Manchester United

1

Manchester City

6

• Głównym winowajcą jest na pewno Evans, który wyleciał z boiska już w czterdziestej ósmej minucie! Od tego momentu przewaga City już tylko rosła. Gola na otarcie łez zdobył Fletcher. Kto by się spodziewał takiego wyniku, kiedy w 81. minucie było jeszcze 1:3!

• Manchester City wręcz zmiażdżył i ośmieszył lokalnego rywala! 6:1 w derbach nie jest zbyt częstym wynikiem!

• Koniec! Ależ to był mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 6:1! Dzeko! Silva na sam koniec zagrywa mocno do Dzeko, który w sytuacji sam na sam trafił obok De Gei!

• Mogło być jeszcze 6:1! Dzeko w doskonałej sytuacji przestrzelił uderzając z całej siły nad bramką!

• Doliczone 3 minuty.

• GOOOOOOOL!! Ależ pogrom, City prowadzi już 5:1! Silva pracował cały mecz i w końcówce otrzymał świetne podanie, które zamienił na bramkę w sytuacji sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! 4:1! Po dośrodkowaniu w pole karne Hart sparował piłkę na bok, gdzie dobiegł do niej Lescott i nabił napastnika City, który nie musiał się wiele natrudzić, a i tak zdobył bramkę!

• Ostatnia zmiana w drużynie "The Citizens". Za Milnera wchodzi Aleksandar Kolarov.

• Yaya Toure oddaje strzał fałszem, ale piłka dostaje zbyt małej rotacji i nie wpada do bramki!

• Jones mocno dośrodkowuje z głębi pola, ale piłka trafia w ręce Harta.

• Żółta kartka Richardsa, za faul na Welbecku.

• " United jeszcze zremisuje, ZOBACZYCIE!" - ciekawy komentarz użytkownika. Byłby to bardzo ciekawy i emocjonujący scenariusz tego spotkania!

• Welbeck próbuje samotnie wyprowadzić piłkę, ale wychodzi z nią na aut.

• Żółta kartka dla Danny'ego Welbecka za faul na Micah Richardsie.

• Jones próbuje zagrać do środka pomocy, ale poślizgnął się i oddał piłkę rywalom.

• GOOOOOOOOOOOOL!! Ależ bramka na 1:3! Fletcher po dograniu od Chicharito umieścił piłkę niemal w samym okienku bramki Harta!

• Dzeko starł się z Rooneyem, obaj zawodnicy upadli, a sytuację wyjaśnił Ferdinand uderzając piłkę... w głowę Rooneya.

• Żółta kartka dla Smallinga. Faulował na lewej stronie Silvę.

• Silva świetnie wyczekał moment dogrania do napastnika i świetnie dograł do Dzeko, ten jednak strzelił prosto w bramkarza United!

• Druga zmiana w szeregach City. Za Sergio Aguero wchodzi były zawodnik "Kanonierów" - Samir Nasri.

• Dzeko fauluje Jonesa i zawodnik United chyba doznał kontuzji.

• Ależ okazja dla Silvy! Po rykoszecie piłka długo szybowała w powietrzu i spadła prosto na woleja do Hiszpana! Ten jednak fatalnie spudłował z pięciu metrów!

• Welbeck stanął przed szansą na strzelenie honorowego gola, ale zbyt długo zwlekał i został zblokowany.

• Dośrodkowanie Younga przechodzi przez całe pole karne odbijając się od głowy obrońcy Manchesteru City.

• Faul Lescotta na Jonesie.

• Dzeko ledwo wszedł na boisko i już prawie umieścił piłkę w siatce. Jego strzał z lewej nogi minimalnie minął słupek!

• Zmiana w drużynie City. Za strzelca dwóch bramek - Mario Balotelliego wchodzi Edin Dzeko.

• GOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 pogrom na Old Trafford! Richards po świetnej wymianie podań zagrał po ziemi na piąty metr do Aguero, który wpakował piłkę do siatki!

