1

Arsenal Londyn

1

• Za poświęcony czas dziękuje Mateusz Hawrot.

• Podział punktów z pewnością nie jest tym, czego spodziewał się Jose Mourinho oglądając to spotkanie. Zawodnicy Arsenalu nie istnieli w ofensywie, aż do 89 minuty nie byli w stanie zagrozić Davidowi de Gei, ale dzięki akcji rezerwowych Chamberlaina i Girouda, udało im się zdobyć punkt. Trudno powiedzieć, że zasłużony, aczkolwiek na koniec sezonu styl, w jakim "Kanonierzy" wywalczyli jedno "oczko", nie będzie istotny.

• Koniec! Manchester remisuje 1:1 z Arsenalem, pomimo tego, że goście stworzyli sobie zaledwie jedną groźniejszą sytuację, którą na bramkę zamienił Giroud.

• Rooney ukarany za dyskusję z arbitrem.

• Gospodarze przekombinowali z wykonaniem rzutu wolnego i piłkę złapał czujny Cech.

• Żółtko dla Xhaki, który pomagał sobie ręką.

• Sędzia Marriner doliczył cztery minuty.

• GOL! ARSENAL! Prawym skrzydłem popędził Chamberlain, wrzucił w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Giroud i nie dał szans De Gei. Pierwsza groźna sytuacja dla Arsenalu i od razu bramka! 1:1.

• Arsenal nie jest w stanie stworzyć sobie ani jednej groźnej okazji. Fatalny mecz "Kanonierów".

• Żółta kartka dla Ramseya za faul na Pogbie.

• I ostatnia zmiana także w zespole gospodarzy. Schodzi strzelec gola - Juan Mata, w jego miejsce Schneiderlin.

• Ofensywna zmiana Wengera. Chamberlain za Jenkinsona.

• Logika podpowiada, że Arsenal powinien za wszelką cenę próbować zdobyć wyrównującą bramką. Obraz meczu jest jednak zupełnie inny, gospodarze kontrolują przebieg meczu.

• Zapomniałem wspomnieć, że Mata po zdobyciu gola dostał żółtą kartkę za zbyt ekspresyjną radość.

• Xhaka za Coquelina.

• Dobra centra Blinda, niespodziewanie Herrera doszedł do strzału głową, ale uderzył źle.

• Arsenal jest dziś zdecydowanie lepszy w jednym aspekcie. Wykopywaniu piłki na rzut rożny.

• Jakby na potwierdzenie moich słów, słabiutko dośrodkował Alexis.

• Liczba celnych strzałów po stronie gości nadal wynosi zero. Katastrofalnie grają podopieczni Wengera.

• Rooney nie odczytał intencji Pogby. Mogło być groźnie.

• Kapitalny odbiór Coquelina, gdyby nie ta interwencja, Rashford mógłby znaleźć się w doskonałej sytuacji bramkowej.

• Giroud za Elneny'ego.

• Zaskakująco słabo grają piłkarze Arsenalu. Dziwi więc, że dopiero teraz przygotowany do wejścia jest Giroud.

• Manchester za wszelką cenę chce zdobyć drugą bramkę. Goście są bezsilni.

• GOOOL! Juan Mata! Pogba na skrzydle uruchomił Herrere, ten od razu posłał piłkę w pole karne, a tam czekał już Mata, który bez problemu pokonał bezradnego Cecha.

• Od kilku minut nic specjalnego się nie dzieje. Grę gospodarzy ciągnie dziś doskonale dysponowany Valencia, który sieje duży popłoch wśród defensywy Arsenalu.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Za Darmiana pojawił się Blind.

• I jest już na placu gry awizowany Rooney. Schodzi Martial.

• Oglądamy dziś bardzo dużo wrzutek w pole karne z obu stron. Większość z nich jest jednak zupełnie nieudana.

• Po początkowym chaosie, uspokoili się już piłkarze Arsenalu. Pół godziny do końca.

