Manchester United

0

Manchester City

0

• Serdecznie dziękuję za śledzenie tego spotkania z Ekstraklasa.net. Mecz komentował Mateusz Węgrzyn, do usłyszenia!

• W końcowych minutach obie strony miały naprawdę dobre okazje do zdobycia gola, zabrakło jednak szczęścia i precyzji. Mecz mimo wszystko rozczarował, gdyż przez większość czasu oglądaliśmy walkę w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lepszym zespołem byli dzisiaj gospodarze, który przeważali przez większość spotkania, lecz w większości nie potrafili przekuć tego na akcje zakończone strzałem.

• Koniec meczu! Bezbramkowo dzisiaj w Manchesterze!

• City spokojnie rozgrywa piłkę. Wygląda na to, że są zadowoleni z remisu.

• Trzy minuty doliczone.

• Schneiderlin fauluje De Bruyne, żółta kartka dla Francuza.

• Trzy groźne akcje w końcowych minutach meczu, zrobiło się świetne widowisko!

• Smalling... Świetna interwencja Harta! Po główce Fellainiego piłka spadła pod nogi angielskiego obrońcy, ale Hart na posterunku!

• Była okazja po drugiej stronie boiska! Wrzutka z rzutu wolnego, na dalekim słupku był Otamendi, który o centymetry minął się z piłką!

• Lingard... ALEŻ BYŁO BLISKO! Martial zagrał świetną, wysoką piłkę ponad defensywą City, a młody zawodnik United uderzył z pierwszej piłki. Trafił tylko w poprzeczkę!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Iheanacho wchodzi za Bony'ego

• Jesus Navas uderzył z dystansu, jednak zbyt słabo i prosto w bramkarza. De Gea broni bez problemów.

• Ucierpiał Valencia, musiał opuścić boisko. Za niego wchodzi Darmian.

• Kibice na Old Trafford próbują oklaskami zachęcić piłkarzy United do ataku. Trudno rozegrać im atak pozycyjny, bo dobrze ustawieni są piłkarze Pellegriniego.

• Uderzał Belg, ale prosto w mur gospodarzy.

• Rzut wolny dla City. Kolarov i De Bruyne przy piłce.

• City także korzysta ze zmiany. Demichelis wchodzi za Yaya Toure. Zaskakująca zmiana!

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Fellaini zastępuje Schweinsteigera.

• Lingard próbował dryblować wśród 3 obrońców City. Na początku nieźle sobie poradził, ale akcja była z góry skazana na porażkę.

• City wyraźnie przesunęło się wyżej, starają się grać silniejszym pressingiem i zdobywać piłki już na połowie gospodarzy.

• Lingard zagrał prostopadle do Rooneya... Kapitan United próbował jeszcze odegrać ją w polu karnym, lecz piłkę przejęli obrońcy City.

• 20 minut do końca. Czy któraś ze stron zdoła stworzyć tę jedyną szansę, która zapewni im 3 punkty w tym ważnym meczu?

• Kolejna strata City w środku pola. Goście mają problem ze stworzeniem jakiejkolwiek składnej akcji w drugiej połowie.

• Szykuje się zmiana w zespole gospodarzy. 22-letni Lingard dostaje szansę. Wchodzi w miejsce Juana Maty.

• Faul Rojo na Navasie.

• Mata sam na sam z Hartem, ale Anglik przytomnie wyszedł z bramki i wślizgiem wybił piłkę, zanim przyjął ją Hiszpan!

• Schweinsteiger z lewej strony szukał Rooneya... Otamendi w ostatniej chwili wybija piłkę!

• Na słowa uznania zasługuje dziś Anthony Martial. Najlepszy zawodnik na boisku, bardzo aktywny, pomysłowy, dobrze drybluje. Świetnie schodzi z lewego skrzydła do środka pola karnego.

• De Bruyne dośrodkował z lewej strony. De Gea wyszedł z bramki i elegancko złapał piłkę.

• Zespół United wyraźnie dominuje. Goście tracą zazwyczaj piłkę już w środku boiska, nie mogąc nawet wyjść z akcją.

