0

Chelsea Londyn

1

• Relację NA ŻYWO z tego (słabego) spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

• Przynajmniej padła jedna bramka "dzięki" interwencji Johnny'ego Evansa, który sparował strzał na tyle, że ta wpadła do bramki. Chelsea stworzyła więcej sytuacji, a Manchester United obudził się tak naprawdę w końcówce. The Blues wracają na trzecie miejsce w tabeli spychając Arsenal za podium.

• Koniec (nareszcie). Hit rozczarował, ale Chelsea wygrała po bramce Juana Maty w końcówce.

• Ramires był bliski podwyższenia wyniku. Ale ten pozostaje bez zmian. Petr Cech zaczyna grę na czas.

• Czerwone Diabły rzuciły się do ataku. Trochę za późno..

• Howard Webb dolicza cztery minuty.

• Nathan Ake zmienia strzelca jedynej bramki, Juana Matę.

• Javier Hernandez "Chicarito" wchodzi za Antonio Valencię.

• Ostro na Old Trafford. Rafael da Silva nie wytrzymuje i kopie z całych sił w nogi Davida Luiza. Czerwona kartka.

• A jednak coś się udało strzelć. Oscar podaje na lewą stronę pola karnego do Hiszpana, a ten uderza po długim rogu, tuż przy słupku. Anders Lindegaard bez szans.

• GOL, JUAN MATA!

• Ostre dyskusje kilku zawodników Chelsea z Howardem Webbem. Na nic się zdały. David Luiz zostaje ukarany żółtą kartką.

• Robin van Persie na spalonym.

• Piłkę po ładnym strzale Davida Luiza łapie... kibic.

• Patrice Evra odpycha Juana Matę, który wykorzystał to i pada 23 metry od bramki MU.

• Phil Jones ukarany żółtą kartką.

• Branislav Ivanović bliski gola samobójczego! Piłka odbija się od jego nogi po strzale Rafaela Da Silvy i jest "tylko" rzut rożny.

• I korner z drugiej strony. Anders Lindegaard wychodzi obronną ręką.

• Juan Mata nie sięgnął piłkę głową na 5. metrze! Zgubione krycie i zamiast bramki jest rzut rożny. Piłka odbija się od zawodnika MU.

• Za Victora Mosesa pojawia się El Nino w masce: Fernando Torres.

• Podanie Ryana Giggsa w pole karne do napastników przecięte przez obrońcę Chelsea. Cesar Azpilicueta ucierpiał w walce o piłkę.

• Petr Cech pewnie piąstkuje. Poprawka centr i Wayne Rooney strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Akcja gospodarzy daje korner.

• Podanie na 16-sty metr do Wayne'a Rooney'a za mocne i Anglik nie przejmuje piłki.

• Chelsea zdobywa przynajmniej jednego gola w 14 kolejnych spotkaniach. Mały pozytywny akcent dający nadzieję.

• ... i Wayne Rooney zastępuje Andersona.

• Podwójna zmiana w Manchesterze Utd.: Alexander Buttner zmienia Toma Cleverley'a...

• W polu karnym gospodarzy pada Demba Ba. Bardziej z głodu niż w ferworze walki.

• Rzut wolny dla Chelsea ok. 25 metrów od bramki Czerwonych Diabłów. Juan Mata strzela prosto w mur.

• Ryan Giggs faulowany na lewej stronie, ale Howard Webb podyktował aut dla Chelsea na połowie gospodarzy. Póki co "hit Premier League" jest tylko z nazwy.

• Gdyby na trybunach siedziało więcej Polaków, to pewnie by to śpiewali:

• Otwierający drugą połowę kwadrans przypomina całą pierwszą odsłonę. Zawodnicy prowadzą własną grę i strzelają w kibiców. 3/7 Strzały celne/niecelne 2/7

• Fabio pada po starciu z Juanem Matą. Dodał trochę od siebie i Howard Webb odgwizduje faul zawodnika Chelsea.

• Branislav Ivanović wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Antonio Valencii.

• Frank Lampard strzela w trybuny.

• Nemanja Vidić fauluje w walce o górą piłkę Dembę Ba. Howard Webb pokazuje żółtą kartkę, pierwszą w tym meczu.

• Phil Jones strzela(?) i... wynik pozostaje bez zmian.

• Dobra centra Victora Mosesa w pole karne do Demby Ba. Napastnika Chelsea uprzedza na wślizgu stoper Man Utd. Korner.

• Antonio Valencia po szarży prawą stroną podaje do Holendra na wolne pole. Gwizdek sędziego: spalony.

• Chelsea "step by step" zbliża się pod pole karne przeciwnika. Wreszcie się udało i Petr Cech daleki podaniem uruchamia Robna van Persie'ego, lecz uprzedza go Anders Lindegaard.

• I wracamy na drugą odsłonę. Obie drużyny przystępują doń bez zmian personalnych. My oczekujmy jednej zmiany: wyniku.

• Pierwsza połowa nie rozpieszcza. Jak napisałem wcześniej, mamy wiele strzałów ponad bramką. Kibice zabraliby do domów sporo piłek i włodarze MU musieliby kupić wiele nowych piłek... Początek należał do Chelsea, która w sobie znany sposób nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Wracamy za kilka minut.

