Manchester City

3

Liverpool FC

0

• City wygrywa spotkanie z Liverpoolem i w tej kolejce utrzymuje pozycję lidera.

• Koniec meczu!

• Yaya Toure zagrywa do Johnsona, ale ten zostaje wyrzucony niemal pod samą linię boczną.

• Uderzenie Downinga lewą nogą i piłkę łapie Hart!

• Bellamy przestawia sobie piłkę na prawą nogę, ale zostaje zablokowany przez Clichy'ego.

• Zagranie w pole karne, Carroll skacze do piłki, ale ta przelatuje do Clichy'ego.

• Jedna zmiana pozostała Roberto Manciniemu, ale chyba nie ma potrzeby jej stosować.

• 4 minuty zostają doliczone do tej części spotkania.

• Dośrodkowanie z kornera, ale ponownie piłka opuszcza pole karne City.

• Bellamy strzela, broni Hart i dobija Rodriguez, ale nie trafia do siatki!

• Dobre dośrodkowanie Downinga, ale piłkę z pola karnego wybija Milner.

• Wymiana podań między zawodnikami gości, ale nie przynosi to korzyści.

• Rodriguez uderza lewą nogą z 8. metra, ale nie trafia w bramkę.

• Jose Enrique zagrywa w pole karne, a tam do piłki dopada Vincent Kompany.

• Dośrodkowanie Enrique, ale piłkę wyłapuje Joe Hart.

• Strzał Gerrara, ale piłka przelatuje blisko okienka!

• Uderzał oczywiście Adam Johnson z City, nie Glen z Liverpoolu. Gdyby padł gol to Liverpool zostałby totalnie rozbity na Etihad Stadium.

• Johnson oddaje strzał na bramkę i trafia w słupek!

• Dzeko otrzymuje podanie od Yaya Toure, ale Bośniak traci piłkę po interwencji Enrique.

• Ryzykowne podanie Skrtela do Reiny i Dzeko fauluje bramkarza gości.

• Jose Enrique oddaje strzał z dystansu, ale nie wiem czy można to nawet nazwać strzałem. Piłka w trybunach.

• Rzut rożny dla Liverpoolu, Toure protestuje, ale nic mu to nie da.

• Zaledwie minuta minęła od obejrzenia czerwonej kartki Barry'ego do faulu Skrtela na Toure w polu karnym.

• A Maxi Rodriguez zmienia Spearinga.

• Lescott zmienia Silvę.

• GOOOOOOOOOOOL!!! 3:0 dla City! Milner pięknie pakuje piłkę w okienku bramki! Bez szans Pepe Reina!

• Wykonawcą James Milner.

• Rzut karny! Yaya Toure wpada w pole karne i zostaje faulowany przez Skrtela!

• Swoją drogą pomocnik City chyba nie zasłużył na taką karę. Swój 450. występ w Premier League dokończy na ławce rezerwowych.

• Druga żółta kartka dla Garetha Barry'ego! Pomocnik City faulował szarżującego Aggera.

• Sergio Aguero opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Adam Johnson.

• Beznadziejne dośrodkowanie i Kolo Toure wybija piłkę poza pole karne.

• Faul na Gerrardzie, ale spora odległość do bramki. Pewnie będzie dośrodkowanie.

• Dośrodkowanie Milnera, ale nie trzeba tego nawet komentować.

• Milner kontynuuje grę, ale nieco utyka.

• Milner wybija piłkę spod nóg Johnsona i obaj piłkarze zderzają się kolanami.

• Wydaje się, że pierwszym do zmiany w drużynie City będzie Dzeko. Jeżeli na boisku ma pojawić się Nigel de Jong to prawdopodobnie zmieniłby Garetha Barry'ego, który ma na swoim koncie żółtą kartkę.

• Jose Enrique wygrywa starcie bark w bark z Dzeko.

• Bellamy ścina do środka i oddaje mocny strzał na bramkę. Piłka przechodzi kilka metrów obok słupka.

• Zagranie Aguero do Dzeko i ten traci piłkę po próbie przyjęcia.