• Anglik dziś mocno niewidoczny, w cieniu De Bruyne i Toure. Pellegrini musiał zareagować, gdyż "Obywatele" zaczęli bardzo ospale tę drugą połowę.

• Zmiana w zespole City. Schodzi Sterling, w jego miejsce Jesus Navas.

• Od początku pierwszej połowy wyraźną przewagę mają gospodarze. City jak na razie wyglądają bezradnie w porównaniu do United.

• Korner dla gospodarzy, wrzucał Mata. Smalling wygrał pojedynek główkowy i świetnie uderzył! Piłka o niewiele minęła bramkę gości. Najlepsza okazja w tym meczu!

• Okazja dla United! Z lewej strony zagrali Martial i Mata, Herrera próbował strzelać na bramkę Harta! Strzał zablokowany przez gości.

• Rojo z lewej strony dośrodkował w pole karne City, lecz nie było nikogo, kto mógłby wykończyć tę akcję.

• Od rozpoczęcia drugiej połowy "Czerwone diabły" przetrzymują piłkę. Niewiele niestety z tego wynika.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, jednak nieudane.

• Pierwszy rajd w drugiej połowie. Martial próbował się przedrzeć, korner dla United.

• Rozpoczęli goście z City.

• Wracamy na druga połowę!

• Trzeba przyznać, że spodziewaliśmy się bardziej porywającego widowiska. Jesteśmy świadkami stonowanego pojedynku. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiło United, które kontrolowało przebieg spotkania, lecz nie zagroziło bezpośrednio bramce Harta. City atakowało głównie z kontry, mimo to bezrobotny był David de Gea. Do usłyszenia za niecały kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bezbramkowo na Old Trafford!

• Rooney wrzuca z rzutu wolnego... Obrońcy wybijają, korner dla United.

• Faul Kompanego na Martialu. Żółta kartka dla Belga.

• Kontra City. De Bruyne z prawej strony dośrodkował po ziemi do Toure. Pomocnik City źle uderza z pierwszej piłki, nie zagroził bramce de Gei.

• Rojo wrzucał z lewej strony... W polu karnym już czekał Rooney! Otamendi uprzedza jednak kapitana United.

• Valencia kolejny raz fauluje Kolarova pod polem karnym City. Sfrustrowany jest reprezentant Ekwadoru, sędzia jednak bezbłędnie czyta grę.

• De Bruyne dośrodkowuje... Główką uderza Yaya Toure. Bardzo dobry strzał z trudnej pozycji, zabrakło niewiele aby zmieścił piłkę przy lewym słupku!

• Toure próbował strzelać bezpośrednio na bramkę United, trafia w mur. Korner dla City.

• Mata fauluje Fernandinho. Żółta kartka dla Hiszpana i dobra okazja dla "Obywateli"!

• Antonio Valencia próbował dryblować po prawej stronie, ale odnotował faul w ataku.

• Wrzutka z kornera nie stworzyła problemów dla obrony "Czerwonych Diabłów".

• Błąd Jonesa. Obrońca United wybił piłkę na rzut rożny, choć nie był atakowany przez żadnego piłkarza City.

• Złe dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego.

• Yaya Toure faulowany około 30 metrów od bramki United. Okazja ze stałego fragmentu dla gości

• Rooney świetnie odegrał piłkę piętką do Schweinsteigera. Niemiec z kolei zagrywa niedokładnie do przodu, piłka dla gości.

• Na razie mecz przypomina bardziej partię szachów, niż zażarty pojedynek bokserski. Spokojne, przemyślane zagrania z obu stron, okraszone jak najmniejszym ryzykiem. Skutkuje to niestety brakiem jakichkolwiek sytuacji podbramkowych przez pierwsze pół godziny.

• United próbuje ataku pozycyjnego. Dośrodkowywał Rooney w kierunku Martiala, nic z tego. Obrońcy City znów przerywają akcję gospodarzy.

• Martial świetnie przedarł się przez obronę City. Przeszedł z lewego skrzydła do środka, tam podaniem znalazł Matę. Hiszpan został po chwili zablokowany przez obrońców City.

