Manchester City

1

West Ham United

2

• Niespodziewana, wręcz sensacyjna porażka Manchesteru City to efekt klinicznej skuteczności West Hamu w pierwszej połowie i żelaznej defensywy w drugiej odsłonie. "The Citizens" pomimo wielu prób nie byli się w stanie przebić przez podwójną gardę gości i muszą znieść gorycz porażki po raz pierwszy w tym sezonie ligowym.

• KONIEC MECZU! Manchester City przegrywa u siebie z West Hamem 1:2!

• Jelavić na spalonym, piłka dla City.

• Sakho utrzymuje piłkę na połowie rywala i nikt nie kwapi się, by mu ją odebrać.

• Rzut wolny dla City nie przyniósł żadnego efektu. Piłkę sprzed linii końcowej zdołał wygarnąć Bacary Sagna, ale sędzia uznał, że wyszła już poza boisko i od bramki zacznie Adrian.

• Navas atakuje prawym skrzydłem i ponownie blokowany. Kolejny korner dla City. Sędzia dolicza 4 minuty do końca spotkania.

• Dimitri Payet sprawdza, czy Joe Hart jest dobrze rozgrzany. Anglik z kłopotami broni z dystansu uderzenie Francuza.

• Niezła dwójkowa akcja Toure i De Bruyne, piłka po rykoszecie ląduje w rękach Adriana, choć na piątym metrze na podanie czyhał już Aguero.

• Kapitalna parada Adriana po główce Otamendiego z rzutu rożnego ratuje West Ham!

• Z kolei w zespole West Hamu zmęczonego obroną zastąpi Walijczyk James Collins.

• W ekipie City ostatnia zmiana: Kolarova zmienia Kelechi Iheanacho.

• De Bruyne wpada w pole karne i próbuje dośrodkować, ale kolejny raz wysiłki "Obywatele" są blokowane przez obronę "Młotów".

• Jelavić miał niezłą okazję po podaniu Sakho, ale Chorwata ubiegł Joe Hart, łapiąc piłkę na raty.

• Toure zahaczył Jelavicia i wznowienie gry na własnej połowie długo celebruje Adrian, a Jenkinson wrócił już na boisko.

• Carl Jenkinson leży na boisku i będzie potrzebował chwilowo pomocy medycznej poza linią końcową, opuścił jednak murawę o własnych siłach.

• Świetna akcja Manchesteru City przerzucona na prawą stronę do Jesusa Navasa, ale Hiszpan fatalnie przerzuca piłkę nad całym polem karnym i niweczy cały wysiłek kolegów.

• Kolarov wpada w pole karne i pada po starciu ramię w ramię z Sakho. Nie ma rzutu karnego dla City.

• Po raz kolejny ogromny chaos w polu karnym West Hamu. Uderzał Fernandinho, uderzał Toure, ale londyński mur jest póki co nie do przejścia w drugiej połowie.

• Dośrodkowanie Sagni, wysoko skacze Bony, ale nie sięgnął piłki.

• Navas wrzuca z narożnika boiska, ale Demichelis minął się z piłką, kiksując. Gdyby trafił, zapewne byłoby już 2:2.

• Na boisko w ekipie gości w miejsce Manuela Lanziniego wchodzi Chorwat Nikica Jelavić.

• Navas zagrywa do Toure w pole karne, a zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej uderza i po rykoszecie piłka znowu nie wpadła do zaklętej bramki Adriana!

• Payet świetnie zagrywa na prawą stronę do Sakho, ale tempo akcji wyhamowało, a dośrodkowanie Senegalczyka pewnie złapał Joe Hart. Chwila wytchnienia dla obrony West Hamu może być jednak na wagę złota.

• Raheema Sterlinga zastąpi Wilfried Bony, a więc za skrzydłowego pojawia się napastnik. Manuel Pellegrini idzie na całość.

• Kolarov płasko wrzuca piłkę z lewej strony, Adrian wypuszcza piłkę z rąk, ale nikt nie zdołał jej dopaść! Chwilę później akcja Navasa z prawej strony i Adrian paruje na rzut rożny! Istna nawałnica zespołu gospodarzy!

• Yaya Toure po raz kolejny w roli głównej! Iworyjczyk świetnie znalazł się w polu karnym i z ostrego kąta uderzył po długim słupku, ale piłka minęła bramkę o pół metra!

• Z lewej strony wrzuca Sterling, ale zbyt głęboko i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• Aguero drybluje, chciał zejść do środka w polu karnym i odbił się od obrońcy, teatralnie upadając. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Zdobywcę gola dla West Hamu, Victora Mosesa, zmienia debiutant Michail Antonio.