• Kolejne dośrodkowanie i po raz kolejny Kompany wygrywa pojedynek główkowy z Carrollem. Słaba dyspozycja napastnika Liverpoolu w drugiej połowie.

• Gerrard wypuszcza Hendersona po linii, a ten nabija Kolo Toure na rzut rożny.

• Glen Johnson otrzymuje piłkę, stara się założyć siatkę Edinowi Dzeko, ale Bośniak staje mocno na nogach i nie daje się ograć.

• Nigel de Jong zakończył rozgrzewkę, a Richards może kontynuować grę.

• Richards leży na murawie po starciu z Bellamym.

• Bellamy dośrodkowuje w pole karne, ale Clichy wygrywa w polu karnym pojedynek z Carrollem.

• Zaczynamy z autu, a Edin Dzeko oddaje piłkę rywalom. Ładny gest fair play.

• Skrtel zakłada stołek na Edinie Dzeko. Trwa ostra wymiana zdań między dwoma zawodnikami.

• I Dirk Kuyt opuszcza boisko na rzecz Craiga Bellamy'ego.

• Steven Gerrard zmienia Charliego Adama.

• Glen Johnson ukarany żółtą kartką za faul na Sergio Aguero w obrębie koła środkowego.

• Wybicie Reiny z pod własnej bramki, piłka leci w stronę Carrolla i ten zostaje odepchnięty przez Kompany'ego. Faul.

• Carroll zawzięcie walczy o piłkę w środkowej strefie i fauluje rywala.

• Próba ataku gości, ale wszystko psuje Downing.

• W drugiej połowie Carroll nie potrafi odnaleźć się w polu karnym przy wrzutkach swoich kolegów.

• Enrique szuka sobie miejsca na zagranie w pole karne, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę obok Richardsa.

• Dośrodkowanie Adama i piłkę głową z pola karnego wybija ponownie... kapitan City.

• Miękkie dośrodkowanie w pole karne, piłka idealnie leci w stronę Carrolla, ale tam po raz kolejny świetnie spisuje się Kompany.

• Richards świetnie wygrywa pojedynek bark w brak z Enrique, później ściera się ze Spearingiem, ale musi uznać wyższość zawodnika Liverpoolu.

• Dobre dośrodkowanie Johnsona w pole karne, ale tam futbolówki nie sięga Carroll.

• Dośrodkowanie Adama z rzutu wolnego i głową wybija piłkę Kompany.

• Spearing walczy w powietrzu i jest faulowany przez Barry'ego.

• Czas rozpocząć drugie czterdzieści pięć minut.

• Zawodnicy ponownie znajdują się już na murawie.

• Chwila przerwy dla piłkarzy i wracamy za 10 minut, licząc na kolejne gole.

• Manchester City bezpiecznie prowadzi 2:0 do przerwy. Ciekawe widowisko, Liverpool stara się dominować w meczu, ale to gospodarze strzelają gole. Na minus trzeba zaliczyć dotychczasowy występ Dzeko i Downinga. Zdecydowanie na plus spisuje się Aguero, Silva i cała defensywa City, zaś z Liverpoolu można wyróżnić Hendersona i Carrolla, który co prawda nie trafiał w bramkę, ale oddawał strzały z trudnych pozycji i świetnie zgrywał piłkę głową do swoich kolegów.

• Koniec pierwszej połowy!

• Downing rusza prawym skrzydłem, ale traci piłkę.

• Jedna minuta została doliczona do tej części meczu.

• Pierwsza żółta kartka, Barry ścina Hendersona.

• Aguero podaje do Dzeko, ale piłka odbija się Bośniakowi od pięty. Na dodatek fauluje później rywala.

• Dośrodkowanie w pole karne, Carroll zgrywa głową do Kuyta, ten strzela z dwóch metrów, ale trafia w stojącego przy linii bramkowej Kompany'ego!

• Hiszpan strzela, ale piłka szybuje dwa metry nad poprzeczką.

• Do uderzenia szykuje się Silva.