• Ucierpiał również Valencia, obaj jednak są już gotowi do powrotu na boisko.

• Wayne Rooney krwawi z okolic głowy. Zderzył się z Kompanym. Anglik potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

• Próba kontry City. Sterling zagrał do Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zatrzymany przez Rojo. Piłka dla gospodarzy.

• Kolarov wybija dośrodkowanie gospodarzy.

• Valencia na prawym skrzydle faulowany przez Kolarova. Kolejna dobra możliwość wrzucenia piłki w pole karne dla United!

• Bardzo spokojny pierwszy kwadrans meczu. Mało akcji podbramkowych, większość walki toczy się w środku pola. Lekką przewagę ma drużyna gospodarzy, jednak bezbłędni są na razie obrońcy gości.

• Rooney dośrodkowuje z rzutu wolnego... Defensorzy City jednak wybijają piłkę.

• Fernandinho fauluje Martiala. Żółta kartka dla pomocnika gości.

• Sędzia Clattenburg pokazuje, że pozwala dziś na twardą grę. Piłkarze obu zespołów często mają pretensje do arbitra, ale ten rzadko używa jak na razie gwizdka.

• Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez Smallinga.

• Akcja Fernandinho i Sterlinga z lewej strony. Wymiana podań, później drybling Anglika i próba strzału. Uderzenie zablokowane, korner dla City.

• Presja na bramkarzu gości. Kompany zagrał trudną piłkę do Harta, Anglik musiał przyjąć piłkę klatką piersiową i jak najszybciej wyekspediować ją w pole.

• Okres przewagi gospodarzy. Podopieczni van Gaala próbują przedrzeć się głównie skrzydłami. Jak na razie bezbłędni w obronie "Obywatele".

• Kolejna akcja United lewą stroną. Martial do Rojo... Odrobinę za mocno, kolejny raz zacznie Hart od bramki.

• Yaya Toure fauluje Ronney'a, ostrzeżenie dla pomocnika City od sędziego Clattenburga.

• Valencia próbował przedrzeć się prawą stroną... Złe dośrodkowanie zawodnika United, piłka wznowiona od bramki Harta.

• Próba ataku pozycyjnego gospodarzy, ale Martial traci piłkę na lewym skrzydle.

• Zaciekła walka w środku pola. Dwóch piłkarzy United faulowało Bony'ego, który próbował się przedrzeć z piłką.

• Gospodarze na czerwono-biało, goście na błękitno-biało.

• Jesteście gotowi? Mark Clattenburg gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

• 170 derby Manchesteru zbliżają się wielkimi krokami. Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę!

• W zespole gości na szczególną uwagę zasługuje Kevin De Bruyne. W ostatnim meczu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad Sevillą w Champions Legue. Belg od początku zeszłego sezonu zanotował już 24 asysty w 41 meczach ligowych. To więcej niż jakikolwiek inny piłkarz z pięciu najsilniejszych lig starego kontynentu.

• Z drugiej strony barykady zabraknie niestety godnego rywala dla Wayne'a, czyli Sergio Aguero - ten w ośmiu meczach derbowych z United zdobył 8 bramek. Niestety nie zobaczymy dziś Argentyńczyka na murawie z powodu kontuzji.

• Derby Manchesteru szczególnie upodobał sobie Wayne Rooney - strzelił w nich rekordowe 11 bramek.

• Do meczu zostało 20 minut. Co można zrobić w tym czasie? Chociażby przeczytać zapowiedź dzisiejszego pojedynku.

• Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!

• Kibice "Czewonych Diabłów" mają jednak powody do optymizmu. Pod rządami van Gaala gospodarze wygrali aż 17 z 23 meczów na Old Trafford. Stracili przy tym zaledwie 16 bramek.

• Mecz jak zawsze w tej konfrontacji zapowiada się wyrównanie, za minimalnego faworyta można uznać drużynę gości. City wygrało sześć z ostatnich ośmiu meczy z United w lidze.

• Z pewnością możemy liczyć dzisiaj na gole - w ostatnich 10 derbowych spotkaniach padło aż 41 bramek. Średnia 4.1 gola na mecz robi wrażenie.