• Kolarov z dystansu równie mocno, co niecelnie.

• Payet do Sakho, a ten urwał się obrońcom i mógł zaskoczyć Joe Harta - piłka tym razem minęła jednak słupek.

• Posiadanie piłki od początku drugiej połowy jest miażdżące: aż 78% na korzyści piłkarzy w błękitnych strojach.

• Yaya Toure wpadł w pole karne jak czołg, przepychając obrońców rywali, ale uderzył z kilku metrów wprost w wychodzącego z bramki Adriana!

• De Bruyne w uliczkę do Sterlinga, ale reprezentanta Anglii ubiegł Carl Jenkinson.

• Kolarov ukarany żółtą kartką za brutalne powstrzymanie rozpędzonego Mosesa i przerwanie obiecującej kontry West Hamu.

• Nawałnica trwa, Adrian uprzedził jednak w polu karnym skaczącego do główki Otamendiego.

• Yaya Toure miał mnóstwo miejsce na 10 metrze, ale jego strzał zablokowany przez obronę West Hamu! Warto odnotować świetne podanie na dobieg Kolarova w stronę Sterlinga, króre zapoczątkowało całą akcję.

• Yaya Toure w pełnym biegu do De Bruyne, Belg jednak nie opanował trudnego zagrania od Iworyjczyka. Rozpędzone City stara się wyrównać za wszelką cenę.

• Navas mocno uderza, Adrian broni z trudem. Korner dla gospodarzy.

• De Bruyne zagrywa w pole karne płaską wrzutkę, ale Reid blokuje to zagranie i w razie czego wybija na rzut rożny.

• Yaya Toure uderza mocno i płasko z dystansu, ale piłka miła słupek bramki Adriana.

• Zaczynamy drugą odsłonę spotkania. Czy Manchester City odrobi straty i pokona West Ham?

• Zmiana w ekipie Manchesteru City - Eliaquima Mangalę zmienia Martin Demichelis.

• Bardzo żwawe tempo pierwszej połowy i otwarta gra z obu stron może podobać się kibicom. Niespodziewanie to West Ham wykazał się zabójczą skutecznością i prowadzi na Etihad 2:1. Manchester City za sprawą Kevina De Bruyne zdobył gola do szatni i Manuel Pellegrini zapewne liczy na odrobienie strat w drugiej odsłonie.

• Kolarov wrzuca piłkę w pole karne, ale obrońcy West Hamu wybijają piłkę. Arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

• Sterling drybluje na lewym skrzydle i wywalczył rzut rożny.

• Pedro Obiang brzydko fauluje, zahaczając kolanem Yayę Toure i otrzymuje żółty kartonik. Iworyjczyk zwija się z bólu, chwytając za kolano, ale na szczęście wraca do gry.

• Belg po podaniu Aguero znalazł się nieupilnowany na dwudziestym metrze i posłał zabójczo precyzyjny strzał w krótki róg bramki Adriana!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:2! KEVIN DE BRUYNE!

• Aż cztery minuty doliczył arbiter do pierwszej odsłony spotkania.

• Najpierw świetną okazję dla gospodarzy miał Sergio Aguero, ale z najbliższej odległości uderzył wprost w Adriana, a hiszpański bramkarz zablokował też dobitkę Argentyńczyka. Później po dobrym podaniu w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Sakho, ale Senegalczyk nie przyjął sobie dobrze piłki i doskoczył do niego Mangala.

• Okazja na gola kontaktowego! Navas uderzył spoza pola karnego, ale zdołał wypiąstkować piłkę Adrian!

• Aguero w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad bramką! Do tego był na spalonym...

• Najpierw strzał z bliska oddał Obiang, ale został zablokowany. Piłka trafiła do Sakho, który podwyższył prowadzenie gości! Niespodziewany obrót spraw na Etihad!

• Gooool! Sakho na 2:0!

• West Ham próbuje skonstruować atak pozycyjny i zamknąć piłkarzy City we własnym polu karnym. Po akcji prawym skrzydłem Jenkinsona i błędzie Kolarova goście wywalczyli korner.

• Sterling na spalonym po prostopadłej piłce od De Bruyne.

• Navas ambitnie z prawej strony przedziera się prawym skrzydłem, lecz stracił piłkę w siłowym starciu z obroną "Młotów".

• Navas znalazł wąską uliczkę między obrońcami gości na skrzydle, zagrał do Sagni, który miał sporo miejsca, ale Francuz nieprecyzyjnie podał w pole karne.

• Chwilę wcześniej po stracie Fernandinho szansę dla gości mógł mieć Diafra Sakho, ale Senegalczyk wbiegł między trzech rywali i łatwo stracić futbolówkę.