• Michael Jones nie decyduje się jeszcze na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Dzeko oddaje strzał trafia w rywala, a następnie zostaje faulowany przez Adama.

• Charlie Adam otrzymuje piłkę przed polem karnym, szuka uderzenia prawą nogą, ale ma za mało miejsca na oddanie strzału.

• Downing zagrywa po linii do Enrique, ale Hiszpan wypuszcza sobie za daleko piłkę i ta pada łupem Harta.

• Kolo Toure za długo zastanawia się nad tym co ma zrobić z piłką i Carroll wymusza na nim wybicie poza linię boczną.

• Kompany niepotrzebnie stara się szybko zagrać na stronę i wybija piłkę na aut.

• Steven Gerrard rozgrzewa się już przy linii bocznej.

• Downing zagrywa w pole karne, gdzie świetnie, technicznie uderza Carroll, ale nie trafia w bramkę.

• Downing przyjmuje piłkę, ale arbiter decyduje, że pomocnik Liverpoolu pomaga sobie ręką.

• Milner próbuje uderzyć, trafia w rywala, a następnie świetnie odnajduje się wśród trzech rywali i wycofuje do kolegi.

• Z kornera dośrodkowywał Silva, także Hiszpan ma już na swoim koncie dwie asysty w tym meczu.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla City! Kolejne dośrodkowanie z rożnego i głową uderza Yaya Toure

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Kompany uderza głową, ale świetnie broni Reina!

• Dzeko obraca się ze Skrtelem na plecach, ale Słowak czyta jego zamiary i blokuje próbę strzału napastnika City.

• Aguero stara się przedrzeć w polu karnym między kilkoma zawodnikami i przypadkowo uderza w rękę Skrtela. Arbiter słusznie nie dyktuje rzutu karnego.

• Zagranie górnej piłki do Dzeko, ale ten pod naporem obrońcy nie potrafi jej przyjąć na klatkę piersiową.

• Henderson uderza, ale trafia w mur. Dość długo celebrowali wykonanie tego wolnego i nic z tego nie wyszło.

• Dobre zagranie Carrolla do Adama, ten przyjmuje piłkę i zostaje bezpardonowo potraktowany przez Yaya Toure. Rzut wolny.

• Johnson próbuje wrzucić w pole karne, ale piłka przelatuje przez całe pole karne, a później wychodzi za linię końcową.

• Downing świetnie ogrywa Richardsa swoją szybkością, dośrodkowuje w pole karne, ale tam żaden z jego kolegów nie trafia w piłkę.

• Obie drużyny oddały już po cztery strzały.

• Strzał Hendersona po słabym przyjęciu piłki przez Kuyta i piłka mija bramkę o kilka metrów.

• Uderzenie Charliego Adama i piłkę na bok sparuje Joe Hart. Mocne uderzenie, ale nie zaskakujące dla bramkarza City.

• Downing przebija się przed polem karnym i aktorsko pada na murawę po próbie odbioru w wykonaniu Silvy. Arbiter dał się nabrać.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka przechodzi na korzyść Liverpoolu.

• Dzeko otrzymuje podanie od Silvy, wystawia sobie piłkę na lewą nogę, oddaje strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie minęła słupek Reiny o kilka centymetrów!

• Spearing próbuje dograć na dobieg Kuytowi, ale ten nie jest w stanie przyjąć piłki, ani do niej dobiec.

• Dośrodkowanie Adama z rzutu rożnego, ale tam głową interweniuje Kompany.

• Kuyt rzuca piłkę na wolne pole do Carrolla, ale futbolówka wpada w pole karne, gdzie spokojnie może złapać ją Joe Hart.

• Andy Carroll fauluje przy linii bocznej Clichy'ego, ale arbiter dyktuje tylko rzut wolny.

• Dośrodkowanie w pole karne z trudnej pozycji głową uderza Andy Carroll, ale nie trafia w bramkę.

• Silva zagrywa dokładną piłkę do Aguero, ale temu w paradę wdaje się Skrtel.

