1

Liverpool FC

1

• To tyle na dziś, Piotr Bernaciak, dziękuję za wspólnie spędzony wieczór!

• Dobry mecz oglądaliśmy na Old Trafford. Szczególnie zachwyciła pierwsza połowa, w drugiej było dużo spokojniej, goście bez problemu przypieczętowali awans. To oni jutro stawią się na losowaniu ćwierćfinału Ligi Europy w siedzibie UEFA.

• Koniec meczu, United poza pucharami, Liverpool gra dalej!

• W polu karnym pada Jesse Lingard, młody zawodnik był czysto powstrzymywany przez Dejana Lovrena.

• Sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy.

• Znajdujemy się pod polem karnym Liverpoolu, ale gospodarze nie są już chętni do zmasowanych ataków.

• Kibice Liverpoolu świętują już awans do ćwierćfinału Ligi Europy, na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

• Kilka minut od swojego trenera dostaje Christian Benteke, który zmienia Roberto Firmino.

• Żółtą kartkę obejrzał jeszcze Roberto Firmino za powstrzymanie kontry United w nieprzepisowy sposób.

• Coutinho zmarnował dogodną pozycję do strzału z rzutu wolnego, posyłając piłkę ponad poprzeczkę.

• Tylko żółta kartka dla Bastiana Schweinsteigera, który wręcz wyciął Adama Lallanę przed polem karnym, bardzo ostry faul zmiennika.

• Petarda Roberto Firmino sprzed pola karnego w świetnym stylu wybroniona przez De Geę!

• Na stadionie coraz głośniej słychać kibiców The Reds, którzy skandują nazwiska swoich ulubieńców.

• W odpowiedzi w stuprocentowej okazji Liverpool, ale Philippe Coutinho mając przed sobą jedynie Davida De Geę uderzył prosto w niego.

• To powinien być gol. Marouane Fellaini znalazł się z piłką tuż przed bramkarzem po płaskim podaniu Rashforda, ale z bliższej odległości uderzył ponad poprzeczką.

• ...a Joe Allen zmienia Jordana Hendersona.

• Michael Carrick zmieniony przez Bastiana Schweinsteigera...

• Divock Origi mógł wyjść na czystą pozycję, jednak zdecydował się zatrzymać w polu karnym i zastawić z piłką, następnie podać ją do Adama Lallany, który stracił posiadanie.

• Na boisku pojawi się również za moment Bastian Schweinsteiger.

• Roszada w drużynie Liverpoolu. Divock Origi melduje się na boisku zmieniając Daniela Sturridge'a.

• Cały czas w ofensywie United, ale gospodarze atakują bez przekonania, nie ma w tym takiej wściekłości jak w pierwszej połowie. Goście skutecznie się bronią i szukają swoich szans w grze z kontry.

• Bardzo mocny strzał Martiala z około 13 metrów, młody napastnik strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Mignoleta.

• Matteo Darmian pojawia się na boisku w miejsce Marcusa Rojo.

• Cudowne dośrodkowanie spod linii bocznej dokładnie na głowę Marouane Fellainiego, świetna centra po której Belg oddaje strzał, ale wprost w Mignoleta! Za to dośrodkowanie trzeba pochwalić Michaela Carricka.

• Na boisku za chwilę zamelduje się Matteo Darmian.

• Zanosi się na zmianę w Manchesterze United.

• Imponującym wślizgiem popisał się Mamadou Sakho, który czysto wybił piłkę spod nóg zbierającego się do strzału Anthonyego Martiala.

• Daniel Sturridge miał przed sobą jedynie Chrisa Smallinga, chciał posłać piłkę między nogami defensora, ten jednak nie dał się nabrać!

• Stały fragment gry nieudany, dobrze dziś broni Liverpool.

• Michael Carrick zdecydował się na bezpośredni strzał z ostrego kąta, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Coraz więcej przewinień. Nathaniel Clyne ukarany za faul na Martialu na linii pola karnego.

• Marouane Fellaini z żółtą kartką za potraktowanie łokciem Dejana Lovrena, bardzo niesportowa interwencja Belga.