• Kamera skupiła się na intensywnie rozgrzewającym się Rooneyu. Bohater ostatniej afery alkoholowej niedługo powinien pojawić się na boisku.

• W odpowiedzi Valencia wrzucił w pole karne, jednak czujność zachował Petr Cech.

• Fatalna centra Elneny'ego. Od bramki de Gea.

• Koscielny sięgnął piłki, ale do końca był powstrzymywany przed Jonesa i będzie kolejny rzut rożny.

• Obudzili się "Kanonierzy", Walcott szukał płaskim podaniem Alexisa, ale został zablokowany. Korner.

• Tak jak w ostatnich minutach pierwszej połowy, gospodarze wyglądają na dużo lepiej zorganizowanych od gości. Teraz próba Carricka z dystansu, lecz nieudana.

• Piłka przeszła całe pole karne Arsenalu, dopadł do niej Rashford i mocno uderzył. Strzał doskonale zablokował Mustafi.

• Elneny bezpardonowo potraktował Pogbe, sędzia oszczędził Egipcjanina i nie dał mu żółtka.

• Od razu szybko ruszyli goście, wrzutka w pole karne i interwencja Valencii. Korner.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Oprócz ostatnich dziesięciu minut, gdy Manchester miał zdecydowaną przewagę, ale świetnie dysponowany Petr Cech nie dopuścił, by piłka wpadła do siatki, mecz był wyrównany. W pierwszej połowie mieliśmy dwie kontrowersyjne decyzje arbitra. Po pierwsze, Matteo Darmian mógł, a chyba nawet powinien zostać ukarany czerwoną kartką. Po drugie, na pierwszy rzut oka wydawało się, że Monreal faulował Valencie w polu karnym. Zapewne dopiero dokładne powtórki rozstrzygną, czy było tam przewinienie. Za niecały kwadrans druga część spotkania!

• Przerwa. Bez goli na Old Trafford.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Arsenal próbuje się odgryźć, ale - delikatnie mówiąc - niezbyt im to wychodzi.

• Znów Cech na posterunku. Z dystansu strzelał Pogba.

• Ależ interwencja Cecha! Martial próbował pokonać go sprytnym lobem, czeski bramkarz zachował jednak czujność i sparował piłkę ponad poprzeczkę!

• Elneny z dystansu próbował zaskoczyć De Gee, ale piłka przeleciała nad bramką.

• "Czerwone Diabły" na fali, zamieszanie w polu karnym Arsenalu, ale goście oddalili zagrożenie.

• Cech! Znakomita interwencja golkipera gości po uderzeniu Maty. Było blisko!

• Kontrowersyjna decyzja Marrinera. Valencia ograł Monreala i padł na ziemię, wydawało się, że Ekwadorczyk był faulowany, ale sędzia pozostał niewzruszony. Wściekły Mourinho nie może uwierzyć w niepodyktowanie jedenastki.

• Darmian sfaulował Jenkinsona. Włoski defensor ma duże szczęście, że sędzia nie ukarał go drugą żółtą kartką.

• Aktywny Jenkinson po raz kolejny próbował znaleźć swoich kolegów w polu karnym i po raz kolejny został zablokowany.

• Strzały celne: Manchester 0, Arsenal 0. Nie tego się spodziewaliśmy.

• Herrera sążnie kropnął z dystansu, ale zdecydowanie przesadził z siłą.

• Bardzo dobra interwencja Koscielny'ego, który przeszkadzał Rashfordowi w dojściu do sytuacji strzeleckiej.

• Nie mają na razie nic do roboty Cech i de Gea. Zdążyliby w tym czasie odpalić grilla i pewnie jeszcze zjeść kiełbaskę.

• Teraz okres lepszej gry Arsenalu, jednak nie wydaje się, że ciągłe wrzutki są dobrym pomysłem. Zagrożenia z tego nie ma żadnego.

• Żółtko dla Darmiana.