• Żółta kartka dla Evry za groźny wślizg w nogi rywala. Sędzia mógł się zastanawiać nawet nad pokazaniem kolejnego czerwonego kartonika.

• Rooney goni pod własne pole za Milnerem, ale nie musiał się męczyć odbierając mu piłkę. Pomocnik City wybiegł z piłką na aut.

• I w podwójnej zmianie boisko opuszcza jeszcze Nani, który zostaje zmieniony przez Hernandeza.

• Za Andersona wchodzi Jones.

• Płaskie dogranie Silvy do Balotelliego w pole karne, ale wszystko wyjaśnia Ferdinand.

• Mocny strzał Silvy i piłka wychodzi na rzut rożny dla gości.

• Zawodnicy gości nie chcą się za bardzo przemęczać i wymieniają serię podań na własnej połowie.

• City uspakaja grę wycofując piłkę pod nogi Harta.

• Żółta kartka dla Andersona za faul na rozpędzonym Aguero.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 2:0 dla City! Milner po podaniu od Silvy płasko zagrał do Balotelliego na trzeci metr i ten wyprowadza kolegów na dwubramkowe prowadzenie!

• Faul Evry na Richardsie.

• Techniczne uderzenie Rooneya, ale piłka leci w sam środek bramki i bez problemów łapie ją Hart.

• Smalling dostaje piłkę od Andersona i trafia w nogi obrońcy. Ponownie rzut rożny.

• Young szarżuje na bramkę z piłką, ale przy podaniu na piąty metr trafia w nogi obrońcy i będzie rzut rożny.

• Milner dośrodkowuje w pole karne do Aguero, ale ten nie zdążył dobiec do tej piłki. Za mocne podanie pomocnika "The Citizens"!

• Fletcher zagrywa do Younga w pole karne, ten oddaje strzał w Milnera i piłka ponownie odbija się od pomocnika Manchesteru United i wychodzi na aut bramkowy mijając bramkę w bliskiej odległości od słupka!

• Richards przechodzi z piłką między dwoma obrońcami i oddaje strzał w trybuny!

• Milner dostaje piłkę pod samą chorągiewkę, ale zatrzymuje go Evra.

• Welbeck stara się coś zdziałać w polu karnym, ale skutecznie zatrzymuje go Lescott.

• Zagranie do Aguero zostaje przerwane przez Smallinga.

• Beznadziejne zagranie do Younga i piłka wychodzi na aut.

• Balotelli uderza prosto w mur. Włożył w to uderzenie za dużo siły, a za mało techniki.

• To będzie ciężkie 45 minut dla "Czerwonych Diabłów".

• Czerwona kartka dla Johny Evansa! Mario Balotelli dostaje świetne podanie w pole karne, ale przytrzymuje go za koszulkę Evans i będzie rzut wolny.

• Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut!

• Zawodnicy wychodzą z szatni na murawę.

7 - 8

• Pierwsza połowa tego spotkania miała dwa oblicza. Pierwsze dwadzieścia minut to miażdżąca przewaga United w posiadaniu piłki, jednak nie przyniosło im to gola. Przełomowa dla graczy "The Citizens" okazała się dwudziesta druga minuta, kiedy to w siatce bramki United piłkę umieścił Mario Balotelli. Od tego momentu goście zaczęli dochodzić do głosu, a "Czerwone Diabły" oddały im większe pole do manewru.

• Koniec pierwszej połowy.

• Nani przeprowadził akcję z Welbeckiem, ale w paradę wszedł im Kompany i wyjaśnił tą akcję wybiciem na aut.

• Tylko jedna doliczona minuta do tej części spotkania.

• Ogromny tłok w polu karnym City i z całej tej kopaniny w całości wychodzą obrońcy gości. W polu karnym padł Welbeck i Fletcher, ale arbiter nie przyznał rzutu karnego.

• Prostopadłe podanie Younga do Aguero, ale przerywa je Evans. Chwilę później fauluje Toure i wznowią "Czerwone Diabły".

• Strzał z dystansu Andersona i piłka nie trafia w bramkę. Bardzo mocne uderzenie.

