Manchester United 4 - 2 Bayer Leverkusen

4

Bayer Leverkusen

2

• Dziękuję za uwagę!

• Podsumowując grę Sebastian Boenischa. Druga bramka dla United obwinia jego konto. Jego mankamentem jest zbyt słabe atakowanie przeciwnika, gdy jest on przy piłce.

• Koniec spotkania! Manchester United wygrywa zasłużenie 4-2! Leverkusen grało równorzędnie z Czerwonymi Diabłami tylko fragmentami, a to za mało, aby nawiązać z nimi jakąkolwiek walkę!

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Szybko mogli odpowiedzieć gracze United. Z bliska do bramki nie trafił van Persie, ale za większe pudło można uznać wcześniejszą niewykorzystaną akcję Rooneya.

• I mamy bramkę dla Leverkusen. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę uderzył Reinartz w poprzeczkę, a w zamieszaniu do bramki wpakował ją Toprak.

• Nieporozumienie Ferdinanda z własnym bramkarzem i będziemy mieli rzut rożny dla gości.

• I ostatnia zmiana w United. Z boiska schodzi Rooney, a zastąpi go Hernandez.

• Kolejne uderzenie Valencii, ale tym razem niecelne.

• Natomiast przy stanie 4:1 boisko opuścił Fellaini, a zamiast niego pojawił się Tom Cleverley.

• A także boisko opuścił Kiessling, a zastąpił go Derdiyok.

• Przed bramką dla United mieliśmy podwójną zmianę w Leverkusen. Z boiska zszedł Sidney Sam, a zastąpił go Robbie Kruse.

• Kolejna bramka dla Manchesteru. Szybki kontratak zakończył się strzałem Valencii. Asystę przy tym golu zaliczył Rooney.

• Niezła wrzutka Bendera w pole karne, ale Ferdinand poradził sobie z tym dośrodkowaniem.

• Z rzutu wolnego uderzał Sidney Sam, ale wprost w ręce bramkarza Manchesteru.

• Van Piersie fauluje Bendera. Kolejne przewinienie napastnika United może zakończyć drugą żółtą kartką.

• W międzyczasie Young zastąpił na boisku Kagawę.

• Goooll! Rooney zdobywa trzecią bramkę!! de Gea wybił piłkę, błąd popełnił Spahić. A napastnik reprezentacji Anglii wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce!

• Zza pola karnego uderzył Valencia, piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Son, a zastąpił go Lars Bender.

• Odpowiadając na pytanie w komentarzach - Sebastian Boenisch nie rozgrywa najgorszego spotkania. Ale druga bramka padła po dośrodkowania z jego strony boiska. Polski obrońca spóźnił się z interwencją.

• Golll! Szybka odpowiedź United! Valencia nieatakowany przez polskiego obrońcę dośrodkował do Van Persiego, który nożycami umieścił piłkę w bramce!

• Kolejna akcja Leverkusen. Kiessling zgrał piłkę do Sama, który uderzył z okolic szesnastu metrów, ale fatalnie spudłował.

• Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Son wycofał piłkę przed pole karne do Rolfesa, a pomocnik Leverkusen umieścił precyzyjnym uderzeniem piłkę w bramce!

• Ale okazja Manchesteru United! Fatalny błąd Topraka, który poślizgnął się we własnym polu karnym. Piłkę przejął Rooney i minął bramkarza Leverkusen. Powinien umieścić piłkę w bramce, ale fatalnie spudłował!

• Pierwsze groźne uderzenie Sama w tym spotkaniu. Ale z jego strzałem bez problemów poradził sobie de Gea.

• Carrick ładnie do Van Persiego, który chciał ją zagrać na wolne pole do Kagawy. W ostatnim momencie piłkę wybił mu sprzed nóg stoper gości.

• Valencia z prawej strony dośrodkował piłkę w pole karne, która odbijając się od van Persiego wyszła poza boisko.

• W pierwszej akcji po wznowieniu spotkania Rooney zagrywał piłkę w pole karne do van Persiego, ale zbyt głęboko i wyłapał ja bramkarz gości.

• United rozpoczynają drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! United prowadzi do przerwy 1:0, po bramce Rooneya!

• Było groźnie pod bramką Leverkusen. Z prawej strony niepilnowany Valencia dośrodkował piłkę do Kagawy, który pięknie przyjął piłkę i uderzył na bramkę. Po rykoszecie wyszła piła poza boisko.

• Na dwudziestym metrze faulowany był van Persie. Do piłki podszedł Rooney, a piłka o centymetry minęła słupek.

• Dobra akcja United z prawej strony. Piłkę w pole karne dośrodkował Smalling, ale dobrze interweniował Donati.

• Głupota van Persiego, który w ostry sposób dyskutował z sędzią, zakończyła się żółtą kartką dla holendra.

• Powinno być 2:0. Dwójkowa akcja w polu karnym Leverkusen wykonana przez van Persiego i Kagawe. Ten pierwszy w ostatnim momencie zbyt niedokładnie zagrał do Rooneya i nie zobaczyliśmy bramki dla United.

• Błąd Topraka starał się wykorzystać Kagawa, który dośrodkował piłkę z lewej strony w kierunku Rooneya. Ale poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy Leverkusen.