• Rzut rożny dla United po interwencji Mamadou Sakho, Francuz dobrze upilnował Fellainiego. Wykonanie stałego fragmentu gry nie przyniosło zagrożenia pod bramką.

• Antonio Valencia w pierwszym kontakcie z piłką chciał wystawić patelnię w pole karne Liverpoolu pod nogi niekrytego Marcusa Rashforda, ale do futbolówki jako pierwszy dobiegł Simon Mignolet.

• Gramy, przy piłce Manchester United!

• W przerwie zmiana w drużynie gospodarzy, Antonio Valencia zmienia Guillermo Varelę.

• Już za chwilkę wznawiamy spotkanie.

• W Manchesterze oglądamy świetne spotkanie. Taka gra zdecydowanie może się podobać, mecz jest rozgrywany w niesamowicie szybkim tempie już od pierwszych minut. Jeszcze większe tempo zawodnicy narzucili po bramce Martiala z karnego, na którą tuż przed przerwą odpowiedział Coutinho. Ze nieukrywaną niecierpliwością czekamy na drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy bramkowy remis.

• Brazylijczyk przejął piłkę przy linii bocznej, ośmieszył kryjącego go Guillermo Varelę, po czym z ostrego kąta podcinką pokonał De Geę! Aby awansować, United musi strzelić teraz trzy gol!

• GOOOOOOL!!! PHILIPPE COUTINHO, PIĘKNY RAJD I MAMY BRAMKĘ DO SZATNI!!! 1:1 NA OLD TRAFFORD!!!

• Marcos Rojo ze swoja drugą okazją na wpisanie się na listę strzelców po przytomnym dośrodkowaniu Fellainiego z pierwszej piłki, Argentyńczyk uderza w bandy reklamowe! Ależ nam się zrobiło spotkanie na Old Trafford!

• Żółtą kartkę ogląda Philippe Coutinho za faul na Jessem Lingardzie. Stały fragment gry dla Czerwonych Diabłów w okolicach boku pola karnego/

• Jordan Henderson dostał świetne podanie w pole karne, Jurgen Klopp nie może uwierzyć własnym oczom, ponieważ kapitan jego drużyny przestrzelił! To mogła być zabójcza kontra gości.

• Po strzeleniu gola przez gospodarzy mecz zrobił się bardzo ciekawy, jedni i drudzy nie tracą czasu i atakują niemal bez przerwy, tempo spotkania jest bardzo szybkie.

• Było blisko! Marcus Rashford zagrywa równolegle z linią końcową dwa metry od bramki, wydawało się, że łatwego gola zdobędzie Fellaini, ale jak spod ziemi wyrósł Mamadou Sakho i wybił piłkę daleko poza pole karne!

• Zaostrzył nam się ten mecz. Kolejny rzut wolny, tym razem dla gospodarzy po faulu Nathaniela Clyne'a.

• Z rzutu wolnego huknął Daniel Sturridge, mocne uderzenie trafia w poprzeczkę! Po chwili piłka wychodzi poza linię końcową, od bramki wznowi David De Gea.

• Liverpool ruszył z kontrą, na prawym skrzydle Daley Blind fauluje Sturridge'a, żółta kartka dla Holendra.

• Francuz uderzył mocno w lewą stronę bramki, zmylił Mignoleta, który rzucił się w drugą stronę. Dwumecz robi się coraz ciekawszy!

• GOOOOL!!! ANTHONY MARTIAL PEWNIE WYKORZYSTUJE JEDENASTKĘ!!! 1:0 DLA UNITED!!!

• Jedenastka dla United, Clyne fauluje Anthonyego Martiala!!!

• Z około 25 metrów uderza Roberto Firmino, były zawodnik Hoffenheim trafia wprost w De Geę.

• Na interwencję Mignoleta odpowiada David De Gea! Świetna parada Hiszpana po strzale Sturridge'a z linii pola karnego, bramkarz wyciągnął się jak struna i czubkami palców wybił piłkę na rzut rożny!

• James Milner złapany na spalonym po wejściu w pole karne po zagraniu Daniela Sturridge'a. Słuszna decyzja arbitra.