• Żółta kartka dla Manuela Lanziniego za nieprzepisowe powstrzymanie rozpędzonego Raheema Sterlinga.

• Adrian wyszedł na 30 metr i tym razem nie pomylił się w ocenie sytuacji. Hiszpański golkiper zdążył przed napastnikami City i pewnie wybił piłkę daleko w aut.

• Jenkinson rozpędził się na prawym skrzydle w akcji ofensywnej i jego groźne dośrodkowanie przeciął Nicolas Otamendi.

• De Bruyne wrzuca z prawej strony w kierunku Aguero, a Argentyńczyk nieczysto trafia w piłkę przy asyście Cresswella. Przy piłce "Młoty".

• Payet zagrywa prostopadle w kierunku Sakho, ale obrońcy City byli czujni i piłka wybita na aut.

• Moses na spalonym po podaniu z głębi pola, grę wznowią gospodarze.

• Dośrodkowanie Navasa z rzutu rożnego ląduje na głowie Otamendiego, ale były piłkarz Valencii uderza wyraźnie nad bramką.

• Noble fauluje Fernandinho.

• De Bruyne zagrywa w pole karne, ale podanie to przecina Tomkins. Niesamowite tempo spotkania od samego początku.

• Podanie do Aguero, Adrian wychodzi z bramki, Argentyńczyk mija go i strzela na opuszczoną bramkę, ale uderzył obok słupka! Sytuację asekurowali jednak jeszcze obrońcy "Młotów" i mogliby wybić piłkę z linii.

• Precyzyjne uderzenie Nigeryjczyka zza pola karnego ląduje tuż przy słupku i "Młoty" niespodziewanie prowadzą na wyjeździe! Joe Hart po raz pierwszy w tym sezonie ligowym wyciąga piłkę z siatki.

• GOOOOOOOOOL! 0:1! VICTOR MOSES DAJE PROWADZENIE DLA WEST HAMU!!

• Adrian świetnie broni uderzenie Fernandinho, "Obywatele" od samego początku są w gazie!

• De Bruyne na pole karne, łatwo wybija piłkę na rzut rożny Winston Reid z West Hamu.

• Fernandinho dobrze asekuruje swoich kolegów i zapobiega akcji Diafry Sakho w polu karnym.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek Roberta Madleya!

• Dużym brakiem w ekipie gości będzie nieobecność świetnego dryblera Cheikhou Kouyate, który doznał urazu.

• Wiadomość z ostatniej chwili: w trakcie rozgrzewki David Silva doznał urazu i jednak nie zagra - w jego miejsce wskakuje zatem Jesus Navas.

• Dziś w pierwszej jedenastce wybiegnie rekordowy nabytek "Obywateli" - Kevin De Bruyne. Manuel Pellegrini do tej pory zamiast Belga często stawiał na Jesusa Navasa, dziś jednak Hiszpan obejrzy mecz z ławki rezerwowych.

• W ubiegłym sezonie w bezpośrednich starciach obie drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami. W październiku we wschodnim Londynie niespodziewanie triumfowały "Młoty", wygrywając 2:1, z kolei na Etihad w kwietniu to City wygrało 2:0.

• Ekipa z błękitnej części Manchesteru prezentuje się świetnie na krajowym podwórku, lecz nie błyszczy w Europie, odnosząc we wtorek niespodziewaną porażkę na Etihad z Juventusem 1:2.

• Ławki rezerwowych:

Manchester City: Caballero, Demichelis, Iheanacho, Maffeo, Fernando, Navas, Bony

West Ham United: Randolph, Antonio, Collins, Oxford, Jelavić, Zarate, Carroll

• Gospodarze są niekwestionowanym liderem Premier League z kompletem oczek na koncie i 3 punktami przewagi nad drugim w tabeli Leicester. "Lisy" rozegrały jednak o jeden mecz więcej od "Obywateli". Dzisiejsi goście podchodzą do pojedynku z wysokiej piąty lokaty i ze zgromadzonymi 9 punktami. "Młoty" grają nierówno, potrafiły zostawić w pokonanym polu Arsenal i Liverpool, ale poniosły porażki z Leicester i Bournemouth

• Składy obu zespołów widoczne są już po lewej stronie panelu. Zarówno Manuel Pellegrini, jak i Sam Allardyce zdecydowali się na ustawienie 1-4-2-3-1.

• Początek spotkania 6. kolejki angielskiej Premier League: Manchester City - West Ham United - już za około 15 minut. Na relację LIVE serdecznie zaprasza Michał Bezuch.