• Długa piłka do Welbecka, ale ten zostaje faulowany przez Kompany'ego i żółta kartka dla defensora City.

• Dobra okazja dla City, ale Silva uderza w bramkarza.

• Rooney zagrywa w pole karne do Evansa, który machnął się uderzając z woleja!

• Nieporozumienie Barry'ego z Lescottem i będzie rzut rożny po dośrodkowaniu Younga.

• Balotelli uderza w mur z rzutu wolnego.

• Stopniała przewaga "Czerwonych Diabłów" w posiadaniu piłki. Już tylko 55% - 45%

• Anderson brutalnie fauluje rywala, ale nie otrzymuje żółtej kartki. Kolejna szansa dla Manchesteru City.

• Rooney przed polem karnym wysuwa sobie piłkę na lewą nogę i oddaje soczysty strzał, który broni Hart. Piłka leciała zbyt blisko środka bramki.

• Silva mocno dośrodkowuje na długi słupek, ale tam piłki nie sięga Yaya Toure.

• Balotelli mija Evrę, próbuje jeszcze kontynuować akcję, ale przewraca się na nogach francuskiego obrońcy. Rzut wolny dla "The Citizens".

• Hart piąstkuje przed pole karne, gdzie Anderson przestawia sobie piłkę na lewą nogę i oddaje potężny strzał na bramkę, który ze spokojem broni golkiper gości.

• Evra zagrywa do Younga, który stara się dośrodkować, ale zatrzymuje go Richards i będzie kolejny rzut rożny.

• Dośrodkowanie Naniego po podaniu Rooneya, ale blokuje go Clichy.

• Strzał z dystansu Yaya Toure i futbolówka przechodzi obok bramki hiszpańskiego golkipera.

• Dośrodkowanie w pole karne "The Citizens", ale w odpowiednim miejscu znalazł się Gael Clichy.

• Dobra okazja dla gospodarzy, Nani uruchomił Welbecka, ale młody napastnik United nie zrozumiał jego intencji.

• Świetny drybling Richardsa, obrońca City wypatrzył wysuniętego bramkarza i spróbował strzału z 40 metrów. Piłka poszybowała z dala od bramki.

• Nani walczy o piłkę, ale nie miał szans z Clichym i Silvą.

• W posiadaniu piłki miażdżąca przewaga gospodarzy. 65% - 35%.

• Aguero dorzuca piłkę w pole karne, ale futbolówka przelatuje tuż nad głową Balotelliego.

• Żółta kartka dla Balotelliego, za ściągnięcie koszulki.

• Póki co nie z przebiegu meczu nie wynikało, aby to Manchester City miał wysunąć się na prowadzenie. Z drugiej strony po upływie dwudziestu minut była to pierwsza groźna okazja na strzelenie gola i od razu została wykorzystana.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! 1:0 dla Manchesteru City! Milner zagrywa do Silvy, który przepuszcza futbolówkę pod nogi napastnika City i Balotelli dokładnym strzałem umieszcza piłkę przy samym słupku bramki De Gei!

• Dośrodkowanie Clichy'ego w pole karne, ale głową wybija Evans.

• Długa piłka do Naniego, ale na aut wybija Clichy.

• Nieporozumienie Fletchera z Andersonem i reprezentant Szkocji podaje piłkę do rąk Harta.

• Dobry odbiór Kompany'ego, ale do piłki dochodzi Yaya Toure i wybija ją w szeregi obronne United.

• Dużo niedokładności w zagraniach City i piłkę szybko odbierają "Czerwone Diabły". Ich akcja kończy się niecelnym dośrodkowaniem, ale i tak utrzymują się przy piłce.

• Długi okres przetrzymywania piłki przez gospodarzy i zawodnicy gości biegają od jednego rywala do drugiego. Piłkę w końcu odbiera Clichy.

• Dośrodkowanie w pole karne City wychodzi an aut bramkowy i wznowi Hart.

• Strzał z dystansu i piłka odbija się od głowy Evansa i wychodzi na rzut rożny. Wcześniej świetnie dryblował Silva, ale nie udało mu się wyjść na pozycję do oddania strzału.

