Manchester City

1

Wigan Athletic

2

• Serdecznie dziękuję za spędzenie ze mną tych emocjonujących 90 minut, relację przeprowadził Mateusz Węgrzyn!

• KONIEC MECZU! SENSACJA, MANCHESTER CITY ODPADA Z PUCHARU ANGLII!

• Żółta kartka dla Espinozy. Nie przebierają już w interwencjach obrońcy gości.

• Aż 5 minut doliczone! Sędzia przedłuża nadzieje Citizens.

• Ofiarnie bronią się goście. Praktycznie oddają już piłkę rywalom za darmo, wybijając ją jak najdalej od bramki Carsona. Zobaczymy, ile minut doliczy sędzia.

• Ten sam wymiar kary dla Dżeko za faul.

• Żółta kartka dla Carsona za opóźnianie gry.

• Znów Dżeko! Świetnie uderzył głową i znów zabrakło niewiele, raptem kilkanaście centymetrów!

• Obrońcy Wigan modlą się już o to, żeby ten mecz się skończył. Jeszcze osiem minut.

• Dżeko! Gol! Nie! Jak to możliwe? Dosłownie pół metra przed bramką zdołał jednak piłkę wybić Boyce! Zakotłowało się pod bramką gości!

• Żółta kartka dla Milnera za faul w środku pola.

• Gospodarze niesieni wsparciem kibiców prowadzą zmasowany atak na bramkę The Latics. W końcu grają to, do czego przyzwyczaili fanów - szybko, kombinacyjnie, atrakcyjnie.

• Aguero CENTYMETRY od wyrównującej bramki! Po znakomitym prostopadłym podaniu Argentyńczyk stanął oko w oko z Carsonem, ale pomylił się bardzo nieznacznie.

• Wigan w opałach. Nie potrafią na dobrą sprawę wyjść z własnej połowy od dobrych kilkunastu minut. Czy Citizens stać na jeszcze jedną bramkę?

• Znakomite strzał Francuza zza pola karnego! Carson próbował wybić piłkę, ale nie można winić go za to, że futbolówka zatrzepotała w siatce. Pretensje można mieć za to do obrońców Wigan, którzy nie zdążyli na czas zablokować uderzenia Nasriego.

• GOOOOL! SAMIR NASRI PRZYWRACA NADZIEJE GOSPODARZOM!

• Gospodarze stanowczo wzięli się do roboty. Są szybsi, agresywniejsi i to przynosi efekty.

• Kolejna zmiana w szeregach gości. Na boisko wejdzie Espinoza, za wykończonego McEachrana.

• Po świetnym dośrodkowaniu Clichy'ego głową mocno uderzył Dżeko. Pokonał on Carsona, ale piłka odbiła się od dalszego słupka bramki i wróciła na boisko.

• Co za akcja Manchesteru, gości ratuje słupek!

• Przyjezdni z Wigan są o pół godziny od sprawienia sensacji na Etihad. Czy uda im się utrzymać korzystny wynik?

• Zmiana w drużynie Wigan. Wchodzi McClean za McManamana.

• Pierwsza groźna akcja dopiero co wprowadzonych rezerwowych! Milner na prawym skrzydle przedryblował rywala i posłał piłkę wzdłuż bramki gości, jednak nikt nie zdołał "zamknąć" tej akcji.

• Dżeko za Navasa, Milner za Negredo a za Toure - Silva.

• Pellegrini nie czeka więcej ze zmianami, kiedy jego zespół gra fatalnie. Wprowadza naraz aż trzech zawodników: Silvę, Milnera i Dżeko. Za chwilę dowiemy się, kto zejdzie z murawy

• Wracając do bramki - fatalna postawa defensywy Citizens sprokurowała tego gola. Piłka po dośrodkowaniu po ziemi z lewej strony minęła kilku defensorów gospodarzy, ale żaden z nich nie pokwapił się wybić piłki... Wykorzystał to Perch, wbijając piłkę do bramki z najbliższej odległości.

• Żółta kartka dla Toure w międzyczasie.

• 2-0 DLA WIGAN!!!! James Perch!

• W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie Wigan. Boisko opuścił Chris McCann, za niego pojawił się Leon Barnett.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Tak faulował dziś Demichelis. Piękna poza, jak myślicie, załapie się do następnej edycji "Tańca z Gwiazdami"?

Tak faulował dziś Demichelis. Piękna poza, jak myślicie, załapałby się do następnej edycji "Tańca z Gwiazdami"?

• Do przerwy sensacyjny wynik na Etihad. Świetnie zorganizowana defensywa Wigan nie dopuszcza do jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką. City przez pierwsze 45 minut nie oddało ŻADNEGO strzału. Jeśli podopieczni Pellegriniego nie poprawią swojej gry w ataku, mogą zapomnieć o korzystnym rezultacie. Zwłaszcza, że Wigan potwierdza dziś swoją świetną formę z poprzednich spotkań. Do usłyszenia za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy meczu!

• Dwie minuty doliczone do regulaminowych 45.