• Tym razem z prawej strony, dwie nienajlepsze wrzutki Alexisa i Jenkinsona, po chwili do piłki dopadł Coquelin, ale jego strzał z dystansu był kiepski.

• Próbowali lewym skrzydlem "Kanonierzy", lecz nieskutecznie.

• Manchester w ostatnich kilku minutach ma przewagę, ale niewiele z tego wynika. Tempo spotkania spadło.

• Niezmordowany Valencia znów popędził prawym skrzydłem, ale Monreal po raz kolejny popisał się dobrą interwencją.

• Alexis dość ostro potraktował Herrere i został ukarany żółtą kartką.

• Pogba bardzo dobrze podał piłkę wzdłuż linii piątego metra, na jego nieszczęście Rashford i Mata wyglądali na zaskoczonych tym podaniem i do niego nie doszli.

• W odpowiedzi dwójkowa akcja Alexisa z Walcottem, ten drugi płasko dośrodkował w pole karne, jednak czujny był Rojo.

• Świetna szarża Valencii na skrzydle, centra w pole karne, ale tam górą defensorzy Arsenalu.

• Indywidualnie próbował Alexis, minął dwóch przeciwników, ale przedobrzył i stracił piłkę.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego, ostatecznie dośrodkował Monreal, Walcott przedłużył piłkę, na czwartym metrze samotnie stał Alexis, który jednak fatalnie uderzył futbolówkę głową. To była stuprocentowa okazja!

• Próbował z dystansu Walcott, będzie korner dla gości.

• Fantastyczna interwencja Monreala, w ostatniej chwili ubiegł czyhającego na piłkę Rashforda.

• Ajajaj! Juan Mata świetnie podkręcił piłkę, ta jednak przeleciała minimalnie obok prawego słupka.

• Może być groźnie. Rzut wolny dla Manchesteru z około dwudziestu metrów.

• Dużo niedokładnych podań, chaos na boisku, aczkolwiek trochę lepiej wyglądają gospodarze.

• Pierwsza próba gości, Mustafi długą piłką szukał Alexisa, ale zagrał bardzo niedokładnie.

• Rozpoczęli gospodarze!

• Kapitanowie Laurent Koscielny i Michael Carrick wyprowadzają już swoje zespoły na boisko. Za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły rywalizowały ze sobą już 182 razy. Gospodarze wygrali 78 z tych spotkań, Kanonierzy z kolei zwyciężali w 62 pojedynkach oraz 42 razy padał remis.

• Mecz będzie sędziował dobrze znany Andre Marriner.

• W lutowym starciu na Old Trafford padł wynik 3:2 dla gospodarzy, zaś w październiku ubiegłego roku Arsenal wygrał u siebie 3:0. Dziś na pewno oba zespoły mają ochotę na trzy punkty. "Czerwone diabły" są na 6 miejscu w tabeli, ze stratą 8 punktów do prowadzącego Liverpoolu i 6 pkt do swojego dzisiejszego rywala.

• Rezerwowi Manchesteru: Romero, Blind, Young, Schneiderlin, Lingard, Depay, Rooney

Rezerwowi Arsenalu: Cech, Paulista, Gibbs, Xhaka, Iwobi, Oxlade-Chamberlain, Giroud

• Jose Mourinho dokonał aż czterech zmian w podstawowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Younga, Fellainiego, Rooneya i zawieszonego Zlatana zastąpią dziś Valencia, Herrera, Martial i Rashford. Fani gospodarzy na pewno obawiają się, jak poradzi sobie nadal dość eksperymentalna czwórka defensorów Darmian-Rojo-Jones-Valencia. Jeśli chodzi o gości, w miejsce kontuzjowanego Hectora Bellerina do jedenastki wskoczył Jenkinson. Poza tym, na ławce Xhaka i Iwobi, a od początku Elneny i Ramsey.

• Mateusz Hawrot zaprasza na relację ze spotkania Manchester United - Arsenal. Pierwszy gwizdek arbitra za niewiele ponad pół godziny!