• Balotelli zostaje faulowany na własnej połowie przez Smallinga.

• Smalling ma szansę na dośrodkowanie, ale gubi się i odbiera mu piłkę Yaya Toure.

• Aguero rusza z piłką, ale wślizgiem odbiera mu ją Young.

• Dośrodkowanie Andersona w pole karne i piłkę głową wybija Richards.

• Samlling stara się dośrodkować, ale blokuje go Clichy i będzie korner.

• Dobre dośrodkowanie, ale po interwencji obrońców piłka wychodzi na aut po drugiej stronie boiska.

• Kolejny faul na Youngu przy linii bocznej. Tym razem przepisy przekroczył Milner i "Czerwone Diabły" wznowią z rzutu wolnego. Nie ma żółtej kartki dla pomocnika gości.

• Milner oddaje strzał z dystansu, ale zostaje zblokowany.

• Rooney dośrodkowuje z głębi pola do Andersona, ale piłka szybuje za wysoko i pomocnik United wybija głową na aut bramkowy.

• Kolejne starcie Younga z Richardsem i będzie korner dla United.

• Young zostaje faulowany przy linii bocznej przez Richardsa.

• Welbeck utrudnia wybicie piłki obrońcy "The Citizens" i goście wznowią z autu.

• Aguero mija własną połowę i zostaje faulowany przez Andersona. Wznowi City.

• Słabe zagranie Young z rzutu wolnego i szansa na kontratak dla City.

• Young, zwodem mija Richardsa stara się dośrodkować, ale w ostatniej chwili dogania do Micah i fauluje.

• Dośrodkowanie Naniego w pole karne, ale tam nie opanował piłki Danny Welbeck.

• Nani ucieka skrzydłem, ale zostaje zatrzymany przez Clichy'ego i wznowi Hart.

• Pierwsza okazja Kun Aguero. Argentyńczyk popełnił błąd, później starał się go naprawić, ale w efekcie od bramki wznowi De Gea.

• Zaczynamy wielkie emocje na Old Trafford!

• Manchester City nie przegrał jeszcze żadnego spotkania od początku sezonu, czy dzisiaj ta sytuacja ulegnie zmianie?

• Manchester United zdecydował się na ustawienie 4-4-2, zaś Roberto Mancini ustawił swoją drużynę w formacji 4-5-1.

• Przypomnijmy, że obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty. Wygrana United oznacza wyprzedzenie rywala w tabeli, zaś ich porażka oznacza odskoczenie lokalnego rywala i umocnienie się na fotelu lidera.

• Zawodnicy wychodzą na murawę z tunelu!

• Pełne trybuny na Old Trafford i tylko 5 minut do rozpoczęcia "walki o Anglię"!

• Co ciekawe Sir Alex Ferguson postanowił dać szansę Welbeckowi sadzając na ławce Javiera Hernandeza. Słynny Chicharito może zostać jokerem tego spotkania. W ostatnich pięciu wygranych przez "Czerwone Diabły" derbach, gole padały w doliczonym czasie.

• Do wyjściowej jedenastki "The Citizens" powraca Mario Balotelli. Zawodnik, który w ostatnich dniach wywołał pożar w swoim domu poprzez odpalenie fajerwerków w łazience. Postać bardzo kontrowersyjna.

• Jedenastka Manchesteru City: Hart, Lescott, Kompany, Clichy, Richards, Barry, Toure, Silva, Milner, Balotelli, Aguero. Ławka rezerwowych: Toure, De Jong, Nasri, Zabaleta, Dzeko, Kolarov, Pantilimon.

• Wyjściowa jedenastka Manchesteru United: De Gea, Evans, Ferdinand, Evra, Smalling, Anderson, Fletcher, Young, Nani, Welbeck, Rooney. Zmiany: Berbatov, Park Ji-Sung, Valencia, Lidegaard, Fabio, Jones, Hernandez.

• Na 20 minut przed meczem znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn.