA MANCHESTERU CITY! Sterling wpadł w pole karne, a Cesar Azpilicueta faulował Anglika!

• Mamy pierwszą zmianę w Chelsea. Rossa Barleya nie ma już na boisku, zastąpił go Mateo Kovavić.

• Ross Barkley uderzał z dystansu, ale trafił w trybuny.

• Aguero o włos od hat-tricka! Znakomicie lewą stroną minął rywala De Bruyne i dośrodkował wprost na głowę Aguero, lecz Argentyńczyk tym razem trafia tylko w poprzeczkę!

• Aguero zagrywa do De Bruyne, lecz David Luiz radzi sobie z Belgiem i wybija piłkę na rzut rożny.

• Obrońcy Chelsea najpierw poradzili sobie z De Bruyne, a potem zablokowali podanie Fernandinho.

• Akcja gości prawą stroną, ale jeden z obrońców zgrywa piłkę do Edersona. Manchester City wciąż spokojnie czeka na to, co zrobią rywale.

• Od środka rozpoczyna Chelsea. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• To był nokaut! 25 minut, cztery celne strzały i cztery gole całkowicie ustawiły mecz w Manchesterze. Co prawda przed nami jeszcze 45 minut, ale jest już praktycznie pewne, że "The Citizens" wrócą na pozycję liderów w Premier League. Chelsea miała co prawda inicjatywę w końcówce pierwszej części, lecz wynikało to bardziej z oddania pola przez gospodarzy, którzy myślą już raczej o kolejnych spotkaniach. Być może podkręcą jednak jeszcze tempo.

• Koniec pierwszej połowy!

• De Bruyne dobrze dośrodkował w pole karne, minęli się tam z piłką Aguero i Fernardinho. Argentyńczyk i tak był jednak na spalonym.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• W ostatnich pięciu minutach Chelsea utrzymywała się przy piłce przez 84% czasu. Londyńczycy przegrywają jednak 0:4...

• Bernardo Silva fauluje Hazarda. Będzie rzut wolny dla Chelsea na wysokości pola karnego i okazja do dośrodkowania.

• Kolejny atak Chelsea. Dośrodkowywał w pole karne Cesar Azpilicueta, ale poradzili sobie z tym gospodarze.

• Próba koronkowej akcji w wykonaniu gości. Pedro nie zdołał jednak dograć piłki do Hazarda.

• Wreszcie celnie uderzył Higuain! Argentyńczyk to zdecydowanie najlepszy dziś piłkarz gości - posłał bombę pod poprzeczkę, ale czujny był na linii Ederson i skończyło się tylko na rzucie rożnym!

• Po fenomenalnym początku gospodarze znacznie zwolnili i oddali inicjatywę rywalom. Chelsea nie ma jednak na razie większego pomysłu na to, jak sforsować szczelną obronę City.

• Drybling Sterlinga lewą stroną boiska. Poradził sobie z nim Rudiger, od bramki zacznie Kepa.

• Chelsea dłużej utrzymywała się teraz przy piłce na połowie rywala, lecz gospodarze ostatecznie wypchnęli przeciwników i już konstruują własną akcję.

• Wyjazdowy bilans Chelsea w ostatnich meczach jest po prostu tragiczny - w czterech ostatnich spotkaniach (licząc obecne) londyńczycy nie zdobyli nawet bramki, a stracili aż 11!

• Higuain zablokowany przez Zinchenkę. To już czwarte uderzenie Argentyńczyka i czwarte zablokowane.

• Marcos Alonso dośrodkował z lewej strony w pole karne, lecz strzał Higuaina został zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny dla Chelsea.

• Cztery celne strzały zanotowali na razie gospodarze. Wszystkie zamienili na gole!

• Kolejny strzał Pedro, tym razem z dystansu. Piłka w rękach Edersona, który na razie spisuje się bez zarzutu.

• Wreszcie odpowiada Chelsea! Dobrą sytuację miał Pedro, ale uderzenie Hiszpana dobrze broni Ederson!

• W to, co się dzieje, nie wierzą chyba nawet kibice "The Citizens"! Sterling zagrał w pole karne do Aguero, tym razem obrońcy Chelsea poradzili sobie z Argentyńczykiem, ale do piłki dopadł Ilkay Gundogan i zdecydował się na uderzenie. Piłka po ręce Kepy po raz kolejny wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! GUNDOGAN!

• De Bruyne zagrał na prawe skrzydło do Bernardo Silvy, Portugalczyk źle przyjął sobie jednak piłkę i nie zdołał jej opanować.

• Hazard wpadł w pole karne, ale było przy nim trzech obrońców City. Piłka trafiła do Barkleya, który uderzył sprzed szesnastki, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

• Fatalnie zachował się Ross Barkley! Obrońca Chelsea zgrał piłkę w kierunku własnej bramki, w zasadzie wystawiając ją Sergio Aguero. A Argentyńczyk drugi raz z bliska już się nie pomylił. To jest nokaut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! AGUERO!

• David Luiz musiał powalić Aguero, naprawiając błąd Rudigera. Na razie nie ma jednak kartki.

• Fatalne zagranie Marcosa Alonso, który w zasadzie wybił piłkę poza linię końcową. Chelsea kompletnie nie może się odnaleźć.

• Teraz z Aguero poradził sobie David Luiz. Manchester City dominuje na razie w tym meczu.

• Sergio Aguero w pełni zrehabilitował się za wcześniejszą zmarnowaną sytuację! Argentyńczyk przymierzył z dystansu w samo okienko - Kepa próbował jeszcze interweniować, piłka przeszła po jego palcach, ale był tutaj bez szans. Co za początek "The Citizens"!

• Bardzo dobra indywidualna akcja Hazarda. Belg został jednak wypchnięty do boku i uderzał zbyt lekko, aby zaskoczyć Edersona.

• Wysokim pressingiem grają gospodarze. David Luiz w końcu musiał zdecydować się na dalekie wybicie.

• Sterling chciał podać do jednego z kolegów, a zagrał w zasadzie do Kepy. Łapie piłkę bramkarz Chelsea.

• Jakim cudem nie trafił tego Aguero! De Bruyne zagrał do Bernardo Silvy, ten zszedł z piłką do boku i dośrodkował, a Sergio Aguero nie trafił do bramki z najbliższej odległości! Argentyńczyk był zupełnie niepilnowany, miał do bramki trzy metry, lecz piłka przeleciała obok słupka!

• Teraz na lewej stronie minął rywala Oleksandr Zinchenko, podał do Sergio Aguero, lecz Argentyńczyka dobrze powstrzymał Antonio Rudiger.

• Kompletnie zaskoczyli rywali "The Citizens"! De Bruyne zauważył, że Bernardo Silva jest zupełnie niepilnowany na prawym skrzydle i szybko rozegrał rzut wolny, po dośrodkowaniu Silvy i rykoszecie piłka trafiła do Raheema Sterlinga, a ten bez problemu umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU CITY! STERLING!

• Teraz Jorginho faulował De Bruyne. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Prostopadła piłka od Jorginho w kierunku Higuaina. Niewiele brakowało, aby napastnik opanował futbolówkę, ale ta ląduje w rękach Edersona.

• Urwał się lewą stroną Eden Hazard. Dośrodkował w pole karne w kierunku Gonzalo Higuaina, lecz z Argentyńczykiem poradzili sobie obrońcy.

• Zdecydowanie za mocne podanie jednego z graczy City na lewe skrzydło. Od autu zacznie Chelsea.

• Od środka grający w błękitno-białych strojach gospodarze. Chelsea na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Mike Dean. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na murawę!

• W grudniu na Stamford Bridge lepsi okazali się "The Blues". Wygrali 2:0 po trafieniach N'Golo Kante i Davida Luiza. Obaj piłkarze także dziś są w podstawowym składzie Chelsea. Ekipa Pepa Guardioli wygrała natomiast sierpniowy mecz o Tarczę Wspólnoty.

• Dzisiejsze spotkanie ma ogromne znaczenie dla obu zespołów. "The Citizens" marzą o mistrzostwie Anglii, a komplet punktów pozwoliłby znów wyprzedzić im Liverpool i być na czele ligowej tabeli (z jednym meczem rozegranym więcej). Ekipa Maurizio Sarriego po wygranej może natomiast awansować na czwartą lokatę i wyprzedzić Manchester United.

• Rezerwowi Chelsea: Wilfredo Caballero, Mateo Kovacić, Ruben Loftus-Cheek, Andreas Christensen, Olivier Giroud, Willian, Emerson

• Rezerwowi Manchesteru City: Arijanet Murić, Danilo, Leroy Sane, David Silva, Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Nicolas Otamendi

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć podstawowe jedenastki obu zespołów. Kto okaże się lepszy w tym spotkaniu? Oba składy robią spore wrażenie!

• Czas na hit 26. kolejki Premier League! Wicelider, Manchester City, podejmie na własnym stadionie londyńską Chelsea. Początek spotkania już o 17:00, na relację na żywo zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.