• Kolejne ostre starcie. Tym rzem McCann ostro wszedł wślizgiem w Richardsa, jednak nie naruszył on przepisów. Ucierpieli zarówno defensor Wigan jak i Manchesteru, ale wydaje się, że są w stanie kontynuować grę.

• Brzydki faul Boyce'a na Negredo. Sędzia nie zdecydował się pokazać żółtej kartki, co zostało skomentowane gwizdami na trybunach.

• Gra się zaostrza. Coraz więcej przewinień i dyskusji o decyzjach arbitra, coraz mniej dobrej piłki.

• Frustracja wśród piłkarzy City rośnie. Solowego rajdu próbował Nasri, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego, choć próbował nabić przeciwnika

• Nasri faulował na środku boiska McManamana. Żółta kartka dla Francuza.

• Stracona bramka trochę sparaliżowała gospodarzy, przez kilka minut nie potrafili oni nawet odebrać piłki rywalom.

• Na trybunach szok, niedowierzanie. Podobne emocje można odczytać na twarzy Demichelisa, na którym skupił się realizator. Sensacyjne prowadzenie gości!

• Jordi Gomez kontra Pantilimon... WIGAN ATHLETIC PROWADZI!!!

• RZUT KARNY DLA WIGAN! Faulował Demichelis!

• Manchester City zaczyna coraz wyraźniej przeważać. Większość ataków rozpoczyna się w bocznych sektorach boiska, w tych strefach obrońcy gości mają największe problemy.

• O mały włos samobójczy gol! Po dośrodkowaniu Navasa piłkę nogą odbił Ramis, zmuszając do interwencji Carsona. Golkiper jednak, przy eskorcie defensorów Wigan, złapał piłkę.

• Dwadzieścia minut meczu przyniosło nam jak na razie... Jeden strzał "na wiwat" z pierwszej minuty. Kibice z pewnością liczą, że mecz się rozkręci.

• Manchester powoli, mozolnie rozgrywa piłkę szukając luk w defensywie Wigan. Na razie jednak obrona Roslera gra podręcznikowo.

• Po pierwszym kwadransie wywnioskować można, że goście nastawieni są głównie na grę szybkimi kontratakami. Często próbują też długich zagrań z pominięciem środkowej strefy boiska.

• Dośrodkowanie z kornera Nasriego za krótkie, znów skutecznie wybite przez obrońców The Latics.

• W pierwszym kwadransie można głównie pochwalić defensywę gości - grają oni pewnie i efektywnie. Jednak piłkę mają ciągle piłkarze Citizens, kolejny rzut rożny dla nich.

• Po pierwszych minutach dominacji gości, teraz do głosu doszli piłkarze Manchesteru City. Kolejna próba, tym razem prostopadłego podania z głębi pola, ale Negredo znajdował się na pozycji spalonej.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie jednak trafiło w rękę Richardsa, sędzia odgwizdał rzut wolny dla Wigan.

• Pierwsze próby w ataku Citizens. Z prawej flanki próbował wrzucać w pole karne Jesus Navas, ale defensorzy gości bezbłędnie wybijają piłkę z dala od swojej bramki.

• Nerwowy początek spotkania z obu stron. Wiele strat, niedokładnych zagrań.

• Pellegrini przy linii bocznej już przekazuje pierwsze uwagi swoim piłkarzom. Dziś ubrany, nietypowo dla niego, na sportowo - w bluzę z kapturem.

• Pierwsza próba gości. Strzelał z dystansu Callum McManaman, jednak wysoko nad bramką. Tymi rajdami na początku meczu Wigan pokazuje jednak, że nie przyjechało na Etihad tylko się bronić.

• Arbitrem dzisiejszego pojedynku jest Anthony Taylor. Wszyscy gotowi? Zapinamy pasy, zaczynamy!

• Piłkarze za moment wyjdą na murawę. Gospodarze w tradycyjnych, błękitnych strojach. Goście - w jednolitych czarnych trykotach.

• Czy Wigan jest w stanie sprawić sensację, eliminując faworyzowany Manchester City? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach do relacji!

• Do pierwszego gwizdka 10 minut. Polecamy zapoznać się przez ten czas z zapowiedzią meczu na naszym portalu.

• Pojedynek Citizens z The Latics to ostatni z ćwierćfinałów tegorocznego Pucharu Anglii. Wcześniej występy w półfinale zapewniły sobie ekipy Arsenalu, Sheffield United i Hull City.

• Mimo wszystko, jak zapewnia Manuel Pellegrini: "Myślimy tylko o meczu z Wigan. Wiemy, że to będzie trudne spotkanie. Grają bardzo dobrze, wygrali cztery ostatnie mecze. Dopiero po tym spotkaniu będziemy myśleć o Barcelonie."

• Do przewidzenia było, że gospodarze nie wystawią dziś najmocniejszego możliwego składu. Już za trzy dni, w środę ekipę Pellegriniego czeka arcyważne spotkanie w Lidze Mistrzów z Barceloną. Citizens będą próbowali odrobić dwubramkową stratę, jaką odnieśli w pierwszym pojedynku na Etihad.

• Stadion powoli zapełnia się kibicami. W Anglii dziś wiosna w pełnej okazałości - ciepło i słonecznie. Idealne warunki do gry w piłkę.