• Fellaini zagapił się i posłał piłkę w kierunku własnego bramkarza, a przy linii środkowej przejął ją Daniel Sturridge. W ostatniej chwili napastnika The Reds ofiarnym wślizgiem powstrzymał Guillermo Varela!

• James Milner rozpędził się na lewym skrzydle niczym Gareth Bale, w pole karne dośrodkował jednak zdecydowanie za plecy kolegów z zespołu.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym The Reds i Juan Mata strzela z ostrego kąta tuż obok dalszego słupka!

• Ależ interwencja Simona Mignoleta! Idealne dośrodkowanie w sam raz na wysokość głowy dostał Marcos Rojo, obrońca uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej broni belgijski golkiper!

• Daley Blind miał wielkie problemy z przyjęciem piłki, wobec czego na własnej połowie nieprzepisowo zatrzymał Daniela Sturridge'a. Goście mieli rzut wolny, ale piłkę już przejęli zawodnicy Czerwonych Diabłów.

• Bardzo ważne wybicie Nathaniela Clyne'a, który w ostatniej chwili wykopuje piłkę spod nóg wychodzącego sam na sam Marcusa Rashforda!

• Wydawało się, że Juan Mata wywalczył wrzut z autu na prawej stronie boiska, sędzia jednak uznał, że w kontakcie z Milnerem to Hiszpan ostatni zagrywał piłkę.

• Kontra United rozpędzała się przez lewą flankę, ale Jordan Henderson świetnym, spokojnym odbiorem zatrzymał akcję gospodarzy. Widowiskowa interwencja kapitana Liverpoolu.

• Zablokowane dośrodkowanie Marcosa Rojo, Argentyńczyk nie traci czasu i od razu posyła piłkę z autu do Marouane Fellainiego, Belg traci posiadanie.

• Juan Mata zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Manchesteru za mocno przerzucając piłkę na lewe skrzydło w kierunku Anthonego Martiala.

• Twarda interwencja Jamesa Milnera, który odebrał futbolówkę Guillermo Vareli przy narożniku boiska. Sędzia uznał, że ten odbiór był przepisowy.

• Gospodarze imponują w pierwszych minutach. Nie tracą czasu na powolne rozgrywanie akcji i od razu ruszają pod bramkę strzeżoną przez Simona Mignoleta.

• United zaczyna od ofensywy. Marcus Rashford był bliski przejęcia piłki przy linii końcowej, ale Mamadou Sakho nie dał się oszukać.

• Zaczynamy mecz, przy piłce Liverpool!

• Na żółte kartki uważać dzisiaj muszą Chris Smalling i Marouane Fellaini, a po stronie gości Dejan Lovren.

• Zawodnicy obu zespołów w asyście ekipy sędziowskiej pojawiają się na murawie Old Trafford!

• Piłkarze ustawiają się już powoli w tunelu, za moment zaczynamy.

• Do meczu już tylko kwadrans! Czy gospodarze odwrócą losy tego starcia?

• Mimo że w pierwszym meczu Marcus Rashford zawiódł, dziś ponownie znalazł się w pierwszym składzie. W jedenastce także Michael Carrick, który zawinił przy drugiej bramce dla Liverpoolu.

• Aby lepiej przypomnieć sobie przebieg poprzedniego spotkania, zachęcam do zapoznania się z relacją pomeczową, znaleźć ją można tutaj.

• Pierwszy mecz na Anfield Road zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, bramki zdobywali Daniel Sturridge i Roberto Firmino. Obaj rozpoczną dzisiejszy mecz w pierwszym składzie.

• Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Christian Benteke, Brad Smith, Kolo Toure, Joe Allen, Jordon Ibe i Divock Origi.

• Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Matteo Darmian, Antonio Valencia, RoShaun Williams, Morgan Schneidelin, Bastian Schweinsteiger i Memphis Depay.

• Mamy już obie wyjściowe jedenastki. Podajmy więc także piłkarzy rezerwowych.

• Dobry wieczór, za niecałe 70 minut rozpoczynamy rewanż pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, za chwilę składy!