• Howard Webb nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

• Petr Cech pewnie łapie piłkę po strzela głową Robina van Persie'go.

• Ryan Giggs strzela z powietrza z 15 metrów nad bramką. Mamy dużo strzałów, ale dosłownie kilka dobrych do zauważenia.

• Oscar posyła kąśliwy strzał z 18 metrów tuż obok słupka.

• Phil Jones wpadł w pole karne i podaje przed bramkę do Robina van Persie'go, ale wprost w ręce

• Victor Moses przedzierał się przez czerwone zasieki i przed polem karnym został wzięty w kleszcze. Howard Webb widział zdecydowaną walkę Nigeryjczyka i odgwizdał jego faul.

• Frank Lampard "popisał się" takim samym zagraniem jak Hiszpan. Anders Lindegaard wznawia grę z pięciu metrów.

• Ryan Giggs w momencie podania był na minimalnym spalonym.

• Niedokładne podanie Juana Maty w pole karne Czerwonych Diabłów. Przepraszający gest Hiszpana trochę uspokoił nerwową reakcję Demby Ba.

• Ostre wstrzelenie piłki w pole karne Chelsea i Petr Cech "szczupakiem" piąstkuje przed szesnastkę. Tam dopada do futbolówki Tom Cleverley, który strzela w wyższe rzędy na trybunie za bramką.

• Strzał Robina van Persie'ego zablokowany, ale szybko odzyskuje piłkę i zagrywa w pole karne... do nikogo.

• Demba Ba chciał posłać "rogala" w stronę dalszego słupka bramki gospodarzy. Pomysł dobry, ale zabrakło precyzji. I dwóch metrów do powodzenia.

• Ryan Giggs przeprowadza indywidualną akcję lewą stroną i z dziecinną łatwością piłkę odbiera mu Branislav Ivanović

• Dobre uderzenie Franka Lamparda z dystansu w sam środek bramki, więc bramkarz MU nie miał problemów.

• Manchester zamknięty na własnej połowie. Chelsea długo rozgrywa piłkę od nogi do nogi. Gospodarze jakoś nie kwapią się do pressingu.

• I jeszcze raz. Seria kilkunastu podań zawodników Rafy Beniteza zakończona dośrodkowaniem jego rodaka. Anders Lindegaard łapie piłkę.

• Anders Lindegaard wyłapuje piłkę po centrze Juana Maty. I tak kończy się atak pozycyjny The Blues...

• Odpowiedź Chelsea skutkuje wywalczeniem rzutu rożnego. Szybkie rozegranie i centra na piąty metr do Demby Ba. Ten uprzedzony przez Rafaela Da Silvę który wybija piłkę na drugi korner.

• Po chwili z dystansu huknął jak z armaty Tom Cleverley, ale trafił w plecy kolegi z zespołu.

• Robin Van Persie strzela z narożnika pola karnego obok bramki Petra Cecha.

• Nieco ponad kwadrans za nami. Chelsea powinna prowadzić dwiema bramkami, ale nie potrafiła wykorzystać swoich wybornych sytuacji. Do głosu powoli dochodzą gospodarze.

• Victor Moses z 16 metrów strzela na wiwat. "W gołębie" dokładniej rzecz ujmując.

• Oscar! Jak nie Demba Ba marnuje setkę, to on dla przeciwności powinien wykorzystać swoją okazję!

• Juan Mata, zdaniem sędziny liniowej, był na spalonym. Jeszcze Anders Lindegaard wznawia grę od bramki.

• Antonio Valencia... Kolejny niecelny strzał.

• Odpowiedź Czerwonych Diabłów natychmiastowa. Tom Cleverley huknął zza pola karnego. Do bramki Petra Cecha brakowało 5 metrów.

• Kolejna akcja Chelsea. Tym razem uderza Ramires, ale niecelnie.

• Demba Ba strzela głową z 5 metrów nad poprzeczką! Nie wykorzystał świetnego dośrodkowania Juana Maty!

• Piłka skozłowała przed Antonio Valencią na prawej flance i nie zdołał jej opanować. Dalekim i niemal dokładnym wykopem popisał się Anders Lindegaard.

• Howard Webb gwiżdże i ze środka zaczynają Demba Ba z Victorem Mosesem.

• Obie drużyny już wychodzą na murawę Old Trafford. Za chwilę rozpocznie się spektakl w Teatrze Marzeń.

• Skrótem o tabeli: jeżeli czwarta Chelsea wygra z mistrzem Anglii, to wyprzedzi w tabeli trzeci Arsenal (67 pkt.). Kanonierzy skromnie pokonali QPR 1;0, a cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

• Ławka rezerwowych Manchesteru: De Gea, Büttner, Ferdinand, Scholes, Kagawa, Rooney, Chicharito.

• Tomasz Górski, witam gorąco. Oby hit nie zawiódł i było wiele emocji, które postaram się jak najrzetelniej i najdokładniej "przelać" na relację ;)

• Z pierwszej ligi polskiej przenosimy się o kilka szczebli wyżej, niemal pod sam szczyt. Za niespełna kwadrans hit Premier League: Manchester United vs. Chelsea Londyn!