Manchester United

3

Liverpool FC

1

• Rozkręcił nam się mecz w drugiej połowie! Manchester przeważał i wygrał zasłużenie, ale Liverpool również parokrotnie pokazał się z dobrej strony. My mamy szczęście, że słaba pierwsza połowa piłkarze odkupili nam świetną drugą.

• KONIEC! Bitwa o Anglię dla United!

• Moreno wchodzi za Lucasa

• Ależ odpowiedź gospodarzy! Fantastyczna indywidualna akcja Martiala zakończona celnym strzałem w długi róg. Ależ wejście byłego piłkarza Monaco!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Martial, co za odpowiedź!

• CO ZA GOL! Po dośrodkowaniu w pole karne Benteke świetnie złożył się do przewrotki i nie dał szans de Gei! Liverpool ma jeszcze trochę czasu do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Christian Benteke, gol kontaktowy!

• De Gea! Ibe oddał kapitalny strzał sprzed pola karnego, a Hiszpan interweniował jeszcze lepiej!

• Morgan Schneiderlin wchodzi za Michaela Carricka

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ander Herrera, 2:0!

• RZUT KARNY! Gomez faulował we własnej szesnastce Herrerę!

• Przez chwilę mieliśmy przerwę spowodowaną urazem Younga, ale z Anglikiem już wszystko w porządku

• A zadebiutuje za to Anthony Martial Francuz zmienia Matę

• Zmiany w obu ekipach. Ibe wchodzi za Firmino

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Firmino, a Blind wybił piłkę z linii bramkowej! Dobitkę również zablokował!

• Nieźle zapowiadała się kontra w wykonaniu gości, ale Darmian w ostatniej chwili powstrzymał Benteke

• Ashley Young oddał strzał z rzutu wolnego, ale dość wyraźnie przestrzelił

• Lovren faulował taktycznie wychodzącego na dobrą pozycję Fellainiego, ale o dziwo nie dostał za to żółtej kartki

• De Gea! A teraz rehabilituje się Hiszpan kapitalną interwencją po strzale Ingsa!

• To mogła być bramka wyrównująca! De Gea źle wyprowadził piłkę spod własnej bramki, ale w ostatniej chwili zaasekurował go Smalling!

• Darmian próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam dobrze powstrzymał go Lovren

• Blind tym razem dośrodkował w pole karne, a tam Schweinsteiger źle przyjął sobie piłkę i szubko ją stracił

• Mata sprytnie zagrał z rzutu wolnego płasko, przed pola karne, a tam na futbolówkę czekał Blind. Holender huknął jak z armaty i nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Daley Blind, 1:0!

• Teraz to Liverpool nieco dłużej jest przy piłce, ale i on nie potrafi zbliżyć się do bramki rywala

• Gospodarze mają problemy z dokładnym rozegraniem futbolówki już na połowie przeciwnika. Kiedy trzeba zagrać podanie otwierające drogę do bramki, to oni za każdym razem robią to niedokładnie

• Dość spokojny początek tego meczu. Przy piłce dłużej utrzymują się gospodarze, ale rozgrywają ją dość daleko od bramki rywala

• Pan Michael Oliver daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze już wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek za kilka chwil!

• I przed pierwszym gwizdkiem jeszcze kilka powodów, dla których mecze tych dwóch ekip wciąż są wielkimi wydarzeniami

• De Gea wraca dzisiaj do pierwszego składu United, ale w siedmiu ostatnich meczach ligowych, w których wystąpił w pełnym wymiarze czasu, ani razu nie potrafił zachować czystego konta.

• Biorąc pod uwagę jeszcze ubiegły sezon, to Liverpool wygrał tylko jeden z siedmiu ostatnich wyjazdowych meczów w lidze (trzy porażki, trzy remisy). W tym sezonie na boiskach rywali udało mu się zgarnąć cztery oczka.

• Co ciekawe, od marca 2000 roku żadne starcie tych dwóch drużyn we wszystkich rozgrywkach na Old Trafford nie skończyło się remisem. Łącznie ta seria ma już 17 spotkań.

• West Brom - Southampton 0:0
  • Obie drużyny na początku sezonu raczej nie zachwycają. Zarówno jedni, jak i drudzy w czterech p[ierwszych meczach zdobyli po siedem punktów, a w ostatniej kolejce przegrywali. United 1:2 ze Swansea, a Liverpool 0:3 z West Hamem

• Mamy więc spodziewany powrót Davida de Gei do składu Czerwonych Diabłów. Hiszpan, po nieudanej sadze transferowej związanej z przejściem do Realu Madryt, ostatnio podpisał czteroletni kontrakt z zespołem Louisa van Gaala. Teorii na temat pobudek tego ostatniego kroku jest wiele, ale i dla niego i dla drużyny najważniejsze jest to, że będzie regularnie grał. Dla obu stron może być to tylko korzystne.

• A teraz gospodarzy: Romero, McNair, Rojo, Schneiderlin, Valencia, Young, Martial