• Dobry pomysł Boenischa by zagrać piłkę w pole karne w kierunku Kiesslinga. Ale wykonanie niestety niedokładne.

• Dobra akcja Leverkusen. Z piłką pędził Son i mógł zgrywać piłkę z kierunku Sama, ale zrobił inaczej i piłkę przejęli piłkarze United.

• Donati na prawej stronie boiska zgrał piłkę w kierunku Koreańczyka, który dośrodkował w pole karne gospodarzy. Do uderzenia zbierał się Kiessling, ale Smalling wybił ją poza boisko.

• Strata Boenischa. Fellaini zgrał piłkę w kierunku van Persiego, ale holender znalazł się na spalonym.

• Rooney fantastycznie poradził sobie z prawej strony ze Spahicem, który był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

• Po 25 minutach trudno ocenić na razie grę naszego reprezentanta Sebastiana Boenischa. Nie popełnił na razie żadnego błędu, ale także nie zrobił nic, co mogłoby go wyróżnić.

• Gooollll dla Manchesteru! Akcją rozegrana lewą stronę. Piłkę dośrodkował w pole karne Evra, a Rooney precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce!

• Van Persie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a ona trafiła na głowę Smallinga. Tym razem piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką. To była dotychczas najlepsza okazja United na zdobycie bramki.

• Reinartz fauluje Carricka i za to zgranie otrzymał żółtą kartkę.

• Długa akcja Manchesteru United, w końcu piłkę dośrodkował w pole karne Carrick, ale zbyt głęboko i wyłapał ją bramkarz gości.

• Son otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny na Rooneyu.

• Boenisch zagrał piłkę do Reinartza, który uderzył na bramkę. Ale jego strzał został zablokowany.

• Dobre zagranie Fellainiego do van Persiego. Holender wypracował sobie dobrą pozycję i uderzył z szesnastu metrów na bramkę, ale piłka minęła ją o kilka centymetrów.

• Tym razem akcja Bayeru, ale piłka zagrana w kierunku Kiesslinga była zbyt mocna i bez problemu złapał ją bramkarz United.

• Dobra akcja United. W polu karnym Kagawa zagrał piłkę do Rooneya, ale strzał napastnika reprezentacji Anglii został zablokowany.

• Ostre wejście Smallinga w Reinartza, ale sędzia postanowił tylko upomnieć obrońce Czerwonych Diabłów.

• Od pierwszych minut w ataku piłkarze United. Piłkę rozgrywał Fellaini, ale poradzili sobie z nim obrońcy Leverkusen.

• Szybkie przejęcie piłki przez Valencie i próba zagrania w kierunku napastników Manchesteru, ale z tym zagraniem poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Rozpoczynamy spotkanie w Leverkusen! Od środka rozpoczynają gospodarze.

• W pierwszym składzie Manchesteru United znalazł się jednak Shinji Kagawa, któremu wcześniej dokuczała grypa.

• Ławka rezerwowych Bayeru Leverkusen: Wollscheid, Bender, Derdiyok, Hilbert, Öztunali, Kruse, Palop

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Evans, Anderson, Lindegaard, Hernández, Young, Fábio, Cleverley

• Podpisując kontrakt z Manchesterem United byłem podekscytowany tym, co mogę osiągnąć w tak prestiżowych rozgrywkach jak Liga Mistrzów. Każdy mecz w europejskich pucharach to nowe wyzwanie. Z Evertonem nie zakwalifikowałem się do fazy grupowej, chociaż w 2005 roku było bardzo blisko. Teraz prowadzę zespół, z którym mogę walczyć o zwycięstwo w tych rozgrywkach. I zrobię wszystko aby zwyciężyć - stwierdził przed meczem trener Manchesteru United David Moyes.

• Manchester United to świetny zespół. W ciągu ostatnich 10 lat wygrali wszystko co możliwe. Nie zamierzamy jednak zachwycać się wielkością United, tylko chcemy powalczyć o trzy punkty. Mam nadzieję, że moi zawodnicy nie przyjadą na Old Trafford aby podziwiać historię klubu i starać się o autograf Wayne'a Rooneya. - powiedział trener Bayeru Leverkusen.

• W zespole gości może natomiast zabraknąć Larsa Bendera, który zmaga się z urazem biodra. W kadrze meczowej nie znajdą się natomiast Dominik Kohr, Niklas Lomb i Gonzalo Castro.

• David Moyes z powodu kontuzji nie będzie mógł skorzystać z Phila Jonesa. Po grypie nie doszedł do siebie Shinji Kagawa. W kadrze meczowej znalazło się miejsce dla Rafaela, powracającego po kontuzji.

• W bezpośrednich spotkaniach lepszą drużyną jest Manchester United. Na cztery pojedynki, które obie drużyny rozegrały ze sobą, dwa zakończyły się wygraną United, a pozostałe remisami. Bilans bramkowy także jest na korzyść zespołu z Old Trafford.

• David Moyes i Sami Hyypia po raz pierwszy poprowadzą drużyny w Champions League. Debiut w tych rozgrywkach będzie mógł także zaliczyć nowy zawodnik Czerwonych Diabłów Marouane Fellaini.

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Manchester United podejmie na Old Trafford Bayer Leverkusen.