• Ładna akcja City, piłka trafia szczęśliwe pod nogi Aguero, ten oddaje kąśliwy strzał próbując przelobować Reiny, ale tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

• Dzeko rusza skrzydłem, wdaje się w drybling i przewraca się potykając o własne nogi.

• Przy trafieniu Argentyńczyka asystował nie kto inny jak David Silva.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla City! Mocne uderzenie Aguero z dystansu i piłka wpada do bramki! Błąd Reiny, który przepuszcza piłkę pod ręką!

• Silva zagrywa mocną piłkę do Dzeko, ten z trudem przyjmuje takie podanie, ale w trudnej sytuacji uderza na bramkę i trafia w Reinę!

• Świetne podanie prostopadłe do Downinga, ten wychodzi sam na sam z Hartem i górą z tego starcia wychodzi golkiper City!

• Ciekawa akcja "Obywateli" piłka zostaje zagrana w pole karne, dochodzi do niej Dzeko, ale zbyt mocno wypuszcza ją przed siebie i ta trafia w bezpieczne ręce Reiny.

• Spokojnie budowany atak pozycyjny City.

• Przy piłce "The Reds" i piłka zostaje wycofana pod nogi Reiny.

• Podanie do Kuyta, ale napastnik Liverpoolu zostaje złapany na spalonym.

• Wymiana podań w wykonaniu gości, piłka zostaje rzucona na skrzydło do Johnsona, ale zanim boczny obrońca zdążył do niej dobiec, ta opuściła linię boczną.

• Charlie Adam próbuje przedrzeć się między obrońcami City, mimo początkowego powodzenia traci piłkę i pada na murawę wpadając w Vincenta Kompany'ego.

• Zaczynamy mecz!

• W ostatnich sześciu meczach na wyjeździe Liverpool dał sobie wbić tylko dwie bramki. Szczęśliwymi strzelcami okazali się: Clint Dempsey z Fulham i Daniel Sturridge z Chelsea.

• Występujący dzisiaj na obronie Jose Enrique w tym sezonie wystąpił w każdym meczu Liverpoolu.

• Dzisiejszy mecz będzie dla Garetha Barry'ego (pomocnika City) czterysta pięćdziesiątym rozegranym spotkaniem w Premier League. W latach 1997-2009 występował w barwach Aston Villi. Jest wychowankiem Brighton & Hove Albion, a w lutym tego roku skończy trzydzieste pierwsze urodziny.

• W obecnym sezonie Manchester City na Etihad Stadium rozegrał dziewięć spotkań. W każdym z nich zgarnął trzy punkty, strzelając średnio ponad trzy gole w meczu.

• Zanim rozpocznie się mecz przedstawię jeszcze kilka ciekawostek.

• Jak donosiła angielska prasa Mario Balotelli wyleczył już swój uraz i mogliśmy się go spodziewać w kadrze meczowej. Roberto Mancini zdecydował jednak, że włoski snajper nie jest jeszcze gotowy do gry.

• Kapitan Liverpoolu - Steven Gerrard, znalazł się na ławce rezerwowych i być może wspomoże swoją drużynę zmieniając, któregoś ze zmęczonych kolegów. W ostatnich dniach Anglik wyleczył kontuzję stawu skokowego.

• I wyjściowa jedenastka City: Hart, Richards, Kompany, Clichy, K. Toure, Milner, Barry, Silva, Y. Toure, Dzeko, Aguero. Zmiennicy: Pantilimon, Zabaleta, Lescott, Kolarov, Savic, Johnson, De Jong

• Pierwszy skład Liverpoolu: Reina, Johnson, Jose Enrique, Agger, Skrtel, Henderson, Downing, Spearing, Adam, Carroll, Kuyt. Rezerwowi: Doni, Carragher, Kelly, Gerrard, Maxi, Shelvey, Bellamy

• Znamy wyjściowej jedenastki obu ekip w dzisiejszym meczu. Zaraz je przedstawimy.

• Tutaj można przeczytać zapowiedź spotkania w naszym serwisie.

• Witamy na relacji live z dzisiejszego szlagierowego pojedynku w Premier League! Na Etihad Stadium zmierzy się Manchester City z Liverpoolem!